Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Njohja me anėtarėt e forumit > Prezantimi i Anėtarėve tė Forumit > Ju pershendes!
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Ju pershendes!

Ju ftoj te lexoni si dhe te merrni pjese ne kete teme.

Nder te tjerash veçoj

//...fale hobeve te mia, te cilat jane futbolli dhe ping-pongu...//

//...filluan te te me urrejne gjithe shoqeria ime...//

Por, jo vetem kaq. Gjithashtu ju do te lexoni

//...me pas u martuam ne Kosove, megjithese babi i saj me kercenonte disa here ne dite...//

//...vellai im rrahu babin e saj...//

Nese menduat se prezantimi im do te mbaroje vetem me kaq, atehere ndjehuni te zhgenjyer

//...perkohesisht jam duke punuar si pastrues...//

//...i perkas besimit fetar Islam por njekohesisht jam me se krenar pse jam shqiptar...//

Ju do te mund te ndiqni dhe gjithcka tjeter, ndaj, une ju ftoj te qendroni ne kete teme

__________________________________________________


Me quajne Fatbardh, megjithese emri im me fatin tim deri me tani nuk perkojne. Jam 23 vjec dhe jetoj ne Skandinavi. I martuar, porse i kerkuar nga i gjithe rrethi i familjes se nuses. Thjesht jane betuar po me zune do te me vrasin. Nuk kane dashur t'ia dine per mua, le me t'bashkohem me nusen qe kam. Problemi im qendron te fakti pse une i perkas besimit fetar Islam por njekohesisht jam me se krenar pse jam shqiptar. Megjithate, per familjaret e nuses ky fakt nuk mjafton. Te t'ju them te verteten gjithhere kam pasur probleme per sa i perket dashurise sime ndaj nuses. Madje edhe shoket e mi, qe nga dita kur kuptuan se kam nje te dashur te krishtere, filluan te te me urrejne gjithe shoqeria ime, megjithese s'duhet t'i hyje ne pune askujt se ke dashuroj une.

Papritmas nje dite bera zemren gur dhe shpalla lajmin se do martohem, kryeneç. Plaku brengosej dhe s'dinte se nga do te vete kjo pune, ftoi te gjithe te afermit tane dhe u mor vendimi qe medoemos te realizohet martesa, pavaresisht kritikave te shumta, me pas u martuam ne Kosove, megjithese babi i saj me kercenonte disa here ne dite. Vellai s'duroi me, e more ne tel babin e nuses dhe la nje takim - montim arsyeje rrahje. Pasi e kishte hipur ne makine te tijin, e kishte cuar ne nje rrafsh te Kosoves, keshtu vellai rrahu babin e saj sa atij iu desh te kerkoje ndihme urgjente.

Tashme jetojme ne Skandinavi, kemi ikur dhe ndodhemi nen strehim. Kemi fituar nenshtetesine fale fakteve te mjaftueshme qe patem se do te na vrisnin po qe se do na riatdhesonin. Marrim social, nga ana tjeter ne te zeze perkohesisht jam duke punuar si pastrues. Ne kohen e lire, fale hobeve te mia, te cilat jane futbolli dhe ping-pongu, po ia dal te mos mendoj shume rreth ngjarjes ende pa i vene kupen. Shpresoj per nje fund te mire.

Ju faleminderit.

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shkurt 2012 13:55
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Ti qeke Fatzi mo Fatbardh hall i madh te paska zene.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shkurt 2012 14:10
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Pranvera me nje lule s'vjen.. edhe sa do mbijne akoma?!

Sapo ndoqet edicionin informativ.

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shkurt 2012 14:12
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

F_xhunior do vish nga Skandinavia te bash nji ping-pong me mu...te mujs pak.

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shkurt 2012 14:15
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Ju flm per pergjigje! Me falni nese ju kam bezdisur me detaje mbase per juve te kota.

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shkurt 2012 14:51
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Fatbardh, mendon se e drejta qendron nga ana jote ketu? Ose me sakte e familjes tende?

S'na the, si u martove kur nuk donte familja e saj? Po rrahjet kur ndodhen, para apo pas marteses? Dhe pse u be e nevojshme qe te rrihet krushku?

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shkurt 2012 16:53
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Ja c'do te thote te kesh ndjeshmeri ndaj frymave te reja.

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shkurt 2012 19:34
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Mire se na ke ardh Fatbardh!

Me vjen keq qe ndodhesh ne kete situate te krijuar nga familjaret e tu dhe te gruas. Nganjehere prinderit kujtojne se po e bejne per te miren e femijeve, por ne fakt bejne te kunderten. Rendesi ka qe ti dhe vajza qe do jeni bashke dhe larg ndikimit te dy familjeve, te tjerat do rregullohen. Nese vajza do jete e lumtur me ty, prinderit dhe njerezit e saj do te pranojne ty te pakten. keto situata jane delikate dhe kerkojne gjakftohtesi, jo rrembim.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Modifikuar nga Deb* datė 15/02/2012 ora 20:51

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shkurt 2012 20:36
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Mire erdhe Fatbardhi.

Lexova historine tende e me vika vertet keq , gjera qe ndodhin e vetmja gje qe te kshilloj eshte te ruash qetsine , e te jesh nje trup me gruan tende te tjerat jan dore e dyte , nese vertet midis jush ka lindur ajo dashuri e paster .
Po kur ka ndodhur kjo histori ben kohe?
S'kam shum ide per kto problemet regionale ( fetare dmth) sepse duke qen vet fmi i lindur nga prinder me Fe te ndryshme , e duke patur nje harmoni ne familje me duket çudi.
Uroj e shpresoj qe kjo e keqe te kaloje sa me shpejt e te dy te bashkoheni sa me shpejt me familjet tuaja.

Shpresoj mos jet ndonje shaka eee??jo per gje , po meqe e shtrove problemin me ne, tani do e kalojme bashke!

Kalofsh kendshem ne forum e sa me pak acarime !

P.s Ulini shpatat per njeher te vetme ( te ngeli ne histori qe skeni ironizuar asnje ) o shoke antare te FH!

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shkurt 2012 21:12
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

hmmmm, je e sigurt?!

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shkurt 2012 21:25
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Njohja me anėtarėt e forumit > Prezantimi i Anėtarėve tė Forumit > Ju pershendes!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.