Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Islami Pranohet si Fe Zyrtare ne Evrope
A mendoni se studimi i Kuranit duhet te futet si lende mesimore ne shkollat e mesme?
Po!
Po, por se bashku me Biblen.
Po, por se bashku me Materializmin Dialektit.
Jo!
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Cx55
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 20/07/2003
Vendbanimi: ne byro me dashoren
Mesazhe: 231

Citim:
Po citoj ato që tha NYCgirl
Jo, moj zemer, se nuk me prishet gjumi per nje cope shamie, se ne fund te fundit dhe gjyshet e mia ishin me shami (jo ate qe te merr frymen, dhe nuk sheh ku ecen,) po thjesht nje ne koke, sic e vinin para 40 vjet, ashtu sic the dhe ti, ne kishe.

Po them per te drejta elementare si ajo e votes, divorci etj........


hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahah
ahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha
hahahahahahahahahahahahahah po pse nuk thua ti qe te ndalojme dhe ata afikanet qe sgjasin qafen ne???? po ska pyll pa derra zonja hihihihihihihihihihihihih ella te humbte vula ty?????

__________________
Burri qe eshte burre e ēon taven ne furre dhe se merr kurre!!!!:p:p:p:p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2005 23:45
Cx55 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cx55 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Cx55 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Cx55't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cx55 Shto Cx55 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cx55 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NYCgirl
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 04/01/2004
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 218

Pyll me derra????????? lol.............
Nesje, duhet te kete shume derra ne Arabine Saudite, se me demek nuk e hane mishin e derrit, ......... sa per pyll, as nga ato gjera s'ka.....hesap shkretetire.

Nejse, po flisja per kushtetuten....... gjera te vogla

__________________
Our country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2005 23:56
NYCgirl nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NYCgirl Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NYCgirl (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: NYCgirl Shto NYCgirl nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NYCgirl nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Me sa po shoh une tema paska vajtur skic fare.

Nyc: ashtu sic e kem shprehur edhe ne te tjera poste ju mundoheni te ktheni gjithmone ne private temen, nje e dy edhe o burra hidhesh perpjete te shash apo edhe te gjukosh te tjeret?

Dua te te them dicka dhe shpresoj te me mirekuptosh:

Ne fene Islame nuk merret shembull Al-Zarkaui as Usama Bin laden as indriti as arifi as shahini... Islami mesohet nepermjet burimeve te tij qe jane kurani dhe tradita profetike.

Po ashtu as krishterimi nuk duhet te identifikohet me aktet e tupshme te pifterinjve pedofile, me aktet terroriste ne hiroshima e nagasaki, me turpesite e kryqezatave(pa marre parasysh se kisha i organizoi) me kolonizimet, pushtimet mashtrimet, shfrytezimet qe po i bejne botes edhe ne shek 21....

Krishterimi gjukohet nga mesimet e bibles.
Pra egziston nje thenie madheshtore ne lidhje me kete:"Mos e merr te verteten nga theniet e veprat e njerezve, por gjuko njerezit me kriteret e se vertetes."

Gjithesesi nuk eshte as koha as vendi dhe as tema per te bere bilancet e degjenerimit te popujve muslimane e te krishtere, por te jeni te sigurte qe te krishteret kane arriturr ne kopolen e piramides njerezore ne kete aspekt.
Nese nje muslian ka sulmuar apo demtuar nje ambasade(gje qe nuk jam i sigurte) e e dini se te krishteret jane ata qe na sulmuan ne shqiptareve drejperdrejt madje ne shek 21/
Prifterinjte serbe nuk heshten ne Republika Serpska ne Bosnje kur komuniteti nderkombetar kerkoi dorezimin e kafsheve si Karaxhici dhe moren pergjigjen "Ate e mbron Zoti".

Po ashtu populli komplet populli ortodoks serb heshti para kanibalizmave te Arkanit. (i vune emrin Tigri i Serbise dhe ja mbajten fotografine neper shpia, po rendsi ka qe nuk heshten dhe en bene hero.).

A e dini ju qe prifterinjte serbe kur lind femija ne Serbi e pagezojne dhe i thone "Zoti te bekofte o hakmarresi i ardhshem i Kosovo-Metohijes"

we perseri ne nuk e quajme kete nga krishterimi.
Ndersa ju nje "pordhe" te beje nje musliman u burra ta shenderrojme ne bombe me pemasat e asaj qe u perdor ne Nagasaki.
Behuni pak me realiste te nderuar.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2005 11:20
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Re: Re: Re: loool

Citim:
Po citoj ato që tha trojani


Dmth. sipas kesaj llogjike qe te arrihet vullneti i te madhit Allah neve vec na duhen disa 11 shtatore te tjere.

Jashte teme; Me sa po shikoj une ti o Indrit duhet ta kesh muhabetin mire me te plotfuqishmin, se atehere si do te shpjegohej valle qe ti e di me saktesi vullnetin e tij.
Si shqiptare qe jemi po te kishe mundesi per nje informacion shume te vogel: Per lloton javen tjeter ka thene gje i plotfuqishmi???



Kush e tha kete?
Vullneti i Zotit eshte se ai njeh gjithcka te shkuaren te tashmen e te ardhmen dhe jo qe duhet te vrasim apo presim.
Degjo Trojan" Para 11 shtatorit ne amerike dihej shume pak mbi kete fe madje interesimi ishte pothuaj i shumi i vogel.
Mirepo pas 11 shtatorit njerezit te tmerruar nga kercenimi i "Islamit terrorist" filluan te lexojne rreth tij dhe per cudi gjeten dicka tjeter ne vend te terrorit.
Pra Administrata e xhorxh Bush gaboi rende kete here qe ja mveshi aktet e 11 shtatorit fese Islame.

Sa per maredhnie e mia me Zotin shpresoj qe te jene te mira por nuk jam i sigurte.
Mardhenie e mira me Zotitn nuk te lejojne te dish gjithcka mesoje kete.
Prandaj mendoj se eshte e qarte dhe mos u mundo te devijosh kuptimin e fjaleve se je goxha djale.
Tung.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2005 11:32
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

sa per ate qe thua qe feja s'gjykohet nga veprat e njerezve, por nga mesimet e saja, jam dakort. Po te lutem mos rri gjyko bosnjaket, serbet dhe kroatet, se s'ma merr mendja se ke qene aty dhe i ke degjuar me veshet e vet se c'kane thene. As une s'i kam degjuar, por pak me shume informacion se ty kam (sepse kam njohur persona direkt), aq sa te di se asnjera nga palet s'ishte e pafajshme, ashtu sic ndodh ne pergjithesi ne shumicen e konflikteve. Ti vete po thua qe tema po merr skic dhe prape vazhdon shkruan pergjigje qe s'kane te bejne me temen. Per mendimin tim, lere kete teme ketu dhe hap nje tjeter tek feja dhe aty jepu pergjigjen te gjitheve. Ketu le te shkruajne ata qe kane mendim lidhur me mesimin e kuranit ne shkolle.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2005 12:43
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cx55
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 20/07/2003
Vendbanimi: ne byro me dashoren
Mesazhe: 231

Citim:
Po citoj ato që tha wydra
sa per ate qe thua qe feja s'gjykohet nga veprat e njerezve, por nga mesimet e saja, jam dakort. Po te lutem mos rri gjyko bosnjaket, serbet dhe kroatet, se s'ma merr mendja se ke qene aty dhe i ke degjuar me veshet e vet se c'kane thene. As une s'i kam degjuar, por pak me shume informacion se ty kam (sepse kam njohur persona direkt), aq sa te di se asnjera nga palet s'ishte e pafajshme, ashtu sic ndodh ne pergjithesi ne shumicen e konflikteve. Ti vete po thua qe tema po merr skic dhe prape vazhdon shkruan pergjigje qe s'kane te bejne me temen. Per mendimin tim, lere kete teme ketu dhe hap nje tjeter tek feja dhe aty jepu pergjigjen te gjitheve. Ketu le te shkruajne ata qe kane mendim lidhur me mesimin e kuranit ne shkolle.

Nje mendim kisha per boshnjaket serbt dhe kroat
Sa per luften atje lal e ke gabim serbet ishin ata qe ben ate qe ndodhi do thush ti mire me boshnjaket se ishin myslyman po me kroatet hahahah lal interes biznesi se po mos te merrte dot kroacine ça do bente serbia me male me çfare do jetonte prandaj po te them e ke gabim mos ec nga pikpamja çfare te thone njerez ordiner??,Plani i serbis ka qene nje marveshje me kroatsine qe ti binin bosnjes dhe serbia qe e kishte me hile i ra kroatcise dhe keshtu ka ndodhur ne realitet??Se çfare degjon ti ?????????????, si hyn njeriu ne xhep nuk ecet me te thena po me histori qe e shkruajn koka

besoj se me kupton ajde pacim:p

__________________
Burri qe eshte burre e ēon taven ne furre dhe se merr kurre!!!!:p:p:p:p

Modifikuar nga SUNBELOVED datė 13/01/2005 ora 10:59

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2005 13:31
Cx55 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cx55 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Cx55 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Cx55't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cx55 Shto Cx55 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cx55 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

pergjigja ime e fundit ne kete teme

Cx55, nqs do te diskutosh per luften ne bosnje, te ftoj te hapesh nje teme te vecante.
Une mundohem t'i shof gjerat ne aspekt obiektiv dhe e kam si parim qe mos shkoj me llafet dhe propaganden e mediave. Ne pergjithesi nuk dua te gjykoj per gjera qe s'i dij mire dhe ne kete rast eshte e veshtire, pasi as ata vete s'e dine perse u vrane. Kam degjuar opinione te ndryshme te serbeve, bosnjakeve dhe kroateve. Nuk eshte e nevojshme t'i shash funderrina te njohurit e mi. Nqs fjalet e mija te duken budallalleqe, kalo me poshte, nqs do te diskutosh mund te japesh argumentat e tua, por s'ka nevoje te kalosh ne tone te tilla, sikur te ka share njeri nga familja (e marr me mend qe ne nje rast te tille do ta cfarosje fare personin ne fjale)

besoj se dhe ti me kupton, hajde dhe ti pacim

P.S. Sic e shkruajta me lart, nuk kam ndermend te shkruaj me ne kete teme, keshtu qe mos prit me replika nga mua. Ska kuptim qe ta bejme si kembet e dhise temen qe tjetri e ka hapur per nje qellim te caktuar. Madje i lutem moderatoreve perkates qe te fshijne mesazhet e mija jashte teme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2005 13:44
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
informatikan
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 18/10/2004
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 40

Ne pergjithesi, diskutimet e shqiptareve nuk marrin zjarr po nuk dolen pak (ose pak si shume) nga tema. Diskutimi i ngjan nje kazani me uje ku ziejne 2-3 kokra grosh (groshet jane argumentet, kurse uji llafet e kota jashte teme, besoj se e kuptoni paralelizmin).

Te kthehem te tema. E falenderoj trojanin per referencat qe ka dhene. Edhe une e kuptoj qe perkthimi i artikullit eshte paksa i gabuar. Ja edhe referenca e artikullit te sakte (anglisht):



Denmark to Teach Qur’an at Secondary Schools


Lidhur me ate qe feja nuk duhet te mesohet sepse Shqiperia eshte shtet laik, une do te thosha se kjo do te thote qe feja e nje personi nuk ka lidhje me shtetesine e tij dhe me mardheniet e tij me shtetin. Pra kjo nuk do te thote ne asnje menyre qe shteti eshte kunder fese. Bile ne te gjitha vendet e zhvilluara, besimi dhe liria e ndergjegjes jane te mbrojtura me kushtetute (edhe kushtetuta shqiptare e ka nje gje te tille edhe pse Shqiperia nuk eshte vend dhe aq i zhvilluar).

Disa thane qe s'kane gje kunder qe feja te mesohet privatisht, por jo edhe ne shkolle. Po pse mor zoteri, pse jo ne shkolle? A nuk eshte shkolla per te edukuar brezin e ri dhe per tu mesuar gjera te dobishme? Nese feja eshte e dobishme pse te mos mesohet ne shkolle, pse te lihet ne doren e njerezve te pashkolluar apo te injoranteve? Dikush mund te thote qe s'me pelqen matematika, apo historia, apo letersia, atere a duhen hequr ato nga programi i shkolles dhe te behet mesimi i tyre fakultativ, vetem neper shkolla private?

Une kam disa mbesa ne Itali, dhe ne shkollen ku ato mesojne behet lende mesimi edhe feja e krishtere. Kuptohet qe ato nuk marrin pjese ne kete ore mesimi, sepse nuk e pranojne qe te jene te krishtera (edhe ne mos qofshin muslimane), dhe asnjeri nuk u thote gje per kete, nuk kane asnje pasoje. Nuk besoj qe ajo te jete nje shkolle private. Po keshtu, nga informacione qe kam pare ne internet, me duket se edhe vende te tjera evropiane e kane mesimin e fese ne shkolle. Dhe jo vetem te fese se krishtere (qe eshte feja dominuese), por edhe te fese muslimane (qe mund te jete minoritet). Kjo per mendimin tim vjen per shkak te kultures se larte demokratike qe kane, per shkak te pranimit dhe respektimit te tjetrit edhe ne qofte i ndryshem, per shkak te bashkejeteses dhe mirekuptimit, etj.

Po ne si shtet shqiptar, mos kemi gje standarte 'laicizmi' pak me te larta se vendet evropiane? Edhe ato jane shtete laike. Po 'minoriteti' jon musliman, ka apo s'ka te drejta qe duhen respektuar? Pse per minoritetin grek duhet futur gjuha greke ne shkolle edhe atje ku ka 2-3 femije minoritare, kurse per minoritetin musliman nuk duhet futur mesimi i Kuranit atje ku ka femije muslimane? Pse nuk u thote shteti shqiptar minoritareve ta mesojne greqishten ne kurse private? A kane te bejne keto gjera me respektimin e te drejtave te njeriut? A nuk eshte respektimi i te drejtave te njeriut nje nga kushtet e Bashkimit Evropian per pranimin e antareve te rinj?

Nuk them qe keto gjera mund te behen qe neser, sepse shkollat shqiptare kane edhe shume probleme te tjera, p.sh. duhet futur edhe mesimi i kompjuterit, por te pakten te pranohet parimisht. Kurse sot ne Shqiperi shteti po mbyll edhe shkollat fetare apo institucionet fetare ku mund te mesohet feja privatisht. Preteksi eshte se jane te palicencuara, por shteti mund ta gjej kur te doje nje pretekst nese do te bej dicka. A eshte kjo e rregullt dhe ne perputhje me standartet evropiane?

Citim:
Po citoj ato që tha ENISS

Une po ngre nje tjeter hipoteze dhe do te doja t'iu vija ne pozita te njejta. Atehere ngre nje hipoteze, qe deri diku mund te jete e tille.
Nese per BE eshte ca problem nese shoqeria e nje shteti eshte praktikante e fese muslymane me thuaj ke parim do te mbanit ju nese BE do te veshtiresonte futjen tone e do e vinte kriter Jo studimin e Kuranit ne shkolla dhe te na cilesonte nje shoqeri praktikante te muslymanizmit dhe te na veshtiresonte te bashkoheshim me ta ?



Falemnderit qe ju pergjigje argumentit me argument. Per te thene te verteten, kjo hipoteze mund te mos jete fort hipotetike. P.sh. a e dini se qe kur ka aplikuar Turqia per te hyre ne BE? Qe ne vitet 60. A e dini se Turqia ka qene shume e vendosur dhe e ka kerkuar me kembengulje hyrjen ne BE? Atere si mund te shpjegohet qe vende te evropes lindore, qe nga standartet mund te jene shume me poshte se Turqia, kane hyre ne BE, kurse Turqia akoma jo? Nuk deshiroj ti paragjykoj gjerat por faktet jane kokeforte, fshati qe duket nuk do kallauz.

Megjithate, pyetja ime u drejtohej atyre qe deshirojne hyrjen e Shqiperise ne BE. Kurse per nje musliman ka rendesi vetem e verteta, dhe jo BE-ja, SHBA-ja apo Konferenca Islamike. Keshtu qe nuk e di se kujt i drejtohet pyetja e mesiperme dhe nuk e di nese eshte nje pyetje e vlefshme per nje musliman.

Endrit:
Une mendoj se nuk ka rendesi numri i njerezve qe kane pranuar Islamin, per te vertetuar nese eshte fe e drejte ose jo. Nese e gjithe bota do te ishte kunder Islamit dhe ti do te ishe i vetmi besimtar, a do ta vije ne dyshim dhe do ta braktisje? Prandaj te lutem mos i harxho baterite kot, sepse shkrimet e tua me duken pak si imponuese. Nuk ka imponim ne fe, e verteta dallohet qarte nga e kota. Secili e kupton sipas menyres se tij.
(Me duket se prape dola nga tema)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Janar 2005 09:45
informatikan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė informatikan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me informatikan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: informatikan Shto informatikan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto informatikan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

Citim:
Po citoj ato që tha INDRITI2004


A e dini ju qe prifterinjte serbe kur lind femija ne Serbi e pagezojne dhe i thone "Zoti te bekofte o hakmarresi i ardhshem i Kosovo-Metohijes"

we perseri ne nuk e quajme kete nga krishterimi.
Ndersa ju nje "pordhe" te beje nje musliman u burra ta shenderrojme ne bombe me pemasat e asaj qe u perdor ne Nagasaki.
Behuni pak me realiste te nderuar.



Pershendetje Indrit. Titulli i temes eshte me se i qarte:"Islamizmi pranohet si fe zyrtare ne Evrope". Ne asnje mesazh nuk pashe qe dikush ti kish "ngritur" vlerat apo ti kish permendur "bemat" kristianizmit. Pra nuk besoj se i mbush mendjen dikujt duke u hedhur nga nje dege tek tjetra.
Nje dicka tjeter: Mos u perpiq qe luftes ne Kosove ti japesh ngjyra fetare. E kam vene re edhe ne diskutime te tjera, qe me mundesine me te vogel qe te krijohet, perpiqesh qe luftes se Kosoves ti japesh ngjyra fetare. Ajo lufte qe nje lufte etnike dhe pike.

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Janar 2005 12:14
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Hajdeni ne USa , se ju pranojne ne ven,

jo vetem si fe,

por edhe si profete!

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Mars 2005 21:48
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:41 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Islami Pranohet si Fe Zyrtare ne Evrope

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.