Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Mjekėsia > cfare semundje eshte ...? Vlerėsimi i Temės: 10 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 16 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Mahhh ........... gjeja e pare qe do te te keshilloja do ishte te shkoje dhe flisje me Doktorin e familjes ........ se kjo qe kemi ne ketu ne forum ....... eshte nje cike e zene me probleme unaze (cit) ... (eshte duke e vene ne gisht me duket ....... po shhhhttttt eshte sekret) ....... dhe nuk e di sa reliable eshte.
Me sa di une (qe nuk jam expert i fushes) nga produktet pa recete mund te perdoresh Glucosamine and Chondroitin Sulfate, Nuk eshte sherues po qetesues. Banjot e diellit ne rere te nxehte me sa di bejne mire. Nuk e di per banjot termale ............. .
Shpresojme qe Shelgu t'i hedhe nje sy kesaj teme ........... pasi ai eshte expert ne cdo fushe................ dhe e di qe njera nga komshiet e tij ka patur probleme reomatizme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Nëntor 2010 14:02
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Po te semuret me Breast- cancer
qe Jane duke marre chemio- treatments, si mund ta luftojne anemine ne gjak?

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Nëntor 2010 19:23
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Straniero
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 07/12/2007
Vendbanimi: ne Toke te Allahut(s.b.w.t)
Mesazhe: 442

Re: Herniet e diskut lumbal

Citim:
Po citoj ato që tha Straniero
Herniet e diskut lumbal edhe per ket lloj te hernise dua te dij cdo gje, pse ndodh, mjekimi, si dhe cka ndihmon qe te parandalohet ose te zbuten siptomat e kesaj semundje. sa eshte e sukseshme kirurgjia ne kete rast a ka pasoja

ok.sot lexova ne nje liber se altrenative e nderhyrjes kirurgjikale eshte: injektimi i enzimeve proteolitike ne disk.kaq shkrunte....tash a dini dicka per kete metode...keni degjuar apo lexuar dicka per kete ndokund.

__________________
Nena eshte shkolle, ne qofte se e pergatite ate ke pergatitur nje popull....... .
O All-llah meshiroi prinderit e mi, sic u kujdesen per mua ne vegjeli

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Nëntor 2010 21:31
Straniero nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Straniero Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Straniero (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Straniero Shto Straniero nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Straniero nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Re: Re: Herniet e diskut lumbal

Citim:
Po citoj ato që tha Straniero

ok.sot lexova ne nje liber se altrenative e nderhyrjes kirurgjikale eshte: injektimi i enzimeve proteolitike ne disk.kaq shkrunte....tash a dini dicka per kete metode...keni degjuar apo lexuar dicka per kete ndokund.

Nje shoku im eshte edhe operuar para dy vitesh, por perseri e ka kapur hernia, pra me operacion te thjeshte nuk u beka gje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Nëntor 2010 21:56
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Straniero
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 07/12/2007
Vendbanimi: ne Toke te Allahut(s.b.w.t)
Mesazhe: 442

Discopathia lumbalis

pershendetje dua te di me shume rreth diskopative te vertebrave lumbale...
pse ndodhin....nderlikimet qe i sjellin ato....mandej trajtimi...a shoqerohen me hernie te diskut lumbal.ka rendesi pesha e trupi tone ne kete semundje....

__________________
Nena eshte shkolle, ne qofte se e pergatite ate ke pergatitur nje popull....... .
O All-llah meshiroi prinderit e mi, sic u kujdesen per mua ne vegjeli

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2010 18:06
Straniero nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Straniero Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Straniero (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Straniero Shto Straniero nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Straniero nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Re: Discopathia lumbalis

Citim:
Po citoj ato që tha Straniero
pershendetje dua te di me shume rreth diskopative te vertebrave lumbale...
pse ndodhin....nderlikimet qe i sjellin ato....mandej trajtimi...a shoqerohen me hernie te diskut lumbal.ka rendesi pesha e trupi tone ne kete semundje....Keto kane shkaqe nga me te ndryshmet, as qe ja vlen qe t'i zesh me radhe.

Puna eshte se po te zuri duhet shkuar tek mjeku.

Nje keshille: po pate mundesi largoju operacionit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Nëntor 2010 21:21
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Straniero
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 07/12/2007
Vendbanimi: ne Toke te Allahut(s.b.w.t)
Mesazhe: 442

Re: Re: Discopathia lumbalis

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu


Keto kane shkaqe nga me te ndryshmet, as qe ja vlen qe t'i zesh me radhe.

Puna eshte se po te zuri duhet shkuar tek mjeku.

Nje keshille: po pate mundesi largoju operacionit.


perpiqem te gjej inf.per ,metoden alternative te operacionit qe e ceka me lart: injektimi i enzimeve proteolitike ne disk.sidoqofte flm per keshillen. valle kjo alternative e kurimit a behet ketu ne ballkan apo ne shtetet perendimore apo turqi.nuk e kam idene

__________________
Nena eshte shkolle, ne qofte se e pergatite ate ke pergatitur nje popull....... .
O All-llah meshiroi prinderit e mi, sic u kujdesen per mua ne vegjeli

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Dhjetor 2010 17:21
Straniero nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Straniero Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Straniero (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Straniero Shto Straniero nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Straniero nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Straniero
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 07/12/2007
Vendbanimi: ne Toke te Allahut(s.b.w.t)
Mesazhe: 442

hemorragjite

dua te di ose a ka ndokush material mbi hemorragjite ne pergjithesi por me shume jam i ineresuar mbi postmin me larte

__________________
Nena eshte shkolle, ne qofte se e pergatite ate ke pergatitur nje popull....... .
O All-llah meshiroi prinderit e mi, sic u kujdesen per mua ne vegjeli

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Dhjetor 2010 17:57
Straniero nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Straniero Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Straniero (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Straniero Shto Straniero nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Straniero nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Re: Re: Re: Discopathia lumbalis

Citim:
Po citoj ato që tha Straniero

perpiqem te gjej inf.per ,metoden alternative te operacionit qe e ceka me lart: injektimi i enzimeve proteolitike ne disk.sidoqofte flm per keshillen. valle kjo alternative e kurimit a behet ketu ne ballkan apo ne shtetet perendimore apo turqi.nuk e kam ideneKjo eshte akoma ne fazen eksperimentale dhe me thene te drejten, nuk ke se si te pergjigjesh.

Etiologjia e demtimeve te diskut varion tej mase, qe prej virozave te ndryshme e deri tek traumat e pastra. Nuk mund te kete as terikisht nje mjekim universal. Ne rastin me te pergjithshem keto enzima do te ristrukturonin proteinat e diskut kur ato jane te alteruara, por jo te denatyruara.

Persa i perket hemoragjive, ti mund te specifikosh se cfare kerkon. Nese behet fjale per heofiline dhe pathologji te kompleksit te formimit te trombit, duhet te drejtohesh tek ato materiale dhe nese kerkon hemoragjite post traumatike, ku futen edhe ato gjinekologjike ka te tjera burime

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Dhjetor 2010 23:41
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Straniero
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 07/12/2007
Vendbanimi: ne Toke te Allahut(s.b.w.t)
Mesazhe: 442

Re: Re: Re: Re: Discopathia lumbalis

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu


Kjo eshte akoma ne fazen eksperimentale dhe me thene te drejten, nuk ke se si te pergjigjesh.

Etiologjia e demtimeve te diskut varion tej mase, qe prej virozave te ndryshme e deri tek traumat e pastra. Nuk mund te kete as terikisht nje mjekim universal. Ne rastin me te pergjithshem keto enzima do te ristrukturonin proteinat e diskut kur ato jane te alteruara, por jo te denatyruara.

Persa i perket hemoragjive, ti mund te specifikosh se cfare kerkon. Nese behet fjale per heofiline dhe pathologji te kompleksit te formimit te trombit, duhet te drejtohesh tek ato materiale dhe nese kerkon hemoragjite post traumatike, ku futen edhe ato gjinekologjike ka te tjera burime


flm per pergjgjen per hernite lumbale.do te kerkoj ne kete drejtim edhe me shume.....sa thua per hemorragjite them ne pergjithesi per hemorragjite... patologji....me duhet si material shtese per nje punim seminarik...sidoqofte pothuajse mbarova me.nuk prish pune... edhe se shpejti do ta keni si teme(post)mbrenda forumit

__________________
Nena eshte shkolle, ne qofte se e pergatite ate ke pergatitur nje popull....... .
O All-llah meshiroi prinderit e mi, sic u kujdesen per mua ne vegjeli

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Dhjetor 2010 20:57
Straniero nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Straniero Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Straniero (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Straniero Shto Straniero nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Straniero nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:01 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 16 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Mjekėsia > cfare semundje eshte ...?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.