Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > 8 Maj 2011. Zgjedhjet per pushtetin lokal.
Gjithsej 65 faqe: « E parė ... « 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Re: Lajmi i fundit:

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner
-sipas burimeve te sigurta-


BE-ja, Ambasadori Amerikan=Qeveria Amerikane, OSBE/ODIHR i kane kerkuar Sali Berishe-Kriminelit te japi DOREHEQIE ne rruge PAQESORE, duke shmangur keshtu VRULLIN e URREJTJES Popullore qe ka nisur!

Arsyeja: Vjedhes i Votes se Lire te Popullit, Kapje te KQZ-se dhe shkelje te Kushtetutes e Ligjit. I mosdeshiruar nga SHUMOCA e popullit shqiptare e vertetuar ne votimet e bera.


Vizioner!

Mendoj se ketu e ke gabim, ose me sakte nuk duhet te jete aq i sigurte ai lajmi. Jo se korrektesisht (me konceptimin perendimor te demokracise) Sala duhet te japi doreheqje per cfare ndodhi dhe per me teper per rezultatin qe morri, por per vete faktin sepse ne te njejten menyre "korrektesisht" Sala mund tu pergjigjet qe "ne cilat raste ne shtetet tuaja, automatikisht, kur humbet zgjedhjet vendore jep doreheqjen qeveria" ose "KQZ eshte nje institucion i pavarur ketu tek ne".

Ma merr mendja se nderkombetaret i ka zene nje hall i madh me ne (edhe psa personalisht mendoj se kane kontribuar vete ne krijimin e ketij halli), dhe po mundohen te zgjidhin te pazgjidhshmen.
Personalisht, nga sa e kuptoj Salen ai do i shkoje deri ne fund budallallekut te tij pa menduar per konseguencat, sic ka bere gjithmone. Problemi eshte, si gjithmone, qe llogarine e paguan populli/shteti shqiptar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2011 12:16
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner





I qete jam Fleurs, aq me shume tani, sa kurre ne keto dite




Dakort, me vjen mire qe je mire

kam 4 vrejtje per ty..nese i pranon do t'jap dhe pergjigjen..qe ti kerkon.

1- un ste shkela syrin, ti pse e ben? ( gjeji thelbin, jo thjesht si xhest) .

2- Ti kerkon Demokracin,dhe je pa ngjyra politike? me bind!

3- Pse hedh shkrime te Sali Berishes, ne kete teme, kur ketu behet fjale per zgjedhje Lokale?( qe do thuash, sepse Sala komandon, mos e thuaj e e kam Sterdegjuar, me mijera here)..i ka dale boja.

4- Dua pak burimin e atij pergenjeshtrimit te fundit.(.nese eshte Shekulli, mos e mer mundimin hiç.).


Flasim.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2011 12:18
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Lulke nderroje ate foto te keqen vllai!

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2011 12:24
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Thumbs up

Mbrapa ka lėnė kakėn!

Vargje nga Arben Duka | 21/05/2011 |

Kur ngatërron gejtin,
o Risto Ristani,
s'je tek vend' i duhur ,
s'të merr aeroplani!


S'të merr aeroplani,
more tungjatjeta,
dhe më keq akoma,
të digjet bileta!


Dhe në rastin tonë,
paralelja ruhet,
kur nuk e hedh fletën,
në kutinë që duhet!


Kjo vlen si parim,
jo thjeshtë për biletat,
sepse në kuti,
ju i shtuat fletat!


Po "makineria",
që s'ja hëngrëm hakën,
shpesh nga shpejtësia,
mbrapa ka lënë kakën!


Dhe një letre sheshi,
kërkon t'i jap vlerë,
ndaj i gjithë procesi,
qelbet kaq shumë erë!


O Risto Ristani,
që ke mendjen pushkë,
me "votim" gomarin,
ti po e nxjerr mushkë!


Me vula e kode,
keq i ke përlier,
do ti japësh Salës
një mandat të dhier!


Kjo s'është punë jursiti,
o Risto Ristani,
është kokë e këmbë,
vepër dhjeramani!


Sot ti komandon,
vetëm tri robota,
nga katër të marrë,
po përdhoset vota!


Nga kjo badërdi,
po çuditet bota,
shumë shpejt kundër jush,
do të kthehet rrota!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2011 12:27
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmoKer
heavy ...

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Mesazhe: 2511

Qe eshte i sakte nuk e luan topi ate lajmin por burimin nuk po e themi se nga vjen !!


Cdo shkrim qe na sjell vizo me kaq urrejtje dhe inat qe flet kundra bossit , kishe gjet nje menyre e kishe vrare dhe kishe lene menjane gjith keto inate personale ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2011 12:28
SmoKer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmoKer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha fleurs de l'orne



Dakort, me vjen mire qe je mire

kam 4 vrejtje per ty..nese i pranon do t'jap dhe pergjigjen..qe ti kerkon.

1- un ste shkela syrin, ti pse e ben? ( gjeji thelbin, jo thjesht si xhest) .

2- Ti kerkon Demokracin,dhe je pa ngjyra politike? me bind!

3- Pse hedh shkrime te Sali Berishes, ne kete teme, kur ketu behet fjale per zgjedhje Lokale?( qe do thuash, sepse Sala komandon, mos e thuaj e e kam Sterdegjuar, me mijera here)..i ka dale boja.

4- Dua pak burimin e atij pergenjeshtrimit te fundit.(.nese eshte Shekulli, mos e mer mundimin hiç.).
Flasim.




Lule, ti pergjigjesh GJITHMONE me pyetje-kunderpyetje ( jo vetem tek kjo Teme por e ke praktike ne shume Tema), dhe SHUME RRALLE jep mendim konkret tendin


Prandaj po e kursej veten te te jap pergjigje SEPSE do marr perseri Kunderpyetje si pergjigje.


p.s. Shkelja e syrit nuk ka kuptim negativ,- mendoj une por, po ste pat pelqy...Sorry!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2011 12:31
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha SmoKer


Cdo shkrim qe na sjell vizo me kaq urrejtje dhe inat qe flet kundra bossit , kishe gjet nje menyre e kishe vrare dhe kishe lene menjane gjith keto inate personale ...



NUK JAM Kriminel.

As kam vrare njeri dhe as KAM NDERMEND ta bej ndonjehere!

Edhe per Salen plus te gjithe Kliken e tije, NUK KERKOJ Vrasjen por BURGIMIN E PERJETSHEM!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2011 12:33
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmoKer
heavy ...

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Mesazhe: 2511

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner


NUK JAM Kriminel.

As kam vrare njeri dhe as KAM NDERMEND ta bej ndonjehere!

Edhe per Salen plus te gjithe Kliken e tije, NUK KERKOJ Vrasjen por BURGIMIN E PERJETSHEM!




... qenke duke prit ca !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2011 12:37
SmoKer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmoKer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Re: Re: Re: Buongiorno Lule!

Citim:
Po citoj ato që tha arturm
Ok pra. Atehere pergjigju pyetjes sime te thjeshte dhe te drejtperdrejte:
NE FRANCE ESHTE E VLEFSHME NJE VOTE E HEDHUR NE NJE KUTI TJETER?

(po nuk u pergjigje me nje Po ose nje JO do te te quaj prape shejtanke )


P.s. shejtanke nuk e them ne sensin e keq, por qe nganjehere jep pergjigje "alla politikanshe". Jo se jam kunder ketyre tip pergjigjeve, sepse i perdor edhe une, por kur pyetjet jane direkte duhen pergjigje direkte. Ne nuk jemi politikane zanati qe te mos mund ta themi te verteten kur ajo ja ben muuuuuuuuuuu, apo jo?




Kudo ne bote, arturm, ka lloj lloj njerezish,si psh, qe votojn per here te 1.
2-qe jane pak te rrjedhur,, ne kuptimin e mire te fjales, apo te keq,.. pse jo dhe nga mosha te ndryshme, te rinj( qe s'ja kane haberin,ose te plakur, qe s'shohin mire nga syt),ose te paditur, e konfuze, qe s'din nga t'ja mbajn(si psh atate humburit.). nuk llogariten.. Vetem ata me te meta Mendore..(flas ça di un, e si funksionon ketu).

Hyra ne detaje elementare, jo filozofike, ose si e the dhe vet, *Alla-Polikançe*...mendoj se i pershtaten me shume, nivelit tone kulturor, (sikurse kultura Franceze, dhe Shqiptare, jane shume te ndryshme) dhe çudite s'marojne kurre.

Nje gje kam te qarte, dhe qe e di me saktesi( per me shume, te kthej pergjigje diten e Hene ).
Nje Flete Votimi, eshte eshte e vlefshme,e vulosur, e shqyrtyar mire, edhe nese eshte hedhur gabimisht ne favor te kujtdo Antari qe kandidon, eshte e vlefshme..sepse kalon ne Proçesverbal,shqyrtohet, nese ka manipulime.
MBASE JAM GABIM.

Tani shtroj pyetjen..pse ju shqeteson ky Rinumerim votash ?

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2011 12:38
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Citim:
Po citoj ato që tha bruni22
Lulke nderroje ate foto te keqen vllai!


Huh ça gzimi, u bera me nje vella te trete !

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2011 12:42
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:44 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 65 faqe: « E parė ... « 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > 8 Maj 2011. Zgjedhjet per pushtetin lokal.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.