Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Mjekėsia > Celulari pakėson spermatozoidet e mashkullit
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Celulari pakėson spermatozoidet e mashkullit

Cod. A24072004

Burrave mendohet se u pakësohet sasia e spermatozoideve me një të tretën, kur ata mbajnë përditë me vete celularët e tyre të ndezur. Pjesa tjetër e spermatozoideve që mbesin lëvizin më me vështirësi, gjë që vështirëson edhe riprodhimin më pas.

451 burra iu nënshtruan testimit të ndërmarrë nga shkencëtarët hungarezë për 13 muaj rresht, 221 prej të cilëve e përdorin rregullisht përditë celularin.

Këtë duket se e kanë zbuluar, së fundmi, studiuesit hungarezë të Universitetit të Szeged. Megjithatë, kolegët e tyre nga fusha të njëjta dyshojnë mbi rezultatet e këtij studimi.

Modifikuar nga NS-6 datė 07/01/2007 ora 23:37

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Korrik 2004 21:12
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

U pa puna po e le celularin te shpia

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Korrik 2004 17:31
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

mjere ata qe kane nga 3-4 celulare

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Korrik 2004 18:16
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hAsHaShI
ThuG_LiFe_4_LiFe

Regjistruar: 28/11/2003
Vendbanimi: ne nje vend te cmuar
Mesazhe: 314

Re: Celulari pakėson spermatozoidet e mashkullit

Citim:
Po citoj ato që tha Endri
Burrave mendohet se u pakësohet sasia e spermatozoideve me një të tretën, kur ata mbajnë përditë me vete celularët e tyre të ndezur. Pjesa tjetër e spermatozoideve që mbesin lëvizin më me vështirësi, gjë që vështirëson edhe riprodhimin më pas.

451 burra iu nënshtruan testimit të ndërmarrë nga shkencëtarët hungarezë për 13 muaj rresht, 221 prej të cilëve e përdorin rregullisht përditë celularin.

Këtë duket se e kanë zbuluar, së fundmi, studiuesit hungarezë të Universitetit të Szeged. Megjithatë, kolegët e tyre nga fusha të njëjta dyshojnë mbi rezultatet e këtij studimi.




ueee qenka ber puna keq nga kjo lagjia knejna pse sthoni ju qe bera mir qe i hodha nje sy
u pa puna telefoni ke shpia te perdor babi tja nxjerr shkumen sa te doj tani qe e morrem vesh ))))

__________________
**nO $$MoNeY$$ nO WoRk no ScHooL NO PROMLEM **

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2004 13:37
hAsHaShI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hAsHaShI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hAsHaShI (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė hAsHaShI't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: hAsHaShI Shto hAsHaShI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hAsHaShI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
_mIzZzA_
Lala

Regjistruar: 03/01/2004
Vendbanimi: nuk jam e para por jam numbri NJI
Mesazhe: 1312

Re: Celulari pakėson spermatozoidet e mashkullit

Citim:
Po citoj ato që tha Endri
Burrave mendohet se u pakësohet sasia e spermatozoideve me një të tretën, kur ata mbajnë përditë me vete celularët e tyre të ndezur. Pjesa tjetër e spermatozoideve që mbesin lëvizin më me vështirësi, gjë që vështirëson edhe riprodhimin më pas.

451 burra iu nënshtruan testimit të ndërmarrë nga shkencëtarët hungarezë për 13 muaj rresht, 221 prej të cilëve e përdorin rregullisht përditë celularin.

Këtë duket se e kanë zbuluar, së fundmi, studiuesit hungarezë të Universitetit të Szeged. Megjithatë, kolegët e tyre nga fusha të njëjta dyshojnë mbi rezultatet e këtij studimi.





ahahhaha endri u 4 real
se kisha degjuar ndonjeher un kete

ej djema mjaft folet ne cel lereni cel
se do na lini pa kalamaqer
ahhaha thats funny

__________________
I love you so much baby That it tears me up inside
Don't let our love fade away No matter what people say I need you more and more each day
*If i cant have U then I dont want it....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2004 21:15
_mIzZzA_ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė _mIzZzA_ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me _mIzZzA_ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė _mIzZzA_'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: _mIzZzA_ Shto _mIzZzA_ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto _mIzZzA_ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hAsHaShI
ThuG_LiFe_4_LiFe

Regjistruar: 28/11/2003
Vendbanimi: ne nje vend te cmuar
Mesazhe: 314

Re: Re: Celulari pakėson spermatozoidet e mashkullit

Citim:
Po citoj ato që tha _mIzZzA_




ahahhaha endri u 4 real
se kisha degjuar ndonjeher un kete

ej djema mjaft folet ne cel lereni cel
se do na lini pa kalamaqer
ahhaha thats funny




une u bo nja ca kohe qe nuk e mbaj me vete
se me ka keshilluar doktorri :p
ej miza une do bej nje skuader fżtbolli
ti???:p

__________________
**nO $$MoNeY$$ nO WoRk no ScHooL NO PROMLEM **

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shtator 2004 15:41
hAsHaShI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hAsHaShI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hAsHaShI (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė hAsHaShI't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: hAsHaShI Shto hAsHaShI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hAsHaShI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
_mIzZzA_
Lala

Regjistruar: 03/01/2004
Vendbanimi: nuk jam e para por jam numbri NJI
Mesazhe: 1312

ahahahahha hashashim ir e ke menduar ti
skuader futbolli
po un kush jam tranjerja apo ca quhet ai tjeri se e harrova qe rri te porta qe mos te behen gola
..........
po mendimin e ke xham fare
jo skuader futbolli po edhe skuader tenisi po deshe ti

__________________
I love you so much baby That it tears me up inside
Don't let our love fade away No matter what people say I need you more and more each day
*If i cant have U then I dont want it....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shtator 2004 00:42
_mIzZzA_ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė _mIzZzA_ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me _mIzZzA_ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė _mIzZzA_'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: _mIzZzA_ Shto _mIzZzA_ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto _mIzZzA_ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
GENTI_the_KING
MBRET I PERJETSHEM

Regjistruar: 08/09/2004
Vendbanimi: Ne Keshtjellen Time Te Pamposhtur
Mesazhe: 2683

e dini ckeni ju i fusni nje skuader pushkatimi e flini rehat

__________________
Ti SHQIPERI , me jep nder , me jep emrin SHQIPETAR.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shtator 2004 01:08
GENTI_the_KING nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė GENTI_the_KING Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me GENTI_the_KING (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: GENTI_the_KING Shto GENTI_the_KING nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto GENTI_the_KING nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sy_jeshilja
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 13/01/2003
Vendbanimi: God is LOVE
Mesazhe: 393

More vesh ?

Muajin tjeter s'ke per ta paguar celularin

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shtator 2004 01:52
Sy_jeshilja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sy_jeshilja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sy_jeshilja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sy_jeshilja Shto Sy_jeshilja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sy_jeshilja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sUgA__tIlOnCe
nGaDaLe

Regjistruar: 01/09/2003
Vendbanimi: ~*~nZ~*~
Mesazhe: 1069

Eh noneeee

__________________
*Wn we wer kids, belongin felt gd,I c death roun d corna Bt havin respect,tht feels even better*

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shtator 2004 04:09
sUgA__tIlOnCe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sUgA__tIlOnCe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sUgA__tIlOnCe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sUgA__tIlOnCe Shto sUgA__tIlOnCe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sUgA__tIlOnCe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:23 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Mjekėsia > Celulari pakėson spermatozoidet e mashkullit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.