Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Nje Nder Traditat Shqiptare, Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 4.00.
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Talking

Citim:
Po citoj ato që tha Sykaltra_Shqiptare


"footbollistet" nuk pine raki, as ata shqiptare!




E pijne, e pijne, ne pushimet midis turneve. Une jam nga ata "futbollista" qe e pijne, sidomos mbasditeve me pak djathe te bardhe dhe qepe te njoma. Ah te kisha nje cike tani, mbasi shishja e fundit na mbaroi para 6 muajsh. E zevendesoj ndonjehere me UZO, por aha nuk eshte e njejta gje. Ndonjehere e kthej ne GRAPA, por edhe ajo nuk eshte si rakija jone.

Le te mendojme nje tjeter tradite:

1. TRAHANA (mbushur me djathe te bardhe dhe vaj ulliri dhe pak rigon e piper persiper) The best breakfast #1.

2. Te puthurit nga dy here ne faqe, ndonjehere edhe me shume kur takohemi, sidomos grate dhe te huajt hapin syte kur na shohin mbasi nuk jane ne gjendje ta kuptojne kete si nje tradite shqiptare.

3. Te percjellurit deri tek porta jashte e mikut qe na ka nderu me ardhjen e tij ne shtepine tone.

Te tjera nuk me kujtohen tani.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2005 13:24
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
darma
Heshtje

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 747

uuuu mos harroni me te rendesishmen ...kur na vijne miq per darke kemi per detyre te zeme be tere fisin e lagjen deri sa ti ngopim mire e mire....nga hundet tua fusim
Ha ha pse nuk ha fare ...he merr dhe nje cope byrek uaaa po pule na do dhe nje birre... he me mo pije dhe nje ....

__________________
Pasqyra ku shoh veten
Ndodhi perhere e thyer

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2005 20:04
darma nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė darma Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darma (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darma Shto darma nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto darma nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4073

Talking

Po vjen dhjetori..............afrohet Viti i RI!!!!

Fillojne pastrime themelore ne shpi...pastrime qelqurinash etj etj etj....... pergatitja e bakllavase jo jo me pete te gatshme ca thoni juve pete qe i hapnin gjyshet tona vete.......

pooooooo....... ca remuje dhe angazhimi po prap atje fshihet dhe bukuria e mirpritjes se vitit te ri....

A seshte kjo 1 nga tradiat tona

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Tetor 2005 19:34
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Citim:
Po citoj ato që tha darma
uuuu mos harroni me te rendesishmen ...kur na vijne miq per darke kemi per detyre te zeme be tere fisin e lagjen deri sa ti ngopim mire e mire....nga hundet tua fusim
Ha ha pse nuk ha fare ...he merr dhe nje cope byrek uaaa po pule na do dhe nje birre... he me mo pije dhe nje ....



hahaahahahahahaahahahahhhahaha, e madhe je Darmaaaaaa, mos vdeksh kurre
o zottttttttttttttttttt!ahahahahahahahahahaaha- sa realiste qe je!Hallall!

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Tetor 2005 20:12
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4073

Talking

Po na vijne miq ne shpi....

Shpejt beni gati dhiskun me raki dhe liker......dhe frytjeren me sheqerka ose bombone

Kafen turkeeeeeeeee mos e harroni

A sjane kto traditat tona !!!!!

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Nëntor 2005 06:07
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
nikos
Anetar i ri

Regjistruar: 24/11/2005
Vendbanimi: grece
Mesazhe: 13

Citim:
Po citoj ato që tha Sykaltra_Shqiptare


hahaahahahahahaahahahahhhahaha, e madhe je Darmaaaaaa, mos vdeksh kurre
o zottttttttttttttttttt!ahahahahahahahahahaaha- sa realiste qe je!Hallall!

__________________
TIRONSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Dhjetor 2005 11:22
nikos nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė nikos Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me nikos (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė nikos't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: nikos Shto nikos nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto nikos nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qukapiku
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 03/02/2006
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 22

Pershendetje

tradita shqiptare me gjith injorimet qe i kane bere i ka mbijetuar te gjitha koherave.une vet jam mar me syudimin e kostumeve tradicionale te te gjitha trevave ne shqiperi,dhe shoh qe motivet e qendisura ne kostum sot po i ben gjith bota tatuazhe.dhe kjo eshte nje mbrekulli se po vine prap ne mode dhe keshtu behen te pa vdekshme.

__________________
rrespekte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shkurt 2006 15:50
qukapiku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qukapiku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qukapiku (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qukapiku Shto qukapiku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qukapiku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qukapiku
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 03/02/2006
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 22

komplimente

komplimente per mendimin o sy kalter.

__________________
rrespekte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shkurt 2006 16:28
qukapiku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qukapiku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qukapiku (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qukapiku Shto qukapiku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qukapiku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
darma
Heshtje

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 747

FLM SyKaltra


Une i ka shume qejf traditat Shqiptare....jemi nje popull me tradita shume te bukura edhe pse ndonjehere as kuptimin e tyre nuk arrijme ta gjejme dot.........duke filluar qe nga traditat e dasmave e deri tek traditat e nje jete te perdicme............kemi plot

Nuk e di ne e kam thene gjithsesi .......Kam qene njehere para shume vitesh (kur isha e re ) ne nje dasem ne Peshkopi.......nje djale do merrte nuse dhe do ta shpinte ne Peshkopi (megjithese asnjehere nuk e kuptova persene pasi ai jetonte vet ne Tirane) nejse e cojme nusen ne atje fillon muzika dhe ahengu me daulle (une nuk kisha pare kurre nje dasem te nje krahine tjeter dhe per mua ishte gjithshka e re dhe mbaj mend nuk lija gjerat me te vogla te me shpetonin) sa hyne ne dere bene ato adetet e veta dhe nuk harroj i thane dhendrit coje te dhoma saj ..........dhe e cuan e ulen ne krevat pastaj e nxorren dhendrin nga dhoma e cuan me burrat dhe te gjitha grate e fisit u rrethuan tek dera dhomes dhe ja filluan me kenge.........duke e share nusen dhe te gjithe familjen e saj......po c'fare duke e share nga nena e nga baba une qe gjendesha e mbaj mend si tani prane komedines thashe adeti do kendojne kur degjoj une hap veshet mire ato me te shara rendshem fare.........syte e mi na filxhan i them gjyshes ca po bejne keto ..........e shajne me tha derisa nusja te qaje kur nusja te filloj te qaj atehere ikin...........Po edhe ajo dreq nuse Tirone i boni telef nuk e nxirrte kokrren e lotit si me qene gur......qaj mi i thashe une te na lejn rehat..........jo mi ja bente ajo me mua te merren keta ...............thashe bo bo qe tani e shikoj sa do i haet muhabeti me vjerren kesaj
Keshtu qe thoni ju ka dhe tradita te tilla ne Shqiperi me te shajt me rob shtepie

__________________
Pasqyra ku shoh veten
Ndodhi perhere e thyer

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2006 16:14
darma nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė darma Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darma (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darma Shto darma nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto darma nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Citim:
Po citoj ato që tha darma
FLM SyKaltra


Une i ka shume qejf traditat Shqiptare....jemi nje popull me tradita shume te bukura edhe pse ndonjehere as kuptimin e tyre nuk arrijme ta gjejme dot.........duke filluar qe nga traditat e dasmave e deri tek traditat e nje jete te perdicme............kemi plot

Nuk e di ne e kam thene gjithsesi .......Kam qene njehere para shume vitesh (kur isha e re ) ne nje dasem ne Peshkopi.......nje djale do merrte nuse dhe do ta shpinte ne Peshkopi (megjithese asnjehere nuk e kuptova persene pasi ai jetonte vet ne Tirane) nejse e cojme nusen ne atje fillon muzika dhe ahengu me daulle (une nuk kisha pare kurre nje dasem te nje krahine tjeter dhe per mua ishte gjithshka e re dhe mbaj mend nuk lija gjerat me te vogla te me shpetonin) sa hyne ne dere bene ato adetet e veta dhe nuk harroj i thane dhendrit coje te dhoma saj ..........dhe e cuan e ulen ne krevat pastaj e nxorren dhendrin nga dhoma e cuan me burrat dhe te gjitha grate e fisit u rrethuan tek dera dhomes dhe ja filluan me kenge.........duke e share nusen dhe te gjithe familjen e saj......po c'fare duke e share nga nena e nga baba une qe gjendesha e mbaj mend si tani prane komedines thashe adeti do kendojne kur degjoj une hap veshet mire ato me te shara rendshem fare.........syte e mi na filxhan i them gjyshes ca po bejne keto ..........e shajne me tha derisa nusja te qaje kur nusja te filloj te qaj atehere ikin...........Po edhe ajo dreq nuse Tirone i boni telef nuk e nxirrte kokrren e lotit si me qene gur......qaj mi i thashe une te na lejn rehat..........jo mi ja bente ajo me mua te merren keta ...............thashe bo bo qe tani e shikoj sa do i haet muhabeti me vjerren kesaj
Keshtu qe thoni ju ka dhe tradita te tilla ne Shqiperi me te shajt me rob shtepie



Darma mua andej nga krahina jone nuk me kane share diten e dasmes. (Ate dite me kane kenduar lavderime), mua me shane pas dasme

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2006 16:45
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:09 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Nje Nder Traditat Shqiptare,

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.