Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne shkollen e Dashurise. Vlerėsimi i Temės: 6 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 17 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Ne shkollen e Dashurise.

Te kam prane
dhe te ndej larg.
Te pelqej,
Te kam inate.
Per ty vdes
per ty "ringjallem"
Nga ty perlotem
Per ty permallem.
seriozisht te flas
me pas dhe tallem.

Te kerkoj
dhe ste kerkoj.
Te pranoj
dhe ste pranoj
Te humbas
serish te gjej.
Te them t'verteta
dhe te genjej.

Te kerkoj neper kenete,
te kerkoj neper shkretetire.
Te kerkoj neper fushe
te kerkoj neper rrepire.
Te kerkoj
dhe ste kerkoj.
te pohoj dhe te mohoj.
te ndryshoj
te c'ndryshoj
te te "vdes'
te "gjalleroj".

Te shetis
te ngujoj
te bej te qash
te ngushelloj.
kur iken larg
une ndjehem prane
kur bie shi
une ndizen zjarr.
kur ti e ftohte
akull ngri
une ndizem
shkrihem si qiri.
Dhe kur ti ndizesh
porsi une
Une kthehem ne shi
bresher, furtune.
Me pas une zbutem perseri
por me egersohesh ti
skuptoj pse gjithe
ky absurditet
te jetoje
ne realitet!!

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2005 16:17
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Me poezine e mesiperme, pershendes te gjithe anetaret qe aktivizohen ne kete forum, vecanarisht anetaret qe kerkuan rikthimijn tim qofte ne forum te hapur ose edhe me mp dhe emaile.
Flm te gjitheve jam i lumtur qe i ndaj ndjenjat me ju

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2005 16:20
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Smile

Mire se na u rikthyet Indriti!
Te perqafoj me shume mall!-Mu kenaqen syte kur pashe serish nikun tend ne forum!
Pale me dhe shkrimet e tua aq te vlefshme!
Ju uroj vit te mbare shkollor dhe" U`re Welcom Diti!"

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2005 19:15
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Indriti Po te uroj edhe ketu rikthim te kendshem. Poezia e siperme shume shume e bukur, si gjithmone ti nje shkrimtare i veçante per mendimin tim.

Ahhhh Se shpejti dua qe te me dedikosh nje poezi sepse ma ke premtuar.

Me behet qejfi qe je rikthyer dhe mendoj qe edhe une me ato pak fjale qe te kam shkruajtur per tu kthyer te paskan goditur.
Te uroj shkrim dhe qendrim te kendshem.

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Modifikuar nga Lela_Dr datė 28/09/2005 ora 19:45

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2005 19:20
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Pershendetje Indriti.

O zot..ose un jam bere nostalgjike ose poezija jote ishte fantastike..
Mendoj se kjo e dyta do te jete
Te uroj rikthim te kendshme.., shpresoj te gjesh ketu pak lumturi, harmoni e shoqeri, virtuale


me respekt sabina

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2005 19:42
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Mirë se rierdhe indriti dhe gjith të mirat të uroj.......
Poezia qe më tepër se diçka hyjnore......
Edhe nji herë përshëndetjet e mia të përzemërta.....

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2005 22:32
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Eh, more Art vellai, e sheh sa miq ke....

MIRESERDHE!



Poezia pershendetese nuk ka nevoje per komplimenta, por TI, PO!!!


Eshte mengjes, sapo kam ardhur ne zyre dhe po vizitoj forumin, mbi dhjetera tema te tjera qe me kane ardhur zgjodha mesazhin tend per ta hapur te parin!

Me frymezoi kjo poezi, shume e bukur dhe shume nostalgjike, me kujtove kohe te vjetra te adoleshences...

Vazhdo keshtu, po deshe mos shkruaj ne asnje teme tjeter, vec me poezi mos na ler....

Shkruhemi, selam!

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2005 08:32
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diellza26
i am a good person

Regjistruar: 09/07/2004
Vendbanimi: ku te dua
Mesazhe: 359

Indrito si te tjeret dhe une, me zemer te pershendes dhe te falenderoj per poezite e bukura qe na shkruan here pas here e na kenaq, na ul nervat e na zbut shpirtin........ ama kjo e fundit qenka me i vjedh autoresine, aq me pelqeka...

s'po zgjatem se i paskan shkruar te gjitha anetaret e tjere.

vec dua te pershendes dhe njehere e te uroj gjithe te mirat e kesaj bote
dhe sa me shume te tilla poezi te bukura ne vazhdim.

miqesisht per djalin me te mire te forumit.

__________________
Duajini prinderit nese jane njerez te mire, e nese jo, atehere, durojini.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2005 09:05
diellza26 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diellza26 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diellza26 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: diellza26 Shto diellza26 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diellza26 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lozonjare
AKULLTHYESE

Regjistruar: 24/02/2004
Vendbanimi: Tek shpirti im.....
Mesazhe: 375

Citim:
Po citoj ato që tha INDRITI2004
Me poezine e mesiperme, pershendes te gjithe anetaret qe aktivizohen ne kete forum, vecanarisht anetaret qe kerkuan rikthimijn tim qofte ne forum te hapur ose edhe me mp dhe emaile.
Flm te gjitheve jam i lumtur qe i ndaj ndjenjat me ju





Upsss kush erdhi....Ku je INDRIT


Na ke mundguar shume lali edhe ketej edhe andej nga poezite e humorit..
welcom.

__________________
Nje zemer e mbushur me dashuri....zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura.........
Nje mendje e mbushur me dituri..cliron nga erresia,miliona mendje te errta....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2005 10:09
Lozonjare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lozonjare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lozonjare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lozonjare Shto Lozonjare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lozonjare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Pershendetje te gjitheve!

Ju falenderoj qe te gjitheve dhe ju them se jam vertete i befasuar nga tere keto pershendetje.

Ju pershendes qe te gjitheve me poezine e meposhtme, megjithese nuk me duket dicka e arrire, dhe e dyta nuk jam i sigurte ne kete menyre te shkruari.
Miqesisht Indriti.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2005 18:41
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:23 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 17 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Ne shkollen e Dashurise.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.