Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Ia qirofsha... syte grekeve...
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Ia qirofsha... syte grekeve...

Sahere qe ka fluks emigrantesh i prishen kompjuterat grekulave...!?
Hahet kjo?!

Mesa duket lolot qe na drejtojne... s'e kane problem... se mos rrine per vete ne radhe ata...! Marrin aviona, mundesisht charter-a dhe shkojne per te pire dhe per t'u jargavitur pas lap-dancerave grekule neper buzuqe!

Jane emigrantet shqiptare qe vijne ne Shqiperi per te kaluar nje periudhe relaksimi prane familjareve te tyre ne raste festash dhe ne periudhen e veres.
Edhe ate kohe qe kalojne ne Shqiperi i leviz truri nga tallja haptazi me popullin shqiptar dhe me inteligjencen e tyre me padrejtesite e perditshme...
... dhe si te mos mjaftonte duhet te presin me ore te tera ne pikat kufitare per t'u rikthyer ne vendet e tyre te punes ne gerqi!!!
Ne ate vend ku bashkeatdhetaret tane kontribuojne ne ekonomine e ketij vendi, jane pjese integrale dhe shume e rendesishme e sistemit pensionistik duke u taksuar njesoj si grekulat dhe duke pasur te drejta me pak se cdo kombesi tjeter emigrantesh qe jetojne aty!

Vetem ne athine, shqiptaret kane rreth 100.000 shtepi ne pronesi, qe mbahen nga rreth 350.000 shqiptare. Qe kane te gjithe (keta te rregjistruarit dhe me dokumente te rregullta) nje vend pune dhe paguajne cdo lloj takse te mundshme shtetit te krimbur grek!

Shkollat greke mbijne si kerpudha neper fshatrat e qytetet e jugut tone kurse ne gerqi nuk ka asnje shkolle ne gjuhen SHQIPE!!!!!!


Po politika shqiptare c'ben!?
Ben sehir...!

ia qirofsha syte ketyre taneve njehere... qe s'marrin ere nga politika dhe diplomacia... eeeeeeeeeeeeeeeeh

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Janar 2009 20:27
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Male850
Anetar i ri

Regjistruar: 14/04/2004
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 6

Jo se nuk marrin vesh por per dy euro e shiten Shqiperine

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Janar 2009 21:30
Male850 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Male850 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Male850 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Male850 Shto Male850 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Male850 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Gjergji jo se nuk ke te drejte dhe e ke gabim por ama qe dhe ne jemi rast unik dhe kjo duhet pranuar. Nuk eshte pare qe flukse te papara njerezish te kthehen neper pika kufitare qe s'jane me te pershtatshmet per te perballuar kete ngarkese. Nuk ekziston qeveri ne bote qe te detyroje nje shtet tjeter te mbingarkohet vetem se popullsia e saj do te kthehet me mijera vete ne vendlindje. E njejta gje ndodh dhe ne Itali e nuk eshte vec ne Greqi. Me kete s'dua te them se ne meritojme te rrime radhave sepse ne fakt jam e para qe e kam ne kurriz por ama dhe qe shume faktore influencojne duhet dhe t'ia njohim ketij problemi.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Janar 2009 23:01
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Gjergj ke shume te drejte.Sa here kthehen shqiptaret nga pushimet e fundviti ose nga pushimet e veres korofillaqeve ju prishen PC. Keto behen me qellim te caktuar,sepse e tille eshte politika dhe qendrimi grek karshi shqiptarve.Tani nuk kane se c'u bejne me, nuk i ndjekin dot me,sepse ata jane integruar ne shoqerine greke me se miri dhe punojne fort.Kane blere shtepi e prona dhe ndihmojne shume ekonomine e atij vendi.Por qeni ngelet qen e nuk ndryshon.Ata ju ka ngelur vetem qe t'i torturojne grate e femijet e tyre neper te ftohtin e dimrit dhe ne vapen e gushtit.Zonjusha na flet si politikane ne kete rast.Nuk kemi nevoj per politike ketu.E vertta ju duhet perplasur ne sy grekve,tamam ashtu sic na i bejne ata ne.Po kush do ta beje kete?Djem si ty.Kjo zonjusha me kujton P Milon ne Opinionin e B Fevziut tek TV Klan.Z Plasari,M Thaci,V Duka,A ZhejiAlbin Kurti e thane troc se shqiptaret duhet te punojne per bashkimin e tyre.Ata duhet te pergatisin nje platforme te studiuar per bashkimin e trojeve ne Shqiperine etnike pa patur frike se cdo te llapi propoganda serbomadhe.Jo Shqiperi e madhe e me the te thashe.Nuk duhet te kete frike e autocensure por guxim e kurajo,sepse cdo popull ne bote keshtu bene.Ndersa Milo politikano- historiani vinte verdalle jo po do te integrohemi ne Europe e nuk do te kete kufij e pordhe me rigon.Edhe Tulipanja po na bene politikanen ne kete rast.Thuaja kundershtarit acik ne sy pa u trembur,sepse ndryshe do ta pesojme sic e kemi pesuar.Koka nuk duhet ulur,sidomos prej atyre qe nuk jane politikane.Pse po behet copa Serbia per ta mbajtur Kosoven?Pse nuk thone serbet;he mo nuk ka gje qe Kosoven e humben,ne do te integrohemi ne NATO e BE dhe aty i kemi.
Revolta juaj eshte e ligjeshme!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Janar 2009 14:29
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Faleminderit IQ.
Kur behet fjale per diskutime te tilla kemi te njejtin pikeveshtrim

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Janar 2009 15:25
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Duhet te kuptosh nje dicka i dashur;se une nuk kam parasysh ju personalisht kur perplasemi ndonjehere,por thjesht konceptin.Edhe me zonjushen nuk kam asgje personale,sepse ajo nga mosha eshte femija im,por jam i semure e nuk duroj dot veset e liga.Duke qene i drejte e i ndershem une sulmoje balle per balle,pra i them gjerat ne sy e jo mbrapa krahve.Une e dua vendin tim,shqetesohem per padrejtesite qe i behen nga gabelet e Athines e kushdoqofshin ata.Une shqetesohem edhe per qendrimin prej servili te pushtetarve tane karshi ketij fqinji te ndyre.Temen qe ju djalosh e keni hapur sot,besome se une e kam hapur vite me pare ,ndoshta nja dy here.Kompjuterat jane paisje qe nuk prishen aq lehte,por eshte e habiteshme qe kompjuterat e korofillakve,prishen sa here shqiptaret kthen ne Greqi ose punohet me 1 ose dy sportele qellimisht,per te dekurajuar bashkatdhetaret tane duke i lene ne piskun e vapes e ne te ftohtin e acarte te dimrit ne radhe te gjata kilometrike.
Te pershendes.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Janar 2009 18:23
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Hmm Iqvlora une s'po bej politike, politiken e bejne vec ata qe jane aktive ne te. Nese do ta beja ama per nje gje jam e sigurte menyra ime do ishte larg nga ajo e juaja e jo per kete me pak efikase.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Janar 2009 14:56
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

tulipani eshte tradhtare #1 e kombit. do na shesi shqiperine per ndonje album falas te nje grupi te preferuar t'saj... zgjohuni shqiptar prej gjumit zgjohuni!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Janar 2009 16:29
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani
Hmm Iqvlora une s'po bej politike, politiken e bejne vec ata qe jane aktive ne te. Nese do ta beja ama per nje gje jam e sigurte menyra ime do ishte larg nga ajo e juaja e jo per kete me pak efikase.


Tulipane ju diskutoni ose merrni pjese me opinionet tuaja ne temat politike apo jo. Kesaj i jam referuar.Menyra se si jeni shprehur ne mesazhin tuaj,me kujton njerzit hipokrit te politikes shqiptare.Patjeter qe menyra juaj do te ishte ndryshe.Per kete une jam mese i qarte.Une jam nga ata qe nuk do ta falja,por do t'ja perplasja ne surrat edhe shefit tim nqse do te bente gabime.Une nuk jam nga ata qe i lepihem as atij qe me ka bere koken e jo me dikujt tjeter.Une nuk kam bere kurre servilin edhe ne kohen e diktatures ku ata hale te merrnin me qafe e jo tanime qe do te vdes i pa nenshtruar asnjehere.Ketu ndryshojme une dhe ti.Ndersa une nqse do te isha ndonje pushtetar(gje te cilen nuk e kam enderruar ndonjehere),gjithe ata qe do te me serviloseshin do t'i qeroja nga stafi im. .

kurti vajza nuk eshte tradhetare,por ka disa te meta qe bene mire t'i eleminoje,sepse ashtu ja rrit vlerat personalitetit te saj.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Janar 2009 18:35
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA


Tulipane ju diskutoni ose merrni pjese me opinionet tuaja ne temat politike apo jo. Kesaj i jam referuar.Menyra se si jeni shprehur ne mesazhin tuaj,me kujton njerzit hipokrit te politikes shqiptare.Patjeter qe menyra juaj do te ishte ndryshe.Per kete une jam mese i qarte.Une jam nga ata qe nuk do ta falja,por do t'ja perplasja ne surrat edhe shefit tim nqse do te bente gabime.Une nuk jam nga ata qe i lepihem as atij qe me ka bere koken e jo me dikujt tjeter.Une nuk kam bere kurre servilin edhe ne kohen e diktatures ku ata hale te merrnin me qafe e jo tanime qe do te vdes i pa nenshtruar asnjehere.Ketu ndryshojme une dhe ti.Ndersa une nqse do te isha ndonje pushtetar(gje te cilen nuk e kam enderruar ndonjehere),gjithe ata qe do te me serviloseshin do t'i qeroja nga stafi im. .

kurti vajza nuk eshte tradhetare,por ka disa te meta qe bene mire t'i eleminoje,sepse ashtu ja rrit vlerat personalitetit te saj.

une e kam thene per shaka se tulipanin e dua shume....
gjerat qe flet dhe pershkruan per tulipanin ti jane komplet gabim dhe m'u desh te beja nje shaka te tille per momentin...
mos e ngaterro miresjelljen dhe mireqenjen me servilizem...
me cfar kam pare ti mundohesh teper shume te tregosh qe nuk je servil...komunizmi te paska lene me nje fiksim me duket...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Janar 2009 23:14
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:18 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Ia qirofsha... syte grekeve...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.