Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > E Merkure 3 shtator 2003 Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 3.33.
Gjithsej 30 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Pyes veten nese dikush ka kerkuar vertet te kuptoje ndonjehere ate qe kam brenda...pa me pare sy(genjejne!),pa me prekur duart(dridhen!),pa degjuar zerin(stonon!),pa me ndjekur nga pas(jam ndaluar!).
Me pergjigjet vetem nje mur heshtjeje dhe mbi te flamuri i bardhe.

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shkurt 2004 20:30
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ndonjehere kam shume per te treguar dhe mbyll gojen. Tani kjo po behet e natyrshme. Nuk mendoja se forumi qe hapa me duart e mia do behej vendi qe per mua ne rradhe te pare nuk eshte i lire. Megjithate kur te vijne hapu deren.

Jashte pranvera afron dhe perceptoj njerez qe dine te dashurojne. Gjaku me vershon ne vena serisht, dhe fakti qe ka njerez qe dine te dashurojne me ben te rinohem brenda meje. Jo te gjithe dine te dashurojne ne fakt. Ka njerez qe dashurine e mbajne peng si politikanet mbajne Shqiperine. E natyrisht qe Shqiperia banalizohet, shkaterrohet, perdhunohet.

Ehhh dashuria. Kjo ndjenje intime qe rrallekush do e kuptonte vec teje qe e ndjen. Vershim ndjenjash kontrastante qe per ty nuk kane asnje kontrast. Qetesi e shpirtit qe qeteson fytyren tende teksa ngre syte nga kalldremet e trotuarit ku ecen. Njerezit rreth teje ecin te shkujdesur. Aq te shkujdesur sa ti e kupton se nuk e kane qetesine qee ti ke ne shpirt.
Ehhh dashuria. Burim shqetesimi qe te kthen castet ne shekuj. Sa cudi, e njejta dashuri eshte dhe qetesim i shpirtit dhe luhatje e tensionit te tij. Por kjo eshte e bukura e saj: ajo bukuri qe akoma shkencetaret s'ja kane gjetur sekretin. Mundohen te shkretet ta fusin dashurine ne nje kornize po gjithmone u del ndonje cep. Teste, eksperimente, thenie etj, akoma s'ja kane gjetur te perbashkten dashurive tona. E prape se prape e dime si ndihet dikush qe dashuron. E dime aq mire saqe dashuria e tjetrit na rinon vetem duke e menduar.

Ehhh more mjeshter. Pranvera po afron dhe bashke me te po nderrohen gjakrat. Jashte bota evolvon dhe ti bashke me te. Vetem disa njerez kane mbetur fikse ne osesivitetin e tyre teatral. Sa cudi, i njejti parim thone psikologet, osesiviteti, eshte dhe brenda vete dashurise. Po sa cudi, i njejti parim disa njerez i zhvillon e disa i ngul me forte ne toke e mua me ngjajne si peme ne buze te trotuarit.

Sa cudi, njeriu kur s'paska gje per te thene fliska me shume e me bukur sesa ku ka gje per te thene. Ehhh si nuk linda shkrimtar, te krijoja nje lidhje 10 mbit/sek me shpirtrat e tjere qe lexojne keto faqe. Nje lidhje ndryshe nga bitet normale qe po ju hapin kete faqe, ndryshe nga retorika e zerove dhe njeshve qe mbajne ngulur ne toke peme te plakura.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shkurt 2004 11:23
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Hmmm

Ajo qe i druhesha me shume ndodhi. Duke qene se kesaj jave nuk kam shkolle, pushime mes-semestri, menca ku haj dreke dhe darke eshte mbyllur. Per rrjedhoje, bleva ca gjera te gjysem te gatshme, vetem sa per ti ngrohur me mikrovale, pasi vetem nje furre mikrovale kemi ne godine. Futa ca copa mish pule (chicken nuggets per te pasur idene se cfare konkretisht), dhe sipas udhezimeve te pakos, ta lija per 4-5 min. Furra e dogji fare, duke shkaktuar te binte alarmi kundra-zjarrit. Si perfundim erdhen zjarfikset, dhe kaq. Te shohim sesa do jete gjoba per alarm fallco, mgjs e shkaktuar padashje.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shkurt 2004 00:59
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SUNBELOVED
Tequila`Spirit

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: my house, house of sun
Mesazhe: 389

Besoj se femrat ndahen ne dy lloje. Ne vajza te zgjuara dhe ne vajza te mencura. Gjithkush duhet ta dije ndryshimin.

__________________
Ottimi corraptus pessimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Mars 2004 20:59
SUNBELOVED nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SUNBELOVED Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SUNBELOVED (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SUNBELOVED Shto SUNBELOVED nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SUNBELOVED nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

jam e lumtur per shume arsye........ e rendesishme eshte qe jam e lumtur....
pacim ditari flasim here tjeter sot nuk me premton koha

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2004 22:37
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Besoj qe gjate gjithe jetes do kem reagime surprize nga qeniet njerezore,disa here mund te jene te bukura
E di?
Mbasdite kisha nje ndjese harrese nga pregatitjet por s'dija se cfare ishte,kur mbas pak realizova qe kisha harruar te haja dreke My God :p

Ditaro jam trčs( :p ) e lodhur per te te rrefyer cdo gje,edhe pse do kisha shume te shtoja.Ah analizat mbi qeniet njerezore njehere tjeter

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Mars 2004 21:23
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SUNBELOVED
Tequila`Spirit

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: my house, house of sun
Mesazhe: 389

Vitet 2000

Vitet ku pergjigjet e pyetjeve te mia, jane pyetje me te medha sesa te para. Dhe ndersa une vertitem nga nje rreth ne tjetrin atehere kuptoj se ne kete bote jane vetem 2 lloje kenaqesish. Vrasja e mendimeve qe te fal ndjenjen e lehtesise dhe realizimi i mendimeve qe kerkon perqendrim. Jam shume i pire sonte, mbase me i pire sesa duhet edhe per te ****. Duhet te ndreqem , lol, e cuditshme ndreqja si koncept ka te beje me mekaniken , nderkohe qe e gjitha jeta, njerezit ekulibrat ne natyre kane lindur "te ndrequr" .

__________________
Ottimi corraptus pessimi

Modifikuar nga SUNBELOVED datė 03/03/2004 ora 23:22

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Mars 2004 21:31
SUNBELOVED nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SUNBELOVED Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SUNBELOVED (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SUNBELOVED Shto SUNBELOVED nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SUNBELOVED nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

kam zbuluar pasionin tim te fundit spanjishten... e dashuroj kete gjuhe....
sot truri im eshte vetem spanjisht kenge pa fund ne spanjisht.. me duket sikur nje bote e re eshte hapur para meje.... s'paska perqendrim sot vetem lenie qe jeta te te marre perpara me valet e saj... meduket sikur jam shtrire me kurriz ne det. spo notoj por po le trupin te lekundet nga valet, nga ta cojne ato... nuk ka me lufte kunder rrymes apo perpjekje per te arritur bregun.. cfaredo ndodh ne breg me duket sikur ne mes te detit e rrethuar nga kaltersia jam me e sigurt dhe larg zhurmave larg shume gjerave..... vetem une dielli deti dhe zhurma e detit ajo melodi e kendshme qe te largon te gjitha mendimet, dhe thjesht ke nje prehje ne shpirt..... dhe nej relaksim ne trup...

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Mars 2004 15:08
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lova
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 08/08/2003
Vendbanimi: Ne qiellin e shtate
Mesazhe: 432

Smile

Re: retrospektive

Citim:
Po citoj ato që tha lorie
mezi prisja te vinte pranvera
te ulesha nen hijen e nje peme duke lexuar.............
ndersa tani me duket se pema do ulet tek mua............


sa sfida keto dite!! s'dua ti numeroj,.. jo tani .

^*^*pak gjume sonte??*^*^
s'do ishte keq,perderisa dhe fjalet po me shterojne si nje burim i thare.
e lodhur,e pergjumur..


ndersa une nuk doja gjume pas atyre qe pashe ne enderr sonte, takova dike te njohur, kisha shume kohe pa e takuar (me te nuk kam pase asgje vec simpati nga ana e tij)dhe qejfi ma kishte te qendroja pak me te, por o zot dhe tani qe e kujtoj me vjen shume neveri, jam puthur me te dhe uhhhhhhhhhh sa neveri, nuk dua te fle se kam frike se me del ne gjume, shyqyr qe ishte enderr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

__________________
jeni si shpirt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2004 07:56
lova nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lova Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lova (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lova Shto lova nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lova nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Habitem me njerezit ,me menyren ne te cilen dine te sillen nganjehere,me menyren ne te cilen mundohen te manipulojne ndjenjat,me menyren e te shikuarit,me ndrojtjen e tepruar,e me cdo gje te ketije lloji.
Frike...frike nga cdo gje.Frike nga ajo qe munde te jete ose pikerisht e kunderta.
Ece ngadale pa ndier as vete hapat,sikur fluturon,pa lene shenja askund...ece ne rruget e kujteses,ndesh ne dicka te kendeshme ne ate rruge dhe ndalesh:mundohesh te shijosh dhe kujtimet.
Ece & ece,gjysme e fjetur...bora te bie ne fytyre dhe mundohet te te ktheje ne realitet,por jo,ka momente qe njeriu s'do realitet.Do thuash eshte e cuditeshme kjo qe them?Ah jo,mjafton te mendosh ne momentat ne te cilet je ne teater,ajo vija surreale qe te ndan...
Le gjurmet e mia ne bore,ashtu sic le ne jeten e njerezve qe me duan e i dua...por me nje ndryshim enorm;bora do i mbuloje serish shenjat qe tregojne qenien time ne ate rruge por ama nuk do arrije te fshije gjurmet e mia ne kujtesen e ketyre njerezve

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Mars 2004 16:47
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:23 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 30 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > E Merkure 3 shtator 2003

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.