Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > E Merkure 3 shtator 2003 Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 3.33.
Gjithsej 30 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

1 shkurt 2004

Jam i palosur mbi krevatin tim dhe kerkoj te kap fillin e mendimeve ne keto momente.E kam te veshtire.Ndiej syte e rende qe kerkojne te mbyllen por nuk ja dalin sepse ne te njejtin moment duket sikur i pershkrojne mijera gjilpera dhe nuk i lene aspak,perkundrazi shtojne ne mua perpjekjet.
Ne te tilla raste te gjithe kemi veprime instiktive te natyrave te ndryshme......imi eshte te ngacmoj mjekrren,a thua qe aty do te ''shqep'' te parin fitil te mendimeve qe mbeshtillen rreth kokes time,do ta terheq lehte pikerisht aty ku shkruan ''terhiq ngadale'' dhe si nje turre leshi nga ato qe gjyshja ime thur ne keto nete dimri,do ti jap drejtim....

Por nuk eshte kaq e lehte per nje te pagjume si puna ime.Nuk sherben asgje as te qendroj gjate dhe te humbas me shikim ne monitor,aty kur kristallet duken sikur po kercejne nje valle me motive te çuditshme,sa simetrike aq edhe te pakuptueshme.....

E kam te veshtire te shkoje ne gjume sonte,nuk dua te shkoje me ne gjume!Kjo jete eshte tmerresisht e shkurter per tu jetuar ashtu siç ta servirin.Dua te jetoj qofte edhe keto momente ku vertet je ne limitin e durimit dhe kerkon me çdo kusht te fitosh betejen me qepallat e tua.....te renda dhe te forta si nje rrethim i nje keshtjelle mesjetare,ndersa ti je aty.....gati te dorezohesh nga lodhja por mbledh akoma forcat e fundit dhe vazhdon shqep akoma mendime,qe bihen nje nga nje ashtu si mbrojtesit nga bedenat....dhe klithmat i degjon vetem ti ne shpirtin tend.

Po dorezohesh kaq shpejt?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jam mbi krevat ne dhomen time dhe eshte nje qetesi surreale.E vetmja gje qe degjohet lehte jane ''klithmat'' e modem-it ,shenje kjo qe me tregon qe jam ne web....

Enter!

Miremengjes nate

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shkurt 2004 00:51
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Injoranca nuk ka brire.

Me vjen per te vjelle kur lexoj tema te atilla e mendoj se jam shqiptar. Me vjen per te vjelle kur mendoj nivelin e postimeve. Me duket forumi si lagje periferie dhe degjoj nje familje qe zihet.

Me vjen per te vjelle kur mendoj sa prapa jemi. Me vjen per te vjelle kur shikoj turmen e qenve te shqyejne bucen e rastit. Me vjen per te vjelle sepse populli im nuk ka histori dhe nuk do kete perderisa historia te shkruhet me doren e masturbimit.

Me vjen per te qeshur kur shikoj moshatare qe pyesin si femijet.

E si mund te zhvillohemi ne kur nuk dime gje tjeter vecse te gjykojme... te droguarin, homoseksualin, jevgun, prostituten, kryeministrin, presidentin, komshiun, shokun.

Ptuu, bezdi fytangushtore qe me rrethon.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2004 09:27
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SUNBELOVED
Tequila`Spirit

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: my house, house of sun
Mesazhe: 389

This shit ain't pretty, well I cock my glock back
everyday is a holiday, another motherfu*king holiday
everyday is a holiday, another motherfu*king money day

__________________
Ottimi corraptus pessimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2004 09:58
SUNBELOVED nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SUNBELOVED Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SUNBELOVED (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SUNBELOVED Shto SUNBELOVED nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SUNBELOVED nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Me frymezim...

Kam menduar gjithnje qe te thuash gjerat,ashtu siç i mendon ne kete ''ditar'' eshte pak a shume si te mendosh me ze te larte rruges.....

Sonte dua te eci kesaj rruge duke fishkellyer,i qete.....i qete si reparti i urgjences ne oret e vona te mbremjes.Vetem une ne ate heshtje absurde.
Une dhe akrepat e ores,tregonin kohen qe me ndante nga perzenia me shqelma qe kerkoja ti beja ankthit...

Deri sa dera e saj u hap dhe dole ti.
Atehere po ja nis serisht te fishkellej rruges...

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2004 00:34
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SUNBELOVED
Tequila`Spirit

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: my house, house of sun
Mesazhe: 389

momente te cuditshme

E adhuroj naten, momenti kur shkelqimi i syve te mi eshte me brilant se kurre...Pa zhurma, me gjerat lehtesisht me te arritshme, me planet me te realizueshem se kurre. Nata... momenti ku endrrat mund te behen te prekshme, mendja me e kthjellet se kurre, njerezit me te ndryshem, beh nata e ka edhe kete efekt di te fshehte defektet. Eshte si nje det qe di te fale mekatet, di ti ndryshoje tonin e zerit njerezve ti beje me te embel me te ofrueshem me me pak te meta, kaq afer perfektes....
Njerezit e nates, mbase duken si te ndryshem por jane po ato , gjithmone po ato, duke filluar nga bushtat e rruges, policet deri tek ai komunitet qe ia ka falur perjetesisht besnikerine erresires... gjithmone po ato, ku secili prej tyre ka historine e tij te cuditshme per te treguar. Pastaj vajzat uhh- huhh i sheh, flirton, i takon edhe kur i risheh ne makine thua " Ti shtrige cila je? C`dreqin po bej prane teje ? " ....
Ah nata, lehtesisht te gabueshem, eventualisht prane mekatit, ngrohtesi, intimintet, qetesi, konfuzion. Mbreme kam dashur te jem bir yti henez, te jetoj ne nje situate sa te mallkuar edhe te magjishme.... afer mekatit, me prane se kurre, cuditerisht i kenaqur dhe i mahnitur nga mundesia e zgjedhjes mes te bardhes dhe te bluse se erret.

__________________
Ottimi corraptus pessimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2004 14:54
SUNBELOVED nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SUNBELOVED Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SUNBELOVED (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SUNBELOVED Shto SUNBELOVED nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SUNBELOVED nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Smile

Valle i perket fati i njeriut nje fati si ai i Sisiphe?
Shtyn & shtyn guret e rende per te arritur majen dhe pastaj si denim rrokullisen poshte...e ti,si njeri me besim dhe shprese ja rinisen!
Por cfare na jep force te shtyjme veten ne veshtiresite e jetes duke ditur qe nje dite do behemi hi?!
Ndoshta shpresa qe jemi duke dhene kontributin per nje shoqeri me te mire...boh,kush e di?!

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Shkurt 2004 17:01
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Hmmm

16 Shkurt 2004, ditelindja ime.
Sot mbusha 23 vjec, u bene 3 vjet qe nuk e festoj ditelindjen me familjen. Me ngushellon paksa fakti qe miq e shoke me urojne. Dite mese normale, por prape sesi me duket sot, sikur jam rilindur dhe njehere.


Me respekte

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Shkurt 2004 17:09
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

edhe njeqind admiraliiiiiiiiiiiiiiiiiiii tu realizofshin te gjitha endrrat. mos u merzit per familjen se shumica nuk e festojne me te ditelindjen por shoqeria eshte ajo qe te mban gjalle........

gezuar per shendetin tend

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Shkurt 2004 17:14
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
notti_stellate
Ne sherbim te Hippocrates

Regjistruar: 25/03/2003
Vendbanimi: _
Mesazhe: 19

Talking

Ah sa me pelqejne netet me yje dhe e di dicka?Nuk e kisha realizuar se sa jam e qepur mbas notti_stellate
Ne keto momente jam duke qeshur me ca mbiemerime qe mu dhane
Me happy like a kid(sic thote njona)
Ne erresiren totale te dhomes time ku vetem drita e screen te pc-se leshon rrezet e saja ndihem tmerresisht e qete(jam e sigurte qe nje rol luan dhe ora ne te cilen po shkruaj por behh le te leme racionalitetet menjane :p
Ndiej notat e kengeve qe jam duke degjuar duke fluturuar drejt meje,te cilat me kalojne drejt e ne shpirt Huuh,sa ndjenje e kendeshme!
Me kalojne shume ngjarje te rendesishme para syve;fjalet e njerezve qe me duan tingellojne akoma ne veshet e mi ...
Shpesh quaj gjumin si humbje kohe(humbja kohes sime te preferua :p )te merr shume caste,por ndoshta na kompenson me te tjere ne enderra...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2004 00:14
notti_stellate nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė notti_stellate Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me notti_stellate (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: notti_stellate Shto notti_stellate nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto notti_stellate nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

E diele 22 shkurt

Kjo jave eshte ne fund te harkut kohor te saj.
Jam i gezuar sepse me se fundi u kthye ''Zelig'' si edhe ''Mai dire domenica''.Ne kundershtim te asaj qe thote nje mikja ime,endrrat e mia nuk dalin kurre.Jo me larg se mbreme pashe ne enderr sikur te gjitha kanalet televizive nuk trasmetonin me asnje soap-opera.Pashe nje ushtri me faqe te ngrysysra qe ndihen te lena jetime nga Bruk,Brig o si dreqin quhen te gjithe.....Une e di qe endrrat e mia nuk dalin kurre,ndryshe....ndryshe Maria De Filipi do te kishte prej kohesh nje takim te tipit te trete dhe nje anije aliene do ta merrte ne barkun e saj ,drejt planetit fallcitet.Aty se bashku me uzurpatorin Maurizio Kostanco(nonche suo marito) do te benin kercime te tipit ''Amstrong mbi siperfaqen e Henes'',lakuriq(che schiffo) dhe nuk do te benin me rikthim mbi rruzullin tokesor.Tek e fundit çfare duhen?!?!
Por ishte enderr....ma intanto andate a fare in culo,voi e la vostra ''real tv-i''!!!

Kam nevoj te qeshe jo te ndjek koshin e plerave qe ju servirni!

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2004 17:33
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:47 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 30 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > E Merkure 3 shtator 2003

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.