Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Ē'mendim keni pėr martesėn? Vlerėsimi i Temės: 4 votime, mesatarja 4.00.
Gjithsej 28 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Emili
Anetar i ri

Regjistruar: 08/05/2003
Vendbanimi: Londer
Mesazhe: 12

Martesa??

Kush e ka gjetur qe ta gjejme ne??Por disa thone " sex ne cdo kohe dhe kur te dush"1 e mire po ka shum e shume te tjera po duhet te rrish gjithe diten ti shkruash dhe ti lexosh.

__________________
Jep Dashuri, Qe Te Marresh Dashuri.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Maj 2003 14:44
Emili nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Emili Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Emili (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Emili Shto Emili nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Emili nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Martesa????????

Nuk eshte gje tjeter veçse se te kerkosh te zgjidhesh vete i dyte.......................probleme qe me pare si kishe fare!!!

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2003 16:03
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
seni
KOORDINATOR I LSI

Regjistruar: 09/01/2003
Vendbanimi: ROME ITALIA
Mesazhe: 50

MARTESA PER MUA ESHTE VARRI I DASHURISE

__________________
NUK KA MUNGESE DASHURIE POR MUNGESE NJEREZISH TE DENJE PER TU DASHURUAR

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Maj 2003 18:46
seni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė seni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me seni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė seni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: seni Shto seni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto seni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hijaqembetetpas
Anetar i ri

Regjistruar: 28/03/2003
Vendbanimi: Florida, U.S.A
Mesazhe: 6

Thumbs up

Mund te jap dy fjale per martesen.
Une jam 24 dhe kam 5 vjet martuar. Kisha te dashuren time ne shkolle te mesme. Mbaruam shkollen ne Tirana, tek Petro Nini dhe pastaj erdhem ne U.S.A. Ketu u martuam dhe pastaj filluam shkollen e larte.
Martesa ka te mirat dhe te keqijat e saja, megjithate ka me shume te mira sesa te keqija. Kur vjen puna ja vlen te sakrifikosh shume gjera te tjere per te kaluar jeten me nje njeri qe ti dashuron dhe adhuron.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2003 16:04
hijaqembetetpas nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hijaqembetetpas Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hijaqembetetpas (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė hijaqembetetpas't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: hijaqembetetpas Shto hijaqembetetpas nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hijaqembetetpas nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Kobe4MVP
Sernior Network Analyst

Regjistruar: 01/04/2003
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 175

te martohesh kur je 18 eshte idiotsi. Me falni nese ofendoj njeri ketu por mos e merrni personalisht. A jeni ne terezi o njerez. 18-19 i martuar. Pu pu pu pu. Une jam 26 vjec dhe tani nuk kam asnje problem kundrejt marteses biles ajo eshte gjeja te cilen po kerkoj. Por, edhe sikur te kisha gjetur nje person qe e dija se do te martohesha me te nuk do amrtohesha kur isha 19. Oh my god. A e kuptoni qe 19 nuk ia keni idene nga jeta. 19 akoma jetoni me mamin. Keu kam 2 shoke qe u martuan kur ishin 18 dhe 19. Kishin 5 vjet martuar. Si njeri ashtu edhe tjetri u ndane. Pse? sepse kur je 19 nuk di akoma se cfare kerkon nga vetja.

Mua me behet qejfi qe ne rastin e "hijaqembetetpas" cdo gje shkon mire dhe i uroj fat dhe lumturi ne jete. Thejsht doja te vija ne dukje qe kur je i martuar ke detyrime ndaj familjes dhe nuk ke ate lirine qe duhet te kesh kur je adoleshent dhe pas adoleshences.

Jetoni jeten kur jeni 20 o njerez se qejfet qe beni kur jeni 20 vjec vetem nuk do keni mundesi ti beni kur jeni te martuar. Zoti ua shtofte dashurine per njeri tjetrin dhe qofshi te lumtur por jeta eshte shume e shkurter per ta ndare me dike qe ne moshen 19 vjec kur akoma nuk di se cfare eshte jeta.

my 2 cents thats all.
Im out. peace.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2003 16:18
Kobe4MVP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kobe4MVP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kobe4MVP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kobe4MVP Shto Kobe4MVP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kobe4MVP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Arrow

Nje gje duhet bere e qarte ketu:martesa nuk permireson maredheniet,martesen e bejme ne(dmth ato lidhje i krijojme ne)dhe nuk eshte martesa qe i krijon ato.Shume njerez e shikojne si menyren e vetme per ti treguar partneres/-it qe e dashurojne dhe qe ne shumicen e rasteve bejne nje hap te tille teper shpejt dhe ne nje moshe teper te re.

Qe te dashurosh dike dhe qe ti qendrosh prane nuk do thote forcerisht qe ta martosh,dhe nese gjendesh ne nje moshe teper te re per te marre nje vendim te tille mund te zgjedhesh per bashkejetesen,por jo ne pafundesi.

Te njejtat probleme qe mund ti kesh me partnerin nese nuk je i martuar do i kesh (ndoshta dhe ne menyre me te theksuar)mbas martese,por qe ne rastin e dyte je gati i detyruar qe ti durosh per hire te familjes te krijuar.Une ne disa ane te saj e shikoj si nje kurthe nga e cila mund te dalesh me veshtiresi.
Natyrisht qe ka dhe shume ane pozitive.

ciao,
amor

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2003 18:06
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hijaqembetetpas
Anetar i ri

Regjistruar: 28/03/2003
Vendbanimi: Florida, U.S.A
Mesazhe: 6

Secili ka mendimin e vet. Une ne fakt FYI nuk jetoja me mamin sepse punoja ne ndertim 10-12 ore ne dite ketu ne Amerike. Rropatesha si skllav por te pakten kisha pavarsine time.
Une jam njeri qe e shfrytezoj momentin (carpe diem) kur e gjej.
Nuk ka rendesi se cfare moshe ke kur gjen nje goce per ju, ja vlen ta mbash.
Ne ishim shoke per tre vjet pastaj u lidhem, dhe pas nje viti e gjysem u martuam. Ndoshta pak shpejt, por nuk jemi penduar aspak.
Grab the opportunity when one comes by.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2003 23:51
hijaqembetetpas nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hijaqembetetpas Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hijaqembetetpas (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė hijaqembetetpas't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: hijaqembetetpas Shto hijaqembetetpas nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hijaqembetetpas nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dido°
sempre triste

Regjistruar: 10/04/2003
Vendbanimi: Aty ku kam humbur endrrat
Mesazhe: 55

Cmendim keni per martesen??

Qe ka shume menyra te tjera, me pak te dhimbshme per tu vetevrare !!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2003 15:10
Dido° nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dido° Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dido° (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dido° Shto Dido° nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dido° nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Kobe4MVP
Sernior Network Analyst

Regjistruar: 01/04/2003
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 175

Dido...thankyou very much my point exactly.

hijaqembetetpas...sic te thashe fat dhe lumturi vella. Pac fat ne zgjedhjen tende. Une personalisht isha me dike kur isha ne ate moshe dhe ishte gjeja me e mire qe kam bere qe nuk e cova ne martese. Jeta eshte shume e shkurter per tu martuar qe 19 vjec. Gjithe gjerat qe kam bere qe atehere me kane bere te mendoj qe sikur te isha martuar jeta nuk do ishte kaq e mire sac eshte sot.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2003 16:07
Kobe4MVP nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kobe4MVP Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kobe4MVP (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kobe4MVP Shto Kobe4MVP nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kobe4MVP nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
zysha e letersise
Anetar i ri

Regjistruar: 15/05/2003
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 7

mbi martesen

asnjehere nuk ka per te patur rreceta per martesen,dhe per me teper nuk ka martese te mire apo te keqe.ka martese dhe kaq.
Ghithsesi noti mesohet ne det

__________________
mbas vajit t'ashem ha me t'ardhe shendi,ka me ta shnoshun zemren gazmendi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Maj 2003 18:22
zysha e letersise nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė zysha e letersise Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me zysha e letersise (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: zysha e letersise Shto zysha e letersise nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto zysha e letersise nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:39 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 28 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Ē'mendim keni pėr martesėn?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.