Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Ekonomia dhe Biznesi > Marketingu > Reklamimi ne Shqiperi
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

10 Gusht 2006 ::: 11:55
capuni
Anetar i ri


Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: USA
Postime: 5
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Reklamimi ne Shqiperi

Cfare jane karakteristikat kryesore te reklamave ne Shqiperi? Cfare produktesh reklamohen mire, dhe cfare produktesh keq?

 
Click Here to See the Profile for capuni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me capuni (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: capuni Shto capuni nė listėn e injorimit Shto capuni nė listėn e monitorimit
 
06 Shtator 2006 ::: 02:03
Petrit Kola
Mbushes topi.


Regjistruar: 09/06/2005
Vendbanimi: Ne autobuz
Postime: 996
Status: Offline

Modifiko MesazhinMe mire relkamohen prodhimet e DEKA, Djemt e Enverit Krenaria e Atdheut.
Droga, armet, mishi i bardhe, trafikimi nuk ka nevoje per reklam...

 

__________________
Kolonel Anastas Janullatosi, jashte nga Shqiperia!

Click Here to See the Profile for Petrit Kola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petrit Kola (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Petrit Kola't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petrit Kola Shto Petrit Kola nė listėn e injorimit Shto Petrit Kola nė listėn e monitorimit
 
17 Shtator 2006 ::: 08:19
Niqua
Veteran ne forum


Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Postime: 6938
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Re: Reklamimi ne Shqiperi

Citim:
Po citoj ato që tha capuni
Cfare jane karakteristikat kryesore te reklamave ne Shqiperi? Cfare produktesh reklamohen mire, dhe cfare produktesh keq?


 

Marketingu eshte dega e ime. Ne shqiperi nuk jetoj dhe  skam shume informacion ne marketingun apo advertising por me kujtohet kur isha ne shqiperi po degjoja nje raklam per ujin e vlores...  raklami ishte shume qesharak thoshte qe ky lloj uji eshte i dobishem per kalamaj, te forcon kockat, ka nje shije qe ujerat tjere se kane, dhe do budallalliqe tjera qe se spo me kujtohen. nejse  une them qe ne shqiperi mungon direct- marketing..

 

 
Click Here to See the Profile for Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Shto Niqua nė listėn e monitorimit
 
05 Shkurt 2016 ::: 14:51
~Enigme~
Simplexity


Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Postime: 4060
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

E dashur Shqiperi

Ja nje fushate per t'i dhene ngjyre Shqiperise. Filloi te transmetohet ne shtetin MA. Personalisht nuk e kam pare. Po juve?

https://youtu.be/7ZF0Ajl_lIs

 

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Click Here to See the Profile for ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit
 
05 Shkurt 2016 ::: 15:58
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10705
Status: Offline

Modifiko MesazhinShume bukur.

 

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
05 Shkurt 2016 ::: 19:48
al74
hamall


Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Postime: 6675
Status: Offline

Modifiko Mesazhinfale ketij tipit shume turiste italian

https://www.facebook.com/Lambrenede...503625/?fref=ts


po ZDF gjermane ka vite qe reklamon Shqiperine. Vizio ndoshta di me shume

 
Click Here to See the Profile for al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Shto al74 nė listėn e monitorimit
 
06 Shkurt 2016 ::: 19:01
robert
Veteran ne forum


Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Postime: 869
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Re: E dashur Shqiperi

Citim:
Po citoj ato që tha ~Enigme~
Ja nje fushate per t'i dhene ngjyre Shqiperise. Filloi te transmetohet ne shtetin MA. Personalisht nuk e kam pare. Po juve?

https://youtu.be/7ZF0Ajl_lIs


Bo-bo, u be ky dokumentari i Eliza Dushkut ne Amerike si reportazhet e pleniumeve te partise njehere e nje kohe, apo si ai filmi egjyptian, (Me fal, apo si e kishte) qe dilte cdo vit ne kinema dhe njerzit, vuu. Ky dokumentar prej gjysem ore, ka qysh ne vitin 2010 qe qarkullon me metrazhe te ndryshme, sa ne USA sa ne ALBANI, si dhe neper internete dhe facebocka, duke shkuar -natyrisht- drejt shkurtimit. Tani paska mbetur tek 5 minutshi. Kur te shkoje tek 1 minutshi, shpresojme qe Eliza te nise nje reportazh tjeter mbi Shq., meqe e ka takatin financiar.

 

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Click Here to See the Profile for robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Shto robert nė listėn e monitorimit
 
07 Shkurt 2016 ::: 19:26
Vizioner
...ne Timon


Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Postime: 6852
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha al74
fale ketij tipit shume turiste italian

https://www.facebook.com/Lambrenede...503625/?fref=ts


po ZDF gjermane ka vite qe reklamon Shqiperine. Vizio ndoshta di me shume
Po al, e reklamon,sidomos,ne sensin negativ.
Nuk kam pare asnjehre Docu positiv rreth Shqiperise.

Dokumentaret qe jane dhene deri me sot,kane qene rreth;
-Kanunit te Lekes

-Flijimi ne Kulla,akoma dhe sot, te te shume Verioreve. Nje Misioner qe shkonte Kulle me Kulle dhe mundohesh te pajtonte gjakrat.

-Martesat e shume femrave shqiptare te disa fshatra te veriut me Serb. Agjensi te ndryshme benin mundesimin.

-Ne veri te shqiperise, jeta e nje femer-mashkull. Se si Kjo ishte shnderruar ne Ky (jo me Operation), ku dhe per cudi edhe mjekerr i kishte dale(!!!).
Dhe,TV-ja gjermane e trajtonte si nje fenomen te perhapur ne Shqiperi-Veri te Shqiperise

-Dhe, se fundmi,para dy muajsh,po kjo ZDF,shkon ne Shqiperi ku ben nje Reportazh te shkurter me Titullin "Perse emigrojne,akoma,shqiptaret". Pra,perse vijne ne Gjermani kerkojne Asyl.
Aty marrin ne interviste disa lypsa(fatkeqesia e tyre perse kane perfunduar ne lypsa),ku,KETA LYPSA, DO TI SHPJEGONIN Gjermanit (!!!) arsyet e emigrimit. Po ne kete Reportazh, tregon nje grup shqiptaresh qe po i kthenin,duke i hypur ne Avjon,njeri mag keto Emigrante,nje fytyre e shpifur,i cili kishte nejtur nja gjashte muaj ketu,ku,ne muaj kishte marre 365,-Euro(banesa gratis,dritat e tj.),para deres se Avjonit,felliqsira,kishte flamurin gjerman ne dore dhe e peshtynte(!!!),duke share gjermanin me dy fjale(dhe ato te pistat)qe kishte mesuar

al,kjo eshte ZDF-ja. Keto jane Dokumentaret(ushqimi per gjermsanet),qe japin rreth Shqiperise!

Dhe, ne fund,per kuriozitet: Mbi 70-80% e gjermaneve,se dine akoma ku bie Shqiperia. Kur i thua vij nga Shqiperia, kuptojne Kosoven-Kosovaret Duhet ti shpjegosh dallimin e Shqiperise-shqiptarin me Kosoven-kosovarin!
Dhe kjo ndosh,akoma,mbas 25 vjetesh qe shqiptaret kane dale neper Europe e me tej!

 

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Click Here to See the Profile for Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Shto Vizioner nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 04:45 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Ekonomia dhe Biznesi > Marketingu > Reklamimi ne Shqiperi

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen