Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Vajzat shqiptare ne mardhenie me djemte Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 3.67.
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Si vajzat shqiptare s'ke per te gjetur kerkund besoj.As te maja e thoit nuk na afrohen keto amerikanet.Sa te shtirura e mendjelehta  qe jane o zot! Shpresoj djali im kur te rritet ta marri nusen shqiptare dhe mundesisht nga ato te rritura ne Shqiperi.

Eshte e vertete qe djemte shqiptare jane pak te dhunshem ,por jo te gjithe.Nuk duhen futur te gjithe ne nje kellef.Sa te kete njerez injorant dhe te semure, do kete dhe dhune, jo vetem ne Shqiperi ,por kudo ne bote.Dhunen ndaj femres, nuk besoj se perendimi e ka marr prej nesh.Burgjet e Amerikes jane plot me abuzues femrash e femijesh.

Pastaj me aq pak sa rrine martuar keta perendimoret gjynah te kete dhune ne cift.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2008 23:54
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


Shiko, ajo qe them une dhe jam totalisht e bindur eshte qe shqipetaret nuk duhet ta konsiderojne veten si me te mire, me te ndershem, me respektues apo me...di une se cfare se te huajt pasi nuk jemi me te mire.

Nuk kemi pse t'i japim vetes siper. Ne Shqiperi femra vazhdon te shtypet e te dhunohet. C'presim ne nga shoqeria shqipetare?

tani po fillon te behesh e lezetshme perseri!! se po flet normal.

asnjeri nuk tha se jemi me te miret ne bote, perkundrazi e kam theksuar ne tema te tjera, qe ne shqiperi kemi njerzit me flliqur dhete te piste ne bote, por kemi edhe njerz me te ndershem dhe te sinqert ne bote. p.sh. ato tipat qe rrembejne vajzat shqiptare dhe i bejn me zor prostituta jane qelbesirat e planetit earth.

ne thjesht po flasim qe djemt normal dhe vajzat normale shqiptare jane perfekt per njeri-tjetrin, nuk po thojme se jemi me te miret ne bote, por per shqiptaren jemi, pse jo?! shpresoj mos te jesh keqkuptuar kur kam thene se kam thyer shume zemra: gjithmone kam qene i drejte, dhe mbas shume kohe bashke me diken, kam treguar te drejten se nuk do kalojm nje te ardhme bashke. faktikisht jo se jam njeri i persosur apo me i mire se te tjeret, fakti qe kam qene gjithmone i sinqert dhe kurr nuk i kam tradhtuar ka bere qe ti shkaktoj pak dhimbje kur jemi ndare.

nese ti ke marr pershtypjen se une nuk kam rrespekt per femrat, je me shume gabim. jam rritur me 5 motra me te medhaja se une, sot jane te gjitha te martuara me femije. duke perfshire edhe nenen jam rritur ne mesin e femrave me te persousra qe existojne. kto jane thjesht kujtimet e mija!  nese ka nje mashkull qe ka rrespekt per femren shqiptare apo vajzat ne pergjithesi, e di qe une jam nje i tille.

tani duhet te behemi te drjete, se ka edhe shume femra skandaloze, dhelpra qe fjala sinqeritet apo nder nuk existon ne vocabilorin e tyre.

 jemi njerz, si ne shiperi si ne perendim, ka plot te mire apo te kqij, me nder apo pa nder, kjo eshte relative sic the ti.

thjesht muhabeti: me pelqejn njerzit qe nuk i zen gjumi i nates kur bejn nje gabim pa dashje, me pelqejn njerzit qe me pare i shkaktojne dem vetes se dikujt tjeter, me pelqejn njerzit qe kane shume integrity, me pelqejn njerzit me besnikeri, thjeshtesia, mireqenia etj etj etj  me pelqejne te gjitha vertytet e mira shqiptare.

faktikisht me duket se fakti qe u ben gati 14 vjet pa u kthyer ne shqiperi, idealizoj pak si shume ndoshta!!! eshte si puna e atij te vdekurit, mbasi vdes dikush, vetem gjerat e mira kujtojme dhe harrojme te kqijat

ose ose!!! fakti qe nuk jam kthyer kurr per 14 vjet, dhe kam ikur sa me larg, sa me  larg!! tregon gjtihcka, per vuajtjet e perjetimet qe ne nje moshe te vogel, duke perballuar hallet familjare i vetem kur babai ne burg.

i guess God loves me and my family. i'm blessed.  

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2008 06:01
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha kundershtuesja
Si vajzat shqiptare s'ke per te gjetur kerkund besoj.As te maja e thoit nuk na afrohen keto amerikanet.Sa te shtirura e mendjelehta  qe jane o zot! Shpresoj djali im kur te rritet ta marri nusen shqiptare dhe mundesisht nga ato te rritura ne Shqiperi.

Eshte e vertete qe djemte shqiptare jane pak te dhunshem ,por jo te gjithe.Nuk duhen futur te gjithe ne nje kellef.Sa te kete njerez injorant dhe te semure, do kete dhe dhune, jo vetem ne Shqiperi ,por kudo ne bote.Dhunen ndaj femres, nuk besoj se perendimi e ka marr prej nesh.Burgjet e Amerikes jane plot me abuzues femrash e femijesh.

Pastaj me aq pak sa rrine martuar keta perendimoret gjynah te kete dhune ne cift.

gjtihmone me ka pelqyer menyra se si flet, kundershtuese. dua te pershendes ty per here te pare.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2008 06:12
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmoKer
heavy ...

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Mesazhe: 2511

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 5386616146-65927397.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 73 herė.

.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2008 08:21
SmoKer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmoKer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha kundershtuesja
Si vajzat shqiptare s'ke per te gjetur kerkund besoj.As te maja e thoit nuk na afrohen keto amerikanet.Sa te shtirura e mendjelehta  qe jane o zot! Shpresoj djali im kur te rritet ta marri nusen shqiptare dhe mundesisht nga ato te rritura ne Shqiperi
Eshte e vertete qe djemte shqiptare jane pak te dhunshem ,por jo te gjithe.Nuk duhen futur te gjithe ne nje kellef.Sa te kete njerez injorant dhe te semure, do kete dhe dhune, jo vetem ne Shqiperi ,por kudo ne bote.Dhunen ndaj femres, nuk besoj se perendimi e ka marr prej nesh.Burgjet e Amerikes jane plot me abuzues femrash e femijesh.
Pastaj me aq pak sa rrine martuar keta perendimoret gjynah te kete dhune ne cift.


(mbas 4 here qe e kam shkuar )


Bashkohem me fjalet e tua kam mbi 10 vjet q ejetoj ne itali dhe kam gjithe kesaj kohe kontante ditore me femra italiane te them 70 % jane femrat me legene ne bote me karagjozet femrat qe per nje kafe te shesin femra pisanjose ndoshta femra shqiptare nuk shkon cdo dite tek parukerja o nuk ben cerrete cdo jave por te pakten nuk eshte si keto.
Keta zoterinj e zonjusha qe me tregojen se djemte shqiptare jane violente te bejen nje vizit ne qendrat e Rehabilitimit o ne Shtepite e Mrojtura te rrine nje minute jo me shume se nuk besoj se do rezistojme me gjate e te shohin vajzat e femijet e perdhunuar dhe adoleshente te shkaterruara nga droga nga abortet dhe keto qe i kane bere keto gjera nuk kane qene shqiptare jane zoterinj Italiane dhe ne xhep shumica e rasteve kane nje dilpome te mos themi qe jane doktore e imprenditore .
Keta vjaza perendimore qe ju na thoni se jane shume me lart nga ne shqiptaret qe jemi te ndrojtura o nuk kemi pare aq shume sa shofin keto e skemi eksperiencen e tyre ;preferoj me mire te jem e ndrojtur sesa te shkoj me nje djale sic shkojne keto pa e njoftur e pa e ditur mjafton nje nate ne discote e ...prandaj semundja e sides avancon ne keto shtete perendimore se te shkosh me te parin qe e shef nuk eshte problem .
Lexova diku nga zonjusha amor qe lekura e vajzave shqiptare eshte trashur ju gaboheni se nuk ndiej aspak te trashe lekuren e motre ,mamit nesje sa per tenxheren qe gjen kapakun kute te jap te drejte sepse sa do qe te hiqet nje djale nga perendimi qe eshte xhentil ta hapi deren te sjelli lule gjithmon per ate nuk je ne lartesine e rraces se vet gjithmon do te ndihet superior ndaj teje .Me tregon qe djemte shqiptare nuk dien se cfare dahsuria po pse keta e dine se cfare eshte dashuria ?
Ne femrat shqiptare kemi gjthmon dicka me shume JEMI NJERES qe qe ne keto vende ke veshtire ta gjesh .
ju uroj nje fillim jave te bukur

Modifikuar nga BIONDIA datė 14/04/2008 ora 16:56

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2008 16:48
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Ne fakt, Biondja, te huajt ketu(po flas per keto qe vijne nga nje familje e mire, te shkolluar, edukuar etj.) te jua shtroje ne flori nuk do kalonin jeten me nje shqipetare me kete mentalitet. Dhe per kete, flije mendjen. Pra dhe te doje ti nje te huaj tamam, s'do e arrije, te pakten jo meshkujt qe kam une perreth. Dhe e di pse? Sepse jane njerez qe kulturen e kane pasur ne dere qe atehere kur te paret e tu dhe te mi ishin akoma me qeleshe e fustanella. Jane njerez qe studiojne dite-nate. Jane njerez te fokusuar ne jete. Jane njerez qe kujdesen per veten qe 18 vjeca: ngrihen, lajne rroba, hekurosin, gatuajne dhe dita ju fillon ne 7:00 dhe iu mbaron ne 2:00 te nates mbi libra. Nuk variviten kafeve tere kohes, nuk keqtrajtojne femra, nuk dalin si legena te ju flasin cdo femre qe shohin rruges ngaqe kane nje Mercedez dhe nuk masin "burrerine" e tyre me sa femra kane futur ne krevat.


Tani ti paske 10 vjete ne Itali, une kam ca vjete me teper se ti ne kryeqendren Europiane. Italianet afrohen tek shqipot, pra per mua Italia eshte gati Shqiperi. Sidoqofte, mikeshat e mija qe kam ne fakultet, jane 10 here femra me te sinqerta, me punetore, me inteligjente dhe me fisnike se shumeeeee femra shqipetare qe kam pare kete vere ne Shqiperi(keshtu ndoshta inkluziv dhe veten). Ah, po, iu ka kapur halli se me sa i hapin kembet ato. Ehh, rober, keto jetojne jeten e tyre sipas deshires se tyre, e ne shqipot qe kalojme jeten duke iu mberthyer kembet femrave te familjes, marrim dhe guxim t'i tallim. Fol daje per barin e komshise meqe kopeshtin tend ta kane mbuluar barerat e keqija.
Ti mos gjeneralizo, se fundja ndoshta ambienti ne te cilin ke qendruar ti ka qene margjinal, ndryshe s'do flisje keshtu.

Plaset duke levduar veten se njeri tjeter akoma s'kam lexuar duke na levduar per femrat e meshkujt.

Dilni nga Mesjeta, aty ku femra matet akoma me sa rroba arrin te laje ne dite e sa klysha pjell. Perendimi i mat me indikatore te tjere femrat, e natyrisht, indikatoret tuaj te ndryshkur s'ju punojne me ne Perendim. Gjynah, pale dhe vite ne Perendim. Iu rrofte integrimi. Jetoni dhjete muaj ne vuajtje dhe disintegrim per 1-2 muaj ne Shqiperi.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Modifikuar nga amor alucius datė 14/04/2008 ora 18:59

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2008 18:39
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

amor ....., me fal por, dhe ti po perdor te njejtin fjalor, si shume kush ketu! A eshte dhe kjo sjellje-shprehje e Kulturuar????!!!!!

Shqiptaret-NE-nuk jemi me ulet se te tjeret-Bota- as dhe me te pakulturuar! Dhe une kam 18 vjet ne Perendim dhe nuk shoh ndonje dallim te madh ndermjet "Injorances" tone dhe "kultures" se ketyre ne Perendim!!!!!

Ndodhira, veprime te ndryshme ndodhin dhe ketej nga njerez te "shtresave" te ndryshme! Per kete ka qindra shembuj qe shume mire dhe ti i lexon a ndigjon cdo dite neper Gazeta a TV!

Dhe njehere, me fal por, me sa lexova me lart dhe ti je e Infektuar nga ndjenja e hakmarrjes dhe kete e shpreh dhe me fjalor.......qe ti e di vete!

Me nderime!




__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2008 21:03
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha Une jam...!!!
Shqiptaret-NE-nuk jemi me ulet se te tjeret-Bota- as dhe me te pakulturuar! Dhe une kam 18 vjet ne Perendim dhe nuk shoh ndonje dallim te madh ndermjet "Injorances" tone dhe "kultures" se ketyre ne Perendim!!!!!

Ndodhira, veprime te ndryshme ndodhin dhe ketej nga njerez te "shtresave" te ndryshme! Per kete ka qindra shembuj qe shume mire dhe ti i lexon a ndigjon cdo dite neper Gazeta a TV!

Dhe njehere, me fal por, me sa lexova me lart dhe ti je e Infektuar nga ndjenja e hakmarrjes dhe kete e shpreh dhe me fjalor.......qe ti e di vete!

Me nderime!


Ajo qe mua me bezdis eshte qe te lexosh kete teme, gjithe bishtin e rrjepur perpjete"ne jemi me te mire, me te ndershem, me te zgjuar. Te huajt jane te perdale, budallenj etj.", nderkohe qe s'eshte ashtu. S'jemi me te mire. Thjeshte jemi ndryshe. E qe nje te ardhme te behemi me te mire, duhet te pranojme diversitetin. Te mos perdorim standartet tona per te gjykuar te tjeret. Aq me teper kur po hame buke ne token e te tjereve.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2008 21:23
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Balerina
Rose of Silence

Regjistruar: 31/08/2006
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 1525

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Ne fakt, Biondja, te huajt ketu(po flas per keto qe vijne nga nje familje e mire, te shkolluar, edukuar etj.) te jua shtroje ne flori nuk do kalonin jeten me nje shqipetare me kete mentalitet. Dhe per kete, flije mendjen. Pra dhe te doje ti nje te huaj tamam, s'do e arrije, te pakten jo meshkujt qe kam une perreth. Dhe e di pse? Sepse jane njerez qe kulturen e kane pasur ne dere qe atehere kur te paret e tu dhe te mi ishin akoma me qeleshe e fustanella. Jane njerez qe studiojne dite-nate. Jane njerez te fokusuar ne jete. Jane njerez qe kujdesen per veten qe 18 vjeca: ngrihen, lajne rroba, hekurosin, gatuajne dhe dita ju fillon ne 7:00 dhe iu mbaron ne 2:00 te nates mbi libra. Nuk variviten kafeve tere kohes, nuk keqtrajtojne femra, nuk dalin si legena te ju flasin cdo femre qe shohin rruges ngaqe kane nje Mercedez dhe nuk masin "burrerine" e tyre me sa femra kane futur ne krevat.



Ok, ok e kuptoj qe do qe te vertetosh qe burreria nuk matet me numrin e femrave me te cilin nje mashkull ka qene, dhe kjo eshte mese e vertete. Por me duket e tepert (dhe paksa nencmuese ndaj atyre) te thuash qe gjithe diten e naten jane vetem ne libra. Mos me keqkupto, inteligjenca eshte pashaporta per sukses, por njeriu duhet te jete "street smart" dhe "book smart" te dyja qe te dije te funksionoje, ose te dije se si te nderveproje me diversitetin, me masat qe nuk mesojne dite-nate, qe nuk dine te diskutojne rreth Nietzsche-s , Freud, Kafka-s ose ose dhe Shakespeare.
Dhe te gjithe shqiptaret moshatare te mi qe njoh une kane filluar me heret se 18 vjece te kujdesen per veten(nuk do te thote medoemos te jetojne vetem) krahas kujdesjes se familjes se tyre - sidomos femijet e pare te familjeve shqiptare kane me shume pergjegjesi mesa kam pare. Edhe dita e tyre i fillon ne 6:00 te mengjesit dhe mbaron nga ora 1:00-2:00...dhe mezi pres weekend-in qe te dal dhe te qetesohem, plus qe te fli 7 oret qe duhen fjetur.

Edhe ambienti ne te cilin ke qendruar ti [fakulteti] ka qene margjinal, pasi ti po flisje per ata qe vijne nga nje familje e mire, te shkolluar, edukuar etj...gje qe nuk perfaqeson pjesen derrmuese te shoqerise se huaj.
Plus nuk ka perse te ndihet njeriu inferior qe tjetri e di historine e familjes se vet deri ne shek. e 17 ndersa une se di. Njeriu duhet te jete krenar/e nga ka ardhur, per historine e tij/saj por te mos ta perdore te shkuaren e familjes se tij/saj per t'i dhene emer vetes. Keta jane snobet, qe mendojne qe jane me te mire sepse kane ardhur nga "diku"....ehh, asnjehere s'me kane bere pershtypje emrat. Me ka thene nje shok klase qe familja e tij ishte ne rradhe per fronin e Anglise dhe i thashe "good to know, let's get back to work."

Nejse, se dola jashte teme. E kuptoj qe po mbron te huajt sepse jo te gjithe jane njesoj, sepse ka te huaj qe jane shume me shume te mire se shumica e shqiptareve, se edhe une e bej ate kur babai im ben gjeneralizime, por mos bej gjeneralizime per shqiptaret. Kam degjuar per raste kafsherore por kane qene vetem degjime...ne te shumten e rasteve neper forume, por jam bere kaq dhe s'kam njohur ndonje burre shqiptare qe ta vleresoje gruan nga rrobat qe lan apo femijet qe ben.

__________________
Bukė, kripė e zemėr tė mirė.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2008 22:27
Balerina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Balerina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Balerina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Balerina Shto Balerina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Balerina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

E dashur amou meqe kam probleme me pc u vonova pak te perjgigjem shikoj ne rrjeshtat e tua nje tip nervozimi nje tension i tej kaluar cfare ju ndodhi ndoshta preka ne fjalet e mia nje buton qe te djeg.Ndoshta kishte shumete verteta ne ate qe te kam shkruar sa fillon e shkruan gjera qe as ti si kupton .
Mos u shqeteso ka shume moj vajze se jeta eshte shume e bukur keshut si ben ti nuk besoj se do arrish kure te bisedosh si nje njeri normal .
Une nuk lavderohem sepse nuk me intereson te hyj ne kete forum per te gjetur burre o te dashur kete gje te pakten ta vesh vath ne vesh me cuditi fakti si nj shqiptare shan shqiptaret asgje me shume .
Une te solla disa fakte qe une i jetoj ti solle te tuat mendimet jane te kunderta e kujt i behet vone cdo njera ka jeten e saj mendimet e saj .
Dyshoj ne ambientin qe ke jetuar ti sepse me duket nje ambient qe te paske lene pasoja pse gjithe ky debat me duket jo normal ndoshta duhet te shikosh me qarte brenda vetes pastaj shkruaj.
Jo vite te jetoni ju ne perendim por dhe shekuj mendimet lene per te deshiruar .
Te uroj nje mbremje te qete se ke nevoje ciao

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2008 22:53
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:07 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Vajzat shqiptare ne mardhenie me djemte

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.