Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Pse tė deshta aq shum?
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
epanjohura
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/06/2010
Vendbanimi: Kosovė
Mesazhe: 214

Emri im është pritje....Drithërimë që dënes'.

Natë e dhimbjes jamë....

Shpirt që gjakos pa shpresë.

Trup që i mungojnë gjymtyr'.

Emri im është -pritje.

Sonte. Nesër.

Përgjithmonë?

Shkyej kalendarët.....

Do t'i thej akrepat e orës ...

I mallkoj datat.

Që fshehtë më kujtojn.......

Sa larg je nga unë.....

Mallkoj gjitha hartat e botës.

Ato nuk tregojnë rrugën për tek Ti

Dhe ditët janë bosh.

Rrënjosura në vetëmi

Lulet janë vyshkur...

Lagura nga lot e mi',

Pa ty, ditët janë gri..

Lodhem.

Krrusem...

Ndjej veten që fundosem......

U treta në thellësi

__________________
Cdo gje e tepruar,eshte fatale!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Nëntor 2015 10:37
epanjohura nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė epanjohura Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me epanjohura (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: epanjohura Shto epanjohura nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto epanjohura nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14610

E panjohura jeta eshte shume e shkurter per ta kaluar me trishtim.

Shijo jeten dhe mos e rruj hic per asgje dhe askend.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2015 22:10
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 868

Se c'ka dicka magjepse kjo poezi e te panjohures kesaj radhe! Duket ka rene brenda vertet!

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Nëntor 2015 18:26
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
epanjohura
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/06/2010
Vendbanimi: Kosovė
Mesazhe: 214

Citim:
Po citoj ato që tha robert
Se c'ka dicka magjepse kjo poezi e te panjohures kesaj radhe! Duket ka rene brenda vertet!


Poezit e shkruara nga une jane shumica me te njejten tematike,kjo do te thot qe asgje nuk ka ndryshua tek une.......

__________________
Cdo gje e tepruar,eshte fatale!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Nëntor 2015 22:32
epanjohura nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė epanjohura Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me epanjohura (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: epanjohura Shto epanjohura nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto epanjohura nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ar
Rayo de luz

Regjistruar: 28/02/2011
Vendbanimi: In my place!
Mesazhe: 8

Citim:
Po citoj ato që tha epanjohura


Poezit e shkruara nga une jane shumica me te njejten tematike,kjo do te thot qe asgje nuk ka ndryshua tek une.......Nuk e njoh mire historine tende, por me sa kam kuptuar ke humbur dike. Mblidhi forcat dhe jetoje jeten sa je ketu, se do ike shume shpejt... edhe shume shpejt do vije dita qe do takohesh me ate qe ke humbur ne boten tjeter -hug-
Me pelqejne poezite e tua e Panjohura, edhe pse kane dhimbje brenda

__________________
Be yourself ! Be you !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Nëntor 2015 21:02
Ar nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ar Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ar (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ar Shto Ar nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ar nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 868

Tematika mund te jete e njejte, sic dhe nje zjarr mbetet zjarr. Por varet nese flitet kur zjarri sapo ndizet dhe ka shume tym, kur flaka shperthen, kur zjarri gjen konstanten e tij, kur zjarri po mbaron dhe kur ky eshte kthehur ne prush, apo dhe po shuhet fare. Pra, tematika eshte e njejte, por periudha kohore dhe procesi me 'te ndryshojne!
E ne fund te fundit, eshte nga te tjere me pare, femra nuk tregon kurre te gjithe te verteten! Nejse!...

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Nëntor 2015 15:33
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha robert
Tematika mund te jete e njejte, sic dhe nje zjarr mbetet zjarr. Por varet nese flitet kur zjarri sapo ndizet dhe ka shume tym, kur flaka shperthen, kur zjarri gjen konstanten e tij, kur zjarri po mbaron dhe kur ky eshte kthehur ne prush, apo dhe po shuhet fare. Pra, tematika eshte e njejte, por periudha kohore dhe procesi me 'te ndryshojne!
E ne fund te fundit, eshte nga te tjere me pare, femra nuk tregon kurre te gjithe te verteten! Nejse!...Po dhe mashkulli nuk tregon o Robert.
Bravo qe shkruan dhe kaq. Duhet me mire sigurisht, por seicili ben aq sa mund.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Dhjetor 2015 19:41
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:27 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Letrarė tė rinj > Bota e re poezise > Pse tė deshta aq shum?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.