Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Universiteti EPOKA
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

Universiteti EPOKA

Shume interesant ky lajmi, te kujton seriozitetin e universiteteve serioze te gjith botes dhe perpjekjen e tyre per te terhequr prane vetes nxenes cilesore..gjithe te mirat
http://gazetastart.com/?faqe=shfaqforum&LajmID=27193


Epoka University shpërblen më të mirët





E RENDESISHME


Për të mbështetur arsimin në Shqipëri dhe për ta rritur cilësinë e tij, Universiteti i Kolegjeve Turke "Epoka", sjell një surprizë për të gjithë ata maturantë që janë rradhitur në 600 të parët në provimin e Maturës Shtetërore të zhvilluar këtë vit.

Dhe ja surpriza:

- 100 të parët fitojnë 100% bursë studimi dhe akomodimi (konvikt)
- 100 të dytët fitojnë 100% bursë studimi
- 100 të tretët fitojnë 80% bursë studimi
- 300 të tjerët fitojnë 60% bursë studimi




Pas një eksperience mjaft të suksesshme të Kolegjeve Turke ‘Mehmet Akif’ dhe ‘Turgut Ozal’ në Shqipërinë post komuniste, një tjetër institucion mjaft i rëndësishëm për përgatitjen e të rinjve shqiptarë, ballkanas e më gjerë çel dyert e tij për studentët e rinj në vitin akademik 2008-2009. Me qëllim përgatitjen sa më të mirë sipas standardeve bashkëkohore, Universiteti Epoka, për herë të parë në Shqipëri sjell risinë e mësimdhënies në gjuhën angleze të shoqëruar me staf të përgatitur ndërkombëtarë.


Rrugëtimi drejt Universitetit Epoka:

Universiteti Epoka u çel pas një eksperience 15 vjeçare të të parave shkolla jo-publike në Shqipërinë e pas vitit 1990. Çelja e këtij universiteti erdhi si nevojë dhe kërkesë nga ato mijëra familje të cilat ua besuan fëmijët e tyre Kolegjeve Turke, “Mehmet Akif”, “Turgut Ozal” në Tiranë dhe Durrës, dhe së fundi edhe “Hasan Riza Pasha” në Shkodër. Suksesi të cilin kolegjet turke i sollën Shqipërisë gjatë këtyre viteve nga kompeticionet ndërkombëtare, duhej të vazhdohej më tej edhe me përgatitjen profesionale të të rinjve shqiptarë, duke ofruar kështu mundësi më të mëdha formimi shumëdisiplinor, në mënyrë që studentët e sotëm e që nesër do të jenë e ardhmja e vendit, të përmirësojnë produktivitetin e organizatave, pjesë e së cilave do të jenë.



Stafi

Universiteti Epoka, në shtatë departamentet që ka çelur, ka një staf të përgatitur dhe me eksperiencë në universitetet më me zë në Evropë, SHBA etj. Studentët shqiptarë, për herë të parë kanë mundësi të marrin leksione nga një numër kaq i madh pedagogësh me titull Prof. Dr. Kështu,

- Në fakultetin e Inxhinierisë dhe Arkitekturës, Departamenti i Inxhinierisë së Ndërtimit, japin mësim në total 29 pedagogë, 8 nga të cilët zotërojnë titullin Prof.Dr., 12 PHD dhe 9 që kanë mbaruar studimet pasuniversitare Master në universitete të ndryshme evropiane dhe amerikane.

- Në fakultetin e Inxhinierisë dhe Arkitekturës, Departamenti i Arkitekturës, japin mësim në total 28 pedagogë, 6 nga të cilët Prof.Dr., 15 PHD dhe 7 që kanë mbaruar studimet pasuniversitare Master.

- Në fakultetin e Inxhinierisë dhe Arkitekturës, Departamenti i Inxhinierisë së Kompjuterit, japin mësim në total 14 pedagogë, 7 nga të cilët Prof.Dr., 1 PHD dhe 6 që kanë mbaruar studimet pasuniversitare Master.

- Në fakultetin e Shkencave Ekonomike dhe Administrative, Departamenti i Shkencave Politike dhe Marrëdhënieve Ndërkombëtare, ka gjithsej 34 pedagogë, 8 nga të cilët janë Prof. Dr, 15 mbajnë titullin PHD dhe 5 të tjerë me Master.

- Në fakultetin e Shkencave Ekonomike dhe Administrative, Departamenti i Finance Banking, ka gjithsej 38 pedagogë, 15 nga të cilët janë Prof. Dr, 19 mbajnë titullin PHD dhe 5 të tjerë me Master.

- Në fakultetin e Shkencave Ekonomike dhe Administrative, Departamenti i Ekonomiksit, ka gjithsej 39 pedagogë, 15 nga të cilët janë Prof. Dr, 19 mbajnë titullin PHD dhe 6 të tjerë me Master.

- Në fakultetin e Shkencave Ekonomike dhe Administrative, Departamenti i Administrim Biznes, ka gjithsej 38 pedagogë, 13 nga të cilët janë Prof. Dr, 19 mbajnë titullin PHD dhe 5 të tjerë me Master.


Institutet dhe qendrat kërkimore:

Me qëllim studimi mbi çështje dhe probleme të caktuara, Universiteti Epoka ka çelur dy institute, në përbërje të të cilave ka katër qendra kërkimore. Qëllimi për çeljen e këtyre instituteve ka të bëjë me rritjen e veprimtarisë kërkimore dhe shkencore jo vetëm brenda stafit akademik, por duke përfshirë këtu edhe vetë studentët.

Kështu, në përbërje të Institutit të Shkencave të Natyrës, gjenden Qendra e Formimit të Vazhdueshëm, në programin e të cilës ka organizim trajnimesh, seminaresh dhe konferencash me pjesëmarrje të akademikëve të ardhur nga vende të ndryshme të botës; dhe Qendra Kërkimore e Tërmeteve, e para kjo në Shqipëri dhe mjaft e rrallë në rajon.

Në Institutin e Shkencave Sociale, ka gjithashtu dy qendra kërkimore: Qendra për Studime Evropiane dhe Qendra e Kërkimit dhe Aplikimit



Arsimim 100 për qind në gjuhën angleze:

Përvoja ndërkombëtare e viteve të fundit ka dëshmuar se njohja e anglishtes është vendimtare për rritjen e aftësive konkurruese në tregun botëror të burimeve njerëzore. Dihet qartë tanimë që ekziston një lidhje e fortë midis zhvillimit ekonomik dhe komunikimit duke patur parasysh problemin e madh qe sjell larmia e gjuhëve që fliten në botë për komunikimin dhe krijimin e marrëdhënieve të shëndosha. Në një botë gjithnjë e më globale njohja e anglishtes sjell një avantazh të krahasuar shumë të rëndësishëm pasi gjuha angleze, për shkak të faktorëve të ndryshëm historik është përdorur tashmë gjerësisht në gjithë botën si ura e artë që lidh njerëzit që i përkasin kombeve, racave apo feve të ndryshme. Zgjerimi i pandalueshëm i tregut ndërkombëtar lë të kuptojmë se që të zhvillojmë ekonominë shqiptare duhet të jemi sa më të përgatitur për të, dhe njohja masive e gjuhës angleze është një ndër hapat kryesore.

Duke parë vlerën që gjuha angleze ka fituar gjatë shekullit të kaluar dhe në vazhdim, Universiteti Epoka jep arsimim të plotë në këtë gjuhë. Tekstet dhe materialet shtesë të përgatitura nga stafi mësimdhënës, janë 100 për qind në gjuhën angleze.


Programi mësimor:

Programi arsimor në Universitetin Epoka është bazuar në atë amerikan. sistemi është katër vjeçar dhe në të përfshihen mundësi praktikimi të teorive. Metodat e mësimdhënies janë një kombinim i leksioneve, seminareve dhe orëve të veçanta të praktikimit të teorisë në laboratorët përkatës. Diploma e Universitetit Epoka njihet në të gjithë vendet perëndimore dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Studentët e Universitetit Epoka që paraqesin rezultate të larta në mësime, mund të përfitojnë të drejtën e studimit në një degë të dytë. Krahas teorisë, Universiteti Epoka n bashkëpunim me kompani të mëdha vendase dhe të huaja, mundëson edhe praktikë për studentët e tij.

Universiteti Epoka, për të sjellë në auditoret e saj zhvillimet më të fundit të botës së përparuar, ka vendosur binjakëzim me disa universitete amerikane dhe evropiane. Universitetet me të cilat bashkëpunon UE, janë :

Columbia Univesity in New York City New York City/NY, University of Texas at Austin Austin/Texas, University of Iowa Iowa city/Iowa, University of Illinois at Chicago Chicago/IL,Iowa State University Ames/IowaWestern Illinois University Macomb/ Illinois,Southern Methodist University Dallas/TX, Wayne State University Detroit/ Michigan, Illinois Institute of Techology Chicago/IL, University of Texas at Dallas Dallas/TXSoutheastern Oklahoma State University Durant/ Oklahoma, Adelphi University Garden City/ NY,University of Northern Iowa Cedar Falls/Iowa,University of Florida Gainesville/Florida,Upper Iowa University Fayette/Iowa) Nga këta Universiteti i Iow a-s, Universiteti i Floridas, Universiteti i Illinois-t në Chicago, janë në dhjetëshën e parë në SHBA (Top Ten).



Pranimi i Studentëve:

Të gjithë mund të kenë shansin për të trokitur në derën e Universitetit Epoka, por jo të gjithë mund të studiojnë në të. Pranimi në Universitetin Epoka bëhet përmes një testimi. Në këtë testim, maten njohuritë e përgjithshme të kandidatit për student. Studentët që arrijnë të kalojnë provimin, testohen sërish në mënyrë që të përcaktohet niveli i gjuhës angleze. Sipas pikëve që marrin në testimin e gjuhës, ata kalojnë direkt në vitin e parë të degës që kanë zgjedhur, ose i detyrohen një viti përgatitor për gjuhën angleze.


Laboratorë modern:

Universiteti Epoka, në mënyrë që studentët të përvetësojnë sa më mirë teorinë dhe me angazhimin e tyre në studime shkencore, vë në dispozicion të tyre laboratorë mjaft modern e që janë një risi për shkencën në Shqipëri. Kështu, krahas laboratorëve të kompjuterit dhe të departamenteve të tjerë, një risi për mbarë rajonin është Laboratori i Materialeve të Ndërtimit, i pari ky i këtij lloji në Shqipëri. Në këtë laborator, gjendet teknologjia e fundit e cila përdoret matjen dhe kontrollin e cilësisë dhe karakteristikave të çimentos dhe betonit. Qëllimi është që të kontrollohet sa më mirë lënda e parë në ndërtim, gjë kjo mjaft e rëndësishme për parandalimin e shembjeve në rast tërmeti apo fatkeqësisht të tjera natyrore.

Biblioteka tradicionale dhe ajo online, është një tjetër mundësi që Universitet, Epoka ofron. Tashmë studentëve nuk ju nevojitet që të shfletojnë me mijëra faqe për të gjetur materialet e nevojshme për studimet e tyre. Me anë të një kodi personal, ata kanë mundësi të investigojnë në arkivat e bibliotekave më të mëdha botërore online.

Smart Bord është teknologjia më e fundit që Universiteti Epoka sjell në Shqipëri. Përmes saj, ai u mundëson studentëve mësimdhënien në mënyrë të drejtpërdrejtë të pedagogëve të huaj nga vendet ku ata ndodhen. Kështu, mjaft mirë, një profesor nga SHBA, nga universiteti ku ai ndodhet mund të shpjegoj leksione për studentët në Universitetin Epoka dhe t’u përgjigjet pyetjeve të tyre.

Interneti, është një pjesë e pandarë e programit akademik në Universitetin Epoka. Në çdo ambient të brendshëm apo edhe të jashtëm të tij,studentët kanë mundësi të lidhen me internet wireless me laptopët e dhuruar nga universiteti. Leksionet e shpjeguara nga pedagogët, jepen gjithashtu në paketë dixhitale, duke mos penguar kështu pjesëmarrjen aktive të tyre në mësim.


Mbështetja financiare për studentët:

Për të mbështetur arsimin në Shqipëri dhe për ta rritur cilësinë e tij, Universiteti i Kolegjeve Turke "Epoka", sjell një surprizë për të gjithë ata maturantë që janë rradhitur në 600 të parët në provimin e Maturës Shtetërore të zhvilluar këtë vit.


Dhe ja surpriza:

- 100 të parët fitojnë 100% bursë studimi dhe akomodimi (konvikt)
- 100 të dytët fitojnë 100% bursë studimi
- 100 të tretët fitojnë 80% bursë studimi
- 300 të tjerët fitojnë 60% bursë studimi


Mundësi luksoze akomodimi:

Unversiteti Epoka, ofron gjithashtu edhe mundësi akomodimi për studentët e tij. Aktualisht ndodhen dy konvikte, një për djem dhe një vajza. Në këto konvikte, Universiteti Epoka mundëson kushte mjaft luksoze. Dhomat e studentëve variojnë nga 2 në 3 studentë, ato janë të pajisura me krevatë, tavolinë studimi personale, garderobë personale, tualete dhe kushte kondicionimi. Në konviktet e Universitetit Epoka, studentët kanë mundësinë e ngrënies së mëngjesit dhe të darkës.


16/09/2008 17:30

__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Shtator 2008 20:09
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

Edhe une i bashkohem urimit, sidomos per keta qe kane dalur te paret ne Shqiperi dhe qe ndjejne per here te pare mbase (se jane shume te rinj) realisht frutet e punes se tyre duke qe u behen oferta te mira, duke u ardhur universiteti te kembet, jo e kunderta. Kjo me pelqeu ne fakt, nuk eshte se di seriozitetin e ketij universiteti, mgjs di ate te kolegjeve turke, nga ku ka dalur. Pastaj i hodha nje sy faqes, mjaft mire per te mos pretenduar shume se eshte vetem fillimi dhe edukimi eshte ne anglisht..cool shkurt muhabeti, duhej nje universitet privat ne Tirane me icik seriozitet, qe inshalla do japi diploma, jo shesi.
Epoka eshte te ish shkolla partise per momentin, shpresoj per pak kohe, deri sa te bejne kampus si duhet.
gjith te mirat

__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2008 10:49
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Te gezon ky fakt,nqse ato qe thuhen me poshte jane te verteta.Nqse gjithe ata Prof Dr jane te imunizuar nga korrupsioni shqiptar do te jete nje arritje e madhe.Shqiptari ta ngjesh me deng qinshe dollaresh apo 500 eurosh surratit i dashur bolshevik.A beson se mesimdhensit e huaj nuk do t'i tundojne paret?
Une di fakte nga kolegji turk qe eshte tek 21 Dhjetori,qe turkoshaket kane marre pare sa u ka dashur bytha nga dikush qe femija i tij nuk e ka merituar te studioje ne ate kolegj.Une jam deshmitar i ngjarjeve te tilla,sepse jam paraqitur atje me tim bir me 1998.Me te vertet dallaveraxhinj turkoshaket.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2008 14:16
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

Ku ne bote behet me edukimin ajo qe behet tek ne, me format me primitive e te uleta te korrupsionit, cili shtet apo edukate shoqerore e vendeve qe dine rendesine e edukimit lejon pislliqet qe lejojme ne..qe te mos kesh shpresen se ata profesore qe kane ardhur me rroga te majme ne vendin tone te botes se trete, zdo behen si minjte e qelbet te korrupsionit universitar shqipetar. Perse, nuk e di ti qe te korruptuarit tone jane specie te rralla qe ti futesh ne kafaz e te habitet bota me ta.. nuk kane dalur te gjithe si te cmendur, sic kan dalur nje pjese e mire e shqipetarve nga komunizmi qe te shfaqin ato shenja mungese absolute karakteri e te korruptohen si keto tonet. Nuk bohet shqipnia me shqiptar dhe mir e kan then, nqs nenkupton veset e keqija qe i kemi fitu ne komunizem a zdi se ku ; dembelllikun, thashethemet etj etj

Para do marrin kolegjet se ate pune kane, se di qe jane shkolla private?! Po te jene budallenj gjysma e ministrave te deritanishem nuk do i kishin cuar femijet aty, per edukim te mire i kane derguar, jo per tu bere qejfin kalamaneve tyre me nota te rreme. Ti paske qene deshmitar korrupsioni ne kolegj.. kam kaluar 2 vite ne kolegj, mua do me permendesh korrupsionin.. kane toleruar ndonje nxenes te dobet per te mos e mbetur, por jo te kene marre para 'ekstra', me keto llafe merren genjeshtaret
dhe ato qe kane per te treguar nga jeta dicka ne lidhje me cdo teme, qe jane kopetente per cdo teme e qe su rrihet pa folur per cdo teme..shkurt muhabetit llafazanet injorante, krijesat me te bezdisshme te bashkebisedimit...

__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2008 14:13
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Bolshevik mensheviku,mua nuk ma vendos dot mjekren tende te shpifur.Une nuk jam genjeshtar e pafytyre,ndoshta keto vese te shkojne pershtat ty dhe ndonje si puna jote.Pse hidhesh perpjete sikur te hengri neperka?Ti je nga ata qe e ke helmin me te forte se gjarpri.Po te ishim face to face do te te tregoja gjithe c'me kane pare syte o sypalar arab,se shqiptar nuk mund te te thuash ty.Kam qene vete i trete kur une kam pare me syte e mij, se cfare pislleku u luajt tek shkolla Sabaudin Gabrani,atje ku merreshin ne provim femijet qe donin te regjistroheshin ne kolegj.Njeri nga personat ishte nje doktor i nderuar e kish ardhur me vajzen,ndersa tjetri ishte ish kryetari i Bashkise se qytetit tim dhe ate kohe prefekt i Lezhes e ndonje zone tjeter afer saj.I treti kam qene vete se bashku me tim bir.Femijet tane kishin marre te gjitha piket e nevojeshme dhe nuk fituan,sepse ne nuk kishim t'ju jepnim funderrinave turke.Keto qe te them m'i pohoi kujdestari i konviktit nje ish oficer i imi nga Bellova e Peshkopise i quajtur E L. i ciliish edhe ate dite te testit duke mbajtur rregull tek dera e shkolles.
Po te takohemi ne Tirane une mund te t'i tregoje edhe me fytyra ata dy turqit e shemtuar qe merrnin paret,o injorant den babaden i katundeve te Tiranes.Dorezansit ose sekseret ishin po shqiptaret or debil djale.Kete desha te te spjegoje edhe ne postimin e meposhtem,po ku merr vesh ti.Ty te jane tharrtuar trute nga suret e kuranit dhe ke vajtur per lesh.Ideja e shkrimit tim ish se a do t'i rezistojne dot tundimit te parase keta Prof Dr e ardhur nga bota?Une jam i mendimit se parene hane te gjithe dhe ne nje vend ku nuk ka shtet,everything hapen.
Ki kujdes kur te fdebatosh me mua or tru lesh.Une nuk te ofendova ne postimin tim,por ti si injorant brekushexhi di te thuash ''dum baben'',ashtu sic thosh Xhike Qomil pordha me 1915.Besoj e ke marre vesh se ce gjeti si ate edhe Esat Toptanin.Xhiken e varen ne litar si qen,ndersa tradhetarit Toptanas i dha nja dy plumba kokes Avni Rustem labi.
Po e mbyll me nja dy vargje te Naimit per ty;

Kur bere derr e arine
C'deshe qe bere Turqine

dhe nga i madhi Cajup:

O sternip i Kainit
nip sternip i nastradinit
tepetil si bari

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Modifikuar nga IQVLORA datė 18/09/2008 ora 19:27

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2008 19:18
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

Te tregoj un se nip, bir e baba i kujt je ti po jam me agjerim.

Fjala bolshevik eshte sharje per mua , mbase jo per ty qe sme paske share, po tu mesu goja ty kapadaji 2 lekesh lab. Ne Tirane kur te duash, te me tregosh korruptimin e kujt te duash dhe te tregoj edhe un ckam per te treguar se e ke dedhur kupen me kohe.
Sa per sqarim, me emrin kolegje turke, te cilet kane hapur edhe Epoken, njihen nga te gjithe Turgut ozali e Mehmet Akifi. Aty ke pare korruptimin? Une per ato qe kane hapur epoken po flisja,per ato qe njihen jo per gjith shkollat qe hapin turqit

__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shtator 2008 12:03
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Ty te rroj kosherja se bletet te kane lene mor djale.Plasy syte dhe shikoi ato qe ke vjellur nga ai truri jot.Ti do me trembesh mua or i mbaruar.Une nuk jam shvallerexhi si ty e nuk ma bene syrri terr.Si puna jote une beje nganje cdo mengjez.
Kush ta ka borxh ty o mjkrosh qe te me fyesh e te me quash me ato epitete qe une nuk mund t'i pranoj kurre.Une flas me fakte e me deshmitare,por ti nuk di te lidhesh as ushkuret e tu e jo te diskutosh si njeri i rregullt.Me qe me njofke baba i kujt jam, kruhu me ta po ta mbajti bytha.Po vras mendjen se edhe une mund te te njoh dhe dije se do te te diskreditoj.


PS: edhe njehere analizo gjithe pislleqet qe ke shkruar ne postimin e dt 18 , qe te shofesh se cfare i pa edukate je.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shtator 2008 16:00
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
METAXA
Inspektor

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 414

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA

Po e mbyll me nja dy vargje te Naimit per ty;

Kur bere derr e arine
C'deshe qe bere Turqine





O IQVLORA po mire mor derbardhe qe po na permend Naimin ketu, po ti cdeshe atje te Sabaudini ????

Apo e ke filluar te lexosh Naimin pasi nuk ta pranuan djalin ne kolegj???


Une nuk te njoh, por une kam mbaruar vete kolegjin, dhe te jesh i sigurte qe ne ate kohe nuk behej fjale te merrnin lek, se kane qene te gjithe pedagoge te nderuar dhe te respektuar ne gjithe Turqine dhe skishin nevoje per 100 mije lekshat e tua dhe te mite bashke.

Ne ate shkolle e them pa modesti fare qe kane qene me te miret e Shqiperise dhe qe kane vazhduar dhe me tej qe te studiojne neper universitete me emer ne Europe, Usa dhe Turqi (flas gjithnje per kohen time, nuk e di si e kane kthyer tani).

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2008 12:36
METAXA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė METAXA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me METAXA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė METAXA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: METAXA Shto METAXA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto METAXA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

METAXA, vallai mo cun, as qenin s'do lija te m'a edukonin turqit, pale kalamanin. Te vijne evgjinjte e Turqise, lloji i te cileve ka mbushur shkollat e mesme profesionale te botes, e te vjelin parate e shqipetareve ne Shqiperi eshte skandaloze.

Pastaj kush qepen i licenson keto shkollat private?!!!

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2008 00:34
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
METAXA
Inspektor

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 414

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
METAXA, vallai mo cun, as qenin s'do lija te m'a edukonin turqit, pale kalamanin. Te vijne evgjinjte e Turqise, lloji i te cileve ka mbushur shkollat e mesme profesionale te botes, e te vjelin parate e shqipetareve ne Shqiperi eshte skandaloze.

Pastaj kush qepen i licenson keto shkollat private?!!!




Ti je specie e vecante ylli i vogel, prandaj te mirekuptoj....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2008 08:45
METAXA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė METAXA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me METAXA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė METAXA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: METAXA Shto METAXA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto METAXA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:44 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Universiteti EPOKA

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.