Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Cka zemra qe qan!!! Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Roneo
I dashuruar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: Mu ke guri qe bon xixa.
Mesazhe: 88

Per te gjithe...

Per te gjithe ju qe jeni lagr nenave ne kete, dite.
Per te gjithe ju qe do te deshironit te ishit sa me prane tyre sonte apo edhe neser.
Per te gjithe juve qe ju ka coptuar malli, per njeriun me te dashur, mendova te jem nismetar i kesaj teme.

Une per vete e nxora dufin tim dhe u shfryva plotesisht dhe ju ftoj edhe ju te beni te njenjten gje.
Ndoshta kjo eshte edhe dhurata per nenen per tete mars.

Jepini njerez.
Roni.

__________________
Demokrat deri ne palce te kockes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2005 16:36
Roneo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Roneo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roneo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roneo Shto Roneo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Roneo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

une nuk mundem me.....

faleminderit Roneo shume prekese. Mos harro t'i thuash nenes cdo moment qe e do. une e pyes veten e ja kam thene mjaftueshem ....

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2005 17:06
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Roneo
I dashuruar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: Mu ke guri qe bon xixa.
Mesazhe: 88

Citim:
Po citoj ato që tha analistja
une nuk mundem me.....

faleminderit Roneo shume prekese. Mos harro t'i thuash nenes cdo moment qe e do. une e pyes veten e ja kam thene mjaftueshem ....



asgje analiste, mendoj se nenat tona meritojne shume me teper e jo vetem lajka shkrimesh neper forume, por ama kjo eshte mundesia e vetme me kuptonnnnnnnnnnn.
Roni.

__________________
Demokrat deri ne palce te kockes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2005 17:49
Roneo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Roneo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roneo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roneo Shto Roneo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Roneo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

ti nuk e di se sa

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2005 17:57
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Lum ju qe i kini nenat ......................................................................

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2005 20:56
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Roneo
I dashuruar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: Mu ke guri qe bon xixa.
Mesazhe: 88

Nėna

Të flas sonte për nënën, s'besoj të të mbetet hatri ty baba, sepse dhe ti fjalën nënë shqiptove për herë të parë! Që të dy u kujdesët për mua, por se ç'më thotë zemra, vetvetiu nënën kërkon më shumë.


Nuk di nga t'ia nis, ashut siç nuk kam ditur e mundur asnjëherë, ta vlerësoj të plotë figurën tënde o nënë.
Nënë, unë u rrita, madje tashme do filloj te rrudhem e plakem, por sado thinja të më dalin në kokë dhe sado rudha t'i shtohen futyrës sime, për ty do të mbetem përherë biri yt i vogël, biri yt foshnjërak, dhe saherë të më marrë malli, do ta mbeshtes kokën në prehërin tënd,do të qëndroj aty nën kënaqësinë e ledhatimeve të tua.
Sa i ëmbël ledhatimi yt! Sa e butë dora jote! Ajo dorë që iu besua djepi! Ajo dorë që iu besuan brezat! Nuk mund ta imagjinoj se sa krenare duhet të jesh ti nënë për këtë mision human që të është besuar, për ato vlera të larta dhe për atë dashuri,dhimshuri e mëshirë që Zoti i botërave ka mjellë në zemrën tënde!
Tani, tani po më vijnë në mendje, kujtime nga më të bukurat, kujtime për të cilat më merr malli!

Kush më mbarti brenda vetes për nëntë muaj me radhë?
Kush m'i njomi buzët për herë të parë?
Kujt i prishej gjumi kur unë qaja?
Kujt i dridhej zemra kur unë sëmuresha?
Ishe ti, nënë,


Kush kujdesej për mua?
Kush vraponte pas meje kur unë rrëzohesha
dhe e ëmbëltonte me puthje vendin e vrarë?
Ishe po ti, nënë, ti ishe.

Kush më fali dashuri, ngrohtësi e ledhatime?
Kush më mësoi të dua, të jem i butë, i ëmbël dhe i sjellshëm?
Ishe ti, nënë,Ti nënë e shtrenjtë.

O nënë, fjalët dorëzohen përpara asaj që ndjen zemra. E shoh se jam shumë i paaftë të them atë që ti meriton!
Njëherë dikush pyeti nje njeri te ditur e shume te urte se kujt duhej t'ia kushtonte më së shumti mëshirën e tij. Ai iu përgjigj:
"Nënës tënde."
"Po pastaj?"
"Nënës tënde"
Sërish e pyetën: "Po pastaj"
"Nënës tënde" u përgjigj. Dhe kur e pyetën për të katërtën herë, u përgjigj "Babait".

Ndaj edhe une kam deshira ta zbatoj kete thenie derisa te jem gjalle, pasi per ty asgje nuk eshte e mjaftueshme.

__________________
Demokrat deri ne palce te kockes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Mars 2005 18:52
Roneo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Roneo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roneo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roneo Shto Roneo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Roneo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Re: Nėna

Citim:
Po citoj ato që tha Roneo
Të flas sonte për nënën, s'besoj të të mbetet hatri ty baba, sepse dhe ti fjalën nënë shqiptove për herë të parë! Që të dy u kujdesët për mua, por se ç'më thotë zemra, vetvetiu nënën kërkon më shumë.

Kush më mbarti brenda vetes për nëntë muaj me radhë?
Kush m'i njomi buzët për herë të parë?

Njëherë dikush pyeti nje njeri te ditur e shume te urte se kujt duhej t'ia kushtonte më së shumti mëshirën e tij. Ai iu përgjigj:
"Nënës tënde."
"Po pastaj?"
"Nënës tënde"
Sërish e pyetën: "Po pastaj"
"Nënës tënde" u përgjigj. Dhe kur e pyetën për të katërtën herë, u përgjigj "Babait".

Ndaj edhe une kam deshira ta zbatoj kete thenie derisa te jem gjalle, pasi per ty asgje nuk eshte e mjaftueshme.




...Nuk di c`te them!fjalet kane ngecur ne gryke...dhe me mire po hesht!

Mami nuk krahasohet me asgje ne bote!-e kam idhull,shembull jete

dhe mrekulli qe kam nje Nene te tille!

Plot force,vullnet,bukuri dhe te zgjuar!

E vetmja dashuri qe nuk vdes kurre,-eshte dashuria e NENE-s...

Te lumte Roneo!...Te paste Mami me jete te gjate!-Nderoje gjithe jeten,

sepse Ajo meriton me shume sec japim ne Femijet!

respekte miqesore,syri...

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2005 16:14
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Roneo
I dashuruar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: Mu ke guri qe bon xixa.
Mesazhe: 88

Re: Re: Nėna

Citim:
Po citoj ato që tha Sykaltra_Gangos



...Nuk di c`te them!fjalet kane ngecur ne gryke...dhe me mire po hesht!

Mami nuk krahasohet me asgje ne bote!-e kam idhull,shembull jete

dhe mrekulli qe kam nje Nene te tille!

Plot force,vullnet,bukuri dhe te zgjuar!

E vetmja dashuri qe nuk vdes kurre,-eshte dashuria e NENE-s...

Te lumte Roneo!...Te paste Mami me jete te gjate!-Nderoje gjithe jeten,

sepse Ajo meriton me shume sec japim ne Femijet!

respekte miqesore,syri...



Sykalter me vjen me te vertete mire qe me ndjek ne keto qe shkruaj.
Per kete te jam mirenjohes sinqerisht.

Dihet qe nena eshte simbol i meshires, dashurise e sakrifices ne toke.
Ne asnjehere nuk mund tja shperblejme asaj punen fisnike qe ka bere per ne, por ama kjo nuk do te thote qe te mos mundohemi te jemi sa me te mire me te. te bejme sa mundemi qe te fitojme kenaqesine e saj.
Pra nena meriton cdo gje, bindje respekt, sherbim... por ama vertem adhurim jo pasi adhurimi eshte i Vecuar vetem per Zotin , nderkohe qe respekti i nenes konsiderohet adhurim i Zotit pasi Ai e ka urdheruar dicka te tille.
Per respektin tend po postoj dicka me poshte duke shpresuar te te pelqeje.
Me respekt Roni.

__________________
Demokrat deri ne palce te kockes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2005 12:34
Roneo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Roneo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roneo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roneo Shto Roneo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Roneo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Roneo
I dashuruar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: Mu ke guri qe bon xixa.
Mesazhe: 88

Nena Ime e dashur.

Të falenderoj ngaqë ke folur me mua dhe që më ke bërë shoqëri kur isha në barkun tënd; ngaqë më ke thënë "dita që linde ti ishte dita më e lumtur e jetës sime"; për përqafimet dhe puthjet që më ke dhënë; ngaqë e përsërisje pa u mërzitur "nënë, nënë, nënë" derisa e mësova; ngaqë më vije mbrapa me shami që të mos fshija hundët me mëngët e trikos; ngaqë më nxitje që të pyesja përherë "përse, përse, përse"; për buzëqeshjet e tua aq të ngrohta; ngaqë ishe shoqja ime më e mirë; ngaqë më besoje mua; ngaqë nuk ishe një nënë që më doje vetëm prej së largu; ngaqë kur isha sëmurë më prisje tek koka tërë natën; ngaqë ke qarë me mua; ngaqë ke qeshur me mua; ngaqë më thoje "të dua"; ngaqë nuk më thoje "të pata thënë"; ngaqë më the pa i fshehur lotët se do të merrte malli kur po ikja larg; ngaqë sa herë që ulesh në tavoline më kujton mua se a kam ç'të ha, ngaqë më mësove se asgjë nuk fitohet lehtë dhe as suksesi pa mundim; ngaqë m'i ke dedikuar mua vitet më të bukura të tuat; ngaqë më ke mësuar të shpreh dashurinë, respektin; ngaqë je një nënë e mrekullueshme...
Dhe mbi të gjitha, ngaqë je nëna më e mirë në univers...
Faleminderit nënë e dashur...


As une nuk mundem me te vazhdoj...

__________________
Demokrat deri ne palce te kockes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2005 12:39
Roneo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Roneo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roneo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roneo Shto Roneo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Roneo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Shkodrane82
AmeLcINa

Regjistruar: 14/03/2005
Vendbanimi: SunShine State
Mesazhe: 53

Vetem te shkruash fjalen "nene" te mbushet zemra me gezim
dhe emocion qe te pershkon cdo qelize te trupit, e jo me te fillosh
e te analizosh gjithe te mirat e saj qe nuk kane fund.
Ehh pra dhe une jam nje nder ato qe shkruaj per nenen time me mall,
dashuri dhe respekt hyjnor. Sa here me kujtohen syte e saj plot lot kur me pret dhe me percjell nga ato aeroporte..Kur me thote qe bije e nenes
si kam la carcafat qe ke fjete ti se mbajne eren tende....
E une nga ana tjeter e telefonit mbushem me lot, dhe me vete them..
Oh maj mami sa here e marr une jastekun tand ku ke fjete ti ate kohe kur ishe ketu...dhe i marr ere, e shtrengoj fort pas vetes se me duket sikur
te perqafoj ty...por jo prape nuk mundem te ta them...
Dhe bej si e forte...uaa ti s'je ne terezi te tham..ja do vi prape..!
Por gjithe kjo dashni u dyfishoka kur ti ne jete paske fatin e mire te bahesh nane..kur kalon te njejtat emocione e dashni qe ajo ka kalu kur te ka pase ty brenda saj....Per here te pare qe merr vesht se brenda tejet po rritet nje qenie engjellore, te qesh fytyra, degjon goditjen e pare te qesh i gjithe trupi..e keshtu vazhdon dhe jeton per 9 muaj me nje mrekulli brenda teje.
Dhe dashnia rritet e rritet perdite. Kur femija vjen ne krahet tuaja atehere ti thua...: Flm nene qe me dhe jeten, qe te mundem dhe une te shijoj kenaqesine e mjaltin e jetes te te qenurit nene.
Keshtu pra jeta fillon duke dashte nanen tende me gjithe forcen e shpirtit, dhe mbaron duke thane ne goje emrin e saj : O Nane.

__________________
Kush ben keq, eshte me fatkeq se ai qe e peson...!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2005 14:33
Shkodrane82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Shkodrane82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Shkodrane82 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Shkodrane82 Shto Shkodrane82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Shkodrane82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:12 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Cka zemra qe qan!!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.