Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > PER FLAMURIN ta haje dreqi ta haje Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 8 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Flamuri

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re flamuri2.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 172 herė.

Te gjithe themi qe nje dite do te kthehemi ne shqiperi, por deri tani shume pak persona e kane marre guximin.....
Per ne qe jetojme jashte, eshte shume e veshtire te fillosh prap nga e para ne shqiperi.....
Une flas gjithmone per veten time, ngaqe jetoj me prinderit dhe nje shkeputje totale mbas kaq vitesh nuk mund te jete e lehte.....
Por si do qe te jete Shqiperia eshte Vendi dhe shpirti jone.....Dhe do te jete gjithmone ne zemrat tona....

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2005 01:49
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Re: Flamuri

Citim:
Po citoj ato që tha Lela_dr
Te gjithe themi qe nje dite do te kthehemi ne shqiperi, por deri tani shume pak persona e kane marre guximin.....
Per ne qe jetojme jashte, eshte shume e veshtire te fillosh prap nga e para ne shqiperi.....
Une flas gjithmone per veten time, ngaqe jetoj me prinderit dhe nje shkeputje totale mbas kaq vitesh nuk mund te jete e lehte.....
Por si do qe te jete Shqiperia eshte Vendi dhe shpirti jone.....Dhe do te jete gjithmone ne zemrat tona....



Lela është e vërtetë që e kemi pak vështir të shkëputemi nga vendi në të cilin kemi emigruar, por ama nga një këndvështrim tjetër si u ambientuam këtu mendoj se do ambientohemi dhe në shqipëri. Besoj se ësht në fjalë një periudhë 6 mujore. Dhe dicka tjetër, shumë persona kan marrë guximin që jan kthyer në shqipëri jo pak, shpresoj të jem së shpejti dhe unë një midis tyre. Eshtë thjeshtë një vendim....

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2005 02:17
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

ky eshte mendimi im....

me kete vizatimin qe kam bere une me poshte tregohet me qarte se per cfare eshte titulli i temes keshtu... kur thashe ta haje dreqi ta haje e thashe qe ne si shqiptare te mundohemi te bejme dicka per kete flamur, se vetem ky ka ngelur simboli i shqiperise sone.... dhe po nuk beme ne per shqiperine tone kush do bej per neve bota?????
LELA, vertet shume shqiptar kthehen ne shqiperi, dhe u ambjentohen kushteve kollaj, por per shqiperine cfare bejne????? asgje..... presin te bien kocka nga qielli...
pershendetjet e mia amoxil.....
diten e mire...

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2005 10:38
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

Angry

paska....

paska tradheti dhe ketu...
nuk me lejohet te tregoj ndjenjat e mia me vizatimin qe kam bere une, u dashka te komunikokam me administratorin....
megjithate mund ta shikoni tek tema MUZIKA, nen tema RIMAT E HIP HOPit nga amatoret.. sa te me jepet rasti do ta postoj ketu...
pershendetjet e mia

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Korrik 2005 10:52
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Hektori
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/05/2005
Vendbanimi: Ne Troje
Mesazhe: 215

O halfgang edhe sykaltra nuk e ka keq, nuk ma merr mendja se eshte antishqiptare eshte vetem realiste. Si shpjegohet mor vlla sapo kthehemi ne Shqiperi themi bobo kur do ikim se nuk u rrika ketu?

__________________
Ndero Zotin, dashuro gruan, mbroje atdheun

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2005 16:34
Hektori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Hektori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Hektori (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Hektori Shto Hektori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Hektori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

ekziston dhe ajo qe thua ti HEKTORI, por prandaj eshte dhe titulli i kesaj teme keshtu, se deri tani veme e ikim ne shqiperi dhe asgje nuk bejme...
prandaj une me kete teme mundohem sadopak tu bej thirje gjithe shqiptareve anembane, te bejne sadopak per flamurin tone, se vetem ai na ka ngelur..
pershendetje....

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2005 17:07
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Citim:
Po citoj ato që tha Hektori
O halfgang edhe sykaltra nuk e ka keq, nuk ma merr mendja se eshte antishqiptare eshte vetem realiste. Si shpjegohet mor vlla sapo kthehemi ne Shqiperi themi bobo kur do ikim se nuk u rrika ketu?


-flm Hektor qe respekton ose me qarte mbeshtet mendimin tim!

ps:-Sa per ju Halfgango, -nuk jam antishqiptare, perkundrazi une po luftojme gjithe shpirt
te mbroj gjuhen shqipe ketu ne dhe` te huaj!Kete ti s`e di!
Po mundohem t`i mesoj nje Femije te lindur ne Amerike, gjuhen Shqipe!
Po mundohem te kem kontact me Tv -private te Shqiperise, por as kete se di ti!
Etj etj...
Une jam Shqiptare, e Dashuruar me Gjuhen Shqipe(besoj se e shkruaj dhe e lexoj shume mire deri tani)
e dua Demokracine, kam idhull Sali Berishen,
dhe dua Token Shqiptare!
Flamurin Shqiptar e mbaj tek koka e krevatit, ne kornize, qendisur nga gjyshja ime(ndjeste paste)...

Nga larg jemi trima te gjithe, themi fjale te medha, premtojme shume,
por ne realitet asgje nuk bejme!

Nje pyetje per ty Neri, :-Pse u laregove nga Shqiperi ti??!!"
A mos valle te beri kerkese greku te shkoje t`i sherbeje atij???
Jo, pra!
Te gjithe e kemi lene Shqiperine ,mbase secili per arsyet e tij personale
dikush arsye politike..,
tjeter arsye ekonomike apo arsye shkollimi(gjasme)!
Nje udhetim nga usa ne Shqiperi mua personalisht me kushton 1400$,
po vet e trete???Dmth Familjarisht???!

S`i mendoni shpenzimet fare o te dashur shoke??!!

Pra, ne kur vijme ne Shqiperi -shpenzojme shume, -eshte kjo nje shtytje
dashurie per Token Nene, jo per te kalu pushime magjike,
se ka dhe ketu mjaft vende te bukura qe as ne enderr s`i kemi pare!

Perqafime te gjithe Shqiptarve kudo ne bote,Mbaresi dhe realizim deshirash!
Kush te kthehet, -Iu Prifte akoma me Mbare!

Rrofte Flamuri Shqiptar, -se Shqiptaret akoma kane nevoje per shkollim!

Helga-usa.

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2005 17:56
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

Citim:
Po citoj ato që tha Sykaltra_Gangos


-flm Hektor qe respekton ose me qarte mbeshtet mendimin tim!

ps:-Sa per ju Halfgango, -nuk jam antishqiptare, perkundrazi une po luftojme gjithe shpirt
te mbroj gjuhen shqipe ketu ne dhe` te huaj!Kete ti s`e di!
Po mundohem t`i mesoj nje Femije te lindur ne Amerike, gjuhen Shqipe!
Po mundohem te kem kontact me Tv -private te Shqiperise, por as kete se di ti!
Etj etj...
Une jam Shqiptare, e Dashuruar me Gjuhen Shqipe(besoj se e shkruaj dhe e lexoj shume mire deri tani)
e dua Demokracine, kam idhull Sali Berishen,
dhe dua Token Shqiptare!
Flamurin Shqiptar e mbaj tek koka e krevatit, ne kornize, qendisur nga gjyshja ime(ndjeste paste)...

Nga larg jemi trima te gjithe, themi fjale te medha, premtojme shume,
por ne realitet asgje nuk bejme!

Nje pyetje per ty Neri, :-Pse u laregove nga Shqiperi ti??!!"
A mos valle te beri kerkese greku te shkoje t`i sherbeje atij???
Jo, pra!
Te gjithe e kemi lene Shqiperine ,mbase secili per arsyet e tij personale
dikush arsye politike..,
tjeter arsye ekonomike apo arsye shkollimi(gjasme)!
Nje udhetim nga usa ne Shqiperi mua personalisht me kushton 1400$,
po vet e trete???Dmth Familjarisht???!

S`i mendoni shpenzimet fare o te dashur shoke??!!

Pra, ne kur vijme ne Shqiperi -shpenzojme shume, -eshte kjo nje shtytje
dashurie per Token Nene, jo per te kalu pushime magjike,
se ka dhe ketu mjaft vende te bukura qe as ne enderr s`i kemi pare!

Perqafime te gjithe Shqiptarve kudo ne bote,Mbaresi dhe realizim deshirash!
Kush te kthehet, -Iu Prifte akoma me Mbare!

Rrofte Flamuri Shqiptar, -se Shqiptaret akoma kane nevoje per shkollim!

Helga-usa.



ketu eshte gabimi jone se kemi idhuj ata qe shkateruan ate vend, qe ne dashurojme me gjithe zemer...
perse ika une ne greqi???? kush me detyroi tjeter pervecse kushteve qe krijoi politika ne shqiperi, dhe ne i bejme ata politikanet portrete idhuj...
tek mesazhi i pare si antishqiptare je shprehur, se nuk kishe mare akoma veshe se per cfare behej fjale tek kjo teme, tani qe e more vesh ca doja te thosha une me ta haje dreqi ta haje shkruajte sic iashte per te shkruajtur..
dhe shqiptaret nuk kane nevoj per shkollim po per fjalen BASHKIM...
PERSHENDETJE...

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2005 18:07
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3334

Te pashkolluarit, s`e njohin fjalen BASHKIM, -duan percarje yllo Neri!

Kaq sa per te plotesu mesazhin tend!

Nuk isha antishqiptare as ne mesazhin e pare-lexoje mire ku kam dashur te dal,
pasi une gjithmone shkruaj me nenkuptime, -pak veshtire te me mare vesh njeri!
Po hajt, komunikojme serish!

Mire u shkruafshim!

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2005 18:10
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

i ka pare dhe ato nenkuptimet e tua, por nuk i kam dhene rendesise jam njeri qe flas hapur dhe dua te me flasin hapur...
nje pyetje...
pse te paret tane te tere me diploma te hawardit ishin qe cliruan shqiperine nga turqit???

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Gusht 2005 18:14
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:04 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > PER FLAMURIN ta haje dreqi ta haje

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.