Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > RAST PAS RASTI GODITJET QE PO MERR KRIMI DHE KORRUPSIONI
Gjithsej 37 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha varka
Per rengen skam ndoje informacion ne eshte hequr apo dorehequr por me duket si pa kuptim te behet ndonje veprim perpara se te shprehen organet e drejtesise gjykata /prokuroria.




Qe kur na qenke bere kaq garantist ti o Varka (apo kur te intereson?). Denimet administrative jane gje tjeter nga denimet penale. Po marrim shembullin e niperve trima te Sales qe qelluan me kobure ne mes te Tiranes. Ne menyre korrekte nga Ministri i atehershem Olldashi u pezulluan direkt nga detyra si denim administrativ dhe ceshtja ju kalua Prokurorise per nje denim te mundshem penal. Shume veta jane shkarkuar nga doganat, psh, pa pritur qe per ta te veproje drejtesia, etj etj etj.

Kjo sidomos per faktin qe administrata ka nevoja/perparesi te tjera nga gjykata. Po marrim rastin e mesuesit qe kerkonte seks ne kembim te provimeve. Ishte ne nevojen/detyren e administrates se Ministrise se Arsimit ta pezullonte urgjent nga detyra ate mesues, pa qene nevoja te priste vendimin e gjykates (i cili fiziollogjikisht vjen shume me vone).

Kaq, po e morre vesh e morre.

Citim:
 
Ndersa per rastin e dibres di qe ai dha doreheqjen dhe u paraqit edhe ne prokurori per te deshmuar.




Qe nga rasti i plasjes se skandalit e deri sa Dibra "dha doreheqjen" kaluan muaj Varka (por ti s'dike shume per kete). Dibra dha doreheqjen kur "nuhati" qe ceshtja u komplikua shume edhe nga pikepamja penale. Por ne rastin e daljes se kasetes se rregjistruar ne shtyp, ne nje interpelance parlamentare ku i eshte kerkuar ta shkarkoje nga detyra, Sala e ka mbrojtur Dibren (kuptohet pse) duke iu apeluar nje "vendimi gjyqesor". Ka kaluar nje vere e tere me kete skandal dhe Dibra ka qendruar ne krye te detyres.

Pse per rastin e Gjermenit nuk thua "te veproje njehere drejtesia" ti o Varka? Pse, me te drejte, ashtu si edhe une, kerkon qe te japi doreheqjen nga detyra? "Garantizmi" kundrejt Rrenges nuk vlen edhe kundrejt Gjermenit?

Citim:
 
Drejtimi i nje shteti artum eshte kompleks dhe dua apo sdua vihen re dhe gabime dhe mangesi ...




....... dhe hi syve.

Nga ky i fundit duhet te kemi te gjithe kujdes. Eshte per kete qe une te kerkova ti japesh seriozitet temes qe ke hapur vete, sepse po na solle ketu episode pune te finances duke na i kaluar si "rezultate te medha ne luften kunder krimit dhe korrupsionit", bie ne gracken e te quajturit "te hedhesh hi syve"

Citim:


 por problemet qe na solle ketu jane pa vlere ose kane shume pak vlere per te gjykuar punen e mire ose te keqe te nje qeverie.


Lexo cfare shkruaj me siper.

Nqs ti quan "me vlere" ne luften kunder krim/korrupsionit mbylljen e fabrikes fantazme ne Kavaje, nuk e kuptoj si qenka "pa vlere" denimin administrativ te Shefave te  Institucioneve te Larta te Shtetit sic eshte rasti i Rrenges apo i Dibres (qe ne fund te fundit une i solla si shembull sepse ka me dhjetera te tjere)???

Paskemi parametra te ndryshem mates atehere.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Qershor 2007 16:20
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

Berat-Burime të besueshme të Gjykatës së faktit në Berat thanë dje për gazetën se pak ditë më parë,Gjykata e Apelit në Vlorë ka dhënë verdiktin e saj për shefin e Zyrës së Transporteve në bashkinë e Beratit, Stavri Duhanxhiu dhe për qytetarin beratas, Dhimitër Bitri. Të njëjtat burime shpjeguan se me vendim të formës së prerë të kësaj gjykate, 48-vjeçari Dhimitër Bitri u dënua me një milion lek të reja gjobë për veprën penale të “mashtrimit”, ndersa dhimiter bitri me 6 muaj burg.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Qershor 2007 18:01
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Kush e heq Rrengen mo cuna,ca jeni duke fol ju.Aty eshte dhe po i shtrin tentakulat edhe me shume.

Burime "shoqerore" me thane se perpara disa ditesh Adem Rrenga pati nje takim me degen e tatim-paguesve ne Fier ku u shpreh hapur kunder loricaffe dhe digitalb. "brenda pak kohesh do e shikoni se ku do perfundojne lori caffe dhe digitalb" (fjalet e Rrenges keto).
Pas largimit te tij nga qyteti ne nje numer te konsiderueshem lokalesh ne kete qytet u bene kontrolle dhe u vune gjoba deri ne 20 mije leke (te reja) te gjitha subjekteve te cilat konsumonin lori caffe.

P.S Nje shoku im ne Fr e ka akoma faturen e gjobes prej 20 mije lekesh

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Qershor 2007 18:37
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Burime te besueshme te gjykates..... thane qe Gjykata ka nxjerre nje verdikt ........


Hajde gjuhe shqipe hajde.

P.s. Eshte e vertete qe, nese  me perpara fshataret zbrisnin ne qytet dhe visheshin polica, tani zbresin ne qytet dhe behen gazetare.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Qershor 2007 23:32
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

Sikur te benim konkurs letersie patjeter qe do te merrje ndonje flete lavderimi me keto nderhyrjet e tua prej analisti te vertete.
Ty dhe ndonje tjetri mund tu dken qesharake dhe te pakuptimta informacionet e nxjerra nga gazetat por sbesoj qe te te duken qesharake dhe permbajtja e tyre.
ambasadori shqiptar ne kosove
konsulli grek ne athine
4 oficere plocie nje prej tyre shef kufir,tjetri shef komisariati,tjetri oficer
shefi i transporteve ne bashkine e beratit jane vene nen pranga ose ghykohen te lire kundrejt akuzave per korrupsion ne harkun kohor te nje jave.
Per ty mbase seshte ndonje arritje e madhe por per shume te tjere jane sinjale shprese.
Mbeshtetja e fuqishme qe i dha bushi qeverise sot eshte shume sinjifikative dhe sdo shume koment.
citoj z.xh bush
Qeveria amerike mbeshtet qeverine shqiptare ne luften kunder korupsionit dhe kriminalitetit.

Analizen dhe redaktimin po ta le ty artum.

Modifikuar nga varka datė 11/06/2007 ora 00:04

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Qershor 2007 23:56
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

Anija e transportit "klaus" eshte bllokuar nga policia ne portin e durresit me akuzen e kondrabandes se naftes.Tre persona jane ndaluar dhe jane cuar per ndjekje penale.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2007 14:32
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

mund të mbështeteni tek Amerika


George W.BUSH


Mirëdita!

Zoti Kryeministër, faleminderit për mikpritjen. Falenderoj gjithashtu edhe Presidentin për mikpritjen.

Jam krenar që jam Presidenti i parë amerikan që vizitoj Shqipërinë. Është një nder i madh të përfaqësoj vendin tim këtu.

E kam pritur vërtet me padurim këtë udhëtim. Po kështu edhe bashkëshortja ime, Laura. Arsyeja që jemi këtu është se më pëlqen të vizitoj vendet që po punojnë shumë për ngritjen e institucioneve të domosdoshme për forcimin e demokracisë. Veçanërisht jam i lumtur që jam këtu në Shqipëri, në një vend që ka flakur tej vargonjtë e një shoqërie shtypëse dhe tani po i dëshmon botës çfarë është e mundur. Unë e përgëzoj popullin shqiptar dhe ju falenderoj për pritjen e ngrohtë edhe nga njerëzit në rrugë.

Ne patëm një diskutim shumë të mirë. Mësova shumë rreth vendit tuaj. Mësova faktin që ky është një vend që përkrah tregjet dhe është angazhuar për të bërë reformat e nevojshme, për të siguruar që biznesmenët e vegjël të mbijetojnë, që sipërmarrja të jetë e fuqishme dhe që sistemi i taksave të jetë i drejtë.


Jam i impresionuar me vendosmërinë e qeverisë për të luftuar korrupsionin


Jam i impresionuar me vendosmërinë e qeverisë për të luftuar korrupsionin, për të bërë të qartë se qeveria është e njerëzve, se qeveria mund të jetë e besueshme për popullin, duke larguar ata që do të përdornin postet e larta për të vjedhur taksapaguesit.

E vlerësoj këtë angazhim, zoti Kryeministër.

E vlerësoj faktin që Shqipëria është një model i tolerancës fetare. Gjithashtu, vlerësoj faktin që Shqipëria është një vend mik i besueshëm dhe një aleat i fortë. Kjo vizitë sot do të përcjellë një sinjal tek populli shqiptar: ju mund të mbështeteni tek Amerika, ashtu sikurse Amerika mund të mbështetet tek ju, për të punuar me përkushtimin e duhur për përhapjen e lirisë dhe, rrjedhimisht, edhe paqes.

Ne diskutuam një sërë çështjesh, diskutuam mbi problemet në Irak dhe Afganistan. Falenderoj Kryeministrin dhe qeverinë e tij për vendosjen e trupave shqiptare përballë rrezikut. Shqiptarët e njohin tmerrin e tiranisë. Për këtë, ata po punojnë për t'iu sjellë shpresën e lirisë popujve që nuk e kanë shijuar atë. Kjo është një përpjekje dhe sakrificë e nderuar, dhe unë e vlerësoj sakrificën tuaj.

Shqipëria ka 120 trupa komando nga më të mirët në Irak. Unë pata privilegjin për t'u takuar me disa ushtarë shqiptarë. Kjo është ajo çfarë unë u thashë: Ju thashë, para së gjithash, se ju jeni të nderuar nga ushtria jonë. Ushtarët tuaj janë të mirë në punën e tyre. Ata janë të stërvitur mirë, të disiplinuar dhe trima. U thashë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë kontributin e tyre.

Të njëjtën gjë bëjnë edhe qytetarët irakianë dhe, gjithashtu, u thashë atyre që kur të kthehen në shtëpi, t'iu dërgojnë fëmijëve dhe bashkëshorteve të tyre falenderimet e Shteteve të Bashkuara.

Familjet janë pjesë e jetës së një ushtari, aq sa është ai vetë.

Për këtë, zoti Kryeministër, ne ju falenderojmë shumë për angazhimin tuaj në lirinë e Irakut dhe të Afganistanit.

Kryeministri ka deklaruar se Shqipëria do të dërgojë 120 trupa shtesë në Afganistan këtë verë. Këto janë dy fronte jetike në luftën kundër terrorizmit dhe Shtetet e Bashkuara kanë një mik të fortë në Shqipëri në këtë luftë. Unë ju falenderoj për këtë.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2007 22:50
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Rrebesh
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 21/07/2005
Vendbanimi: In a Cell
Mesazhe: 122

Nga Fitorja ne Fitorje! UUUUURRRRRAAAAAAAA!
Varka!
Nuk luftohet korrupsjoni me cumcakiza borxh i nderuar.

__________________
Beloved corpses, you that once
Were the hope of my Homeland,

Modifikuar nga Rrebesh datė 12/06/2007 ora 07:32

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Qershor 2007 07:09
Rrebesh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Rrebesh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Rrebesh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Rrebesh Shto Rrebesh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Rrebesh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

• Policia e Fierit, ka arrestuar sot pasdite nje polic te komisariatit te Elbasanit Fierit, i cili dyshohet te jete i perfshire ne trafikun e lendeve narkotike.
Ne makinen e tij eshte gjetur 1 kg heroine.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Qershor 2007 22:37
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
northwest
derri do plumb

Regjistruar: 28/04/2006
Vendbanimi: mbrapa PC tende :)
Mesazhe: 362

Citim:
Po citoj ato që tha varka
• Policia e Fierit, ka arrestuar sot pasdite nje polic te komisariatit te Elbasanit Fierit, i cili dyshohet te jete i perfshire ne trafikun e lendeve narkotike.
Ne makinen e tij eshte gjetur 1 kg heroine.




Sa gjynah ky i shkreti qenka ndar ne 2 pjese,gjysma ne Fier dhe gjysma ne Elbasan he he he he,hajde zedhenes hajde varka im i dashur,pse keshtu i do PDja zedhenesat more kopuk pa tru ne koke apo e ke ngo dielli i madh qe eshte ne canada :p

__________________
If you can make life better for others and you fail to do so,you are wasting your time on earth..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Qershor 2007 23:53
northwest nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė northwest Kėrko mesazhe tė tjera nga: northwest Shto northwest nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto northwest nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:34 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 37 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > RAST PAS RASTI GODITJET QE PO MERR KRIMI DHE KORRUPSIONI

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.