Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqërore > Arsimi > Klasa online.
  Tema e mëparshme   Tema Tjetër
Autori
Titulli Hap një temë të re    Përgjigju brenda kësaj teme
Deb* sht moderator/e n kt nn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 09/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Klasa online.

Kam bere ne plan te marre nja dy klasa online per semestrin tjeter , ne pamundesi per te vajtur ne shkolle. Do desha te dija c'mendoni per to? A eshte i njejte niveli i mesimdhenies?
Anet pozitive dhe neg. te ketyre klasave.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetr 12 Mars 2010 03:27
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të Deb* Kliko këtu për të kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: Deb* Shto Deb* në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto Deb* në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
lubi
shume pune

Regjistruar: 06/05/2005
Vendbanimi: shtepi
Mesazhe: 378

nuk dua te dukem sikur po jap mendim jashte teme--nuk jam ne dijeni cfare lloj lende jep or mendoj qe nuk ka shume rendesi...........

jo me larg se dje po mendoja edhe une kete punen e mesimdhenies ne distance --nuk di arsyet qe te shtyjne ty per te hapur keto lloj klasash//une thjesht nuk dua te njoh fare petagogun e as ai/ajo studentet/e studentet lidhje mes tyre----po e kaloj ne kurriz faktin qe pavaresisht sa meson e sa mundohesh te japesh ne provim notat merren me njohje mik dhe lek--e nese deri me sot me jane dukur fjale te kota nuk kam me nevoje te me mbushe mendjen njeri e vertetova vete qartazi---nejse iku tani nuk dua t'i jap me teper rendesi---dua te them qe mesimdhenia online ne mjaft raste si kane ardhur punet mund te jete efikase e frytdhenese.....

te uroj suksese gjithesesi

__________________
is good to be important,but is more important to be good

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetr 14 Mars 2010 23:18
lubi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të lubi Kliko këtu për të kontaktuar me lubi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale të lubi't! Kërko mesazhe të tjera nga: lubi Shto lubi në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto lubi në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Dikush qe ndjek mesime online me ka thene se nuk ishte i kenaqur. Me sakte, lendet teknike dhe profesionale duhen ndjekur tamam. Mesimet ne internet te dembelosin dhe duhet pergatitja dhe forcimi fizik per te qene ne klase qe te hyje informacioni siç duhet (jashte kontekstit te zakonshem ku ha e pi).

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetr 15 Mars 2010 00:12
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të Fajtori Kliko këtu për të kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale të Fajtori't! Kërko mesazhe të tjera nga: Fajtori Shto Fajtori në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto Fajtori në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
Deb* sht moderator/e n kt nn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 09/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Tani jam duke marre vet klasa online faje.
Dhe une do preferoja me shume klasat jo online, por megjithate per ato qe jane ne poziten time, me femije te vegjel e pune full-time do u keshilloja klasat online. I ben detyrat kur te duash, mengjes, dreke, darke, nga puna po deshe,, kuptohet brenda afatit kohor qe te ka caktuar pedagogu. Gjeja me bezdisese jane diskutimet me shoket e klases rreth ceshtjeve te mesimit. Nuk kam nerva, por je e detyruar te marresh pjese
Ne fillim se si me dukej, si loje.
Ka veshtiresine qe cdo sqarim do e besh nepermjet emaileve me pedagoget. I bie qe une e shkruaj sot ne darke, e ta marr pergjigjen neser. Ne klase sqarohesh me mire, dhe direkt. Ky eshte ndryshimi.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetr 27 Janar 2011 06:26
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të Deb* Kliko këtu për të kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: Deb* Shto Deb* në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto Deb* në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
Deb* sht moderator/e n kt nn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 09/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha lubi
nuk dua te dukem sikur po jap mendim jashte teme--nuk jam ne dijeni cfare lloj lende jep or mendoj qe nuk ka shume rendesi...........

jo me larg se dje po mendoja edhe une kete punen e mesimdhenies ne distance --nuk di arsyet qe te shtyjne ty per te hapur keto lloj klasash//une thjesht nuk dua te njoh fare petagogun e as ai/ajo studentet/e studentet lidhje mes tyre----po e kaloj ne kurriz faktin qe pavaresisht sa meson e sa mundohesh te japesh ne provim notat merren me njohje mik dhe lek--e nese deri me sot me jane dukur fjale te kota nuk kam me nevoje te me mbushe mendjen njeri e vertetova vete qartazi---nejse iku tani nuk dua t'i jap me teper rendesi---dua te them qe mesimdhenia online ne mjaft raste si kane ardhur punet mund te jete efikase e frytdhenese.....

te uroj suksese gjithesesi


Flm lubi. Per te mesuar njesoj meson. Njesoj do lexosh. Ketu ne Usa shyqyr nuk jane te korruptuar pedagoget. Jane dhe vertet tolerante, dh e te gatshem per te ndihmuar.
Arsyet qe me shtyn i permenda te postimi me lart.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetr 27 Janar 2011 07:14
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të Deb* Kliko këtu për të kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: Deb* Shto Deb* në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto Deb* në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
Iyua
Free Spirit

Regjistruar: 29/06/2005
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1903

I kam provuar te dyja (online dhe ne klase) dhe hybrit (gjysem ne klas dhe gjysem online)

Per mua ska shum ndryshin si online sikurse ne klase te njejten efekt kane. E vetmja ndryshim esht qe kur mer online klas mund te besh mesimet dhe me pizhama veshur dhe me floket te mbeshtjella topuz si e cmendur dhe ste shikon njeri

Kurse po te shkosh ne klas vesh tuta ver dhe nje kapele te mbulosh moskrerjen e flokve, mbaji veshet pipez dhe pay attention ne klas the mund ta ace-sh klasen

Deb:
Mos haro qe diskutimet me nxenesit ne klas dhe te postosh ne blackboard esht pjese e notes, te pelqen apo jo ty, dhe e-mailet mesuesit esht detyrim do apo sdo ti
Suksese dhe jepi forca

__________________
“The true servants of God the Most Gracious are those who walk on the earth in humility, and when the ignorant address them, reply with words of peace”
-Quran

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetr 27 Janar 2011 22:24
Iyua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të Iyua Kliko këtu për të kontaktuar me Iyua (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: Iyua Shto Iyua në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto Iyua në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
Deb* sht moderator/e n kt nn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 09/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Flm Iyua. Emer vetem me zanore?
E di qe jane shume te rendesishme diskutimet . Zene 20-30% te notes. Ka tema per diskutime qe jane vertet interesante, por jane dhe ca qe nuk shtyhen.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Modifikuar nga Deb* datë 27/01/2011 ora 23:20

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetr 27 Janar 2011 22:48
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të Deb* Kliko këtu për të kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: Deb* Shto Deb* në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto Deb* në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
Iyua
Free Spirit

Regjistruar: 29/06/2005
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1903

Mos doje te thoje nick vetem me zanore? Po vetem me zanore different

__________________
“The true servants of God the Most Gracious are those who walk on the earth in humility, and when the ignorant address them, reply with words of peace”
-Quran

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetr 27 Janar 2011 23:03
Iyua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të Iyua Kliko këtu për të kontaktuar me Iyua (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: Iyua Shto Iyua në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto Iyua në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:20 Hap një temë të re    Përgjigju brenda kësaj teme
  Tema e mëparshme   Tema Tjetër

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqërore > Arsimi > Klasa online.

Përgatit Këtë Faqe Për Printim | Dërgoje Me Email | Abonohu Në Këtë Temë

Vlerëso këtë temë:

Mundësitë e Nën-Forumit:
Nuk mund të hapni tema
Nuk mund ti përgjigjeni temave
Nuk mund të bashkangjisni file
Nuk mund të modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko për tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet që gjenden tek Forumi Horizont janë kontribut i vizitorëve. Jeni të lutur të mos i kopjoni por ti bëni link adresën ku ndodhen.