Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Trishtim dhe Lamtumire Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

mire se te gjeta ilirusa
keto te fundit qe nuk i kisha lexuar ishin me te vertet shume te bukura urime

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2005 12:35
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Re: Dyer

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 2005827142817_animazione4.gif
Ky file ėshtė shkarkuar 101 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha iliriusa
Kam frike te hap dyert e shpirtit
sepse jam mbytur aty per kaq kohe
Tani kaloj prane, i afrohem
por deren s'e hap dosido

Ulem me gjunjet tek kraharori
e strukem aty ne erresire
Mbyll syte e s'beje asnje zhurem
e fshehur ne nje paqe te shtire

S'bej asnje pyetje - C'rendesi kane pergjigjet
Mbyll veshet me gishtrinj qe me dridhen
e ne perhumbje veshtroj yjet
e hijet qe nga nje mur tek tjetri hidhen.

S'dua ti hap dyert e shpirtit
te kesaj bote te brisht, te hidhur
qe mashtron me flutura te bukura
pastaj me kthetra te mban te lidhur.

S'dua ti a hap dyert shpirtit
por endem rrugeve te qullta pa emer
e ndaloj befas e trembur
Portat pas mbyllen - tani gjendem ne zemer.



Shume e bukur poezia Ilirusa!
Stili juaj i te shprehurit eshte gjenial motra!
Pershendetje dhe realizim deshirash!

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2005 12:39
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Zhylien Sorel
animas

Regjistruar: 26/09/2004
Vendbanimi: ishull
Mesazhe: 5141

ilirusa ma hoqe mendjen fare.....

iLiRuSa

UUUUUAAAAuuuuu sa e bukur kjo dyer,vertet njesh fare,per mendimin tim nga me te bukurat e tua.shume e ndjere....
Sa per ate mbylljen "tani gjendem ne zemer"mos ja fut kot....se ti je vete zemra....
perderisa shkruan ashtu dhe ndjen ashtu ,ska ku te vej me...

Mbeshtes sykaltren,(sYTE ebukur dallojne me qarte) per mendimin e saj
vertet stil gjenial....

sa per ate punen botes them se aty qendron e bukura,ajo pjese e botes e perbashket e gjithe secilit nga ne na ben te kemi nje pjese te shpirtit tone te perbashket.....

MOJ sykaltra e ke lexuar ate SYTE, o SHPIRITI ?(me fal syte dhe shpirti)

ahahahahah(eshte e bukur dhe ajo...

__________________
Kisha kaq shume... kaq teper per te thene...ndjenja qe mu plaken, vyshken ne kraharore....ndjenja qe me grryen e ende me kane lene...mbi vete te kaluaren te ndryshkur si kurore...(Pjesez-poezie-AG)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2005 13:11
Zhylien Sorel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Zhylien Sorel Kėrko mesazhe tė tjera nga: Zhylien Sorel Shto Zhylien Sorel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Zhylien Sorel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iliriusa
Shpirt i lire.....

Regjistruar: 10/03/2004
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 1516

NIK_SERIOZI
Mire se erdhe edhe faleminderit per urimet tuaja.
Respektet e mia!!!

__________________
"Ne qiellin e purpurte plote shkendija,
Do te shterhiqen si diell edhe endrrat e mia. E kur nata te bjeri si gjithemon edhe sot, yjet do te jene endrra qe diell su ben dot!"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2005 04:44
iliriusa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iliriusa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iliriusa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė iliriusa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: iliriusa Shto iliriusa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iliriusa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iliriusa
Shpirt i lire.....

Regjistruar: 10/03/2004
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 1516

Sykaltra_Shqiptare,
Faleminderit vertet! Gjenial? Nuk e di se sa gjenial eshte stili im, ajo qe di me siguri, eshte se gjithemon perpiqem te shfaq edhe shpreh ate qe ndjej.
Boten time ashtu sic eshte edhe pse shume thone se eshte gri.
Pergjigja ime: Grija eshte ngjyre apo jo? Te pakten syte me shohin ngjyra te tjera edhe jo vetem bardhe e zi.
Pershendetjet e mija!!!

__________________
"Ne qiellin e purpurte plote shkendija,
Do te shterhiqen si diell edhe endrrat e mia. E kur nata te bjeri si gjithemon edhe sot, yjet do te jene endrra qe diell su ben dot!"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2005 04:51
iliriusa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iliriusa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iliriusa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė iliriusa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: iliriusa Shto iliriusa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iliriusa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iliriusa
Shpirt i lire.....

Regjistruar: 10/03/2004
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 1516

Talking

Re: ilirusa ma hoqe mendjen fare.....

Citim:
Po citoj ato që tha eric darven
iLiRuSa

UUUUUAAAAuuuuu sa e bukur kjo dyer,vertet njesh fare,per mendimin tim nga me te bukurat e tua.shume e ndjere....
Sa per ate mbylljen "tani gjendem ne zemer"mos ja fut kot....se ti je vete zemra....
perderisa shkruan ashtu dhe ndjen ashtu ,ska ku te vej me...

Mbeshtes sykaltren,(sYTE ebukur dallojne me qarte) per mendimin e saj
vertet stil gjenial....

sa per ate punen botes them se aty qendron e bukura,ajo pjese e botes e perbashket e gjithe secilit nga ne na ben te kemi nje pjese te shpirtit tone te perbashket.....

MOJ sykaltra e ke lexuar ate SYTE, o SHPIRITI ?(me fal syte dhe shpirti)

ahahahahah(eshte e bukur dhe ajo...




Hej Eric Darven, boll perdore temen time per t'ju hedhur fjale antareve te forumit degjove!!! Se perndryshe do ta kesh punen keq pastaj.
Ki pak respekt!
Bye!!

Ps: Faleminderit per komplimentat e tua! Edhe ti je si zemer!!!

__________________
"Ne qiellin e purpurte plote shkendija,
Do te shterhiqen si diell edhe endrrat e mia. E kur nata te bjeri si gjithemon edhe sot, yjet do te jene endrra qe diell su ben dot!"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2005 04:59
iliriusa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iliriusa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iliriusa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė iliriusa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: iliriusa Shto iliriusa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iliriusa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iliriusa
Shpirt i lire.....

Regjistruar: 10/03/2004
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 1516

Ok, meqense im vella e "paraqiti" kete poezi (edhe pa me marre leje, ta theksoj kete) po e bashkoj me te tjerat qe kam ketu, qe mos te ngelet vetem.


Ti nuk do te degjosh

Doja te tregoja une ty
me pak fjale e ne pak ore
sesi te shihje me te mite sy
e te kishe boten time ne dore.

Te tregoja une c'gjuhe flisnin pemet
C'pershperijne rete tek dritarja ime
sesi zgjateshin ne perqafime deget
e krijonin tek parvazi me gjethe qilime.

Se c'me thoshte shiu i vjeshtes
Kur tokiste tek xhami :"dritaren ma hap"
dhe se si vete muret heshtes
te tregojne ngjarje kur me duar i kap.

Te te ulja diku te te flisja
per ndjenja qe ti as nuk i njeh
per henen qe ndriste teksa te prisja
per yjet qe vdisnin me cdo fjale qe the.

Doja te tregoja une ty per endrrat
qe ti i shendrrove ne lot e ne dhimbje.
E per dy nga tri nga andrrat
qe i qepa pastaj zemres sime.

Doja te thoja une vec pak fjale
ti ktheja lotet ne shkronja qe ti ti lexosh
e dhimbja prej meje se fundmi te dal
por ti shikon tutje, nuk do te degjosh.

__________________
"Ne qiellin e purpurte plote shkendija,
Do te shterhiqen si diell edhe endrrat e mia. E kur nata te bjeri si gjithemon edhe sot, yjet do te jene endrra qe diell su ben dot!"

Modifikuar nga iliriusa datė 05/11/2005 ora 06:40

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2005 05:09
iliriusa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iliriusa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iliriusa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė iliriusa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: iliriusa Shto iliriusa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iliriusa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iliriusa
Shpirt i lire.....

Regjistruar: 10/03/2004
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 1516

Citim:
Po citoj ato që tha NIK_SERIOZI
ilirusa si te kam mire meqe une nuk kam qene ketu se isha me pushime ne shq prisja te kishe shkruar ti....
apo edhe ti me pushime ke qene?



Ashtu he? Ti iken me pushime ndersa ne te tjeret te punojme ne he?
Mire mire!
Por besoj po te shikosh me pak vemendje do te vesh re se kam punuar goxha keto kohe.
Shpresoj qe te kesh kaluar pushime te kendshme.
C'thoshte shqiperia?

__________________
"Ne qiellin e purpurte plote shkendija,
Do te shterhiqen si diell edhe endrrat e mia. E kur nata te bjeri si gjithemon edhe sot, yjet do te jene endrra qe diell su ben dot!"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2005 05:13
iliriusa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iliriusa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iliriusa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė iliriusa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: iliriusa Shto iliriusa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iliriusa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Re: Nostalgji

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re pin51136.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 113 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha iliriusa
Neonet jane dehur
me drite kete nate
kete nate te heshtur
ku gjithecka fle
dhe yjet shtegtojne
te verber atje larte
mes galatikave te arta
te mbeshtjell nga re.
Nate qe nota heshtje
hedh mbi pentagram
e pemet marrin fryme
ne te shurdheten qetesi
e une kam deshire ta nis ku e lam
megjithese sonte s'mundem
sepse mungon ti!



Poezia juaj prek qetesine shpirterore te engjejve te dashuruar!
Pergezime!

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2005 05:29
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iliriusa
Shpirt i lire.....

Regjistruar: 10/03/2004
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 1516

Sykaltra_Shqiptare

UAU! Vertet?
Me duket se po me jep nje kompliment qe nuk e meritoj. Edhe pse te falenderoj me gjithe zemer.
Do me ritet mendja mua tani!!!

__________________
"Ne qiellin e purpurte plote shkendija,
Do te shterhiqen si diell edhe endrrat e mia. E kur nata te bjeri si gjithemon edhe sot, yjet do te jene endrra qe diell su ben dot!"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2005 06:19
iliriusa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iliriusa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iliriusa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė iliriusa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: iliriusa Shto iliriusa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iliriusa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:34 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Trishtim dhe Lamtumire

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.