Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Moda dhe Estetika > Veshja dhe Opinioni
Gjithsej 11 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mëparshme   Tema Tjetër
Autori
Titulli Hap një temë të re    Përgjigju brenda kësaj teme
Liqenimagjepsur
Anetar i ri

Regjistruar: 27/05/2010
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 22

Veshja dhe Opinioni

Si mendoni JU?

Rendesia e VESHJES tek nje person ecen me nje hap me rendesine e OPINONIT qe kane njerezit mbi ne?

Nje person qe nuk kuron aspektin e jashtem disi thote qe nuk me plas tek opinoni?
Dhe nje qe e kuron shume e ben per opinion?

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetër 31 Maj 2010 01:48
Liqenimagjepsur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të Liqenimagjepsur Kliko këtu për të kontaktuar me Liqenimagjepsur (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: Liqenimagjepsur Shto Liqenimagjepsur në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto Liqenimagjepsur në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 09/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Paraqitja e jashtme ndikon shume ne pershtypjen qe krijojme per nje person. Veshja flet shume per mendimin tim. Ka rendesi te vecante jo vetem cfare vesh, por si e pershtat veshjen me situaten apo vendin ku je, neglizhimi, apo mbivleresimi qe tregojme per veshjen.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetër 31 Maj 2010 02:57
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të Deb* Kliko këtu për të kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: Deb* Shto Deb* në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto Deb* në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Veshja dhe Opinioni

Citim:
Po citoj ato që tha Liqenimagjepsur
Si mendoni JU?




Ja une e mendoj sipas vendit behet kuvendi, qe do te thote veshje e pershtatshme per ambjentin ku do shkosh ... kaq

__________________
.

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetër 31 Maj 2010 03:41
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të AngelDevil Kliko këtu për të kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto AngelDevil  në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
Liqenimagjepsur
Anetar i ri

Regjistruar: 27/05/2010
Vendbanimi: Itali
Mesazhe: 22

Re: Re: Veshja dhe Opinioni

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


Ja une e mendoj sipas vendit behet kuvendi, qe do te thote veshje e pershtatshme per ambjentin ku do shkosh ... kaq



Normal qe nuk mund te shkosh ne dasem me bermuda ose ne gjygj me rrobe banjo.

P.sh ti kur del pse vishesh? hahaha nuk po te them te dalesh lakuriq. Dmth kur ti del je e kondicionuar kur vishesh nga opinioni i te tjereve se si do mendojne ata mbi veshejen tende?

E hapa kete argument se ne mes shoqerie me drejtuan kete pyetje
dhe jam kurioz se si do te shprehen njerez qe nuk jane ne rrethin tim shoqeror.

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetër 31 Maj 2010 04:29
Liqenimagjepsur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të Liqenimagjepsur Kliko këtu për të kontaktuar me Liqenimagjepsur (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: Liqenimagjepsur Shto Liqenimagjepsur në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto Liqenimagjepsur në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Kjo varet nga ty se nese une shoh dy njeres ,nje njeri te veshur firmato nga koka deri tek kembet me terheq veshja per momentin e shikoj por kjo sdo te thote qe opinioni im per ate njeri eshte pozitiv i kam pare vetem nje ane te tij.Nese kam perpare nje njeri qe nuk lahet i vjen era kellire dhe me ka ca rroba zhyl sic eshte vete sigurisht opinioni sdo jete i njejte me kete te parin sepse ai flet vete ska nevoje per koment .Ka njeres qe jane aq te kujdeshmen ne veshje te rregullt dhe jane te crregullt ne pune ne jeten e perditshme .Une i kushtoj shume pak rendesi veshjesh se nje njeriu preferoj ta njoh me pare .

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetër 31 Maj 2010 12:43
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të BIONDIA Kliko këtu për të kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto BIONDIA në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Re: Re: Veshja dhe Opinioni

Citim:
Po citoj ato që tha Liqenimagjepsur

Dmth kur ti del je e kondicionuar kur vishesh nga opinioni i te tjereve se si do mendojne ata mbi veshejen tende?

E hapa kete argument se ne mes shoqerie me drejtuan kete pyetje
dhe jam kurioz se si do te shprehen njerez qe nuk jane ne rrethin tim shoqeror.



Jo nuk influencohem nga opinioni i te tjereve vishem sipas stilit/qejfit tim si dhe per tu ndjere sa me rehat.... sme ben pershtypje fare se ca mendojne te tjeret per veshjen time.

Ti ca pergjigje i ktheve shoqerise ne lidhje me kete argument se me bone kurioze nashti?

__________________
.

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetër 31 Maj 2010 13:16
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të AngelDevil Kliko këtu për të kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto AngelDevil  në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Në bankat e shkollës.
Mesazhe: 8180

Veshja dhe Opinioni

Sikurse çdo gje tjeter edhe veshja ka disa rregulla.

Rr.nr.1 - Asnjehere mos u vish per te tjeret (opinion). Do dukesh si njeri i hutuar.

Rr.nr.2 - Asnjehere njesoj si te tjeret.Do dukesh si shtepia e femijes.(jo çdo gje qe del ne mode n'a shkon)

Rr. nr.3 - Vishu shtrenjte. Tregon i/e rregullt. (jo si cepat e bluzeve,njera me e gjate e tjetra me e shkurter).


Ps: Nuk i shikoj dot njerzit e sajuar. Me pelqen veshja e rafinuar.
Nuk i jap aq rendesi veshjes se sa detajes...

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetër 01 Qershor 2010 00:19
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të cecilia Kliko këtu për të kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: cecilia Shto cecilia në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto cecilia në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Veshja dhe Opinioni

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia
Sikurse çdo gje tjeter edhe veshja ka disa rregulla.

Rr.nr.1 - Asnjehere mos u vish per te tjeret (opinion). Do dukesh si njeri i hutuar.

Rr.nr.2 - Asnjehere njesoj si te tjeret.Do dukesh si shtepia e femijes.(jo çdo gje qe del ne mode n'a shkon)

Rr. nr.3 - Vishu shtrenjte. Tregon i/e rregullt. (jo si cepat e bluzeve,njera me e gjate e tjetra me e shkurter).


Ps: Nuk i shikoj dot njerzit e sajuar. Me pelqen veshja e rafinuar.



sa e komplikoni jeten o njerez rregulla rregulla rregulla ....

Vishuni si tjua ndjeje ..... te ndiheni sa me rehat te dukeni bukur tju pelqeje vetja ne pasqyre ..... shtrenjte e lire firme apo jo firme who cares rendesi ka qe ndjehem rehat une e kaq.

__________________
.

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetër 01 Qershor 2010 00:23
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të AngelDevil Kliko këtu për të kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto AngelDevil  në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Në bankat e shkollës.
Mesazhe: 8180

Re: Re: Veshja dhe Opinioni

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


sa e komplikoni jeten o njerez rregulla rregulla rregulla ....

Vishuni si tjua ndjeje ..... te ndiheni sa me rehat te dukeni bukur tju pelqeje vetja ne pasqyre ..... shtrenjte e lire firme apo jo firme who cares rendesi ka qe ndjehem rehat une e kaq.



Avash ti mi avash

E kam permend tek rregulli nr1

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetër 01 Qershor 2010 00:25
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të cecilia Kliko këtu për të kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: cecilia Shto cecilia në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto cecilia në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: Re: Re: Veshja dhe Opinioni

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


Avash ti mi avash

E kam permend tek rregulli nr1



Jam me nerva sot ... mos me thoni qe sju paralajmerova

__________________
.

Denonco këtë mesazh tek moderatorët | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetër 01 Qershor 2010 00:27
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko këtu për Profilin Personal të AngelDevil Kliko këtu për të kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kërko mesazhe të tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  në listën e injorimit Printo vetëm këtë mesazh Shto AngelDevil  në listën e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Përgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:26 Hap një temë të re    Përgjigju brenda kësaj teme
Gjithsej 11 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mëparshme   Tema Tjetër

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Moda dhe Estetika > Veshja dhe Opinioni

Përgatit Këtë Faqe Për Printim | Dërgoje Me Email | Abonohu Në Këtë Temë

Vlerëso këtë temë:

Mundësitë e Nën-Forumit:
Nuk mund të hapni tema
Nuk mund ti përgjigjeni temave
Nuk mund të bashkangjisni file
Nuk mund të modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko për tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet që gjenden tek Forumi Horizont janë kontribut i vizitorëve. Jeni të lutur të mos i kopjoni por ti bëni link adresën ku ndodhen.