Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Dashuri labe dhe te tjera Vlerėsimi i Temės: 4 votime, mesatarja 3.00.
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 [4] 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Donika Arianiti


Eh c'e pyet per cilin? S'e per asnje nuk je i/e zoti/zonja... Te ka marre "malli" per laberine prandaj vjell vetem vrere per te...shpresoj te kthehesh serisht qe te te kujtohen te kaluarat



Donika, une Laberine e adhuroj. Nuk ka fjale shqipja me te forte se fjala adhurim.

Kam gjak nene nga laberia dhe e kam pare mire.

Per punen e sqepit, nuk e quaj te ndershme qe t'i pergjigjem nje femre direkt. Do te ishte shume "labe" pergjigja.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shkurt 2009 23:43
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Ah..ja nje postim per te qene nga ana jote...

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shkurt 2009 23:45
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Donika Arianiti
Ah..ja nje postim per te qene nga ana jote...


E po e dredhim edhe ne. Si i tha Vani te birit te tetkes.

Te te them dy fjale kete here pa hile: Nuk na e ka fajin as Laberia dhe as Kosova, as Konispoli dhe as Kurveleshi. E ka fajin fukaralleku, qe i ka bere perhere shqiptaret te perpiqen te mbijetojne me menyra, qe shume here jane te pandershme.

Me falni se kjo teme eshte per te tjera gjera.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shkurt 2009 23:51
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


E po e dredhim edhe ne. Si i tha Vani te birit te tetkes.

Te te them dy fjale kete here pa hile: Nuk na e ka fajin as Laberia dhe as Kosova, as Konispoli dhe as Kurveleshi. E ka fajin fukaralleku, qe i ka bere perhere shqiptaret te perpiqen te mbijetojne me menyra, qe shume here jane te pandershme.

Me falni se kjo teme eshte per te tjera gjera.



Po kush foli per faje o Cedrus?.... Po me vjen mire qe kerkon falje...une per vehte e vlersoj

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shkurt 2009 23:56
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Donika Arianiti


Po kush foli per faje o Cedrus?.... Po me vjen mire qe kerkon falje...une per vehte e vlersoj



Falje une?



Falje?

PO ka shqiptar qe kerkon falje me Donike? Hahaha. Kerkoj falje? Me paske keqkuptuar, megjithate kam qeshur me nderhyrjen tipike femerore qe ke bere. KJo te shton piket si femer.

Me duket nderhyrje shume diplomatike dhe me nje goditje majtoshe te hidhur brenda.

Edhe une e vleresoj kete

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2009 00:25
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Re: Re: Jo dashuri barsalete,por e vertete.

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Tamam pune labi edhe kjo. Mesele per te rrefyer (mburrur)



Duket se te dhembi per cobanken cedruse?

Po te trgoj nje tjeter.(Te me falin vajzat qe do ta lexojne).Histori e vertete.

Ne vitet 50 ne nje dritare me hekura ndaheshin triskat e ushqimeve.Ishte nje vend i Vlores ku kish shume kucovllah.Tek dritarja kishte shume njerez si burra edhe gra.Sic eshte zakon ne shqipot shtyhemi e ngjishemi shume.Nje grua plake cobanke kish ardhur bashke me nusen e djalit dhe ne radhe ishte futur e reja si me e fuqishme.Ndodhej nga mesi i atyrve qe ndodheshin per triska.Duke u ngjeshur pas saj ishte nje djale nga Laberia.Presioni i turmes nuk i linte qe te levizni dhe djalit i levizi ajo vegla dhe e perdori tek cobanka. AJo duke i folur shperndarsit per nje triske levizte lart posht deri sa iu mek zeri fare.Ne nje moment personi qe ndante triskat tha se per sot u mbaruam,hajdeni neser.Njerzit e radhes filluan te shperndaheshin dhe cobanka plake po shikonte per nusen ku ishte.Po cte shihte nusja ishte bere gazep dhe labi e hoqi veglen.Plaka ju drejtua atij:Kyyyy aj maskarai ja beri nuses time. Plaka e tha troc fjalen sepse u ndodh e papergatitur e nuk diti se cfare tha(me nje ze grykor qe cdo fjale i shtonte disa rrrr.Cedrusi/ja e di mire se cdo te thote kjo shprehje e cobankave.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2009 12:52
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Re: Re: Re: Jo dashuri barsalete,por e vertete.

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA


Duket se te dhembi per cobanken cedruse?

Po te trgoj nje tjeter.(Te me falin vajzat qe do ta lexojne).Histori e vertete.

Ne vitet 50 ne nje dritare me hekura ndaheshin triskat e ushqimeve.Ishte nje vend i Vlores ku kish shume kucovllah.Tek dritarja kishte shume njerez si burra edhe gra.Sic eshte zakon ne shqipot shtyhemi e ngjishemi shume.Nje grua plake cobanke kish ardhur bashke me nusen e djalit dhe ne radhe ishte futur e reja si me e fuqishme.Ndodhej nga mesi i atyrve qe ndodheshin per triska.Duke u ngjeshur pas saj ishte nje djale nga Laberia.Presioni i turmes nuk i linte qe te levizni dhe djalit i levizi ajo vegla dhe e perdori tek cobanka. AJo duke i folur shperndarsit per nje triske levizte lart posht deri sa iu mek zeri fare.Ne nje moment personi qe ndante triskat tha se per sot u mbaruam,hajdeni neser.Njerzit e radhes filluan te shperndaheshin dhe cobanka plake po shikonte per nusen ku ishte.Po cte shihte nusja ishte bere gazep dhe labi e hoqi veglen.Plaka ju drejtua atij:Kyyyy aj maskarai ja beri nuses time. Plaka e tha troc fjalen sepse u ndodh e papergatitur e nuk diti se cfare tha(me nje ze grykor qe cdo fjale i shtonte disa rrrr.Cedrusi/ja e di mire se cdo te thote kjo shprehje e cobankave.



Goxha burre je edhe ti IQ. Duhet te kesh pak gjak evgjiti qe nuk i thua llafet tamam. O tregoje o mos e trego fare meselene. Jo i tha cobanka, jo s'i tha.

Edhe hiqesh lab, edhe ke frike te flasesh.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2009 15:10
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Ci face cedrus/e? O kacaun une nuk te merrja as per husmear ty dhe ti e di fare mire kete.Nje evgjit do ta merrja,sepse e dija qe nuk do me tradhetonte.Nje i shtreses tende mund te fliste si harbut,ne nuk jam ti.
Kyyyyyy aj cedruse/e/

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Shkurt 2009 19:42
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Ci face cedrus/e? O kacaun une nuk te merrja as per husmear ty dhe ti e di fare mire kete.Nje evgjit do ta merrja,sepse e dija qe nuk do me tradhetonte.Nje i shtreses tende mund te fliste si harbut,ne nuk jam ti.
Kyyyyyy aj cedruse/e/



Ore IQ shume fjale cobance ditke, do kesh ca gjak cobani ti, e shikoj une, po mos u merzit, cobenjte jane rrace e forte se jane rritur maleve.

IQ bej, je vertet nga Vlora ti? Demek a je brenda nga vlora te pyes se qe je lab e ke deklaruar. Nga cila lagje e Vlores je?

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shkurt 2009 20:19
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

[QUOTE]Po citoj ato që tha cedrus


Ore IQ shume fjale cobance ditke, do kesh ca gjak cobani ti, e shikoj une, po mos u merzit, cobenjte jane rrace e forte se jane rritur maleve.

IQ bej, je vertet nga Vlora ti? Demek a je brenda nga vlora te pyes se qe je lab e ke deklaruar. Nga cila lagje e Vlores je?

 
[/QUOTE

Kurren e kurres gjak cobani.Ju cobenjte ndertuat shtepi me oxhak vetem kur u bete komunista,sepse me pare kishit kasolle me kashte, sepse oxhak nuk ju linte beu te ndertonit.Ne nuk ju pranonim per asgje.Ishte koha e atille dhe ne ju trajtonim aso kohe si llonxharet.Kam degjuar biseden qe bente nje coban i quajtur Tasi a Nasi nuk me kujtohet mire emri, i cili tregonte per nje vizite qe kish bere Nuredin beu ne fshatin e tij kur ai ishte i vogel e i kish gjetur te mbytur ne tym..
Hahahha cedrus,je i vogel te me pyesesh ti mua se nga cila lagje jam.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shkurt 2009 14:26
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:54 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 [4] 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Dashuri labe dhe te tjera

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.