Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > cigarja.... Vlerėsimi i Temės: 4 votime, mesatarja 4.50.
Gjithsej 16 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Ben-SHkodrani
Hajdut-pulash

Regjistruar: 18/01/2003
Vendbanimi: Shkoder
Mesazhe: 58

Question

Nejse njerz secili ka mendimin e vet une jam pires i rregullt i duhanit kam 14 vjet qe e pi edhe pse ja kam fillu ne mosh te re akoma nuk ndiej asnje shqetsim e di shum mire se eshtei demshem po e kam marre mundimin disa her per ta lane po nuk kam arritur asnjeher ta le shum i demshem eshte biles do ju isha lutur atyre qe se pine mos ja filloni

__________________
Mė vjenė ndonjėherė nė mendje, e nuk shkruaj dot. Mė duket sikur tė gjitha fjalėt para teje janė tė kot! Dhe dal nga kjo gjendje, e bie pėrsėri, e si mund tė jem i qetė kur nė zemėr je ti?! Prandaj shko moj vajzė, shko ti prej kėtej, largohu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Prill 2003 18:54
Ben-SHkodrani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ben-SHkodrani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ben-SHkodrani (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ben-SHkodrani't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ben-SHkodrani Shto Ben-SHkodrani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ben-SHkodrani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Kobe4MVP
Sernior Network Analyst

Regjistruar: 01/04/2003
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 175

o ben, hehehe

une personalisht jam mese i bindur qe nje dite do ta le duhani sepse sot jame pa jo i martuar dhe nuk kam halle dhe probleme qe te me bejne me dhimbje koek por jame mese i bindur qe nje dite do ta le se jo familje, femije e halle te tjera dhe nuk eshte me mire te pij.

Une personalisht do tu thoshat te gjithe ato qe qe e kane filluar provoni ta lini dhe ne rast se nuk id dilni jeni me vullent shume te dobet sepse cigen nuk ta kerkon trupi ashtu sic te kerkon trupi kokaine. Cigarja eshte thejsht nje gjendje mendore e njeriut qe me vullnet mund ta thyej.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Prill 2003 19:03
Kobe4MVP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kobe4MVP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kobe4MVP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kobe4MVP Shto Kobe4MVP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kobe4MVP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ana
Whatnot

Regjistruar: 17/02/2003
Vendbanimi: Ja ketu
Mesazhe: 405

Cool

Im vella e ka pire per shume kohe duhanin. Kur e la, e la brenda nje dite. Diten e fundit piu 2 paketa, dhe e ndau mendjen qe kjo eshte hera e fundit. Te nesermen dhe sot e kesaj dite nuk e ka vene me ne goje. PO ta ndash mendjen, duhani lihet. Une nuk e kam pire, por kam idene qe ta lesh keshtu "cold turkey" sic thuhet ketej eshte e veshtire, sepse duhani eshte si droga, ke addiction ndaj tij, nuk eshte e lehte ta lesh keshtu tak-fak. Por nuk eshte e pamundur.

__________________
Success stands mostly in not giving up, when the others have let go.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Prill 2003 19:25
Ana nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana Shto Ana nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tonia
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 10/05/2003
Vendbanimi: Shqipėri
Mesazhe: 190

Wink

Sikur te mos ishim kaq egoiste

Sot degjova nje interpretim shume interesant per duhanxhijte.
Ja pra ta shikosh nga nje kendveshtrim tjeter pirja e duhanit eshte nje akt fisnik.
Kjo per arsyen se dihet qe tregetia e duhanit eshte mjaft mire e kontrolluar nga shteti. Me pirjen e duhanit cdo duhanxhi kontribon me ane te taksave per permiresimin e jetes se atyre qe jane ne nevoje. E lezecme e?
Nuk eshte se mua mu desh ky interpetim per te justifikuar veten...po thjesht qe ne menyre te pandergjegjshme paskem bere nje te mire, nderkohe qe ne menyre te ndergjegjshme i bej keq shendetit tim.
hajde ciao

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Qershor 2003 23:18
Tonia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tonia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tonia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tonia Shto Tonia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tonia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Zeshkania
Studente.

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 74

Kurse une kisha nje shoqe qe e pinte cigarin dhe kur isha me te per ta shoqeruar e ndisja dhe une. Pastaj ajo vendosi qe ta linte dhe muajin e pare koka i ngelej gjithe diten ne frigorifer dhe shtoi reth 14 paund. Pastaj e filloi serisht se po shendoshej shume. Ka reth dy muaj qe ka ikur ne ney york dhe para dy ditesh fola me te ne telefon dhe me tha qe e ka ralluar shume. Pi vetem nje ne dite kur i kujtohet, nuk e ka problem. Po une qe me pare i thoja asaj qe ta linte, qe kur iku ajo e kam filuar per vete. Nuk e kam shume te domosdoshme por kur me vete mendja, eshte e pa mundur te mos e pi nje, cfaredo qe te jete malboro, kool, me mente ose pa mente, dhe newport nuk dua tia di. Kam frike se nje dite do e kem shume te domosdoshme por nuk di se ca te bej.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Qershor 2003 21:01
Zeshkania nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Zeshkania Kėrko mesazhe tė tjera nga: Zeshkania Shto Zeshkania nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Zeshkania nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Kobe4MVP
Sernior Network Analyst

Regjistruar: 01/04/2003
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 175

Cigarja ta heq oreksin ne menyre te llhtarshme. Personalisht para 2 vjetesh pija shume cigare. Pija shume!!! amon 1 pakete ne dite po e pija. Problemin e kisha qe e kam pire qe kur isha 15 vjec dhe pesha ime ishte e tmerrshme. Para dy vjetesh isha 143lbs. Ne KG nuk e di se sa isha vetem t'ia fus kot. Vendosa qe te lija Cigaren dhe te filloja stervitjen se lashe nom lashe. Qe thoni ju e lashe cigaren dhe me hypi nje oreks qe nuk e keni idene. Por fakti qe beja dhe 3 ore ne dite stervitje nuk me linte qe te behsha fat ass. Pas 5 muajsh u bera 186lbs. Tani per gjatesine time(6'2") kjo eshte mire fare dhe kaq dua te jem gjithmone. Tani e kam filluar cigaren prap por pi 10-15 ne dite por vazhdoj mbaj regjimin e stervitjes perdite dhe te ngrenit.

Cigarja eshte thjesht a state of mind. Ne rast se je njeri me vullnet e le dhe nuk e ke problem fare. Ne rast se je me vullnet te dobet nuk e le dot. Personalisht e kam qejf tani dhe e pi per qejf dhe kismet per sa kohe qe jam i ri do ta pi se me pelqen. Amon se nje here jetojme. Car ndryshimi ka do vdes 70 apo 75 vjec. Po vajte 60 vjec ka mbaruar jeta per mua.

peace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Qershor 2003 21:26
Kobe4MVP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kobe4MVP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kobe4MVP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kobe4MVP Shto Kobe4MVP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kobe4MVP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
elda
Anetar i ri

Regjistruar: 06/06/2003
Vendbanimi: Rumani
Mesazhe: 10

Thumbs up

Cigarja

E shkurton apo jo jeten me then te drejten ma merr mendja se po mgjth se un vazhdoj ta pi Ske ci ben me eshte bere si droge

__________________
Amore e dolore non fanno rima per caso?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2003 03:53
elda nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė elda Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me elda (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: elda Shto elda nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto elda nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SUNBELOVED
Tequila`Spirit

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: my house, house of sun
Mesazhe: 389

para ca kohesh une pija 2 paketa cigare ne dite, dhe lexoja ca gazeta qe flisnin per duhanin demet qe ai shkakton. u ndodha ne udhekryq...ne nje dileme shume te madhe...te hiqja dore nga duhani apo ????
fillova te mos lexoja me fare gazeta...se po me shkatarronin trurin edhe syte me keq se duhani.

__________________
Ottimi corraptus pessimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Qershor 2003 12:59
SUNBELOVED nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SUNBELOVED Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SUNBELOVED (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SUNBELOVED Shto SUNBELOVED nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SUNBELOVED nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Zeshkania
Studente.

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 74

Domethene ti 2002sh zgjodhe te lije gazetat dhe jo cigarin. Zgjidhje e mberkullueshme pasi mendoj se je menduar gjate... .lol

__________________
Per ty do te kujtohem
sa here te qesh dhe te qaj
Per ty do te ri te mendohem
gjithmone ne mendje e zemer do te te mbaj

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2003 20:46
Zeshkania nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Zeshkania Kėrko mesazhe tė tjera nga: Zeshkania Shto Zeshkania nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Zeshkania nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ai
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 14/04/2003
Vendbanimi: italy
Mesazhe: 39

Thumbs up

te lumte 2002-sh

ashtu behet nuk lihet diçka qe ke kaq vjet qe e ben per dy flete letre.Pastaj duke pire cigar demin ja shkakton vet vetes dhe nuk ta shkaktojne disa gazetar qe pine alkol e duhan tere diten e dites dhe pastaj te mbushin koken me 7-qind mrroçkulla......(gjithesesi eshte me e lehte te shkruash justifikime se sa te lesh cigaren ,apo jo?!....................

__________________
'parazit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Qershor 2003 13:44
ai nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ai Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ai (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ai Shto ai nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ai nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:04 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 16 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > cigarja....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.