Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Thon se humori te zgjat jeten Vlerėsimi i Temės: 24 votime, mesatarja 4.58.
Gjithsej 20 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

Thon se humori te zgjat jeten

***********
- A mund te bisedoj me shefin tuaj? - pyet nje konsumator.
- Eshte ne gjume - ju pergjigjen
- Po me sekretaren e tij? - vazhdoj konsumatori
- Une ju thash nje here qe eshte ne gjume.

***********
- Zoti mjek, une flas shume ne gjume!
- Edhe cfare ka te keqe ketu?
- Si nuk ka, e gjithe byroja qeshin me mua!!!

***********
Nje peshkatar duke peshkuar nxori nje shishe dhe kur e hapi nga shishja doli nje fantazem. Me te dal nga shishja fantazma ju drejtua peshkatarit:
- Meqense me lirove kerko c'te duash dhe une do ta plotesoj.
Pasi u mendua mire peshkatari tha: - me nderto nje autostrad nga Tirana ne Berlin.
- Une jame vetem nje fantazem e vogel dhe kja eshte teper e veshtire per mua - ja ktheu fantazma.
- Mir - i thot peshkatari mbasi mendohet nje moment - Me bej qe ti kuptoj grate.
Fantazma e friksuar i pergjigjet: - po vazhdojme me kerkesen e pare. - Me sa korsi e do autostraten?

************
Nje plake i lutet nje vogelushi: - A mund te me ndihmosh qe te kaloj rrugen djalosh?
- Po, por duhet te presim driten e gjelber - pergjigjet djali.
- Ehuuu ne te gjelber e kaloj dhe vet une.

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2003 22:24
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

**********
Fatjoni bente detyrat e shtepise dhe pyet nenen e vet: - Mami si shkruhet "unoj"? - Ti do te thuash "punoj" - i pergjigjet mamaja.
- Jo moj jo "unoj" se "p" e kam bere vet.

**********
- I pandehur, pse pa pritur e mohoni fajsine tuaj? - Habitet gjukatsi.
- Avokati im me bindi per pafajsine time - qe pergjigja.

**********
- A eshte e vertet se djali juaj me nje shqelem e rezoj nje lis ne tok? - Pyti njeri shokun e vet.
- Po - ju pergjigj shoku - ne vend te shkelte frenat shkeli gazin dhe ja..............

**********
Merita, kemi ne dore nje monedhe metalike dhe e hedhim ne nje ene me acid. A do te shkrihet ajo? - pyeti profesori.
Jo - pergjigjet Merita- Se per ndryshe ju nuk do ta hidhnit kur ne acid.

*********
- Nuk ka nevoj qe ta hapni kaq shume gojen - ju drejtua dentisti pacientit.
- Mendova se do te donit shume vend per instrumentet tuaja - ju pergjigj pacienti.
- Po ne regull, po une do te ri perjashta.

**********
Zana: - Mami a eshte e vertet se mua me solli lejleku?
Mami: - Po zemra mamit.
Zana: - Edhe tu lejleku te ka sjell?
Mami: - Po sigurisht qe lejlekku.
Zana: - Po gjyshen?
Mami: - Edhe gjyshen lejleku.
A ha - peshperit Zana duke shkruajtur ne fletoren e detyrave "Prej tre brezash ne familjen tone nuk ka patur lindje normale".

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2003 22:56
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

**********
Nje fshatar shkon ne qytet per her te pare dhe hyn ne kinema te shikoj nje film.
Shkon ne sportel dhe pret nje bilet. Pas pak kthehet dhe pret nje bilet tjeter. Pas 3-4minutash kthehet perseri dhe blen nje bilet tjeter. Biletashitsja e nervozuar i thot - Po ti mor xhaje kur doje tre bileta pse i bleve nji nga nji?
- Po un nje bilet doja moj shoqe - thot fshatari - po se c'eshte nje kopil aty te dera qe ma mer bileten e ma ndan me dysh.....!!!

**********
Beni na kishte nje kanerin te bukur ne shtepi qe e donte shume.
Nje dite Beni degjon babin qe i thot mamit - Te enksha zogun.
Te nesermen Beni shkon ne shkolle dhe mer dhe kanerinen me vete. Kur shkon ne shkoll mesuesja e pyet - pse e ke mar kanerinen me vete.
- Po babi mbrem i tha mamit se do ti hante zogun - tha Beni - dhe une kisha frike se mos me hante kanerinen se mami ska zok tjeter....

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Qershor 2003 23:02
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Zeshkania
Studente.

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 74

Pershendetje Keni. Me keto qe kini shkrojtur une e kuptoj qe e vizitoni edhe albasoul-in. Po le te jete sekret midis nesh Keni. Gjithe te mirat.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Qershor 2003 20:27
Zeshkania nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Zeshkania Kėrko mesazhe tė tjera nga: Zeshkania Shto Zeshkania nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Zeshkania nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

Zeshkane faleminderit per sekretin qe me nxore por ky nuk perben ndonje sekret se diku do ti lexosh ose dikush do ti tregoj dhe ti ja u tregon te tjerve. Une nuk them se i kam krijuar vet, pra diku i kam lexuar ose mi kane treguar. Gjithsesi te falenderoj per vemedjen qe ke treguar duke lexuar ato qe une kam shkruar.....!!!!

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Qershor 2003 21:12
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tonia
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 10/05/2003
Vendbanimi: Shqipėri
Mesazhe: 190

Talking

Nga seria e peshkut magjik

Shko njeri me zene peshk ne lume dhe aty pa dashje kap peshkun magji.
E si gjithmone ky i thote: Po me leshove do te plotesoj tre deshira, po me nje kusht qe per cdo deshire tenden komshiu yt do te kete dyfishin.
Eh mendoi ky me vete: Inat me vjen qe komshiu do kete me shume po hajd ma, ma mire se pa gja.
Ok- i thote peshkut,- po filloj me te paren. "Dua te kem nje grua te bukur ne krah"
Dakort peshku, dhe ketij nje grua, kurse komshiut dy nga dyfish me te bukura.
Heuu thote ky me vet"Vazhdojme me tjetren-"Dua nje shtepi." Ok prap peshku, dhe ketij nje komshiut dy'
Ehu mos burre, mendon ky ce pati ate kismet komshiu dhe pi i vinte inat, pasi u mendua pak ia ktheu peshkut...
A ma heq nje ko***?
Well vazhdimin e dini vete, si i vajti halli komshiut.....

ciao

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2003 12:03
Tonia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tonia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tonia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tonia Shto Tonia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tonia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Zeshkania
Studente.

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 74

Po keni me vemendje i lexova dhe me pelqyen, por po mendohesha se ku i kisha lexuar prandaj. Nuk desha te them ate qe nenkuptove ti po anyways... .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2003 20:19
Zeshkania nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Zeshkania Kėrko mesazhe tė tjera nga: Zeshkania Shto Zeshkania nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Zeshkania nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

Tonia pershendetje. E mora me mend se ce ka gjetur komshiun e shkret, po me siguri qe do ket qene shqiptar se ne nuk e duam ta shikojme mire njeri-tjetrin.

* Zeshkane mos u merzit motra, mos u merzit me mua se une nuk ta kam me te keq. Gjith qelimi im ketu eshte qe te ndihmoj sado pak qe ta bejme kete forum sa me argetues, me kupton besoj. Sa per ty ta them sinqerisht se kam dhe do te kem shume respekt......

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2003 23:06
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

**********
Kishte ngrene njeri aq shume hallva sa ishte semurur keq. E marin dhe e cojne ne spital. Me ta par doktori tha - shpejt ti japim nje luge ilac. Me ta degjuar i semuri ju drejtua doktorit duke i thene - te kisha vend per nje lug ilac, po haja dhe nje top hallv...

**********
Nje grua e bere xheloze per burin e vet e ndjek nje dite qe te mesonte se ku shkonte i shoqi mbasditeve i veshur mire. Pa se ai takon nje grua tjeter dhe u fut ne kinema.
Ajo shkon te portieri dhe i kerkon te futet brenda duke i treguar hallin qe kishte. Prtieri nuk mund ta linte gruan te futej pa bilet dhe i tha te priste per pak caste. U fut ne salle dhe theriti me sa ze qe kishte - Kush eshte futur me gruan e botes te dal se e pret gruaja jasht. Asnje nuk levizi nga vendi.
- E kuptoj se i vjen rende - vazhdoj portieri - prandaj po fik dritat per pak minuta qe ti vij ne ndihme.
U degjua nje potere e madhe dhe kur portieri hapi dritat pa se ne salle kishin mbetur vetem gra......

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2003 23:33
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tonia
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 10/05/2003
Vendbanimi: Shqipėri
Mesazhe: 190

Keni se di vallain se ne fakt kete sma ka treguar shqiptar. Duket shume si veti universale kjo e...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Qershor 2003 11:58
Tonia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tonia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tonia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tonia Shto Tonia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tonia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:26 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 20 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Thon se humori te zgjat jeten

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.