Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Edi Rama apo Ngjela Vlerėsimi i Temės: 6 votime, mesatarja 4.67.
Edi Rama apo Ngjela
Ky sondazh ėshtė i mbyllur.
Edi Rama 41 59.42%
Ngjela 28 40.58%
Gjithsej: 69 votime 100%
  [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]

Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

o i-lire.. a e di ti qe pjesen me te madhe te votave Pd e merr nga bathorja,babrruja apo kamza...ku jane perqendruarit te gjithe te ardhurit nga veriu...po mos te ishin ata Pd neper zgjedhje do dilte si rruar qethur..

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2003 18:25
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
albaneze
Anetar i ri

Regjistruar: 05/10/2003
Vendbanimi: outer space
Mesazhe: 4

Rama apo Ngjela

Une per vete jam nga tirana dhe megjithese jetoj jashte kam lidhje shume te ngushta me vendin tim. Per mendimin tim qe kur ka ardhur Edi ne pushtet Tirana ka ndryshuar shume dhe vazhdon te ndryshoj nga dita ne dite. Eshte e qarte qe nuk eshte bere Paris, por qendron me siper sec qendronte 5 vjet me pare kur e lashe une. Sigurisht qe duhet pune me shume, dhe te gjitha verejtjet ndaj Edit qendrojne, parkinge nuk ka, rruget nuk jane te zgjeruar (mgjth ne gusht kishte filluar zgjerimi i ruges se kombinatit) e shume e shume te tjera, populli thote "punet e mira behen avash avash". Jo vetem, por ne krahasim me gjithe te tjeret qe kane pasur pushtet ne dore Rama ka qene i vetmi qe arriti ta sjelli Tiranen pak ne vete. Nuk flitet per korrupsion ne kete mes....korrupsioni eshte pjese e cdo politikani dhe cdo shteti (dhe sidomos i Shqiperise, ku te gjithe politikanet i kane dhene provat per korrupsion), i zoti eshte ai qe di te beje dhe punen dhe korrupsionin dhe te duhet nga qytetaret. Dhe ate ne pergjithesi shumica e duan, sepse ka qene i vetmi qe ka arritur te beje nje gje.
Sa per pallatet dhe une dakort jam qe ngjajne si ne boten e cudirave por mendoni pak; me mire keshtu apo te rrjepur nga suvaja nga te tera anet? E dyta, larshmeria e ngjyrave ka te beje me diversitetin e formave te pallateve tone ku cdonjeri ka bere shtesa te formave nga me te ndryshme sipas deshires dhe shijes. Nqs ngjyra do te ishte uniforme, atehere kjo gje do te binte shume ne sy dhe do ngjante shume me shemtuar sec ngjan tani!
Edi Rama me verte mund ta kete ndonje dell mangut, por per ne Tirane nje njeri i tille duhet!
Sa per Spartak Ngjelen, nuk e shaj sepse nuk e kam pare te beje gje dhe ndoshta dhe eshte i zoti dhe ai, por perdesia kemi gjetur nje qe me ne fund (mbas sa vitesh valle?) arriti te beje nje gje te mire, pse ta heqim?
Une nuk jam politikane, dhe nuk me intereson se cila ane eshte ne pushtet, me intereson vetem qe vendi im te kete nje njeri qe te jete ne gjendje te rregulloje demet e mepareshme e jo ti shtoje!
Sa e duan Edi Ramen tiransit do tregohet se shpejti. Te gjithe ne te tjeret merremi me budalliqe politike, komunist apo demokrat.....(dhe sa per fjalen demokraci dmth liri, liri e shtypit e fjales e te terave dhe sidomos e mendimit prandaj ata qe e mbajne veten per demokrate- pa permendur emra- , duhet ti pranojne mendimet e te tjereve si te drejten e tyre, dhe jo te mundohen ti mbushin mendjen "keshtu si them une" se ajo pastaj eshte diktature). Ne vend qe te mendojme qe Tirana eshte e vendlindja jone dhe dhe ne duhet te kontribuojme ne te ardhmen e saj, zihemi neper internete. Mos harroni se nqs Tirana ka nje te ardhme, ajo jemi ne te tere qe jemi shperndare neper bote!


"Tirona! Ne zemrat tona!
E cmendur, si do te jesh, ti je e jona!
Tirona! Ke endrat tona!
Jeton oret e vona
E djegur, si do te jesh, ti je e jona!"

__________________
E dua Shqiperine!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2003 23:14
albaneze nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė albaneze Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me albaneze (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: albaneze Shto albaneze nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto albaneze nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tirona4ever
Anetar i ri

Regjistruar: 06/10/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 1

Opinion

Tani mund te shpreh edhe un mendimin tim per sondazhin..
Lexova disa nga mesazhet e meparshme me thon te drejten per politik nuk eshte se jom ekspert..thjesht nje mendim personal...ktu me duket se ngaterrohet disi ajo menyra e votimit nuk po flitet per duel midsi PS dhe PD ose te ndonje partie tjeter , populli mendoj se mendon te votoj individin ....Un ne Tiron kom jetu gjithmon kom 2 vjet ne Usa edhe cdo ver shkoj ne me pushime dmth te ishte aq keq Tiron sic thon disa ...nuk e di pse njerzit duhet ta shtynin bilteten kur shkojn nejse...
Un them se nuk ka nevoj per komente fare populli Tirones do Edi Ramen edhe pik.
Pa filluar me fol pastaj per rregullimet qe jan bere etc....

__________________
O Tiron Tirona Kupa eshte e Jona !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Tetor 2003 03:47
Tirona4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tirona4ever Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tirona4ever (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tirona4ever Shto Tirona4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tirona4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
038Kosovari
Anetar i ri

Regjistruar: 26/09/2003
Vendbanimi: Prishtine, Kosove
Mesazhe: 2

Post

Duhet t'i japim rast me shume gjeneratave te reja

Pajtohem me ato qe thote Tirona4ever. E arritur e nje populli eshte kur nuk voton ne baza partiake, por di te vleresoje njeriun e duhur.

Nuk pajtohem me disa gjera qe thuhen ketu. Une qe nga 1995 shkoj ne Shqiperi. Nje gje shihet haptazi. Gjerat kane ndryshuar shume. Ndryshimet per te mire preken me dore cdo muaj ne krahasim me 3-4 vite me pare kur ishte e kunderta.

Sa per kurrupsion nuk di se kush mbeti pa vjedhur derisa ishte ne pushtet. Te njejtin problem e kemi edhe ne Kosove.

Po kthehem tek titulli i mesazhit. Pajtohem plotesisht me ato qe thote Iceman. Ka arsye te plote t'i urreje komunistet. Por me shume duhet t'i urreje shprehite komuniste (lexo: semundja e komunizmit e cila na mbeti "dhurate" nga e kaluara) sepse sistemi komunist ka vdekur njehere e pergjithmone ne Shqiperi dhe Kosove. Ngjela, sikurse shume te tjere qe e perjetuan kete regjim, ishte pjese e kesaj familje dhe mori mjaft infuzion nga regjimi i kaluar, jo pse ishte komunist, por i mbeti semundja sepse, pa vullnetin e tij, u mesua si te fyeje te tjeret, si t'i shoh vlerat si antivlera e njeqind te zeza tjera. Mos harroni! Edhe ne shtetet me demokratike fyerjet denohen kurse tek ne ndodh e kunderta, vetem sa avansohen.

Prandaj votoni per njerezit qe nuk vuajne nga kjo semundje ose qe nuk jane te infektuar nga ky virus i tmerrshem, pavaresisht se nga cili krah politik vijne, qofshin te majte apo te djathte...

Besoj se me kuptuat drejt...

Kosovari nga Prishtina

__________________
Pune dhe vetem pune!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Tetor 2003 10:15
038Kosovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė 038Kosovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me 038Kosovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: 038Kosovari Shto 038Kosovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto 038Kosovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
mali i dajtit
Anetar i ri

Regjistruar: 04/10/2003
Vendbanimi: Canada
Mesazhe: 2

Iceman,a je ne vete apo jo?

Jam dakort me nje mendimin tuaj kur thoni se Edi Rama ben gabim kur e krahason avokatin me Rrapush Xhaferin.Nuk jame aspak dakord me kete krahasim te z.Rama sepse ne fund te fundit Rrapush Xhaferi kishte dy gram shkolle dhe fondacioni i tij arriti tu kthente kreditoreve 60% te shumes te marre borxh.Avokat Ngjela nuk duhet krahasuar me Rrapushin por me Suden nje nga biznesmenet me te fuqishme gjate kohes kur vendin e udhehiqnin demokratet e tu o ICEMAN!
Shikoni cilin kandidon PD per postin e kryetarit te bashkise te Tiranes.Nje njeri qe i ka borxh nje gazete 107 000 dollare o ICEMAN. I ka marre kesaj gazete 200 000 $ i ka kthyer 93 000 $ dhe kur te zgjidhet kryetar i Bashkise se Tiranes do te shlyeje pjesen tjeter.Njelloj si Sudja,fajdexhi.
Prandaj jame totalisht kunder kandidatures se avokatit .
PD ka me qindra intelektual shume here me te zotin se avokat Ngjela .Perse nuk i kandidoje qe te votonim edhe ne per te .Por avokati neser ne rast se zgjidhet kryetar do te duhet te laje borxhet e vjetra dhe kryetar i bashkise se Tiranes do te jete vete doktori o ICEMAN.
Prandaj i duhet Tiranes nje kryetar si Edi Rama qe me fale per shprehjen te mos pjerdhi fare as per Nanon apo per Berishen as per politikanet qe po ia thithingjakun si shushunjat atij vendi.Iceman nuk jam komunist por ai vend ne ate gjendje qe eshte ka nevoje per njerez si Edi Rama apo dhe si Edmond Koseni .
Pershendetje nga mali i Dajtit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Tetor 2003 04:07
mali i dajtit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė mali i dajtit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me mali i dajtit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: mali i dajtit Shto mali i dajtit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto mali i dajtit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diadora
Anetar i ri

Regjistruar: 03/10/2003
Vendbanimi: Milano
Mesazhe: 5

Po shkruaj ne fillim per Iceman, me vjen keq qe nuk kam patur mundesi te lexoj me pare pergjigjen tende. Une isha ne Tirane ne gusht dhe nuk pretendoj te jem me asnje parti politike sepse e kam pare cdo te thote politike ne kurrizin tim. Kur socialistet me hoqen nga puna sepse fituan demokratet pra te leme politiken dhe te shohim veprat. Dhe me vepra them dhe do e them gjithmone qe Edi ka bere per Tiranen. Sa per Ngjelen kot te genjej por nuk besoj se do te bente dicka te tille.
Pergjigja tjeter ishte per i_lir, por ti more djale a i njeh mire Tironcat qe une nuk te bindkam. Nuke shte e thene te flasesh me dialekt per te qen tironc. Po te te thoje mbiemrin do te thoje a po, por nuk ja vlen.

__________________
Mos u ngrys prej deshperimit nese jeta te genjen
hesht ne diten e trishtimit
rishtas dite e gazit vjen

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Tetor 2003 10:27
diadora nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diadora Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diadora (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: diadora Shto diadora nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diadora nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Iceman
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 10/07/2003
Vendbanimi: Toronto
Mesazhe: 69

O mali i dajtit

Po ta them sinqerisht qe prej postimeve qe kam lexuar ne kete forum postimi juaj eshte me i dobeti dhe me i pallogjikshmi.Per kete arsye nuk ja vlen te replikohet dhe te keshilloj mos postosh me per kete teme se do te na i shpifesh me keq.
Me kete postim qe bere vetem mali i Dajtit mos e quaj vehten.
Dhe se fundi mjaft na u hoqet sikur ju vjen keq per PD-ne sepse vec hipokrizi nuk tregoni gje tjeter.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Tetor 2003 23:41
Iceman nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Iceman Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Iceman (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Iceman Shto Iceman nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Iceman nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
uragani
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 08/10/2003
Vendbanimi: UK
Mesazhe: 92

"Barka me vela" e Uliks Ngjeles.....

“Uragani nuk di ne cfare limani ta perplase barken e Ngjeles. Ne vorbullen e politikes se re por shume te lodhur shqiptare Uliksi shqiptar(Ngjela) nuk po gjen dot nje "gji" te pershtatshem ku ererat mos ta kapin. Intenerari stacionar i tije perifrazon fjalen e urte "shkon nga fryn era". Large qofte ti jepet mundesia per nje vele me teper, ate te bashkise, kushedi sa large do ta degdisnin gazrat qe e shoqerojne.
Une nuk e kam idene sa sa mund te jape "Uliksi" per Tiranen, por nje gje e kam te sigurt, Rama ka treguar se di te punoje. Nuk me duket se ka nevoje per eksperimente. Per punen e Rames do te thosha "me mire prishet".
Eksperimentet qe PD-ja vazhdon te beje tregon vetem krizen e personaliteteve qe kalon kjo Parti.
Une mendoje se nuk shkon njeri ne keto poste te rendesishme per patriotizim, jo, shkojne per te vjedhur. Rama mund te kete vjedhur sic mund te vjedhi Ngjela. Nqs Rama i ka mbushur xhepat dhe do veje ca frena se nuk ka ku ti coje me leket i bie qe Ngjela po fitoi do filloje nga e para per ti mbushur.
Jepjani voten Rames sepse nuk vjedhe me shume nga cka vjedhur.


*pa ta shohim cmendim keni*

__________________
..nga ferra e vogel del lepuri i madh...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2003 02:26
uragani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė uragani Kėrko mesazhe tė tjera nga: uragani Shto uragani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto uragani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lova
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 08/08/2003
Vendbanimi: Ne qiellin e shtate
Mesazhe: 432

Thumbs down

O mali i dajtit, po harrove se ç'bere Kosenit e fute ne burg, tani i vjen radha edhe mikut mos kini merak vonon por nuk harron.
Kur mohon baben e pjellen e vet nuk mund te quhesh njeri ai eshte nje i semure psihik.

__________________
jeni si shpirt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2003 09:56
lova nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lova Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lova (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lova Shto lova nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lova nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dardi
Desing Grafix!

Regjistruar: 30/09/2003
Vendbanimi: Gjakove
Mesazhe: 21

Thumbs up

Une personalisht nuk e njof Edi RAMEN por e njof....

Kam shkruar por thuhet nje fjale e urt popullore se mos ti ngrent gomari librat pa keq kuptime ok. po fillojim lidhje me temen.
Une kam qen ne Tironen e bukur te cilen e kam pas enderr ne jeten time ta shof por ate Tiran e njofta kur hipi ne pushtet i madhi lartepermenduer Zot.Edi RAMA,por tash kur shkoj ne "Tiran"nuk them se mbrrita ne Tiran por erdha tek Kryeqyteti Edi RAMA,me pak fjale por nuk jam me politik as qe merrem por merrem me njerz te cilet punojin per vendet e veta por sa i perket Tirones ,e kisha lute te gjithe popullin qe ka edhe ne vendet tjera Krye bashkiaka por ku jan dhe shkah kan ber per qytetet e veta nuk po marre shembuj por me mire Sadam Hyseni,me pas ber 7 Edi RAMA,se 7 Sadam Hysena qe i ka ber Kotë,ok sa i perket po them edhe nje her te ishte edhe disa Edi RAMA,sidomos qe na ne Kosove kemi shume nevoj per Edin,kan nevoj shume te tjere me pasur.ju pershendes e morra nje shembull rreal por i kisha lutur te gjithe polullon te duhet aj qe e meriton nese ipet vota per Edin,Tirona do te zen vendin e duheur ne Europë.

Ju Flm Per Mirekuptim!

__________________
Flm per mirkuptim.....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2003 12:41
Dardi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dardi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dardi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dardi Shto Dardi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dardi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:55 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Edi Rama apo Ngjela

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.