Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Matematikė dhe Gjeometri > gjeni iluzionin 3D (stereogram)
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arsona
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 786

Citim:
Po citoj ato që tha Endri
Nuk shikoj gje une mor vlla....


 

hahaha ti me keq se une  

une shikoj nje flutur qe fluturon ne drejtim nga e djathta ne te majte  

__________________
Find the light that makes you
shine and then use those rays to illuminate your way

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Tetor 2006 06:31
arsona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arsona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me arsona (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: arsona Shto arsona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arsona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Citim:
Po citoj ato që tha dianausa
si poç me gryke te ngushte me duket


ashtu eshte
me vone do vendos ndonje stereograme tjeter...

per ju te tjeret serish e njejta keshille...mundohuni te shihni pertej imazhit...dianausa,si ishte ai siti qe mesonte se si me i pare keto figura?

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Tetor 2006 11:38
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dianausa
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/09/2006
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 64

ketu eshte ebi si ti shihni 3d
http://www.vision3d.com/3views.html

__________________
hej jeta eshte si e krijojme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2006 01:32
dianausa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dianausa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dianausa (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dianausa Shto dianausa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dianausa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re cosmos.gif
Ky file ėshtė shkarkuar 67 herė.

tjeter...cfare eshte kjo?
pak nga pak po behet nje koleksion i mire me stereograme ketu

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2006 23:17
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dianausa
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/09/2006
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 64

ylli me 7 cepa i pare nga siper me ato kendet qe fillojne nga kulmi

e ka emrin galaktika e kam ne my dok

__________________
hej jeta eshte si e krijojme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Tetor 2006 04:11
dianausa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dianausa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dianausa (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dianausa Shto dianausa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dianausa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Citim:
hahaha ti me keq se une

une shikoj nje flutur qe fluturon ne drejtim nga e djathta ne te majte



Haha jo jam shume here me keq se ty.


Ne asnje nga ato figurat qe jane postuar une nuk shikoj asnjegje... Me duket se pini cik si shume "marijanxa" juve ketu... ose e kam une fajin

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Tetor 2006 21:29
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

Endri, nuk ke faj fare ti byrazer, as une nuk shikoj gje prej gjeje... kjo tema rrezik eshte si puna e Mbretit me rrobat magjike qe vetem budallai nuk i shikonte por ne realitet ishte fare lakuriq lol

NS --> ngela duke rrotulluar koken majtas djathtas e diagonalisht e nuk e di nga cfare kendi tjeter duhet te perdridhem te shoh ate 3d-ne ku eshte harta botes.

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Tetor 2006 21:44
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re dinosauro.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 57 herė.

ta them te drejten ke shkuar dhe ke kapur nje nder me te veshtirat qe ishin vendos ne kete teme atehere prit te te jap nje foto te thjeshte...
foto e meposhtme eshte nje dinozaur nga ato me qafe te gjate...perpiqu me kete se kjo eshte nder me te thjeshtat per tu pare...thjesht perqendrohu ne qender dhe perpiqu te shohesh pertej figures...pastaj qendro pa leviz ashtu dhe do te shofesh qe pas 10-15 sek do arrish te formosh nje imazh...
provoje iher!

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Tetor 2006 22:44
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

E pash por shume me veshtiresi derisa po me qanin syte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Tetor 2006 23:37
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634


aq eshte veshtiresia...kur e sheh heren e pare meson edhe menyren se si me i pare...une heren e pare harxhova 15 min per te pare stereogramin e pare...i dyti?5 sekonda...arrita nje pike qe shihja figuren direkt sikur te mos ishte stereogram

Endro,tani provo me figurat qe jane vendos ne faqet perpara...

cupke,tani e ke ti rradhen...
dianausa,po e ngadalsoj maratonen per pak kohe sa te shtohen edhe te rinjte

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Tetor 2006 23:47
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:20 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Matematikė dhe Gjeometri > gjeni iluzionin 3D (stereogram)

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.