Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Kritika te poezive te Forumit
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani
Si perfundim se mora vesh nese shkruan apo jo po nese nuk shkruan atehere si sensitive nuk bej nje lek.

Une poezi? E kam me kollaj te hidhem me parashute ...



Po ti provoje njehere qe te ta qep kostumin pastaj. :p

Men.

Khe, amor si thua ti do ta provosh njehere?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Gusht 2009 02:29
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Qenke edhe rrobashkepes cedrus?

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Gusht 2009 02:33
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Talesofadream
Qenke edhe rrobashkepes cedrus?


Me jep leje te komentoj nje poezi tenden? Mund ta zgjedhesh vete cila te pelqen me shume. Per mua ka rendesi qe te grricem pak.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Gusht 2009 19:28
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Me jep leje te komentoj nje poezi tenden? Mund ta zgjedhesh vete cila te pelqen me shume. Per mua ka rendesi qe te grricem pak.



....

E ke lejen ne xhep. Zgjidhe ti vete, mund te marresh ndonjeren prej atyre qe hodha mbreme nga ditri im.:p

 

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Gusht 2009 19:45
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus
Khe, amor si thua ti do ta provosh njehere?

Khum-khum...pa he njehere...

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Gusht 2009 01:09
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Cedrus! si fillim ju falenderoj qe keni gjetur kohe te komentoni apo edhe te lexoni vjershat e mija.

Pa dashur ti humb vleren kritikes dua te te them se ke rene ne disa gabime te vogla qe me pas te kane shpene ne devijime te medha.

Po ju citoj me poshte

Duke bredhur forumit shikoj nje popezi te Indritit. Ka edhe poete te tjere qe mund te shihen dhe analizohen, por sepse sua te grricem pak sot: ]

Gabimi i pare ne kete fraze eshte se poezite nuk shihen duke bredhur dhe nuk shihet vetem nje.

Gabimi i dyte qe fatkeqesisht keni rene eshte se me keni quajtur poet kur shprehesh se ka edhe poete te tjere...nuk pretendoj te jem poet shkruaj thjeshte per kenaqesi fjala poet me ben konfuz.

Nderkohe dhe gabimi i trete ne kete fraze eshte se qellimi perfundimtar eshte` gerricia`dhe jo argetimi ne te lexuar.
Pra dua te them se diferenca mes nesh eshte esenciale, une dua te argetohem me ato qe postoj e ju te `gerriceni` gje qe s`kam ndermend ta bej.

Nderkohe jam dakort me ju qe gjuha e perdorur eshte e thjeshte, sepse tek e fundit njerez te thjeshte jemi dhe kjo eshte ajo qe ne te vertete me pelqen te jem.
Nderkohe perseritia e frazave nuk do te thote qe mua mu sos fjalori, porse doja ti jap me teper force idese e motivimit.(sipas menyres sime gjithmone)

Sa i perket shkollimit te dobet,fjeti mire a fjeti keq, ndezi apo nuk ndezi jane thjeshte shprehje fyese here here edhe banale te cilat nuk dua ti marr shume seriozisht sepse me duket gote bosh.

Ju pershendes dhe ju falenderoj njekohesisht, gjithashtu edhe pjesmarresit e tjere ne kete teme.
Indrit.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Gusht 2009 22:07
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Indrit
Cedrus! si fillim ju falenderoj qe keni gjetur kohe te komentoni apo edhe te lexoni vjershat e mija.

Pa dashur ti humb vleren kritikes dua te te them se ke rene ne disa gabime te vogla qe me pas te kane shpene ne devijime te medha.

Po ju citoj me poshte

Duke bredhur forumit shikoj nje popezi te Indritit. Ka edhe poete te tjere qe mund te shihen dhe analizohen, por sepse sua te grricem pak sot: ]

Gabimi i pare ne kete fraze eshte se poezite nuk shihen duke bredhur dhe nuk shihet vetem nje.

Gabimi i dyte qe fatkeqesisht keni rene eshte se me keni quajtur poet kur shprehesh se ka edhe poete te tjere...nuk pretendoj te jem poet shkruaj thjeshte per kenaqesi fjala poet me ben konfuz.

Nderkohe dhe gabimi i trete ne kete fraze eshte se qellimi perfundimtar eshte` gerricia`dhe jo argetimi ne te lexuar.
Pra dua te them se diferenca mes nesh eshte esenciale, une dua te argetohem me ato qe postoj e ju te `gerriceni` gje qe s`kam ndermend ta bej.

Nderkohe jam dakort me ju qe gjuha e perdorur eshte e thjeshte, sepse tek e fundit njerez te thjeshte jemi dhe kjo eshte ajo qe ne te vertete me pelqen te jem.
Nderkohe perseritia e frazave nuk do te thote qe mua mu sos fjalori, porse doja ti jap me teper force idese e motivimit.(sipas menyres sime gjithmone)

Sa i perket shkollimit te dobet,fjeti mire a fjeti keq, ndezi apo nuk ndezi jane thjeshte shprehje fyese here here edhe banale te cilat nuk dua ti marr shume seriozisht sepse me duket gote bosh.

Ju pershendes dhe ju falenderoj njekohesisht, gjithashtu edhe pjesmarresit e tjere ne kete teme.
Indrit.



Nuk ka gabime o Indrit, jo. Ajo fjala "gerricje" eshte e thene ne menyre alegorike dhe ti e kupton shume mire.

Per ate qe je apo nuk je poet, kjo eshte nje gje tjeter. Per mendimin tim, ti e ke poezine ne shpirt, por poezia si cdo art tjeter kerkon pune shume dhe kete ti nuk e ben me poezite e tua. Ker them "pune" nenkuptoj jo vetem punen e hedhur ne menyre "neto" mbi vjershe, por punen paraprake, pergatitjen e gjate dhe akumulimin e qellimte.

Ne poezite e tua une shikoj perseritje frazash te tilla qe te kujtojne Ali Asllanin.

Ka nje ndryshim vec qe duhet pare mire: deshira per te perdorur aliteracionin shpesh e rrezon poezine, aq me teper ne rastin e perseritjeve ne forme frazash, te cilat duhen bere edhe me shume me kujdes dhe pa teprim.

Gjuha e perdorur, tek kjo poezi eshte e varfer, por tek poezite e tjera ka te tjera gjera qe me kohe une do t'i shoh dhe ve ne dukje. Nuk kam asnje qellimt te te fyej, vecse dua te hedh pak drite nepermjet ketyre komenteve te vogla mbi poezine e vertete.

Vec kesaj, kur hidhet nje poezi ne publik duhet hedhur e perfunduar, te pakten ne pjesen e saj me te madhe, ne anen artistike. Cdo krijim eshte nje pjese e jetes se atij qe e ka krijuar dhe si e tille perfaqeson boten e tij te brendeshme.

Sidoqofte, une sinqerisht te uroj: pune me shume ne teorine e nderimit te poezise. Kjo do te sjelle sukses.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Gusht 2009 23:18
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Ilirusa

Citim:
Po citoj ato që tha iliriusa
Shpeshhere kam deshire
te ngjesh duart ne xhepa
e te eci rrugeve, naten vone.
Te me varet ne koke hena
si nje kapele
te harroj se jam vajze
mentalitetin qe me rrethon.
Te fus ne xhepa yjet
si gur zalli dhe si llastiqe
pemen e pare qe takoj;
Te thyhej xhamat dritareve
me driten e tyre verbuese
e me kepucet ne duar
pa zhurem, te kthehem
ne shtepi,naten vone!



Nje poezi e mrekullueshme e Iliruses. Eshte aty, e bukura, romantikja, modernja dhe e fantastikja.

Nen ritmin e nje poezie moderne Ilirusa ka derdhur bukur vargun popullor. Ose e thene ndryshe, kengen popullore e ka kenduar ne pjanoforte.

Do te hiqja me deshire nga ajo poezi nje varg qe e thyen harmonine e magjishme te artistikes me nje tingull te care kembane te degjuar mijra here

"mentalitetin qe me rrethon."

Duket sikur poetja e ka harruar padashur kete varg, duket si nje qelq i zakonshem midis vargut te perlave.

Megjithate edhe fillimi qe ne pamje te pare duket brutal per nje vajze, i jep force edhe me te madhe poezise se Iliruses. Shkujdesur duke ikur rrugeve, nje vajze merr guximin qe te rembeja driten e yjeve dhe te thyeje xhamat e dritareve, per te zgjuar nje bote te tere me thirrjet e saj poetike.

Arti duket krejt i paster, por me nje veshtrim te kujdesshem dallon qe eshte si nje gur i cmuar i punuar jo gjer ne fund. Autorja e ka lene punen pikerisht atje ku nuk duhej ta linte. Dihet qe me e veshtira ne poezi eshte pikerisht finalizimi i saj. Kjo e dallon poetin e vertete nga nje amator. Sado i fuqishem qe te jete ky i fundit, ai nuk mund te ofroje ne publik nje art te paperfunduar.

Tipi i poezise eshte ndertuar ne stilin e vargut te lire, megjithse tek tuk te kujton qe poetja ka dashur te futet ne rimen e zakonshme. Ndoshta ajo qellimisht e ka lene te tille kete poezi, ose ndoshta padashur apo sepse aq ka ditur ka zgjedhur nje menyre te lirshme vargezimi. Une do  e pelqeja kete poezi edhe ashtu edhe keshtu. Bukuria e vargut dhe e gjithe alegoria eshte e tille qe nuk ja ul forcen krijimit.

Nje tingull i plazmuar edhe tek titulli, "naten vone", qe me kujton nje kenge te vjeter, i jep shume bukuri poezise. Me duket sikur e degjoj serisht edhe ate kenge te kenduar ne nje forme te re. Ai togfjalesh i njohur, i futur ndoshta me vetedije, e zbut vargun aq sa te duket sikur je brenda nje skene amorfe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2009 00:45
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iliriusa
Shpirt i lire.....

Regjistruar: 10/03/2004
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 1516

Pershendetje Cedrus!

Do te zgjatem pak, keshtu qe nqs mundeni me kini pak durim.

Shpeshhere ndaloj ne faqet e forumit horizont, me teper ne faqet e mia te preferuara te cilave ju dhashe forme me shume deshire vite me pare edhe hedh nje sy te shpejt mbi vargjet e reja. Te them te drejten u cudita qe pashe nje teme me nick-un tim si titull por mqs jam shume kurioze nga natyra thashe ti hidhja nje sy.

Nuk e di nqs e dini por egziston nje teme ne kete nen-forum qe ka si qellim kritiken e poezive te shkruajtura ketu. Me poshte keni edhe linkun:

http://www.forumihorizont.com/showt...?threadid=14595

Besoj mund ti kerkoni moderatorit te letersise ta bashkangjisi kete teme me ate teme. Ose jo po qe se e keni hapur kete teme me qellimin per te kritikuar punen time letrare ne pergjithesi, gje qe nuk besoj se eshte e mundshme mqs s'kam aq punime letrare sa te hapet nje teme e tere per to, apo te jene shkrimet e mia te nje niveli te tille per dike te shpenzoj kaq shume kohe me to.

Ndersa persa i perket poezis. Eshte nje nga poezit e mia te preferuara sepse pershkronte nje tematike te cilen e kam shume perzemer edhe jam mjaft e apasionuar ndaj saj. Ne 'mbrojtje' te vetevetes ( e kam futur fjalen mbrojtje ne thonjeza sepse nuk e konsideroj nje mbrojtje te mirefillte por me teper si nje sqarim te thjeshte ) edhe pse arti ne vetevete eshte nje shprehje te shprehurit te vetevetes edhe askush s'ka pse te shtjelloj rrugen te cilen zgjedh per te shfaqur brendesine e tij. Gjithesesi, ajo cfare desha te thoja eshte se kur e kam shkruajtur kete poezi kam qene vecese gjashtembedhjete vjece edhe ishte nje nga poezit e para qe kam bere ku e kam ndjere se po krijoja stilin tim vetjak. Nuk e konsideroj veten poete, edhe s'e kam konsideruar kurre e s'besoj ta konsideroj ndonjehere veten te tille. Poezia eshte e huaj per mua... asnjehere s'jam ndjere si ne shtepine time aty.

Per mendimin tim kjo poezi personifikon tamam momentin kur une e kam shkruajtur. Ishte nje perpjekje per rebelim nga ana ime, por ne nje kohe te tille kur une vete nuk e njihja veteveten apo te kisha njohuri te plota rreth qellimit te vertet te rebelimit tim. Ne thelb besoj ka qene nje orvatje prej adoleshenti per tu rebeluar ndaj gjitheckaje ne teresi, edhe faktit qe si femer duhej te ndiqja rregullat e standartizuara e ecja ne vija te paracaktuara... ne vecanti. Kjo besoj justifikon faktin qe duket si nje pune e paperfunduar sepse ne ato momente idete e mia nuk ishin tamam tamam te perfunduara.
Nuk e di nqs me kuptoni drejt apo jo.

Gjithesesi ishte edhe eshte gjithemon kenaqesi te lexoj se si i shqyrtojne krijimet e mia. Me le te kuptoj sa mire kam arritur ta shpreh ate cfare kam ndjere edhe t'ja paraqes kete gje te tjereve. ( Gjithemon kam pasur veshtiresi te shpreh veteveten ne te folur ndaj kam pervetesuar te shkruajturin pak me mire. )

Do te me pelqente te lexoja kritikat tuaja serish. Eshte kenaqesia ime t'ju lexoj.

Pershendetjet e mia!

__________________
"Ne qiellin e purpurte plote shkendija,
Do te shterhiqen si diell edhe endrrat e mia. E kur nata te bjeri si gjithemon edhe sot, yjet do te jene endrra qe diell su ben dot!"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Gusht 2009 00:38
iliriusa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iliriusa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iliriusa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė iliriusa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: iliriusa Shto iliriusa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iliriusa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha iliriusa
Pershendetje Cedrus!

Do te zgjatem pak, keshtu qe nqs mundeni me kini pak durim.

Shpeshhere ndaloj ne faqet e forumit horizont, me teper ne faqet e mia te preferuara te cilave ju dhashe forme me shume deshire vite me pare edhe hedh nje sy te shpejt mbi vargjet e reja. Te them te drejten u cudita qe pashe nje teme me nick-un tim si titull por mqs jam shume kurioze nga natyra thashe ti hidhja nje sy.

Nuk e di nqs e dini por egziston nje teme ne kete nen-forum qe ka si qellim kritiken e poezive te shkruajtura ketu. Me poshte keni edhe linkun:

http://www.forumihorizont.com/showt...?threadid=14595

Besoj mund ti kerkoni moderatorit te letersise ta bashkangjisi kete teme me ate teme. Ose jo po qe se e keni hapur kete teme me qellimin per te kritikuar punen time letrare ne pergjithesi, gje qe nuk besoj se eshte e mundshme mqs s'kam aq punime letrare sa te hapet nje teme e tere per to, apo te jene shkrimet e mia te nje niveli te tille per dike te shpenzoj kaq shume kohe me to.

Ndersa persa i perket poezis. Eshte nje nga poezit e mia te preferuara sepse pershkronte nje tematike te cilen e kam shume perzemer edhe jam mjaft e apasionuar ndaj saj. Ne 'mbrojtje' te vetevetes ( e kam futur fjalen mbrojtje ne thonjeza sepse nuk e konsideroj nje mbrojtje te mirefillte por me teper si nje sqarim te thjeshte ) edhe pse arti ne vetevete eshte nje shprehje te shprehurit te vetevetes edhe askush s'ka pse te shtjelloj rrugen te cilen zgjedh per te shfaqur brendesine e tij. Gjithesesi, ajo cfare desha te thoja eshte se kur e kam shkruajtur kete poezi kam qene vecese gjashtembedhjete vjece edhe ishte nje nga poezit e para qe kam bere ku e kam ndjere se po krijoja stilin tim vetjak. Nuk e konsideroj veten poete, edhe s'e kam konsideruar kurre e s'besoj ta konsideroj ndonjehere veten te tille. Poezia eshte e huaj per mua... asnjehere s'jam ndjere si ne shtepine time aty.

Per mendimin tim kjo poezi personifikon tamam momentin kur une e kam shkruajtur. Ishte nje perpjekje per rebelim nga ana ime, por ne nje kohe te tille kur une vete nuk e njihja veteveten apo te kisha njohuri te plota rreth qellimit te vertet te rebelimit tim. Ne thelb besoj ka qene nje orvatje prej adoleshenti per tu rebeluar ndaj gjitheckaje ne teresi, edhe faktit qe si femer duhej te ndiqja rregullat e standartizuara e ecja ne vija te paracaktuara... ne vecanti. Kjo besoj justifikon faktin qe duket si nje pune e paperfunduar sepse ne ato momente idete e mia nuk ishin tamam tamam te perfunduara.
Nuk e di nqs me kuptoni drejt apo jo.

Gjithesesi ishte edhe eshte gjithemon kenaqesi te lexoj se si i shqyrtojne krijimet e mia. Me le te kuptoj sa mire kam arritur ta shpreh ate cfare kam ndjere edhe t'ja paraqes kete gje te tjereve. ( Gjithemon kam pasur veshtiresi te shpreh veteveten ne te folur ndaj kam pervetesuar te shkruajturin pak me mire. )

Do te me pelqente te lexoja kritikat tuaja serish. Eshte kenaqesia ime t'ju lexoj.

Pershendetjet e mia!



Sa per temen nuk kam asgje kunder, moderatori/ja le ti fute ku te doje keto lloj kritikash.

Per pjesen tjeter te shkrimit te mesiperm, nuk kam se cfare te them. Ti nuk do te afrohesh me poezine, mos u afro. Ko eshte pune epr ty Ilirusa. Puna ime( elexuesit) eshte qe te marre impresione nga ato qe lexon, te pelqeje apo mospelqeje, te ngrindet, te thashethemoje, te acarohet, te te shaje dhe te te thote bravo.

Sidoqofte, ne qe lexojme e gatuajme lakrorin me kete mjell qe kemi. Cfare na jep ti, ate kemi.

Une te uroj qe te te thyhet kavaleta dhe te te ngelet ne dore vetem lapsi dhe nje cope leter, me te vetmin qellim qe te kthehesh prape tek arti i fjales. T'i kam pare edhe vizatimet. Mendimi im eshte qe jane thjesht komerciale. Ka ne ketu ne NY dhjetemije kineze dhe po aq ruse qe ta bejne portretin ne dhjete minuta.

Puna eshte diku gjetke:edhe arti i te folurit, por edhe ai i te pikturuarit kerkojne akumulim, perkushtim, studim dhe pune te gjate. Sigurisht qe ti do te zgjedhesh ate rruge qe te pelqen, por edhe une nuk me behet vone qe te them ate qe me do kjo kodosh mendje

Ktheju poezise dhe puno me te gjate, prape dhe prape.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Gusht 2009 01:19
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Kritika te poezive te Forumit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.