Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Mitomania dhe shpifjet...
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Me jep llogarine bankare te lutem. Karten bancomat dhe karten e kreditit. Te sheroj une, çke ti.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 20:59
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Me jep llogarine bankare te lutem. Karten bancomat dhe karten e kreditit. Te sheroj une, çke ti.


S'ma do mendja qe te eshte ndezur llampa e kuqe Faje?

Ke ndonje preference te cartat?
Megjithse c'flas une, mua me duhet sherimi...asgje tjeter.

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 21:05
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia




Ke ndonje preference te cartat?



Ate me ngjyre te zeze fare nuk do ishte keq...

Po pse del nga tema ti mistreçe.

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 21:31
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Citim:
Po citoj ato që tha agata


Ate me ngjyre te zeze fare nuk do ishte keq...

Po pse del nga tema ti mistreçe.



OOO kush qenka fut ne forum...Agata!!

Une kujtova se ja ke fut gjumit me pulat ti...:p

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 21:34
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Re: Mitomania dhe shpifjet...

Citim:
Po citoj ato që tha agata
Genjeshtrat pa asnje lloj interesi te disa personave qe kam njohur kohet e fundit me bene te hap kete teme...
Po ju sjell 3 raste shume koti qe kan te bejne me mitomanine dhe zhpifjet e tyre...

1-Nje mikja ime virtuale me tha se do ikte me pushime, dhe nuk e shikoj me neper forum kohet e fundit, por e lexoj cdo dite nga mengjesi deri ne darke ne nje forum tjeter... Nuk e kuptoj deshiren per te gegjyer kot... kur e zbullova kete, nenkuptova qe cdo gje qe kishim thene bashke ne msn mund te ishte genjeshter...

2-Nje mik tjeter Francez, ne veren qe kaloj me tha se do shkonte ne Polynésie Française, fillova t'a pyesja me kurjozitet per detaje, si psh, sa kushtonte billeta dhe sa mund te bente i gjithe udhetimi, sepse edhe un kisha bere plane te shkoja ne 2010, meqe kam edhe ca miq qe shkoj pothuaj cdo vere.
Nderkohe kur kthehem nga pushimet, i tregoj disa fotografi qe kisha bere ne Tirane me celularin tim, dhe i kerkoj ne te njejten kohe qe ai te me tregonte fotografi te Polynezise Franceze, por ai nuk kishte bere asnje... Me pas e pyes nese kishte pasur kohe te mire, e se ku kishte qene egzaktesisht, ai me pergjigjet se koha kishte qene e shkelqyer... Miq e mi qe shkoj cdo vere, me thone se 10 diten e fundit te gushtit kishte pasur vetem shi
Shkurt e kuptoj qe me kishte genjyer dhe kete e dinin tashme te gjithe koleget e tjere...

3-Rasti i trete eshte kur fillova studimet ne universitet. Degjoj se qarkullonin fjale tek disa shqiptar qe njihja shume pak, se nuk isha studente ne universitet por thjeshte nje pastuese .
Ne fillim u shokova por me pas as qe e mora mundimin te justifikohesha sepse koha do e tregonte shume mire, ashtu sikurse e tregoj. Mbas 6 vjeteve u dipllomova dhe te njeten persona, qe shpifen duke u bazuar ne asnje fakt te vertet, jane te paret servile, qe njoh... e te paret qe kan kerkuar ndihme nga un...


Personalisht e vetmja gje qe vleresoj tek nje njeri eshte sinqeriteti, kur filloj dyshoj, cdo vlere qe mund te kete personi, per mua shumezohet pak nga pak me zero.
Megjithate rastet qe permenda me lart jan raste qe nuk me kan krijuar asnje lloj ndenje perveç se keqardhje

Te genjesh se don te shpetosh nga situate, apo sepse nuk don te lendosh dike, eshte normale, por te genjesh kot e te shpifesh kot kete gjithmone kam pasur veshtiresi ta kuptoj.
Mendoj se kjo vjen edhe si pasoje e ndenjes se inferjoritetit...! Po ju cfare mendoni?



 
Tek rasti i pare Agata, me duket se ti  dole ajo lloj shoqeje qe tradhetove po shoqen tende ( virtuale) C`na intereson ne o zemer gjerat personale te tuat, ke ke shoqe ti , eshte ne forum, apo jo? Do besh interesanten keshtu? Nejse pune per ty. Me duket nje muhabet koti, pa vlere sic e the edhe ti ne fillim.

Tek rasti yt i dyte, ai miku yt frances, troc muhabeti donte te te hiqte qafe, dhe menyra e vetme qe gjeti ishte te te bente ty te humbisjke besimin tek ai, sepse ai t`i di piket e tua te dobeta ( me kaq sa shkrujte ti).

Tek rasti i trete, Ma do mendja se ti do jesh nga ndonje familje me gjendje ekonomike te dobet, qe ju je dukur sikurse pastruese, e jo studente. S`ma do mendja se bota behet xheloze per nje njeri qe studjon.

ps: Me thuaj vetem nje gje sinqerisht, pse ke filluar te besh interesanten ka kaq kohe? Ne ke 6 vjet shkolle apo 60 kujt i intereson? Ne keshtu pa shkolle na di ti? Kushedi shumica ketu mbase kane dhe me shum sesa ti dhe nuk mburren kaq. Ec pash zotin, leni zemerimet, leni shpifjet, leni thashethemet. Ne ste njohim fare kush je, po te duam te te njohim, edhe te pyesim.

 

Sa per temen, yhy sa shpifjet virtuale i kam degjuar une, yhyyyyy s`kane fund. Po cfare me kane bere? Asgje.

ps 1: Qetesohu tani, dhe mos me merr inat. Te fola sincerement. C`est Noel!

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 22:29
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Do me pelqente qe kete teme ta quanin tema e te vertetave....

Rasti i pare qe i referohej Agata isha une Enya. Jam une ajo qe postoj e ne forum tjeter jam une ajo qe jeten time personale nuk e kam ndare me ju ketu sepse kam dashur ta mbaj private sepse jane gjera te miat qe skam dash ti ndaj me njeri. Ajo qe nuk kuptoj eshte se cila qe arsyeja qe Agata mori kete shembull dhe kete teme dhe jo vetem te ky forum por dhe te forumi tjeter. Sot u hap e njejta teme pa asnje pike e asnje presje kesaj qe ka hapur ketu.

Dhe per te qene brenda kesaj teme po postoj te njejten pergjigje qe i dhashe dhe atje.....

____________________________________

Jetojme ne 1 bote te genjeshtert ku me i zgjuari dhe dinaku fiton gjithmone. Kur sje i zgjuar me mire mbaje gojen mbyllur thone.

Keto shembujt qe solle ti me duken si koti mua si gjona kalamajsh me thene te drejten, mgjate ja po e jap e 1 rast pak me me spec sepse perfshihen 2 persona qe i njof mire.

Para ca kohesh flisja ne msn me 1 te njohur qe me e bukra me beri ajo add sepse as kam pas deshire me e njoft, si dhe smund ti them shoqe sepse di ta zgjedh shoqerine une me te isha nata me diten me modesti po e them qe qendroja shume me lart se ajo.
Ne aparence u tregua vajze interesante dhe e kendshme. Gjate bisedave te saj me tregoj qe kishte lidhje dashurore me dike qe e njihja dhe une nderkohe dhe me thote qe ishte beqare.Nderkohe qe me flet dhe per 1 semundje qe kishte. Nejse pa hyre shume ne detaje ishte ajo qe me tregoj historite e saj pa e pyetur une. Nderkohe marr vesh qe realiteti ishte komplet ndryshe sepse e verteta vonon por nuk harron.
Mua personalisht sme bejne pershtypje keto budalliqe ah po do merzitesha po te shpifte dikush per mua apo te me mashtronte dikush qe vertet e kisha per zemer dhe e konsideroja njeri te aferm qofte ky/kjo njeri farefis, shoqeri, bashkeshort apo i dashur pak rendesi ka. Por qe asnjehere ne jeten time nuk jam ndodhur ne pozita te tilla e kjo vjen sepse kam nuhatje dhe di te zgjedh me ke rri e kujt ti besoj gjera te miat personale si dhe jam korrekte ne mardheniet me njerzit di dhe ta mbaj gojen mbyllur e mos hapem shume.

Ne jete ka probleme e veshtiresi akoma me te medha dhe te diskutosh per keto kalamalliqe eshte humbje kohe per mendimin tim.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 22:46
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

si perfundim ....agata meqe ke 1 bote te gjithen per vete ....
ty c'pune te prishin keto genjeshtra?!
ose me thjeshte: jeton per vete apo per te tjeret?!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 23:13
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Cudi Angel, ne privat me kerkove falje, jo nje here por disa here duke me thene se ke kishe pire mbreme... te kerkova ta beje publike ne kete teme por the se ishte e kote... nejse pak rendesi ka...

Eshte e vertet qe te kam folur hapur per disa gjera private me ty, mbasi me the po thuaj shume gjera private te tuat, shume me shume se sa thashe un qe e ate kohe, nuk me preokuponte gje tjeter perveç semundjes qe nuk e kam bere publike deri me sot, kancerit... Nuk me besohej qe me kishin thene se kisha kancer dhe te gjitheve i thoja vetem se rrezikoja, edhe miqt qe kam ketu nuk e dine... por un ndryshe nga ty nuk kam folur kurre per jeten tende private, edhe ne kete teme nuk dhashe emra, mund shume mire te me vije ne privat... Mendova se ishe bere pishman kur me the se ke pire mbreme dhe vertet te vinte keq... per cfare fole, por me sa shikoj jo... dhe me e forta nuk bazohesh ne cfare te kam thene un por ne cfare ke zbuluar dmth thashethemet...

Me kerkove te mos permend me, dhe te thashe se nuk do e beja... Me the se te kishte ngelur hatri me mua sepse isha fajtore se Eriusi nuk shkruante me... Mu duk absurde dhe e pa kuptueshme... tani nuk po ben gje tjetr por perfiton nga sinqeriti im, per ta zbukuruar me mashtrimet e tua.

Ke te drejte Angel nuk ke faj ti qe je me lart se un, faj kam un qe te besove ty gjera te vogla, sikurse, kam dashuruar dike marezisht, por qe nuk kam me lidhje, dhe qe jam e semure...
dhe kjo me ben te poshter.... Me ben kurve, tradhetare..

Po te them vetem nje te vertet qe nuk e din mire dhe qe ta besosh... un kam jetuar me dike, deri vone dhe pergjate asaj kohe rashe marezisht ne dashuri me dike tjeter... ishte dashuri e ndaluar vertet... por ndryshe nga disa, pata guximin ti them personit qe jetoja se me duhet te ndahesha, pikerisht sepse mendoja per dike tjeter dhe kisha shume deshire ta tradhetoja... Dmth se ishte e kote te vazhdonim... ne fillim nuk me besoj pastaj me urrejti tani me ka perseri xhan... me kaq po e mbull Angel, vazhdo degjo thashethemet e te tjereve... e perdor jeten time private per ty justifikuar qenies tende te pafajshme...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 23:26
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Eh sa ka jeta. Jo me the keshtu, jo me the ashtu. Te merzitesh per keto'' budallalleqe'' eshte te jesh e ngeshme ne jete, e se s'ke ca te besh tjeter.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 23:30
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha al74
si perfundim ....agata meqe ke 1 bote te gjithen per vete ....
ty c'pune te prishin keto genjeshtra?!
ose me thjeshte: jeton per vete apo per te tjeret?!



Nuk me prishin asnje pune, dhe sinqerisht jetoj per vete, por midis te tjereve...
temen e hapa per te bere te kuptojne se sa bukur dime te genjejme si te genjej, e pse genjejme dhe sa kalloj genjejme e mashtrojme...

Dhe genjeshtra kalon me bukur kur perzihet me dy te verteta qe ke thene...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2009 23:34
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Mitomania dhe shpifjet...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.