Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Si kan harruar Veken
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

sa trima jemi ne shqiptaret

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Prill 2007 19:57
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Shenjtori
Still Angel

Regjistruar: 14/09/2003
Vendbanimi: FREE
Mesazhe: 765

Nuk besoj te jete ndonje leter e xhaxhit kjo.... Aty eshte perdorur fjala "Tash" qe me sa di une eshte dialektore nga veriu. Gjithashtu eshte perdorur dhe fjala "Atakioj" qe eshte huazim i viteve te fundit... Gjithesesi nuk shoh ndonje gje te vecante tek kjo leter, veç "trimerise" se xhaxhit qe duan te nxjerrin ne pah qe gjithesesi me llafe dihet qe xhaxhi qe trim i madh se me vepra te hante m....


O Varka, pash zotin, na e trego icik ne forum teseren e Partise Komuniste se kam kuriozitet se nuk kam pare ndonjehere.
Ti o vlla kushedi se sa i flakte ke qene. Perderisa je kaq militiant i zjarrte pas Sales nuk ka si mos te kesh qene komunist i devotshem. Vetem per ata, ca thoshte xhaxhi qe me e shtrenjte se ajo qe thote bibla apo kurani. Po ashtu dhe militantet e Sales te njejten gje bejne. Shante nanon ai, e shanit dhe ju. Tani e mbron nanon ai dhe shan edin, ate beni dhe ju.

Rrofshin Komunistet si Sala......... ohhhh mjer na

__________________
Budallenjte thone, une mesoj nga gabimet e mia, une preferoj te mesoj nga gabimet e te tjerve.- Bismark

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Prill 2007 20:29
Shenjtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Shenjtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Shenjtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Shenjtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Shenjtori Shto Shenjtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Shenjtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Thuhet se nje ish forumist me nofken boated, anetar i PPSH i burgosur per shperndarje droge ne BM nga disa informacione thuhet se kish kerkuar hallve per 11 prillin,Meqe kete lloj embelsire, qe behet per te vdekurit ne raste pervjetoresh ne Shqiperi ne BM nuk e njihnin,shkuan ne nje dyqan turk dhe i bene trahana.
Me rastin e pervjetorit te 22 te qoftelargut pershendes nje zonjushe ketu ne forum.Per kryeshendosh do t'i hedh dy cigare per ta ngushelluar per mendje.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Prill 2007 23:16
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

citoj shejtorin

O Varka, pash zotin, na e trego icik ne forum teseren e Partise Komuniste se kam kuriozitet se nuk kam pare ndonjehere.


Qenkerke kurioz ti shejtor.Me pyet te ta tregoj ate historine e kuriozit ndonjehere.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2007 03:58
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Thuhet se nje ish forumist me nofken boated, anetar i PPSH i burgosur per shperndarje droge ne BM nga disa informacione thuhet se kish kerkuar hallve per 11 prillin,Meqe kete lloj embelsire, qe behet per te vdekurit ne raste pervjetoresh ne Shqiperi ne BM nuk e njihnin,shkuan ne nje dyqan turk dhe i bene trahana.
Me rastin e pervjetorit te 22 te qoftelargut pershendes nje zonjushe ketu ne forum.Per kryeshendosh do t'i hedh dy cigare per ta ngushelluar per mendje.

aahahahaahahhaha e... .
e kuptova per se eshte fjala...

por me duket se ke harruar dhe nje tjeter....apo jo?

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2007 12:22
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

Citim:
Po citoj ato që tha sarandaebukur
Po jo mo,  juve cpun ka sofua me letrat e tija,ai sishte aq gomar tja shkruante letrat ndonje tjeter per panteren e zeze.
ti sarand ebukur shume e informuar je rreth ketyr gjerave ne vitet 60.. si ka mundesi?? mund te ma thuash?

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2007 12:25
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
northwest
derri do plumb

Regjistruar: 28/04/2006
Vendbanimi: mbrapa PC tende :)
Mesazhe: 362

[QUOTE]Po citoj ato që tha sarandaebukur
[B]Botohen dy letrat që ish-diktatori ia dërgoi bashkëshortes së tij 
  Kur Enveri i shkruante nga Moska Nexhmijes 


.........................................

Ypsiloni  cun i nones e hape kete teme shume serioze , po na posto nje portret te tij  si diktator qe qe??????

Ypsylon lezhjanet i kam ne billding ku jetoje dhe me sa i njoh une me kane bere pershtypje, jane shume te qete, nuk i kan qef thashe themet, jane shume te dashur, mikpritsa por ama- ne cdo vende ku ka pyll ka dhe derra.Ashtu si ne politike  qe ka  plus e ka minus etj.etj...

 Pershendetje.. Saranda .........................



Saranda me ke ngateru me ndo nje tjeter,ste mora vesh ca do te thuash si diktator qe je,hapu me shum dhe me kjart ne shkrime,jo per gje po un nuk kuptoj kinesçe,shendet dhe gjith te mirat.....

__________________
If you can make life better for others and you fail to do so,you are wasting your time on earth..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2007 13:57
northwest nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė northwest Kėrko mesazhe tė tjera nga: northwest Shto northwest nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto northwest nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sarandaebukur
Veteran ne forum

Regjistruar: 21/06/2003
Vendbanimi: New-York
Mesazhe: 817

Elegji per Enver Hoxhen

Ismail Kadare

Falme Enver qe fryme ste dhashe dot,
Nga kjo fryme e gjalle e trupit tim,
Zemren time te ta nxirrja jashte,
Dhe ta jepja ty me mallengjim.

Falme Enver qe vargu mu rendua,
Falme Enver qe fryme ste dhashe dot,
Shqiperise zemra ju copetua,
Shqiperia jote po derdh lot.

__________________________________________________


Lotet e krokodilave?????????////

Ari cun i nones ne vitetet 60 une kam qene 16 vjece, por nje gje duhet te dish: kush ka kaluar vuajtje te renda nuk ka se si ti haroje por me qe me dole ne shteg po te tregoje disa nga keto.

A mund valle une te haroje qe nena ime nuk arriti te shohe baban e saj me vite e deri ne diten e vdekjes qe duhej ti qendronte prane, se nuk e linin te shkonte se ishte dere kulakuetj etj.

A mund te harohen dajot e mi nga 20 vjet ne burg te Spacit gjoja politik.

A mund ti haroje une vuajtjet e mia qe ai regjim  me la djalin cyryk per gjithe jeten????

Si thua ti Ari?

Pershendetje Saranda

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2007 13:58
sarandaebukur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sarandaebukur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sarandaebukur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sarandaebukur Shto sarandaebukur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sarandaebukur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sarandaebukur
Veteran ne forum

Regjistruar: 21/06/2003
Vendbanimi: New-York
Mesazhe: 817

Ypsiloni

E ke kuptuar gabim , me shqip ska ku te  veje, kinesce nuk di.Lexoje dhe nje here.

Jo si diktator qe je poooooooo si diktator qe qe(ishte)

Kalofsh dite te mbare Saranda

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2007 14:12
sarandaebukur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sarandaebukur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sarandaebukur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sarandaebukur Shto sarandaebukur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sarandaebukur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

Re: Elegji per Enver Hoxhen

Citim:
Po citoj ato që tha sarandaebukur
Ismail Kadare

Falme Enver qe fryme ste dhashe dot,
Nga kjo fryme e gjalle e trupit tim,
Zemren time te ta nxirrja jashte,
Dhe ta jepja ty me mallengjim.

Falme Enver qe vargu mu rendua,
Falme Enver qe fryme ste dhashe dot,
Shqiperise zemra ju copetua,
Shqiperia jote po derdh lot.

__________________________________________________


Lotet e krokodilave?????????////

Ari cun i nones ne vitetet 60 une kam qene 16 vjece, por nje gje duhet te dish: kush ka kaluar vuajtje te renda nuk ka se si ti haroje por me qe me dole ne shteg po te tregoje disa nga keto.

A mund valle une te haroje qe nena ime nuk arriti te shohe baban e saj me vite e deri ne diten e vdekjes qe duhej ti qendronte prane, se nuk e linin te shkonte se ishte dere kulakuetj etj.

A mund te harohen dajot e mi nga 20 vjet ne burg te Spacit gjoja politik.

A mund ti haroje une vuajtjet e mia qe ai regjim  me la djalin cyryk per gjithe jeten????

Si thua ti Ari?

Pershendetje Saranda





saranda une ti kam llexuar dhe degjuar.. te gjitha intervistat e tua.. po per nje gje ta them me sinqieritetin me te madh... qe me vjen vertet keq per djalin tend...
mjafton te ve veten time ne vend te djalit tend.. dhe e imagjinoj
se si mund te vuaj mamaja ime...
kjo ishte per te te kuptuar..
por...
te futemi ne temen tone...

dicka ka ne mes mes ty dhe ati tjetrit. .qe nuk dua tia ze emrin ne goje... te gjitha gjerat nuk jane te qarta..
sepse e kam degjuar edhe intervisten e atij prandaj.. dhe e verteta ..... me pikpyetje

me respekt ari

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2007 17:56
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:01 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Si kan harruar Veken

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.