Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Zgjedhjet Parlamentare 2013
Ne zgjedhjet Parlamentare 2013, Votoj per;
Ky sondazh ėshtė i mbyllur.
PD 0 0%
PS 5 71.43%
LSI 0 0%
AK 0 0%
FRD 1 14.29%
Tjeter 1 14.29%
Gjithsej: 7 votime 100%
 Sondazhi është mbyllur më 22 Qershor 2013, ora 13:32  (38 ditë pas hapjes) [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]

Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Ore ju mesiper nuk kam mentalitetin tuaj te bindjeve partiake. Kjo fjale krijon lidhje shpirterore dhe jo materiale siç ndoshta e konceptoni ju. Pra siç e thashe mentaliteti juaj e lidh çdo gje me pare e pasurine çka nuk le shteg per konceptime te tjera si lidhja shpirterore, pra paragjykimesh, me e bukura pasi krijoni keto paragjykime nuk jeni kurre te zote te shkeputeni prej saj, krijoni bindjen dhe nuk ka burre nane t,jua shpjegoje te verteten apo realitetin.




Piktor, e kuptoj qe je i deshperuar por duhet te matesh pak kur shkruan.
Te flasesh per lidhje shpirterore me politiken, dhe mbi te gjitha per panoramen politike shqiptare, duhet ta kesh stomakun e forte.
Qe nga renia e murit te Berlinit mund te gjehet shume rralle ne bote nje politike qe te jep/krijon nje "lidhje shpirterore". Ky koncept eshte koncept i tejkaluar tashme.
Lidhja me politiken eshte tashme, ne gjithe boten, lidhje materiale. Figura me karizmatike e momentit, Obama, i fitoi mandatet me nje program (pothuajse vetem) ekonomik, dhe keshtu ndodhi ne France, do ndodhe ne Gjermani, e me tej.

Duke qene se, Edi Rama, ne menyre te paster dhe pa pislleqe/manipulime me e ndershmja do ishte qe te thoje thjesht nje SUKESE. Nuk eshte faji i Edit qe humbet apo jo?

Personalisht, nga data kur te behet kryeminister Rama do dal ne opozite.

Te fala Jozit (tani nga drejtoreshe do dali nxenese e thjeshte)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Qershor 2013 16:29
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Piktoro, mos e merr si ofendim, por sado qe Sala humbi zgjedhjet, une prape kam bere be qe kur te vdesi, ne cdo menyre te vdesi, natyrshem apo dhunshem, do hap shampanje. Mund te duket makabre, por Sali Berisha eshte autori i krimeve politike pa precedent ne Shqiperine demokratike. Percau popullin dhe vrau njerez ne jug ne 1997, dergoi mal...esore te veriut ne jug te shtypin protestat. Pastaj ne 2011 qelloi kunder njerezve qe protestonin kur e njejta situate ne 1998, me 14 Shtator, nuk shenoi asnje te vdekur, edhe pse protestuesit hyne ne kryeministri dhe ne banesat private te kryeministrit. Kater njerezit e vrare ne 2011 nuk duhen harruar, edhe pse sot ra krimineli qe i vrau dhe hipi hajduti kunder te cilit ata po protestonin...

Me e rendesishmja, te gjithe te vraret nga urdhrat e Berishes, jane vrare vetem per te treguar forcen, jo per nje rrezik real ndaj jetes se tij. Edhe sot ai thote se donin te me trembnin, po une nuk trembem, keshtu qe moren ate qe i takonte. Sali Berisha tani po hyn ne faqen e sporeve, por eshte prape i rrezikshem per te ardhmen e Shqiperise. Qe ai eshte kriminel kjo nuk duhet harruar ne asnje moment, para se populli te harroje prape dhe ta zgjedhe sic beri ne 2005.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Qershor 2013 17:28
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Sali Berisha jep doreheqjen nga drejtimi i PD dhe uron Ramen per zgjedhjet.

Bravo Sala!

http://www.alb-observer.com/politik...li-berisha.html

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Qershor 2013 19:27
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha arturm


Piktor, e kuptoj qe je i deshperuar por duhet te matesh pak kur shkruan.
Te flasesh per lidhje shpirterore me politiken, dhe mbi te gjitha per panoramen politike shqiptare, duhet ta kesh stomakun e forte.
Qe nga renia e murit te Berlinit mund te gjehet shume rralle ne bote nje politike qe te jep/krijon nje "lidhje shpirterore". Ky koncept eshte koncept i tejkaluar tashme.
Lidhja me politiken eshte tashme, ne gjithe boten, lidhje materiale. Figura me karizmatike e momentit, Obama, i fitoi mandatet me nje program (pothuajse vetem) ekonomik, dhe keshtu ndodhi ne France, do ndodhe ne Gjermani, e me tej.

Duke qene se, Edi Rama, ne menyre te paster dhe pa pislleqe/manipulime me e ndershmja do ishte qe te thoje thjesht nje SUKESE. Nuk eshte faji i Edit qe humbet apo jo?

Personalisht, nga data kur te behet kryeminister Rama do dal ne opozite.

Te fala Jozit (tani nga drejtoreshe do dali nxenese e thjeshte)

Te uroj suksese ty, tashme qe ka fituar partia jote te gjesh begati.
Gjithashtu suksese edhe Edi Rames pse jo. Tashme ai eshte kryeministri i shqiptareve dmth dhe imi gjithashtu.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Qershor 2013 19:40
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Te uroj suksese ty, tashme qe ka fituar partia jote te gjesh begati.


une nuk kam parti i dashur. aleanca ime ka qene "aleanca e qelbesirave", si e quante Jozi, (dmth c'do kush qe nevojitej per te rrezuar plehren Sali Berisha).
tani jam i qete (edhe pse i qete totalisht do jem vetem kur ky ciban i shoqerise shqiptare ti dorezohet zotit).
do bej ca pushime nderkohe, dhe me qeverine e re do filloj prape opoziten.
po ti cfare do besh?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Qershor 2013 23:41
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Sali Berisha jep doreheqjen nga drejtimi i PD dhe uron Ramen per zgjedhjet.

Bravo Sala!

http://www.alb-observer.com/politik...li-berisha.html



Hahaha. Edhe ky doli sherbetor i popullit tani. Mos harrojme qe ka vene njerezit e vet ne pika kyce, president, bashki, ambasadore, etj. Ky do luaje cdo gur qe te sabotoje politiken e Edi Rames, vetem se me ate pakice qe ka ne parlament nuk ngre dot zerin per asgje. Do cirret si gjynafqar dhe do shpalli Ramen kryemafioz e padrino sic beri me Nanon para se te bente pakte te fshehta me "padrinon".

Burre pa cipe, pa moral, pa etike, vjen tregon principet e djathta te PD-se kur mori deputetet e PS i vuri si dele ne listat e PD-se. Ku ka moral ky, qe qeverisi me elektoratin e majte dhe vuri Bashen ketej dhe Meten andej te vjedhin me 4 duar. Ky vjen tregon principet si gjynafqar, me Argiten qe ka pushtuar Porto Romanon dhe Shkelzenin qe organizoi operacionin e Gerdecit.

Ky eshte si akrepi i rrethuar nga zjarri qe duket sikur vret veten, por qe ngjallet kollaj dhe eshte gati te beje viktima... si gjithmone.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Modifikuar nga Fajtori datė 27/06/2013 ora 01:32

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2013 00:05
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Shqiperia Rose!

Ne fillim, Urime EDI RAMES per fitoren spektakolare!
Urime EDI RAMES, Kryeministrit qe do te krijoje shqiperine e Re!

Keto nuk qene thjeshte Votime Parlamentare, keto ishin nje lloj Meforandumi.
Sali Krimineli vs EDI Progresi

Progresi fitoji.

Fituan edhe shqiptaret. Fituan jo veten EDI RAMEN dhe ikjen e nje grupi-organizate mafioze (PD) por, per mendimin tim, fituan dhe heqien e damkes se nje populli "Dele", te bindur mbas-perkrahes te kriminelit.

Per mua, fitorja nuk eshte thjeshte e EDI RAMES por me shume e Popullit shqiptar.
Ky popull tregoji se ka Evoluar. Tregoji, duke i thene "Mjaft" qelbesires Sali se, je vec nje plak i rrjedhur, nje kriminel, nje Diktator, nje i vetequajtur Mbret, i cili, mendonte se do te vdiste ne krye te shqiperise dhe se per te do te kendoheshin kenge me cifteli si shpetimtari i vetem i shqiptareve!

Populli shiqptar, dhe me shume gjenerata e Re e tije (mendoj se ishte faktore ne keto Votime) e shkolluar, e afte per te kuptuar Regresin dhe Progresin.

Mendoj se nuk do te jete e lehte "rruga" e EDI RAMES ne drejtimin e Shqiperise.
Jane shume pune per t'u bere dhe, e para pune eshte; C'rrenjesimi i mentalitetit tek shumica e shqiptareve se cdo gje mund te arrihet me Korrupsion, me mashtrime dhe duke nejtur gjithe diten kafeneve, duke fituar-marre shkollat nepermjet pageses e shume e shume aspekte te tjera te cilat EDHE ME SHUME ia brymosi Krimineli me qeverisjen e tije!
Pra, si fillim, duhet qe lavazh truri i shume shqiptareve.
Fillimi i lavazhit duhet te jete shembulli i qeverisjes se Re, shembulli i nxjerrejes para gjygjit duke filluar qysh nga Krimineli Sali dhe deri tek me i thjeshti.
Korrupsioni duhet te kete me ligj denimin me extrem. keshtu e kane nisur ne fillimet e tyre dhe shtete qe tashme deri diku jane te zhveshura NE MASE nga korrupsioni, te cilat, ne i quajme shtete Demokratike dhe me te drejta te barabarta ndermjet popullit.

Tani qe iku Krimineli, skam cte shkruaj me per te. Bemat e tije jane te dukshme per cilindo. Keto vite kam shkruar shume per te, por tani, mbas dates 23 Qershor, jam i cliruar shpirterisht. Megjithse, te perkryer aktin e fitores kundra Diktatures Kriminale te Sali Berishes dhe grupit te tije, do ta quaja te perfunduar kur keto te dilnin para Drejtesise dhe te merrnin ate cka ato meritojne, ate cka ato i bene Shqiperise dhe shqiptareve ne keto 22 vite, ose me sakte ne keto 8 vitete e fundit qeverises, me vrasje dhe plackitje te tije(popullit) deri ne palce.


Suksese EDI RAMES dhe i uroj te mos na zhgenjeje!


DHE UNE QYSH TANI, jam ne Opozite!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2013 09:41
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Ore nje gje s kuptoj une pse doni me ndenjt ne opozite kur jeni te majte apo jeni ndiku nga keto fjalimet prekese verdalle

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2013 10:49
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha arturm

une nuk kam parti i dashur. aleanca ime ka qene "aleanca e qelbesirave", si e quante Jozi, (dmth c'do kush qe nevojitej per te rrezuar plehren Sali Berisha).
tani jam i qete (edhe pse i qete totalisht do jem vetem kur ky ciban i shoqerise shqiptare ti dorezohet zotit).
do bej ca pushime nderkohe, dhe me qeverine e re do filloj prape opoziten.
po ti cfare do besh?

Po çfare do bej tjeter une Arturm, ate qe kam bere gjithmone si deri me sot. Akoma nuk e ke kuptuar se nuk me lidh asgje me pushtetin, akoma se ke kuptuar se nuk jam as militant as antar i asnje partie ne Shqiperi. Akoma nuk je çliruar nga idea se kush votonte Pd ishte i lidhur me pushtetin. Jo Arturm po te me njihshe sado pak do çuditeshe aq shume sa nuk do e besoje. Nje gje te garantoj se jam pertetj asaj qe mendon ti apo ndonje tjeter ketu. E para dhe e fundit nuk kam perfituar kurre ne daç personalisht ne daç familjarisht kurre nga pushteti. Kaq besoj se mjafton te nderrosh mendim.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2013 12:53
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Ore nje gje s kuptoj une pse doni me ndenjt ne opozite kur jeni te majte apo jeni ndiku nga keto fjalimet prekese verdalle
Ti Ad mendon se eshte kollaj te realizohen te gjitha premtimet qe ka bere opozita. Jo Ad ketu do jemi sepse justifikimin e kane ne xhep. Berisha keshtu e Berisha ashtu. Ama Berisha te pakten thoshte kam rritur rrogat me 2005 kam rritur pensionet e kam bere ca km rruge e te pakten nja dy tunele. Te shohim sa do bejne keta dhe si do justifikohen se ishalla populli nuk do jete aq qorr sa te votoje per syte e bukur te Rames apo elegancen e Metes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Qershor 2013 12:59
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:31 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Zgjedhjet Parlamentare 2013

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.