Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Historia > Ēėshtja Kombėtare > Rreziku qe na kanoset nga greket.
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
cuninteligjent
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 10/03/2008
Vendbanimi: Tiran
Mesazhe: 51

ku dua te dal une? Jam teper i thjeshte e teper i drejtperdrejte. Ne shqiptaret sot jemi te rrezikuar nga asimilimi prej grekeve dhe serbeve. Shqiperia rrezikohet o njerez. aq gje nuk e kuptoni? PO sigurisht qe do tu dalin juve telashe pas nje deklarimi te tille. PO qameti nuk behet. Nuk plas lufte ketu ne itnernet jo. Te jeni te sigurt. Egoizmi juaj nuk mund ti shpetoje kompjuterat tuaj dhe rrjetin tuaj sepse truri juaj i vogel nuk kupton gje. Mos i mbyllni me temat pa i lexuar dhe te tjeret. Mund ta menaxhoj situaten pa probleme edhe pa ndihmen tuaj. Nuk jam konfliktual por dua tju tregoj nje rruge. RRugen e arsyes dhe tju mbush mendjen se jeni shqiptare o te mjere. Mos guxoni me te me censuroni keshtu.

__________________
be your self no matter what they say

Modifikuar nga erzeni_be datė 14/07/2008 ora 23:24

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2008 20:19
cuninteligjent nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cuninteligjent Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cuninteligjent (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cuninteligjent Shto cuninteligjent nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cuninteligjent nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Po nderroja titullin temes o çun inteligjent.
Pse ben paragjykime ne titull dhe gjera te tjera ne teme.
Une njoh shume çame dhe biles i kam dhe shoke te ngushte dhe ajo qe mendoj une per ta nuk mund ta gjej tek tema jote.
Te sugjeroj tituj te tjere si:
Shqiptaret dhe grekrit.
Pse grekrit nuk njohin çamet dhe çamerine.
Etj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2008 20:30
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
CYBORG
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 08/06/2008
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 72

o cuni

Ti ben gabin kur identifikon ortodokset me greket eshte njesoj sikur une te them musliman = turk .Keto nuk thuheshin ne kohe te Rilindjes e jo sot .

Sa per letrat e grekut une nuk mbaj pergjegjesi kujt ja bej 10 vjecare e kujt jo greku mund te jete ashtu sic thua ti por ama kij parasysh qe korcaret ashtu si gjithe shqiptaret e tjere perbuzen njesoj nga greku .

Une vij nga nje familje ortodokse megjithse veten e konsideroj ateist .Prandaj nuk ka lidje fare .Nuk jam ndjere ndonjehere grek dhe nuk dij te flas greqisht prandaj te gjitha ato qe mendon ekzistojne vetem ne koken tende.



Flamuj greke ne Korce nuk ka as te fshehur as sheshit prandaj ti mos e prish gjumin kot.Leri keto enderra me greke te armatosur qe djegin Korcen.
Ti flet sikur himaren na e ka marre greku ,tani te kemi kujdes korcen.Eshte e vertete qe ne Korce ka njefare influence greke si rezultat i faktit qe eshte afer kufirt dhe i faktit qe ka shume emigrante ne greqi ,por kjo ndodh besoj me cdo qytet kufitar.
Nuk eshte ndonje gje kaq alarmante.Nuk te dukem shqiptar une ty ?


Ajo qe thua per korcaret eshte genjeshter ,nuk ta kane borxh ty tu thuash gjera te tilla korcareve dhe as tu shesesh patriotizem prandaj mendohu thelle ti ne kete rast.

Une dokumenta greku nuk kam bere se nuk kam patur nevoje por di qe shume i kane bere ,e pastaj c te keqe ka ketu,jane mbi 500 000 shqiptare qe kane emigruar ne greqi dhe kane nevoje per dokumenta per te mos humbur vendin e punes .Po ata qe kane nderruar emer mos jane edhe ata tradhetare jo mo cuni ,e kane bere nga halli per te fituar buken e gojes .Jane mbase me shqiptare se ty e se mua.

E kane bere nga halli ,jo per ti bere dem shqiperise apo se nuk duan vendin e tyre.Ne qe jemi larg e dime se nuk ka si vendi tend po c ti besh .

Ate faktin qe na ka shpetuar turku ne 97 nga greku une nuk e besoj.Greqia eshte vend i NATOs dhe nuk mund te kryeje sulme ushtarake si te doje se mban pergjegjesi .Dhe qe turku na do kaq shume sa te luftoje me grekun per ne nuk me besohet .Ne 97 u krijuan shume legjenda .
Ti ke ndonje informate te sigurte per kete apo e ke me te degjuar .

Edhe nje keshille .Leri librat e rilindjes edhe te 1900 se nuk te vlejne shume .Sot shqiperia po hyn ne NATO neser do hyje ne BE ti akoma me 1900.


c beri greku ne 1920 ,po historia eshte plot me te tilla ngjarje o cuni .e tille ishte koha .Sot nuk mund te perseritet .


Per problemin cam nuk e njoh mire dhe nuk mund te flas .Ne nuk mund te bejme masakra te reja sot ne 2008 per te shpaguar masakrat e grekut te 1900.
.Po te them qe me mire ta mbyllim kete diskutim se vertet nuk ja vlen .

__________________
IGNORANCE IS CURABLE .STUPIDITY IS FOREVER .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2008 11:52
CYBORG nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė CYBORG Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me CYBORG (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: CYBORG Shto CYBORG nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto CYBORG nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cuninteligjent
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 10/03/2008
Vendbanimi: Tiran
Mesazhe: 51

O cyborg. Qe je filogrek kete e vertetove me ate cfare shkruajte. DO ta kuptosh o njeri qe ne edhe sot jemi te rrezikuar shme te asimilohemi nga greket? DO ta kuptosh qe jane njerez me folozofi si e jotja qe i ndohmojne greket te na asimilojne? Qe ta besosh kete po te jap nje fakt. Ne Korce ka dy shkolla private greke ndersa ne greqi asnje shkolle shqiptare.

Sa per faktin e vitit 997 ti nuk dike te informohesh. Nuk lexon as gazeta as shikon tv. Te gjithe e dhane kete.

__________________
be your self no matter what they say

Modifikuar nga erzeni_be datė 14/07/2008 ora 23:24

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2008 11:32
cuninteligjent nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cuninteligjent Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cuninteligjent (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cuninteligjent Shto cuninteligjent nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cuninteligjent nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cuninteligjent
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 10/03/2008
Vendbanimi: Tiran
Mesazhe: 51

...

Ti cyborg thhua qe historia nuk mund te perseritet? Une besojnse ashtu si po rrjedhin ngjarjet mund te them qe historia endenuk ka mbaruar por vazhdon. Greket vrane e preskutuan me mijera came ne vitin 1945 dhe kjo gje vazhdon edhe sot. A nuk hyne komandot greke ne vitin 1993 ne peshkepi te permetit dhe bene atje nje masaker me ushtaret shqiptare. Ku jeni o shqiptare? a ju ka zene gjumi? Zgjohu cyborg zgjohu dhe shiko se cfare po na bejne greket. Une vertet nuk e kuptoj se ku do te dalesh ti cyborg me ato qe thua. Kerkon te mbrosh greket apo ke dicka tjeter ne mendje. Sepse nga ato qe thua ti cyborg mund te analizohet lehtesisht vetem nje gje. Qe ti nuk mbron shqiptaret bile edhe hera heres nuk u jep te drejte kur shqiptaret nderrmarin masa mbrojtese ndaj jetes se tyre

__________________
be your self no matter what they say

Modifikuar nga erzeni_be datė 14/07/2008 ora 23:24

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2008 14:38
cuninteligjent nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cuninteligjent Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cuninteligjent (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cuninteligjent Shto cuninteligjent nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cuninteligjent nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

A mund ti ndryshohet titulli kesaj teme duke ju vene - rreziku qe na kanoset nga greket...
Jo per gje por edhe une i urrej greket , ndoshta sepse si cdo cam i mire e kam ne gen urrejtjen ndaj tyre .Por kur lexoj titullin e kesaj teme nuk di se cfar te shkruaj , mos valle duhet te flas per veten?!
Nuk e di , une si cam nuk shoh ndonje ndryshim nga shoket e mi te cilet nuk jan cam por jan njelloj si une shqiptar.
Keshtu qe sic e thash edhe te tema tjeter qe u mbyll ky lloj titulli qe eshte vene ne kete teme eshte i papershtatshem me llogjiken e temes.
Gjithe te mirat nga diabolic.

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2008 15:41
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
CYBORG
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 08/06/2008
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 72

Po perpiqem edhe nje here te shpjegohem megjithse po me diket humbje kohe ky diskutim.

Citoj Greket vrane e preskutuan me mijera came ne vitin 1945 dhe kjo gje vazhdon edhe sot

Ne 1945 ka ndodhur ,po qe te kene masakruar came edhe sot une nuk e kam degjuar .

Gjithcka ka ndodhur ne 1945 jo sot.Ku ke degjuar ti per masakra te grekeve ndaj shqiptareve sot sic thua .

Ato qe ndodhin me emigrantet qe keqtrajtohen nuk ndodhun vetem me greqine .edhe italianet mbyten ate anijen me te pafajshem ne otranto e nuk eshte se na duan me shume se greku.


kur kane sulmuar si ne 93 u eshte dhene pergjigjja e duhur dhe nuk e kane pushtuar ndonje qytet apo jo .

Citoj Kerkon te mbrosh greket apo ke dicka tjeter ne mendje.
Cfare tjeter ,thuaje ate qe mendon o cuni cfare jane keto shprehje pa kuptim.


Une perpiqem te mbroj ate qe ka te drejte cuni .cdo te thuash kur marrin masa mbrojtese ndaj jetes se tyre ,Per c’ masa mbrojtese e ke fjalen ?
Sa me shume perpiqem te arsyetoj me ty aq me shume zhgenjehem .per c masa mbrojtese qenkam kunder une se spo te kuptoj ?
Nese ti ke kaq problem me greket cfare propozon . tu shpallim lufte ? te veme ti djegim .c zgjidhje i jep ti problemit shqiptaro grek .Ma thuaj te lutem .




.Mbroj shqiptaret sepse jam shqiptar po nuk mund tu jap gjithmone te drejte vetem shqiptareve dhe te them te gjithe te tjeret nuk vlejne asgje jane arrmiq duhen luftuar
.Une perpiqem te arsyetoj dhe te mbroj te drejten me aq sa dij dhe aq sa e mendoj .
Sa per shkollat greke ne korce eshte pergjegjesi e qeverise shqiptare te kerkoje shkolla shqiptare ne Greqi .
Edhe lejen per hapjen e atyre shkollave e jep ministria e arsimit shqiptare nuk e jep qyteti i Korces .Prandaj leri keto argumenta koti .
Ne ke per te diskutuar si njeri jep argumenta jo llafe koti .

Per diabolic . eshte e dyta here edhe per mua qe e them qe nuk ka lidhje as me camet as me problemin cam kjo teme .Le qe pastaj te thuash c mendoni per camet eshte ofensive ndaj tyre ,se duket sikur kushedi cfare jane camet.

__________________
IGNORANCE IS CURABLE .STUPIDITY IS FOREVER .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2008 16:05
CYBORG nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė CYBORG Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me CYBORG (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: CYBORG Shto CYBORG nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto CYBORG nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Epo si ta kuptojme kete teme,kur edhe nismetari i saj nuk di se ku deshiron te dali???



Citim:
Po citoj ato që tha cuninteligjent

Eria ku dua te dal une? Se pari egoizmi yt nuk eshte nje arsye e vlefshme per te mbyllur temen qe hap une. DO te ta jepja kete te drejte vetem nese do te jesh ne pozicionin e Zotit.. POr une di qe edhe ti je nje qenie e mjere porsi une me aspak me shume te drejta se une. Keshtu qe askush te mos guxoje te censuroje mendimet e mia sepse askush nuk eshte ne nivelin e duhur per te kuptuar ate qe shkruaj une.

Eria ku dua te dal une? Jam teper i thjeshte e teper i drejtperdrejte. Ne shqiptaret sot jemi te rrezikuar nga asimilimi prej grekeve dhe serbeve. Shqiperia rrezikohet o njerez. aq gje nuk e kuptoni? PO sigurisht qe do tu dalin juve telashe pas nje deklarimi te tille. PO qameti nuk behet. Nuk plas lufte ketu ne itnernet jo. Te jeni te sigurt. Egoizmi juaj nuk mund ti shpetoje kompjuterat tuaj dhe rrjetin tuaj sepse truri juaj i vogel nuk kupton gje. Mos i mbyllni me temat pa i lexuar dhe te tjeret. Mund ta menaxhoj situaten pa probleme edhe pa ndihmen tuaj. Nuk jam konfliktual por dua tju tregoj nje rruge. RRugen e arsyes dhe tju mbush mendjen se jeni shqiptare o te mjere. Mos guxoni me te me censuroni keshtu.



Epo me ndrico ti te lutem???Clidhje ka mendimi mbi camet(dmth titulli qe ti i ke vene kesaj teme)me asimilimin grek...apo serb...
Na e trego rrugen e shpetimit,por ama gjej mjetet e duhura dhe jo duke permendur camet..ose ndonje krahine tjeter shqiptare,....
Zoteri akoma nuk e kuptoni perse i kam fshire temat tuaja???!!!
Sepse qe ne titull,juve gjykoni...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2008 16:24
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cuninteligjent
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 10/03/2008
Vendbanimi: Tiran
Mesazhe: 51

...

Perse ja vura kete emer? Ju e vertetoni me se miri qe kam pasur te drejte ta ve kete emer.

Perse gjithe keto kundershti? Perse nuk duhet te pyes cmendoni per camet? eshte pyetje e thjeshte dhe ska asgje per tu ofenduar apo qe perben rrezik aq te madh sa per mbyllje teme. Ju thoni perse ja ke vene emerin camet sepse nuk ka lidhje me ta. Une ju pyes. Perse jo? Perse mendoni qe nuk ka lidhje me camet? Nese egziston edhe vetem nje arsye e vlefshme dhe logjike qe e lidh emrin qe vura me camet atehere mendoj se ska arsye pse tema te fshihet. Dhe arsyeja eshte kjo.

Sot ne rrezikohemi te asimilohemi. Sot rrezikohemi qe greket te na marrin toka ashtu sic na moren Camerine. E kam thene dhe me pare. Cameria eshte plaga jone e madhe qe na dhemb gjithmone. Nuk duhet te harrojme. Duhet te kthejme koken prapa e te kujtojme. Ta bejme kete qe te shpetojme KOrcen gjirokastren e himaren. Dhe te bejme te gjitha perpjekjet per te vene ne vend te drejtat e cameve. Ti cyborg thua qe asnje cam nuk eshte persekutuar ne ditet e sotme> Ke degjuar ti cyborg qe greket nuk u japin te drejten e tokave te tyre cameve? A nuk eshte persekutim nese nuk i jep te drejten dikujt? Greket nuk u japin tokat cameve dhe per kete arsye egziston edhe ligji i luftes me shqiperine. PSe ne duhet te bejme sikur s ndodh asgje me greket?

Ja pra qe nje arsye e vlefshme e logjike egziston midis emrit te temes dhe asaj qe po diskutojme. Nese nuk e gjeni dot ju kete lidhje atehere me falni nese me veprimin tuaj me beni te vendos pikepyetje per nivelin e inteligjences suaj

__________________
be your self no matter what they say

Modifikuar nga erzeni_be datė 14/07/2008 ora 23:25

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2008 18:11
cuninteligjent nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cuninteligjent Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cuninteligjent (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cuninteligjent Shto cuninteligjent nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cuninteligjent nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cuninteligjent
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 10/03/2008
Vendbanimi: Tiran
Mesazhe: 51

...

Eria une nuk gjykoj asnje njeri. Une perpiqem te marr ne mbrojtje nje te drejte qe po humbet. Mos valle ti ke frike se nese jep opinionin tend atehere ne ate opinion ti do te gjykosh per keq camet? atehere ky nuk eshte problemi im eria por yti. prandaj mos fshi mendimet e mia por te tuat.

__________________
be your self no matter what they say

Modifikuar nga erzeni_be datė 14/07/2008 ora 23:25

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2008 18:14
cuninteligjent nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cuninteligjent Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cuninteligjent (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cuninteligjent Shto cuninteligjent nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cuninteligjent nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:10 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Historia > Ēėshtja Kombėtare > Rreziku qe na kanoset nga greket.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.