Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Nuk Jam Dakort
Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

Nuk Jam Dakort

isha ne shqipri dhe ajo qe me beri pershtypje ishte zhurma qe bente xhamija e tiranes me ate mikrofonin duke u falur.
nuk kam asgje me fete muslimane apo katolike.ai hoxha le te vazhdoje e te falet no problem.por kam nji lutje a ka mundesi qe ate mikrofonin mos ta nxjerri jashte.dakort le te falet po le ta beje mrena xhamis te degjojn ato qe duan te falen.
me thon te drejten mua me acaron kur e degjoj thjesht per arsyen qe nuk kuptoj asnjigjo.edhe bertet shum.

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2008 11:34
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Re: Nuk Jam Dakort

Citim:
Po citoj ato që tha dodgy
isha ne shqipri dhe ajo qe me beri pershtypje ishte zhurma qe bente xhamija e tiranes me ate mikrofonin duke u falur.
nuk kam asgje me fete muslimane apo katolike.ai hoxha le te vazhdoje e te falet no problem.por kam nji lutje a ka mundesi qe ate mikrofonin mos ta nxjerri jashte.dakort le te falet po le ta beje mrena xhamis te degjojn ato qe duan te falen.
me thon te drejten mua me acaron kur e degjoj thjesht per arsyen qe nuk kuptoj asnjigjo.edhe bertet shum.



Ndoshta po te jene artopalantet dhe fonia te nje niveli te larte (Bose?? ) nuk do te te bente aq pershtypje.
Pra te rinovohet teknollogjia ................. .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2008 02:53
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
durrsak
INXHINJER LULESH

Regjistruar: 17/11/2004
Vendbanimi: USA Arizona
Mesazhe: 1455

Re: Nuk Jam Dakort

Citim:
Po citoj ato që tha dodgy
isha ne shqipri dhe ajo qe me beri pershtypje ishte zhurma qe bente xhamija e tiranes me ate mikrofonin duke u falur.
nuk kam asgje me fete muslimane apo katolike.ai hoxha le te vazhdoje e te falet no problem.por kam nji lutje a ka mundesi qe ate mikrofonin mos ta nxjerri jashte.dakort le te falet po le ta beje mrena xhamis te degjojn ato qe duan te falen.
me thon te drejten mua me acaron kur e degjoj thjesht per arsyen qe nuk kuptoj asnjigjo.edhe bertet shum.



Ndersa po kaloja nje dite te nxeht vere ne rrugen e Kavajes mu desh te ndaloja prane Xhamis per te blere disa gjera. Aty me zune syte disa burra me mjekerr qe po benin bisede me ze te lart dhe te trash sigursht. I gezuar mendova se duhet te ishin tenore dhe nje koncerrt i tille me duhej ta shikoja ne Tiran. U afrova nga afer per te kuptuar me mire dhe pashe "burrat" me mjekerr (disa si qimet e misrit) ku gjithsecili prej tyre kishte perftuar nja 300 apo 400 gram pluhur. U zhgenjeva, jo thash, nuk qenkan Tenor mirpo zhgenjimit tim i erdhi fundi kur Hoxha "Tenor" e kaluar tenorit ja plasi ulerimes me autoparlant. Njerzit ne rrug ecnin krenar duke degjuar kolonen zanore te Hoxhes ndersa "tenoret" e vegjel me mjekerr vazhdonin ritualin e tyre duke i ngritur pantallonat deri ne kraharor (qe pantallonat te ishin sa me trecereksh) sipas ritmit muzikor.

Hallall thash tashi ne mes te drekes hallall po qysh tja boj i ziu njeri kur eshte ne kulmin e shijimit te nje endrre vere ne 5 te mgjesit edhe ja prish gjumin Hoxha me muziken e tij moderne qe zgjat jo pak.

Kjo i dashur mik quhet prishje e qetesis publike por mjer ata qe jetojne ne Shqiperi thuj se po te behet nje referendum Hoxha ka me dal pa pun.

__________________
The game of life is hard to play, I'm gonna win anyway....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2008 08:00
durrsak nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė durrsak Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me durrsak (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: durrsak Shto durrsak nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto durrsak nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Ne Durres, ne mengjes para se ti hopja trenit per ne tirane, me zgjonte gjithmone hoxha .....
(eh sa e bukur ishte aboneja ....................... )

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2008 13:03
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JONIDA UK
NIC

Regjistruar: 09/12/2007
Vendbanimi: where Queen lives...
Mesazhe: 92

"Prishja e qetesise publike",nuk ndodh vetem me shqipot e ndjeshem...
Por ne vend te shqetesohen per pluhurin qe po i ze syte,merren me tenoret....Apapapapaap

__________________
"Life is the sum of all your choices"
~Albert Camus

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2008 19:34
JONIDA UK nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JONIDA UK Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JONIDA UK (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JONIDA UK Shto JONIDA UK nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JONIDA UK nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
durrsak
INXHINJER LULESH

Regjistruar: 17/11/2004
Vendbanimi: USA Arizona
Mesazhe: 1455

Citim:
Po citoj ato që tha JONIDA UK
"Prishja e qetesise publike",nuk ndodh vetem me shqipot e ndjeshem...
Por ne vend te shqetesohen per pluhurin qe po i ze syte,merren me tenoret....Apapapapaap




Ja nje puntore e bashkise qe punoka turni i tret duke fshi pluhurin e rruges. Shko shko ne Shqipri se po te pret simfonia e muzikes klasike. Atje ne UK nuk ka tenor apo jo. apapapapa jona shkon te jetoj ne Perendim se ka pluhur ne Shqipri.. Ec aty

__________________
The game of life is hard to play, I'm gonna win anyway....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2008 20:29
durrsak nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė durrsak Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me durrsak (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: durrsak Shto durrsak nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto durrsak nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Demokrate4ever
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2005
Vendbanimi: Eastern Seaboard
Mesazhe: 4434

bosat ndertojne, apo blejne edhe nga nje shpi ne fshat vetem per me u largu rremujes e zhurmes. Tani fshati po behet me i bukur se qyteti, sidomos bregdetet me ato investimet e reja qe pretendohet te bejne ...

__________________
I say there're no depressed words just depressed minds.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2008 21:02
Demokrate4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Demokrate4ever Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Demokrate4ever (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Demokrate4ever't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Demokrate4ever Shto Demokrate4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Demokrate4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Re: Nuk Jam Dakort

Citim:
Po citoj ato që tha dodgy
isha ne shqipri dhe ajo qe me beri pershtypje ishte zhurma qe bente xhamija e tiranes me ate mikrofonin duke u falur.
nuk kam asgje me fete muslimane apo katolike.ai hoxha le te vazhdoje e te falet no problem.por kam nji lutje a ka mundesi qe ate mikrofonin mos ta nxjerri jashte.dakort le te falet po le ta beje mrena xhamis te degjojn ato qe duan te falen.
me thon te drejten mua me acaron kur e degjoj thjesht per arsyen qe nuk kuptoj asnjigjo.edhe bertet shum.



Hoxha ka qe ne 1992 qe si ndahet kenges. Eshte bezdi tipike fetaresh qe si mjafton te mbajne besimin per vete por bezdisin kedo qe i rrethon. Duket cudi por Hoxha degjohet qarte ne gjithe shkollat perreth duke bere mesim. Nderkohe njoh njerez qe kane shtepine 500 metra nga xhamia dhe nuk flene dot naten sepse hoxha kendon shume heret, rreth ores 4-5.

Ec e merru me fanatiket shqiptare ti spjegosh se bota ka ecur para dhe 95% e njerezve nuk mundohet minimalisht te ndjeke rregullat e kujtdo feje. Prandaj nuk ka llogjike te lejohet prishja e qetesise publike si ne mesjete. Feja vazhdon te mbetet turpi i kombit tone te pafe.

Dhe keto raste perbejne aresye te forta qe emigrantet e mesuar me qetesine dhe korrektesen e perendimit te mos kthehen ne situata te tilla prapambetje qytetare.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2008 11:27
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
strellci
jasht *****i

Regjistruar: 19/09/2008
Vendbanimi: not verified
Mesazhe: 61

un nuk jam dakort me ate qe te tjereve tu interesoj per jeten time

__________________
I don't have one

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2008 13:22
strellci nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė strellci Kėrko mesazhe tė tjera nga: strellci Shto strellci nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto strellci nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

Citim:
Po citoj ato që tha strellci
un nuk jam dakort me ate qe te tjereve tu interesoj per jeten time


te me falesh ndoshta jam pak i trash un(lol).
NUK KUPTOVA SE CFAR DONI TE THONI.

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2008 15:00
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:24 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Nuk Jam Dakort

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.