Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > Me ka lindur nje ide, pak silly noshta po hej?:D
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Me ka lindur nje ide, pak silly noshta po hej?:D

Ka tre muaj qe loz me kte ide ne mendjen time..
Jetoj ne nje qytet qe vizitohet nga 40million turista ne vit. Turista jo vetem nga amerika por nga cdo cep i botes
Me kte punen qe bej, (taxi driver) une jam ne qender te ksaj levizje massive dhe metalitetesh te ndryshme nga e gjithe bota.

Ne taxi brenda eshte e pajisur me camera dhe aduio
Tash tre muaj qe kur me ka lindur ideja ka patur plot momente qe sikur ti kisha filmuar/montuar per nje program televiziv naten vone ne shqiperi, do kishte dale nje program serial i pelqyer dhe i ndjekur nga nje perqindje njerzish ne shqiperi, mendimi im ky.

Vetem casted duke folur per shqiperine dhe sa dijn te huajt per shqiperine do ja vlente
Plus momente te tjera me te vertet spontante qe do kishin dale interesante ne program.

Ja disa momente:
Nje cun anglez profeional poker player mbasi kishte humbur shume nje nate hypi na taxi ne vendin a pare, mbasi e kuptoj sa kohe qe kam duke lozur kemi bere muhabete filozofike te shendosha mbi lojen dhe jeten, duke ecur makine midis dritave te ktij qyteti dallohej lehte qe ky as nuk donte qe t'i vinte fundi ktij udhetimi te shkurter, sepse ishte me i ri se
une dhe nuk ishte parbadhur akoma me erresiren e pa-shmangshme te jetes se pokerit.

Nje rast tjeter: dy goca+dy cuna nga new yorku te lindur ne amerike, deri ne fund te
rruges duke bere muhabet as ata nuk e dinin qe une jam shqiptar dhe une nuk e dija qe ato ishin shqiptar

Nje tjeter: nje grua pak e vjeter shkrimtare nga los angelosi: kur i thashe qe jam shqiptar ajo filloi a foli me admirim per fiset ilire nga malet qe nuk iu nenshtronin askujt, romes etj etj

Tjeter: 3 goca te bukura dhe nje cun me to, pasi i thashe qe jam nga shqiperia filluan te
kendonin kengen me ze te lart nga komedia "cheers" "albania is by adriatic sea.."

Apo ndonje turist gjerman apo norvegjez qe e kishin vizituar shqiperine
Nejse, as nuk me kujtohen te gjitha por ka plot..

Megjithese kjo eshte silly ide, mendoj se netet e vona ne shqiperi, si dimer apo vere do terhiqte nje lloj shikuesi qe e kam une bindjen se do ishte success

Plus do afronte nje dritare ne nje jete komplet ndryshe, ajo perqindje shikuesish do e jetonte kte jete through me
Kto jane bere ne amerike shpesh programe si taxi cab confession apo cash cab ne new york, por une do kisha sjedh dicka krejt ndryshe.

Nejse, thjesht per qejf te muhabetit dhe pasi smoku pak me kalon kalon mendja ne imagjinata silly kshtu nganjehere

Them se as nuk do kushtonte shume te besh kte.
Fajen e kisha ne mendje meqe i ka qejf kto kritikat e montimit te filmimit etj
Edhe muziken "theme" e kam te zgjedhur perfect per naten vone

E paraftyroj komplet se si do shkonte per 6 muaj te pakten.
Shume "losers" do i beja happy, shume do relaxoheshin duke e ndjekur, jeta e nje gambler por jo e nje rrefugjati apo emigranti mentalitet, dicka tjeter komplet..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2012 05:33
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
raid
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/02/2012
Vendbanimi:
Mesazhe: 1139

Filloje iher kurt se s'ke ca humb.
S'e mbaj mend se kush ka thene qe 80% e suksesit is showing up.
Do te ishte tip reality show per shqiptaret, dhe ato personat s'kane nevoje te flasin vetem per Shqiperine, por cdo gje qe mund te jete interesante.
Vetem se nuk e di sa te drejte mund te kesh t'i perdoresh ato filmat.
dhe mos harro rregullin e dyte te dulcit.. lol

__________________
mir..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2012 15:20
raid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė raid Kėrko mesazhe tė tjera nga: raid Shto raid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto raid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Cill rregull t'dyte ka vene dulcis?

Nigjo raid, me behet qejfi qe nuk po tall bythen se isha prepaired te talli bythen cilido nga ju, dhe nuk te duket ide stupid se e kam menduar shpesh here kte gje muajt e fundit.
Dhe ke te drejte se une e kaloj jeten high day-dreamin dhe asgje nuk kalon pertej nje ideje/daydream ne realitet.
Njerzve do ia tregoja mbas qe jane te fimuar dhe shumica sidmos kur mesojn se eshte per jashte vendit nuk do i plaste fare, perkundrazi.

Nejse..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2012 22:33
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
raid
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/02/2012
Vendbanimi:
Mesazhe: 1139

Vallaj une nuk di te them eshte ide e mire apo e keqe, madje idete asnjehere nuk duken shume bindese ne fillim. Puna eshte qe mund ta provosh njehere, po qe i bindur vete.

Me shume mundesi do ta provosh dy tre here dhe do ta lesh, se nuk dukesh tip biznesmeni ti jo.. lol.. Je shume laid back per te bere biznes

__________________
mir..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2012 02:05
raid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė raid Kėrko mesazhe tė tjera nga: raid Shto raid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto raid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

True true:d por kur me pelqen dicka i get creative and driven, pp nejse, i'll let the idea marinate for a minute, helps the high

Ajo shprehja e 80% i suksesit showing up eshte mese e vertet per gjithcka..

Modifikuar nga kurt datė 12/09/2012 ora 03:52

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2012 03:32
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Ide shume e bukur Kurt --Ne Shqiperi do shikohej shume , se kjo qe thua ti jep nje dritare nga jeta ne USA ne lidhje me shqiptaret

Kjo do ishte emisioni me i shikuar ne Shqiperi ......Po te kesh mundesi te lidhesh me ndonje albanbian tv , beje _-Do dilte emision teper fantastik se eshte emision origjinal

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2012 06:20
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Ti do te shkelje me kete menyre dy ligje.



Te drejten e "privacy"-se se klienteve te tu dhe
Ushtrimin e profesionit pa leje.

Pervec kesaj demton moralin e larte te taksigjiut.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2012 19:32
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
Ti do te shkelje me kete menyre dy ligje.



Te drejten e "privacy"-se se klienteve te tu dhe
Ushtrimin e profesionit pa leje.

Pervec kesaj demton moralin e larte te taksigjiut.

Jam me raumondin se geniuses think alike

Nuk do e beja kurre pa i treguar njerzve ne fund dhe te firmosin shelgo.
Dhe dicka tjeter, vete pasagjeret ma kane futur kte ide ne mend per here te pare.
Sespse njerzit kane qejf gjera te tilla.

Cfar leje don kjo gje anyway!?!?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shtator 2012 01:39
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Eshte ide e bukur kurt

Mendoj te interesohesh per special licensure of some sort, te nisesh te besh video atje pastaj te lidhesh me kanalet shqiptare.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shtator 2012 02:14
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
Jam me raumondin se geniuses think alike

Nuk do e beja kurre pa i treguar njerzve ne fund dhe te firmosin shelgo.
Dhe dicka tjeter, vete pasagjeret ma kane futur kte ide ne mend per here te pare.
Sespse njerzit kane qejf gjera te tilla.

Cfar leje don kjo gje anyway!?!?


Po te ishe ne Shqiperi e beje si te doje, por ketu kurto...

Po ta perdoresh kete gje per perfitim, sigurisht qe duhet te paguash. Por edhe sikur thesht per qejf, keta ketej marrin avokat.

E di ate shprehjen: mos m'u mbeshtet pas fehrexhese?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shtator 2012 20:58
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > Me ka lindur nje ide, pak silly noshta po hej?:D

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.