Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Jam Dhe Une Ballkanas
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha SHKODRA4001


Pershndetje zotni.

Titulli i temes tingullon keq po kjo eshte e verte,por keshtu kisha qellim une te tregojm injorimin qe ne shqiptaret ja bejm vetvetes me indentifikim rajonal ne bote.Mos harro se je banor i gadishullit ballkanik,e quhesh ballkanas pastaj shqipetar.Kur pyet nje person ne spanje te thot jam IBERIK,kur ndeshesh me nje verior te thot skandinavian, nje ameriacain jam USA se amerike eshte i gjithe veriu dhe jugu i saj nga alaska deri ne ushuaia.

Nejse gjithsecili ka at preferencen e tij por mos harrojm se dhe sot ne zemer te europes ne shqiptaret akoma nuk na dine vendin exsacte ku ndodhet la petite albanie?dis ame thone aaa cet ex jugoslavie,tje rme thon qa di jeni n lindje -est,se bazohen tek lufta e ftofte.E t thuash jam ballkanas ooopaa mbesin shtangur aa ta kthejne,ju jeni te lashte keni histori e lavdi ne egsistenc njerezore.....por ne thjesht nga padituria kerkojm indentifikim te shkurter e shum te perzier ku vetem ju japim ne njejten kohe shpjegim dhe denoncim(duke akuzuar fqinjet).Une indentifikohem keshtu jam ballkanas,vij nga shqiperia qyteti im ehste shkodra(skadar).

Ky eshte nje fakt i vjeter qe ne nuk themi kurre jam ballkans dhe as e çojme kurre ne mendje por themi jemi shqiptare. Ne shekuj kjo. Per mua eshte diçka e mire dhe ata qe nuk e dine se ku bie Shqiperia e zvogeluar kane rast te mesojne me mire se ku jemi kush jemi dhe çfare jemi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2012 19:27
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Po sikur jane bere edhe festivale ballkanike me duket.
Nuk ka pse te os behen. Artistet jane nga ajo race qe indoktrinohen me pak(edhe pse mes tyre gjith,pme dot e kete nga nje dru te shtrember, shtepi pa hale nuk ka thote kjo kojshija jeme).
psh do imagjinoja kosovaret te kendonin kenge te Dalares dhe greket: Partizani ne luft po shkonte.

Por, cila eshte muzika ballkanase se?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2012 23:09
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Une kam krijuar nje urrejtje/neveri per gjithcka balkanse.
Sepse te gjithe popujt balkanas pervec shqiptarve jane reace kulimash kastravecash qe o urrej thelle.
Te gjithe popujt slav balkanas prezantojn nje element jo balkanik dhe jo evropian, por zhvatesa hajduta genjeshtar te pa turp. Biles dhe vrases e perdhunues massiv ndaj kombit tone, dmth armiku kryesor i cdogjeje balkanse/evropiane. Pra
Meqe neve jemi origjinalet banues te ksa krahine evropiane.

Nje popull si slavet a balkanit dhe greket e sotem jane djalli vet.

Eshte sikur sot ne france apo gjermani arabet 300 vite me vone te shkruajn cdogje historike franeze apo gjermane, dhe te shkruajn ne librat e shkolles per brezat e ardhshem qe ktu nuk ka banuar kush tjeter pervec muslimanve arab tash 5000 vjet.

Pra balkansit per mua jane njerzit me te ulur ne bote. Dhe une nuk jam balkanas, jo balkanas i te njejtit gjak si kta low lifes te pakten.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Korrik 2012 05:42
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
Biles dhe vrases e perdhunues massiv ndaj kombit tone, dmth armiku kryesor i cdogjeje balkanse/evropiane.

Pra balkansit per mua jane njerzit me te ulur ne bote. Dhe une nuk jam balkanas, jo balkanas i te njejtit gjak si kta low lifes te pakten.



kurt sa % e zezakeve te afrikes kane mbetur te tille. Te gjithe jane kthyer ne mulate. Duket se sistemi skllavopronar eshte sistemi i perdhunimeve masive. Me i forti perdhunon me te dobtin. Sot ne USA te gjithe lekurezinjte jane mulate ose metise, pra te gjitha nenat e tyre jane perdhunuar (ose kane shkuar me qejf me pronaret).

Po ashtu, nuk ka popujt me te mire e me te keqij. Njeriu eshte i tille dhe folozofija humane, shkenca qe pergjitheson teorikisht sjelljen e njeriut, nuk ben dallime midis popujve, per arsyen e thjeshte se ato nuk ekzistojne. Njerzit jane njesoj dhe sillen ne menyre specifike ne lidhje me situatat, kohen, kushtet, edukimin dhe udheheqjet sociale.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Korrik 2012 13:10
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu


kurt sa % e zezakeve te afrikes kane mbetur te tille. Te gjithe jane kthyer ne mulate. Duket se sistemi skllavopronar eshte sistemi i perdhunimeve masive. Me i forti perdhunon me te dobtin. Sot ne USA te gjithe lekurezinjte jane mulate ose metise, pra te gjitha nenat e tyre jane perdhunuar (ose kane shkuar me qejf me pronaret).

Po ashtu, nuk ka popujt me te mire e me te keqij. Njeriu eshte i tille dhe folozofija humane, shkenca qe pergjitheson teorikisht sjelljen e njeriut, nuk ben dallime midis popujve, per arsyen e thjeshte se ato nuk ekzistojne. Njerzit jane njesoj dhe sillen ne menyre specifike ne lidhje me situatat, kohen, kushtet, edukimin dhe udheheqjet sociale.

je komplet gabim shelgo.
Degjohesh si ajo saledeta ne cnn, lol

Ne kemi 1300-1400 vjet me serbet dhe greket 5000, ansjehere nuk jemi treguar cnjerzor ne krahasim me to.
Biles edhe sot shqiptaret ndjejn keqardhje per situaten ne greqi.

Dmth ka shume te beje etnija rraca, kte gje e kemi padyshimnsi nata me diten ne krahasim me fqinjet.
Qe padyshim edhe pse mund te jemi me primitive ne kulture, jemi shume me superior ne sensin "soul of a race" pra kemi evoluar si njerz, jemi demastikuar ne krahasim me fqinjet qe ende wild.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Korrik 2012 14:23
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
je komplet gabim shelgo.
Degjohesh si ajo saledeta ne cnn, lol

Ne kemi 1300-1400 vjet me serbet dhe greket 5000, ansjehere nuk jemi treguar cnjerzor ne krahasim me to.
Biles edhe sot shqiptaret ndjejn keqardhje per situaten ne greqi.

Dmth ka shume te beje etnija rraca, kte gje e kemi padyshimnsi nata me diten ne krahasim me fqinjet.
Qe padyshim edhe pse mund te jemi me primitive ne kulture, jemi shume me superior ne sensin "soul of a race" pra kemi evoluar si njerz, jemi demastikuar ne krahasim me fqinjet qe ende wild.



Nuk jam gabim hiq. Ose me mire me thuaj ku jam

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Korrik 2012 14:32
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Citim:
Po citoj ato qļæ½ tha shelgu
Po sikur jane bere edhe festivale ballkanike me duket.
Nuk ka pse te os behen. Artistet jane nga ajo race qe indoktrinohen me pak(edhe pse mes tyre gjith,pme dot e kete nga nje dru te shtrember, shtepi pa hale nuk ka thote kjo kojshija jeme).
psh do imagjinoja kosovaret te kendonin kenge te Dalares dhe greket: Partizani ne luft po shkonte.

Por, cila eshte muzika ballkanase se?



ESHTE KJO...

http://www.youtube.com/watch?v=Eczarul7300

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Korrik 2012 20:53
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

PASTAJ DHE KJO


http://www.youtube.com/watch?v=riMZ...feature=related

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Korrik 2012 20:57
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Citim:
Po citoj ato qļæ½ tha shelgu
Po sikur jane bere edhe festivale ballkanike me duket.
Nuk ka pse te os behen. Artistet jane nga ajo race qe indoktrinohen me pak(edhe pse mes tyre gjith,pme dot e kete nga nje dru te shtrember, shtepi pa hale nuk ka thote kjo kojshija jeme).
psh do imagjinoja kosovaret te kendonin kenge te Dalares dhe greket: Partizani ne luft po shkonte.

Por, cila eshte muzika ballkanase se?



N SHKODER KA THEKSUME MUZIKEN JARE SHKODRANE KU I GJEN DHE NE SARAJEVO

JA PRSH ADNAN BALA PURO BALLKAN

http://www.youtube.com/watch?v=rV6kk0Lexmc

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Korrik 2012 21:00
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

KJO KENGA E DETIT GREKE NGJASON ME KENGE SHQIPERIS SE MESME PO SPO E GJEJ KUND.....

http://www.youtube.com/watch?v=s0Ovc9_qntM

Mos pretendoni se na e kan kopju ma??

Dhe nji tjeter JARE SHKODRANE KU NE BALLKAN DEGJOHE TME SHUME SE NE SHQIPERIN E MESME DHE ATE TE JUGUT

http://www.youtube.com/watch?v=JEYl...feature=related

JU NGATERONI BALLKANIN ME KENGE GABELSH QE KENDOHEN NE ZONA RUMUNE BULLGARE APO TURKE PSE JO DHE NE QYTETE SHQIPTARE.E SPO JU VEJ PAK FOLK SERB SE PO NERVOZITENI KOT.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Korrik 2012 21:04
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:52 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Jam Dhe Une Ballkanas

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.