Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Cila fe eshte ajo qe e con njeriun drejt se vertetes? Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 3.50.
Gjithsej 33 faqe: « E parė ... « 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Ana1
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/02/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 823

Ti xhuxhmaxhuxhi lart, mos u bej me fiksime! Te Kam thene qe ndonje dite do te te "shfaqem" si moter e grruas tende, dhe do me shpallesh lufte!

Nuk jam as Raid, as Inna, as Robert! ( kjo per qartesi, meqe dyshon si shume!)

Ps: drejt se vertetes, me con vecse vetja Ime, duke vepruar sic ma ndien mua!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Mars 2012 22:08
Ana1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana1 Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana1 Shto Ana1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Citim:
Po citoj ato që tha Ana1
Ti xhuxhmaxhuxhi lart, mos u bej me fiksime! Te Kam thene qe ndonje dite do te te "shfaqem" si moter e grruas tende, dhe do me shpallesh lufte!

Nuk jam as Raid, as Inna, as Robert! ( kjo per qartesi, meqe dyshon si shume!)

Ps: drejt se vertetes, me con vecse vetja Ime, duke vepruar sic ma ndien mua!E verteta djeg, por megjithate duhet thene haptazi - ne sy. Une kam veshe dhe kam dy sy (kuptohet se jo dua te t'ju bind se jam njeri, por dua te dal diku tjeter. Une jam njeri, sic jeni ju dhe kjo mjafton), kam bredhur ne gjithe Shqiperine Etnike dhe fatkeqesisht pikerisht ne Shqiperine e vockel jugut, sikur nuk jeni shqiptare - ju jeni shqiptare, jam i bindur ne kete, por sikur nuk jeni. Perse? Nje Zot mund ta dije perse, porse ne ata qe kam hasur, nuk jane nacinaliste sa do te duhej te jene.

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Mars 2012 22:22
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ana1
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/02/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 823

F- Junior ( xhunior)

E verteta jote te djeg Ty, dhe Jo mua xhunior!

As jam nacionaliste ( ndryshe nuk do pranoja shtetesine amerikane); dhe as jam Fetare!
Ama, jetoj sic ma ndien mua! Mundohem te mos paragjykoj ( sic ben ti shpesh), dhe mundohem
ta marr jeten me te mire, se ndryshe nuk shijohet!

Shendet tani, se te mori ferra uraten, e kape me gjithe jugun e Shqiperise!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Mars 2012 22:35
Ana1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana1 Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana1 Shto Ana1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14610

Citim:
Po citoj ato që tha F_xhunior


Une jam njeri, sic jeni ju dhe kjo mjafton)[/i], kam bredhur ne gjithe Shqiperine Etnike dhe fatkeqesisht pikerisht ne Shqiperine e vockel jugut, sikur nuk jeni shqiptare - ju jeni shqiptare, jam i bindur ne kete, por sikur nuk jeni. Perse? Nje Zot mund ta dije perse, porse ne ata qe kam hasur, nuk jane nacinaliste sa do te duhej te jene.Pra ti po thua qe e gjete te verteten?! Po feja c hyn ne pune atehere?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Mars 2012 16:29
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

luc marku e ke pas njoft

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Mars 2012 19:12
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 869

F_Xhunior, i bere corap te gjitha! Ishim tek feja, tani dole tek kombi. Me duket se ai Kurani nuk flet aty per komb e kombesi, por per degjimin e fjales se Zotit. Me kete ngaterrim ke per te bere xheloz Kreshnik Spahiun dhe Albin Kurtin. Lere po ngaterron edhe jugun, se nuk qenkan nacionaliste! Mos ia ka pare njeri hajrin nacionalisteve, qe vec urrejtje per kombet e tjere shperndajne!? Mos harro se prej tyre dhe prej fetarve te krahut tend e kemi dhurate kete Shqiperi kaq te vogel ne Ballkan!? Te lutem junior (i ri), po deshton aq ne argumentat fetare, po dhe me teper ne ato te patriotizmit, sa te keshilloj te ndalesh nje here ne jeten tende e te besh nje revizionim te te gjitha ideve dhe pikpamjeve qe ke. Keshtu mund te gjesh dicka te gabuar ne ato ide qe te nxisin te cilesosh ketu kot me se koti te tjeret si sllavofil, -ndonese per mua kjo nuk eshte ofendim, perndryshe do t'me duhej ti cilesoja te gjithe sllavet si njerez te keqinj; larg o Zot paragjykimeve te tilla!

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Mars 2012 19:15
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Straniero
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 07/12/2007
Vendbanimi: ne Toke te Allahut(s.b.w.t)
Mesazhe: 442

Citim:
Po citoj ato që tha raid

Jam akoma duke vendosur midis kristianizmit dhe myslimanizmit. [/B]


pse nuk vjen ne islam ..... cfrare te pengon cfre nuk kupton....si e mendon islamin..... per cka ke nevoje qe ta njohish Islamin ???? hapu dhe miresevjen...mund te ndihmoje , te pershendes..

__________________
Nena eshte shkolle, ne qofte se e pergatite ate ke pergatitur nje popull....... .
O All-llah meshiroi prinderit e mi, sic u kujdesen per mua ne vegjeli

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2012 19:32
Straniero nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Straniero Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Straniero (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Straniero Shto Straniero nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Straniero nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Straniero
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 07/12/2007
Vendbanimi: ne Toke te Allahut(s.b.w.t)
Mesazhe: 442

Citim:
Po citoj ato që tha raid
Ka te drejte Faiku.
Per shembull, Aisha ishte 6 vjec kur ra ne dashuri me Muhamedin (x.y.z.), keshtu qe ajo nuk jepte logari perpara Allahut. Por Muhamedi (x.xh.y.z.zh) 40 vjecar e dinte mire kete, prandaj priti edhe 3 vjet te tjera qe Aisha te arrinte moshen e pjekurise 9 vjecare, perapara se ata te dy te konsumonin dashurine e tyre hyjnore.sa per shkurtesat ato duhen te jene,, s.a.v.s pas emrit te Muhammedit s.a.v.s, cka dmth sall-llahu alejhi we selem ne shqip Paqja dhe meshira e Allahut qofshin mbi te( pra mbi Muhammedin).....

e tash sa i perket moshes se Ajshe r.a( r.a. dmt radiallahu anhu, qe ne shqip i vie, Allahu qofte i kenaqur me te) eshte e vertete se ka qene ne moshen 9 vjece, mirepo nuk mund ta akuzojne si pedofil..larg asaj... . Si spjegohet? Pak me duhet te lexoj rreth asaj se si ndikon pozita gjeografike ne jeten fizike dmth ne zhvillimin trupor te njeriut. Sipas kesaj ne vendet e ngorhta afer Ekuatorit dmth ne Arabi njerezit fizikisht jane me te zhvilluar fale klimes se ngrohte atje, dhe kjo ben qe femrat me sa me duket ne pubertet te hyjne ne moshen me te re, 3 para, dhe te kene nje zhvillim trupor me te fuzishem, po ashtu edhe meshkujt. Dmth Ajsha r.a. ka qene fizikisht me e zhvilluar se vajzat tjera ne moshen 9 vece ne europe apo vendet e ftohta...... nese mesoj dicka te trg prap, mbetesh i pershendetur

__________________
Nena eshte shkolle, ne qofte se e pergatite ate ke pergatitur nje popull....... .
O All-llah meshiroi prinderit e mi, sic u kujdesen per mua ne vegjeli

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2012 19:44
Straniero nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Straniero Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Straniero (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Straniero Shto Straniero nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Straniero nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
saintman
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 20/01/2008
Vendbanimi: on planet Earth
Mesazhe: 35

[QUOTE]Po citoj ato që tha lost_soul
[B]Nese zoti thote qe jam vetem une, dhe nese besoni ne zotera te tjera do te digjeni perjete ne ferr, s'te duket xhelozi ty?
Nese zote thote qe po s'me besuat do te digjeni perjete ne ferr, s'te duket hakmarrje ty?
Po ti neqoftese do therrisje burra te tjere babi-babi e te injoroje babane tend,duke e mohuar ate si baba,si do te sillej ai me ty? Te dhashe nje shembull te thjeshte qe te kete mundesi te hyje ne vellimin e vogel te mendjes tende.

__________________
Don't let the world makes you!You,make the world!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Mars 2012 22:50
saintman nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė saintman Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me saintman (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: saintman Shto saintman nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto saintman nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
saintman
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 20/01/2008
Vendbanimi: on planet Earth
Mesazhe: 35

[QUOTE]Po citoj ato që tha Ana1
Ti xhuxhmaxhuxhi lart, mos u bej me fiksime! Te Kam thene qe ndonje dite do te te "shfaqem" si moter e grruas tende, dhe do me shpallesh lufte!

Nuk jam as Raid, as Inna, as Robert! ( kjo per qartesi, meqe dyshon si shume!)

Ps: drejt se vertetes, me con vecse vetja Ime, duke vepruar sic ma ndien mua!Ma thuaj dhe na te tjereve si vepron dhe si ta ndjen ty,se mbase gjejme dhe na te verteten.Dicka di ti qe je kaq e sigurt apo jo?

__________________
Don't let the world makes you!You,make the world!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Mars 2012 23:05
saintman nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė saintman Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me saintman (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: saintman Shto saintman nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto saintman nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:53 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 33 faqe: « E parė ... « 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Cila fe eshte ajo qe e con njeriun drejt se vertetes?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.