Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Shqiptaret qe jetojne ne UK oR usa?
Shqiptaret ne Uk or UsA
UK
USA
None of them
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
roke
me AC MILAN ne zemer

Regjistruar: 19/07/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 2397

Re: Re: Shqiptaret qe jetojne ne UK oR usa?

Citim:
Po citoj ato që tha Enya


Shume te zhvilluar biles.Shqiptari ka raste qe harron nga ka ardhe.
I hypen kalit shume shpejt,por existon mundesia qe mund te rrezohet po shume shpejt.
Shqiptaret e amerikes jemi shume rraciste(sepaku ne familja jone)
se po i permblodha te gjithe,kushedi ku kercet porta pastaj.
Mundesisht kur shqiptari i amerikes vendose te bleje nje shtepi,apo bizness
e do sa me larg zezakeve(qofshin dhe familje avokatesh apo doktorresh).
Mundesisht jeton aty ku jetojne boss-et, e pse jo?!-Me credit banke
mund te blesh dhe avjon pv(bie llafi),por derisa te mbaroje ai credit
te duhen nja 25-apo 30 vjet qe te hysh ne ate rangun e boss-ave(dhe pse
jeton ne lagje me ta).Pra zgjedhim zonen, shkollen,universitetin,ngjyren
e komshinjve, etj etj...
Shqiptari i amerikes eshte shume kursimtar,pa thene kurrnac.E vlereson
mundin dhe djersen e tij per t`i krijuar femijes nje te ardhme
te majme, e pse jo nje universitet si Yale, apo me the te thashe...Sefundi???
Te gjithe do vdesim nje dite, pa shijuar as diten as naten.Pune dhe vetem pune;nuk ngopemi as me gjume!!!!

Pra, pervecse rraciste, jemi dhe egoiste...

ps:-pak si me nerva jam sot,por ky eshte realiteti i percjelle sipas arsyes sime.


me pelqeu ky mesazh i kesaj prandaj e citova.ka shume te drejte per ato gjera qe permend,sepse ketu amerika ta jep shansin te hapesh nje bisens,te blesh nje hstepi,apo te vazhdosh nje shkolle te mire,me ane te kredive.Por nga ne Shqiptaret,qe vazhdojme te jemi te vuajtur ne SHpirt i kuptojme gjerat sprapthi dhe i vazhdojme ne ate menyre.Sa per ate qe zgjedhin shtepite neper zona te mira ehste dicka qe cdokush e deshiron sepse fundja per nje jete te mire e te qete punojme.Jam dakort edhe per ate qe thote qe do vdesim nje dite pa shijuar asgje,ka shume te drejte por ne kemi egot jo pse X familje ka shtepi,pse une nuk kam.Pse ka Benz dhe une kam Toyota bla bla.jeta do shijuar se ikin vitet pershalesh.Une per vete me aq sa mundem Bojen ja kam nxjere bejeni dhe ju

__________________
respekte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Korrik 2007 05:14
roke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė roke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me roke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: roke Shto roke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto roke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Veshtire te thuash, por kam pare qe te fitosh llotarine Kanadeze duhet sesben te kesh shkolle te larte. Biles kam pare qe jane djegur dhe nje cift me shkolle te larte, e anglishte te ditur. Ndersa me llotari Amerikane mjafton te kishe shkolle te mesme. Mos llogarisim ata qe kane ardhur pa dokumenta, qe kryesisht kane ardh ata qe kane pat njefare gjendje leku menjane.
Persa i perket biznesit mendoj se ne Usa kane ecur me perpara.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Nëntor 2010 17:09
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

sec pash nje film mram qe permenden mafia shqiptare ne new york shkaterroj mafian italiane dhe ruse..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Nëntor 2010 18:35
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

Citim:
Po citoj ato që tha Niqua
sec pash nje film mram qe permenden mafia shqiptare ne new york shkaterroj mafian italiane dhe ruse..


niqua po ta them drejt un .ke bere ndonie preokopi ti
se erdha un lol.ti qeke si zemer un jam si shpirt po qe se ke ndonje lek te dy behemi yje haha. kam qen 1 here ne new york .me pelqen te jetoj jashte new yorkut shum me mire se central.
na kalbi shiu knej me thone te drejten mendo per fukaran lol;]]]]

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Nëntor 2010 21:28
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Citim:
Po citoj ato që tha dodgy


niqua po ta them drejt un .ke bere ndonie preokopi ti
se erdha un lol.ti qeke si zemer un jam si shpirt po qe se ke ndonje lek te dy behemi yje haha. kam qen 1 here ne new york .me pelqen te jetoj jashte new yorkut shum me mire se central.
na kalbi shiu knej me thone te drejten mendo per fukaran lol;]]]]




ku ishe??? dhe cil province te pelqeu me shume.. une kam qen shume here ne londer.. me pelqen..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Nëntor 2010 22:00
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

//

isha ne manhaten.vizitova muzeun e emigranteve qe eshte ne ishull aty afer.statun e lirise.time squer.empire state.shopet verdall.restorantet .ah planet hollivud restoranti qe eshte i arnoldit silvester stalone dhe i bruce wills.
gjthanej verdall kam qen me thone te drejten.kam qen per vit te ri gjithashtu ne momentin qe hidhet topi time squere.
nuk besoj se new york me pelqen per te jetuar .qytet shum i lodhshem{u bona telef me thon te drejten;]}
vajta ne whashinghton kisha makine me qira me pelqyen provincat jashte new yorkut ,aty po do te jetoja..

ti ke qen ne londer anglia nuk eshte vetem londer .per mua anglia eshte me e bukur jashte londre .fshatrat jane me te bukura ku dhe une jetoj ;]].
c u x

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2010 21:06
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

perendimi i amerikes me duket vendi me i bukur tani.
nje shok nga ktu iku ne new york me shpi, gjithe familjarisht.
i tashe pasi iku qe mbas tre kater muajsh do te te marri malli per perendimin.
sure enough pak dite me pare tha qe mezi pret te kthehet perseri ktu.

londren e kam patur debulese ne ate moshe kur jetoja atje. tani sma merr mendja se do e shijoja edhe aq shume.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2010 21:17
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

varet se si mesohesh..une dua rremuje..e kam shtepin ne province te NY.. westchester county dhe nuk jetoj aty.. jam me qera ne manhattan dhe ta krahasosh aprtamentin qe kam me qera eshte sa banjo qe kam ne shtepi private...but i still luv it... s'jetoj dot pa manhattan...kam pa shume por si NYC skaaaaaaaa kryqyteti i botes..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2010 19:39
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petter
kazmolog

Regjistruar: 20/07/2009
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 2058

NYC NYC... po dhe cali sdo ishte keq...

__________________
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2010 19:48
Petter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petter Shto Petter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

not for me petter

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2010 19:51
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:07 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Shqiptaret qe jetojne ne UK oR usa?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.