Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Cfar s'do benit kurre ???
Gjithsej 19 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Eyesight
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 13/04/2006
Vendbanimi: Diku atje tej, atje ku ti nuk me arrin dot...
Mesazhe: 390

Citim:
Po citoj ato që tha Green_Mamba
Never say never...


Jam plotesisht dakort!!!

__________________
The greatest thing we'll ever learn is just to love and be loved in return

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2006 12:42
Eyesight nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eyesight Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eyesight (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eyesight Shto Eyesight nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eyesight nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diellza26
i am a good person

Regjistruar: 09/07/2004
Vendbanimi: ku te dua
Mesazhe: 359

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Nuk ve doren ne zjarr per asgje...jetes si dihet!


Jam plotesisht me mendimin tend amor, mgjth s'do i beja kurre keq njeriu, absolutisht jo me vetedije apo vetdashje.

__________________
Duajini prinderit nese jane njerez te mire, e nese jo, atehere, durojini.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2006 09:11
diellza26 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diellza26 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diellza26 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: diellza26 Shto diellza26 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diellza26 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha katilesha007
pastaj kjo varet edhe me vetsugjestionimin...keshtu nqs njeriu e ushqen veten me mendimin qe nuk e bej kete,te jesh e sigurt qe edhe ne rastet me depresive nuk e ben...


Je e sigurte?

Auto-asgjesimi nuk ndodh vetem ne kushte depresive.Personalisht do preferoja te mos isha fare sesa te jetoja ne ca kushte,zgjidhje imja personale e cila s'ka te beje fare me kushte depresioni.Eksperienca ime ne fushen qe studioj me ka vene ne kontakt me rastet me ekstreme te vuajtjes njerezore,njeriu ne nje pike duhet te dije ti thoje vetes"mjaft".Dhe ai"mjaft"-i me mire nga duart e mia.

Diellza,ka rrethana qe ta siguroj s'do me bente syri çap per ti hedhur trute ne ere tjetrit: njerez qe cenojne fizikisht psh prinderit,partnerin...,ose mua.Eshte situata qe te kthen ne vrases/e.Nje film i bukur ne lidhje me sjelljen situacionale eshte "das experiment",bazuar ne nje eksperiment te organizuar realisht i cili kthen njerez normale ne nazista.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2006 10:22
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Katilesha...kujdes me Amorin se te vras fare......e kam shoqe te vjeter. Ne vend se te t'i hedhe Amori trute ne ere, t'i hedh une per te. (po qe se e ngacmon ok)
Masanej...pse e imiton Amorin ne shkrime ti? Nuk e arrin dot jo, mos u lodh....eh....se mos je vetem ti qe shkruan si Amori, ka dhe te tjera emra...jane disa...hahahahaha.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2006 17:01
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


Je e sigurte?

Auto-asgjesimi nuk ndodh vetem ne kushte depresive.Personalisht do preferoja te mos isha fare sesa te jetoja ne ca kushte,zgjidhje imja personale e cila s'ka te beje fare me kushte depresioni.Eksperienca ime ne fushen qe studioj me ka vene ne kontakt me rastet me ekstreme te vuajtjes njerezore,njeriu ne nje pike duhet te dije ti thoje vetes"mjaft".Dhe ai"mjaft"-i me mire nga duart e mia.


amor......gjithmone kam pas pershtypjen se ato qe vrasin veten ...kane karakter te dobet.....gjithsesi...jeta eshte e embel..kurse vetvrasja eshte i vetmi veprim per te cilen njeriu nuk mund te pendohet..............edhe pse mund et jete zgjidhja e njeriut......





Diellza,ka rrethana qe ta siguroj s'do me bente syri çap per ti hedhur trute ne ere tjetrit: njerez qe cenojne fizikisht psh prinderit,partnerin...,ose mua.Eshte situata qe te kthen ne vrases/e.Nje film i bukur ne lidhje me sjelljen situacionale eshte "das experiment",bazuar ne nje eksperiment te organizuar realisht i cili kthen njerez normale ne nazista.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2006 18:54
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
freeb
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 20/08/2004
Vendbanimi: Houston
Mesazhe: 172

Asgje s'eshte e sigurte, per shume gjera kam thene se nuk do t'i beja, por i kam bere...per shume te tjera kam thene nuk i bej, dhe i kam bere pa kuptuar...

__________________
Life is not measured by the number of breaths we
take, but by the moments that take our breath away

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2006 20:06
freeb nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė freeb Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me freeb (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: freeb Shto freeb nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto freeb nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
angelo22
*****iste

Regjistruar: 09/09/2006
Vendbanimi: diku ketu....
Mesazhe: 78

Citim:
Po citoj ato që tha freeb
Asgje s'eshte e sigurte, per shume gjera kam thene se nuk do t'i beja, por i kam bere...per shume te tjera kam thene nuk i bej, dhe i kam bere pa kuptuar...



kjo eshte mese normale se une nuk e ve doren ne zjarr per asgje se gjithcka ndodh eshte e momentit dhe nuk i dihet se cfare jemi te afte te bejme .
Por ne themi per ato gjera qe ne jemi koshient ndaj tyre.OkPra jane disa gjera qe ti ndoshta nuk i ben ,por mua sme vret ndergjegja dhe mund ta bej.Apo jo....?

__________________
nese do ti shpetosh tundimit,menyra me e mire eshte ti nenshtrohesh atij

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2006 23:00
angelo22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė angelo22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me angelo22 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė angelo22't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: angelo22 Shto angelo22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto angelo22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Topolina
Mbreteresh e dhimbjes...

Regjistruar: 19/04/2006
Vendbanimi: *Ne boten e endrave*
Mesazhe: 102

S'do vras njeri!

__________________
~Nese nje dite me nuk do jem,me shkruaj... dhe nen toke e jotja jam...~

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2006 10:47
Topolina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Topolina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Topolina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Topolina Shto Topolina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Topolina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
freeb
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 20/08/2004
Vendbanimi: Houston
Mesazhe: 172

Citim:
Po citoj ato që tha Topolina
S'do vras njeri!


Po sikur te besh nje aksident me makine psh e padashur te vrasesh dike?

E vetmja gje per te cilen them se nuk do ta bej kurre eshte "te mos them kurre "kurre""

__________________
Life is not measured by the number of breaths we
take, but by the moments that take our breath away

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2006 21:15
freeb nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė freeb Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me freeb (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: freeb Shto freeb nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto freeb nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

never say never.......

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shtator 2006 09:38
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:17 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 19 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Cfar s'do benit kurre ???

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.