Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > cigarja.... Vlerėsimi i Temės: 4 votime, mesatarja 4.50.
Gjithsej 16 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
uranius
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 06/06/2003
Vendbanimi: Austri
Mesazhe: 32

keshilla nga nji polic per duhanin :)

A eshte e vertete qe duhani te shkurton jeten?

Nji polic na ishte me te vertete koketrashe. Kjo gje e pengonte vjerin e policit, i cili ishte vete shef i policise. Dhe njihere vendosi qe ta dergoje dhendrin e vete ne nji kurs qe te mesoj dicka nga njohurite e pergjithshme.

i kaloi polici 2 jave te mira ne kete kurs intenziv per njohuri te pergjithshme. Po prej krejt gjerave qe duhej ti mesoje ai atje, ai e mbajti ne mend se cigarje ta shkurton jeten per 3 vjet...

Nji dite ishte ky polici duke ecur ne nji park. Kur aty e takoi nji voglush qe ishte duke pire duhan. Sa e pa ate voglushin ja mori cigaren prej goje(me duket se ja meshoi edhe nji shuplake) dhe e pyeti:
- Po a e din ti se cigarja ta shkurton jeten?!?
Jo.-tha voglushi.
- Ja ku po ta shpjegoj une ti tani.- ju pergjigj plot me krenari polici dhe e pyeti voglushin:
Sa vjet i ke ti tani?
I mbushi 15 muajin tjeter.
- Po mire be majmun, a e din se sikur te mos e kishe pi duhanin tani do te kishe pasur ve 12 vjet!

Ndoshta mire e ka kuptuar polici se cigarja ta shkurton jeten...
se asnjeri prej nesh nuk e din se sa vjet jete ka - si mund te themi per dikend se cigarja ja ka shkurtu jeten? P.sh nese nji duhanpires ka jetu 60 vjet, a thua pa duhan do t'i kishte be 63

P.S
Numri 3 eshte vec nji numer simbolik, pra nuk jam mbeshtetur ne hulumtime mjekesore!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Qershor 2003 11:00
uranius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė uranius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me uranius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: uranius Shto uranius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto uranius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Zeshkania
Studente.

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 74

HEj o korcari, po provoje ta pish njeher nje cigar o burre i dheut se nuk te gjen gje, ta them une. Po sa frike qe ke mor, pu pu. Po ajo nje cigare aq e vogel nuk te ben gje, pastaj ajo aq e vogel ti aq i madh, ca thua. Sa e dashke jeten mor. lol.

Lalo, bera shaka po mos e provo ta pish se dhe ata qe e pine nuk gjejne derman si ta lene.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Qershor 2003 19:57
Zeshkania nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Zeshkania Kėrko mesazhe tė tjera nga: Zeshkania Shto Zeshkania nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Zeshkania nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SUNBELOVED
Tequila`Spirit

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: my house, house of sun
Mesazhe: 389

zeshkane ...duhani edhe interneti te streilizojne.Nuk do behesh kurre nene , kurse une e pi , ska gje nese shtoj nje duhanxhi tjeter .

__________________
Ottimi corraptus pessimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Qershor 2003 02:19
SUNBELOVED nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SUNBELOVED Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SUNBELOVED (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SUNBELOVED Shto SUNBELOVED nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SUNBELOVED nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

e te shkurtuar

qe ta shkurton jeten ta shkurton me 100% por thuaj ti qe kenaqesia momentale eshte me e madhe se vete konsekuenca 'shkaterrim trupor' e prandaj dhe pihet.
raportin mes cigareve te konsumuara dhe efektit shkaterrues nuk e di, u mundua nje parafoles ta shpjegonte ndermjet nje batuteje me polic po prap su muar vesh..... si arritet tek numri 3 (vjet) sa cigare te konsumuara te cojne ne kete numer madje car lloje cigaresh se fundja sbesoj qe marlboro te kete te njejtin efekt si newport a ku di une se fundja sjam duhanxheshe. nejse thjeshte po pyes sa per kulture kur i thone.
ajde baj

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Korrik 2003 21:31
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
vdekja
Anetar i ri

Regjistruar: 09/07/2003
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 16

Re: cigarja....

Pershendetje juliana.Persa i perket cigares dhe a ta shkurton jeten apo jem them se cigarja seshte Zot qe te shkurton jeten apo ta zgjat si cituan dhe disa ne kete forum.Jeten ta jep dhe ta merr vetem ZOTI i MADH dhe jo cigarja.Cigarja thjesht demton rende shendetin tend dhe mund te pasohet me semundje te renda si kancer ne mushkeri etc dhe shkurton xhepin(paret).Une per veten time se pi cigaren dhe shpresoj qe edhe ti te mos ta pish se nuk ja ka pa kush hajrin.Persa i perket se pirja e cigares ndihmon ne pakesimin e stresit them se seshte dhe aq e vertete se ka shume menyra se si ta luftosh stresin,si vrapimi ne natyre,ecja ne ajer te fresket ,praktikime i joges etc.Per mua cigarja eshte thesht nje virus qe blihet me pare per te demtuar shendetin.Duke blere cigare ne i bejme nder vetem atij qe merret me kete tregti .(biznesmenit)TE gjithe te mirat juliana dhe larg duhanit nqs don qe te kalosh nje jete te shendetshme.

__________________
Arrita te shpetoj nga thonjte e tigrave,gjakun ma thithen mushkonjat por trupin ma hengren te paaftet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2003 13:27
vdekja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė vdekja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me vdekja (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė vdekja't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: vdekja Shto vdekja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto vdekja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sUgA__tIlOnCe
nGaDaLe

Regjistruar: 01/09/2003
Vendbanimi: ~*~nZ~*~
Mesazhe: 1069

Arrow

Mesa di une cigarja vetem te ben keq per mushkrit. Asgje me teper.

__________________
*Wn we wer kids, belongin felt gd,I c death roun d corna Bt havin respect,tht feels even better*

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shtator 2003 16:53
sUgA__tIlOnCe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sUgA__tIlOnCe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sUgA__tIlOnCe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sUgA__tIlOnCe Shto sUgA__tIlOnCe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sUgA__tIlOnCe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lova
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 08/08/2003
Vendbanimi: Ne qiellin e shtate
Mesazhe: 432

Thumbs up

cigarja

Cigarja, mos me thoni per te se e dini e kam pase pi, e kerkoja si droge, dhe kur e shikoja qe me mbaronte paketa pija me shume dhe kur ngelej bosh kerkoja shpetim, do t'ju tregoj nje skene.....ne vitet para '90 ku gjeje cigare, une pija DS ndersa shoku im e pinte te dredhur Tarabosh , per sport me demek. Nje nate piva cigaren e fundit dhe ku s'kisha kerkuar por s'kisha gjetur pakete, sa here i thoshja vehtes, lere cigaren, nejse kaloi rreth nje ore me erdhi ne maje te hundes per nje cigare, i them shokut t'u befsha o shpirt ma dridh nje, e putha e perqafova e me ne fund ma drodhi dhe ma hedh tek preheri, e mora dhe nga inati qe ma hodhi sikur ja hodhi qenit, i thashe kujt ja hedh ashtu ti mor kastravec dhe me kercyen, ua ç'paske qene m'i dreq me tha plase, me lute sa te ma merrje cigaren dhe tani me flet si...... Une e ndeza, e thitha njehere dhe e shuajta se nuk mundesha ishte duhan shume i rende per femrat, megjithate u qetesova nga nervat.
Me vone fillova te fshehja cigare qe ti kisha ne rast nevoje ose shkoja tek komshijte edhe kur ishte vone.
Por tani ta dini ju mor miqte e mi une e kam lene fare, dhe me 4 Tetor 2003 bej 4 vjet, dhe them se per mua eshte vesi me i keq.
Megjithate kur e pija me shijonte jashte mase, dhe me vjen çudi qe nuk jam tunduar asnjehere deri tani veç.
Dhe diçka tjeter te gjithe e dine qe cigarja te shkurton jeten dhe te gjithe e pine, lere pastaj paradoksi me i madh e pine vte doktoret. Ciao

__________________
jeni si shpirt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2003 10:43
lova nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lova Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lova (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lova Shto lova nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lova nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qershor13
Vagabonding

Regjistruar: 05/02/2003
Vendbanimi: Rio
Mesazhe: 2547

Arrow

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re glen.gif
Ky file ėshtė shkarkuar 85 herė.

^^^

__________________
Lo scopo della nostra vita č di servire la Forza che ci ha creati,e dalla cui misericordia o approvazione dipende il nostro stesso respiro,servendo con lealtą le Sue creature.Questo significa amore,che dovrebbe sostituire l'odio che si vede ovunque.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shtator 2003 15:16
qershor13 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qershor13 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qershor13 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qershor13 Shto qershor13 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qershor13 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jam_ai_qe_jam
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: Ne mes te botes...
Mesazhe: 230

uaaa brunka,"vetem te ben dem per mushkerit"!!!
Pse mi goce pak te duken mushkerite ty,!?
pupupu mesiguri e pike cigaren ë!?

une per vete cigaren kur kam qen maturant e kam ndezur me shok e shoqe amo per ta pire nuk e kam pire asnjeher...
tash nuk e dhezi as me shok me,sepse nuk me ka pelqyer ...

cigarja dem per shendetin dhe per xhepin,prandaj ju sugjeroj me mire pijeni nga 1 gjysem litri qumesht ne mengjes e ne darke se sa te pini cigare ,

me respekt una

__________________
Eshte e lehte te gjesh nje te dashur dhe te ruash nje mik!,por eshte e veshtire te gjesh nje mik dhe te ruash nje te dashur!...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shtator 2003 17:18
jam_ai_qe_jam nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jam_ai_qe_jam Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jam_ai_qe_jam (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: jam_ai_qe_jam Shto jam_ai_qe_jam nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jam_ai_qe_jam nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lova
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 08/08/2003
Vendbanimi: Ne qiellin e shtate
Mesazhe: 432

Red face

Prova

O qershor 13 !
Me sa shof e pike cigaren per shtate pale qejfe pa e shuar fare duke i ndezur me njera tjetren haj mire ja ben, po mire eshte ta rrallosh ca.
Se çdo gje do provuar ne kete jete se kot s'i kane shpikur.......
se ç'te besh te rrish si buf edhe ne shoqeri e kudo, jo vetem te piret e cigares por çdo lloj te pire.........

__________________
jeni si shpirt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2003 11:02
lova nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lova Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lova (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lova Shto lova nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lova nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 16 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > cigarja....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.