Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Fshehja/apo mos fshehja e passwordeve ndaj partnerit/es.
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori


Debora, kjo dmth qe tani per tani nuk te intereson kontrolli. Tani per tani i intereson atij te njoftohet per cilindo person qe ti ke kontakt. Antenat ngrihen kur ai nuk e njeh personin, sepse njohja i jep siguri. Pra ti nuk ke (s'mundesh edhe po deshe) te kesh shoqeri qe burri nuk e njeh...

Eshte disi veshtire te pranosh qe partneri te flase me nje te panjohur, por nese tjetri ka patur nje jete me pare (ose gjate) raportit me ty, dihet qe do kete te panjohur. Dhe nuk shikoj pse duhet ti zbraz gjithe jeten time partnerit. I bie qe une te jem shembelltyre e jetes se çiftit, jo individ qe mund te shprehe personalitetin ne forma te tjera. Nejse


Duam apo nuk duam ne nuk ka gjera te prera me thike ne bashkejetese;kjo e imja, kjo e jotje pervec atyre qe ka ndare Zoti, si veshja p.sh.
Privacia qe kerkoni ju eshte per ata qe jane te pamartuar. Qe pervec lidhjes nuk ndajne asgje tjeter se bashku. Nje cik kontroll duhet nga te dy, ndryshe lidhja merr tatepjeten. Fundja pse nuk e lejon burrin, apo gruan te shikoj cel, apo e-mail? Ka ndonje gje aty qe ai/ajo s'duhet ta shikoje, lexoje?
Kur burrit i humbi cel. Bllokoi nr e tij, dhe une i dhashe te perdorte cel tim per afro nje muaj gjersa u be mbare te blinte nje tjeter. Meqe rrija ne shtepi nuk e kisha fare te nevojshme cel.
Po ashtu kam perdorur te burrit kur e kam patur cel tim te pa karikuar ,dhe per momentin burri me ka dhene te tijin ta merrja me vete. Keshtu qe ne nje lidhje nuk ka gjera te ndara.
Vetem ai qe ka gjera per te fshehur refuzon t'ja kontrollosh, prekesh cel.
Edhe ngrihen antenat mo faje. Nuk ka dashuri pa shenja zhelozie.

Me eshte dashur te kontrolloj cel e burrit por jo per arsye xhelozie. Kur dua te nxjerr nje numer qe ai e ka e une se kam. Lexoj voice mailet qe le vet. Shikoj foto qe ka bere burri. Ka shume arsye qe te shtyjne te prekesh cel e njeriut tend. Une jam ajo qe kujtohem t'ja karikoj cel. burrit. Nuk dua qe kur ta marre une ne tel ti bjeri bateria, se behem merajk pastaj po s'mu pergjigj.
Ju beqaret boll na bete moral, po martohuni njehere vet pastaj gjykoni te martuarit.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 14:29
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ja do martohemi se shpejti "Frika e ruan vreshtin" deshe te thuash ti Mire mire, ashtu e ka vreshti.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 14:36
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Thelle- thelle faje dhe ajo fjale e urte vlen.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 14:47
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
wow po cuditem
nuk e di cili eshte ai mashkull apo femer qe don te dij passording e partenrit t'tyre, (nejse retorical, e di)

edhe mbasi jam prishur me njenen, kishte harruar meqe u fuste nga laptopi im, kishte perdorur apsionin remember pasword per emailin e saj.
te betohem qe as nuk do ja pranoja vetes as per nje sekond te klick ne territorin personal te tjetres kurre.

njehere tjeter, kisha vetem nje muaj me nje goce dhe kishte harruar telefonin ne divanin/couch tim, telefoni i saj po binte dy tre here, por as qe e kam hapur.
kur ajo kthehet, me pyet si ne te qeshur por pak nervoze nese e kam hapur dhe kontroluar komplet telefonin e saj.
une e pyeta: si ta merr mendja ty?
kur ajo shikon all the misss calls qe tregon se telefoni as nuk ishte hapur.

me pak fjale, nuk me duket e shnedetshme per shpirtin dhe trurin te dij gjitcka per nje person, por e admiroj vulnetarzimin e dikuj qe nuk fsheh gjera te rendesishme ndaj teje.

gjerat e vogla, ngelin gjera te vogla, kurse mua me pelqen te pretendoj se jam shume me i madh saqe te merrem me vocdhiqe
nese nuk ndjehem mire me diken, nese shpirti ma thote se ky person eshte twisted, nuk kam nevoje per fakte, jam i rrept dhe e respektoj veten ne ket drejtim, i bail out, no questions asked.



sjam ndonje fan e jotja kurti po me pelqeu pergjigja jote dhe shume

e per ju pergjigjur temes them kshu qe asnjeri ska te drejte te kerkoje pass tend apo ta dije dicka qe ehste shume personale e ne qofte se nuk besoj te partneri jot jo nje pass qe te jep ai mund te ndohmoje ty ti besosh
flm zotit qe sme eshte kerkuar ndonjeher pass nga partneri im se nuk e di si kisha reagu e mund them nje her donte te me kontrollonte cell dhe ne vend qe tja jepja as me shkonte me menjd ae bera cope cope dhe mund ta shifte aty ne grimcat e xhamit se jo ne cel tim
dicka qe ehste personale ehste personale
dhe personalisht as qe jam e interesuar ti shof partnerit tim kush e thirren apo kush i shkruan tjeter se nuk me fsheh dicka kurre sa me vjen inat dicka qe sdua ta di sdua ta di sme intereson kur kam besim te nje nejri kam besim te plote sme duhet ta kontrolloj kur te vije puna per kontrollu je i humbur ta ben traltine kur te doje kshu qe as mos mu mundu njeriu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 14:58
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Nuk e di nese do me ndryshoje koncepti kur te martohem, por di qe si individ kam nevoje per hapesiren time dhe as qe me bie ndermend te jap asnjelloj passwordi dhe as kam per te kerkuar. Me partnerin do kisha komunikim te hapur dhe lidhja do ishte e bazuar ne respekt dhe ne besim. Nese do isha kurioze per dicka do e pyesja direkt. Ne fund te fundit komunikimi me njerez te tjere jashte lidhjes eshte individual jo kolektiv.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 15:00
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Klodel
Nuk e di nese do me ndryshoje koncepti kur te martohem, por di qe si individ kam nevoje per hapesiren time dhe as qe me bie ndermend te jap asnjelloj passwordi dhe as kam per te kerkuar. Me partnerin do kisha komunikim te hapur dhe lidhja do ishte e bazuar ne respekt dhe ne besim. Nese do isha kurioze per dicka do e pyesja direkt. Ne fund te fundit komunikimi me njerez te tjere jashte lidhjes eshte individual jo kolektiv.

Pra ti klodel nuk do t'ja dish se cfare ben burri jashte shtepise. Do e lejosh te kete shoqeri me femra beqare dhe do e lejosh te iki me to kudo. Ti dhe burri ndani bashke vetem shtepine, krevatin, dhe femijet????
Ti thua nese do ishe kurioze. Po sikur ai te thote po shkel privacine ejetes sime. Nuk mund ta them. Te bente te ndiheshe ty ne faj per ate qe po kerkon. Si do veproje? Do ngulmoje, apo do mundoheshe t'ja shikoje fshehurazi cel?
Nuk eshte aq e lehte jeta bashkeshortore. Te ishte keshtu nuk do kishte kaq shume divorce sot.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 15:09
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Une do di aktivitetet e burrit jashte shtepise ashtu si do dije edhe ai aktivitetet e mia- kjo eshte normale. PO flasim per passwordet.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 15:16
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Ja do martohemi se shpejti .


Avokatin e ke gjet? thojne amerikanet...

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 15:24
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Klodel
Une do di aktivitetet e burrit jashte shtepise ashtu si do dije edhe ai aktivitetet e mia- kjo eshte normale. PO flasim per passwordet.

Me nje fjale nuk qenka dhe aq personale jeta jote. Duhet te raportosh gjithcka ben. Pse jo dhe passwordet.?

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 15:35
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Citim:
Po citoj ato që tha eliz


Avokatin e ke gjet? thojne amerikanet...



Do i futem juridikut vete se me kaq avokate sa duhen ne jete dalim defiçit. "Chi fa da sč fa per tre" thone taljonet.

Modifikuar nga Fajtori datė 28/04/2010 ora 19:20

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 15:49
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:15 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Fshehja/apo mos fshehja e passwordeve ndaj partnerit/es.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.