Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Shqipėri-Greqi, nis ndryshimi i teksteve Vlerėsimi i Temės: 11 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 5 faqe: « 1 [2] 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Irena
Anetar i ri

Regjistruar: 12/12/2004
Vendbanimi: kanada
Mesazhe: 16

Citim:
Po citoj ato që tha jimmy84
Sigurisht. Sa kohe qe te kemi politiken e sotme. Nuk este ndonje cudi te na degjojne veshet edhe plot gjera te tjera.


jimmy 84,

Jam shume dakort me ate thua se: sa kohe qe te kemi politiken e sotme, nuk eshte ndonje cudi te na degjojne veshet edhe plot gjera te tjera por do doja te theksoja me tej se kjo lloj politike eshte vetem ne Shqiperi, vetem nga vendi yne nuk habitesh qe te degjosh cmendurira te tilla,
POR DOJA QE TE THOJA TEK TE GJITHE QE, NUK DUHET TI LEM VESHET TE MESOHEN E TE MOS U BEJN ME PERSHTYPJE DEGJIME TE TILLA, DHE GOJEN MOS TA MBAJM VETEM PER TE NGRENE APO TE SHAJM VETVETEN SEPSE KUR SHAJM SHQIPTARET APO SHQIPERIN KEMI SHARE VETVETEN, SEPSE NA PELQEN APO JO, E DUAM APO JO SHQIPERIN NE JEMI BIJET E NENES SHQIPE DHE DUHET QE EDHE ATA QE NUK DUAN TE BEJN ASGJE PER TE TE PAKTEN TA RESPEKTOJN EDHE MOS TA SHAJM SEPSE NE RADHE TE PARE SHAJM VETVETEN.

__________________
Feja e SHQIPTARIT eshte SHQIPTARIA

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2004 19:20
Irena nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Irena Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Irena (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Irena Shto Irena nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Irena nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
edlira
Anetar i ri

Regjistruar: 15/03/2004
Vendbanimi: nancy, france
Mesazhe: 4

dua me shume shqiperine

miredita te gjitheve, ky mesazh eshte pak i gjate por me frymezuan shume mesazhet tuaj, dhe e shkrova duke u perlotur
me behet qejfi kur lexoj te tilla mesazhe ne keto dite festash. edhe une jetoj jashte shqiperise dhe kur qenke jashte t'u dhimbska akoma me shume atdheu. edhe ne france opinioni publik nuk eshte shume i mire per shqiptaret, s'duhet harruar afiniteti franko-serb, dhe me gjithe slloganet e fryra hipokrite per te drejtat e kombeve, te njeriut e bla bla bla, edhe franca ngelet ne ndergjegje nje vend kolonialist. gazetaret nuk e humbasin me te voglin rast qe te flasin keq per shqiptaret, para disa kohesh kishin kapur nje mafioz shume te rrezikshem shqiptar, ne shtepine e te cilit kishin gjetur nja 1000 euro, kjo historia e autobuzit ne greqi u ndoq ore pas ore, sic ndiqeshin lajme e 11 shtatorit, 2 shqiptaret qe sa kishin marre peng, kishin leshuar te semuret, ishin shume te rrezikshem, ndersa u harrua francezi qe kishte vrare dy gra per karten e kreditit dy dite me pare, apo 14 vjecari qe vrau gjithe familjen. shkurt, shqiptaret jane bere kokat e turkut te mediave, dhe kjo situate eshte shume e rende edhe per te tjeret qe mundohen e stermundohen ta fitojne jeten me nder e pune.me behet qejfi qe ka ende shqiptare qe nuk pajtohen me keto politika meskine e te uleta, dhe qe e tregojne veten me gjithe vlerat shqiptare kudo ku jetojne. kjo eshte menyra me e mire per momentin, nqse jemi keshtu te lidhur shpirterisht do rezistojme, perndryshe se shpejti do jete fundi yne. jam krenare qe jam shqiptare, me gjithe budallalleqet qe ben nje pjese e vogel, nuk mund te mohohen te gjithe vlerat e nje kombi. me gjithe qeverine *****lepirese qe kemi (kerkoj ndjese per fjalorin por edhe kjo fjale eshte e paket per t'i cilesuar te shiturit, antishqiptaret), po qe se ekziston kjo menyre te komunikuari midis nesh, edhe qeveria,edhe planet e ndyra te fqinjeve por edhe te europes e amerikes qe hedhin gurin e fshehin doren do deshtojne,dhe SHQIPERIA DO VAZHDOJE TE JETOJE, SA KOHE KA SHQIPETARE QE E DUAN ATE E QE JANE TE BASHKUAR ME FLAMUR. NUK KANE LINDUR AKOMA ATA BURRA QE TE SHTYPIN KRENARINE SHQIPTARE E SHQIPTARET QE GJATE GJITHE HISTORISE SE TYRE NUK KANE QENE ASNJE HERE AGRESUES POR GJITHMONE TE AGRESUAR DHE MEGJITHATE KANE ARRITUR TE RUAJNE IDENTITETIN, GJUHEN, ZAKONET. jam shume dakort me ato qe propozoi personi qe hapi kete teme, une vete kam kohe qe e bojkotoj muziken greke psh, kam cd ne shtepi por nuk i degjoj me, dhe nuk blej me. sa per mallrat greke, ne france nuk e kam ate problem. ime me ka punuar ne greqi para disa vitesh dhe nje shqiptari qe shtirej se ishte grek i tha: turp te kesh qe per nje cope buke e shet veten. dhe mos kujto se greket do te te respektojne me shume per kete, aq me keq kane per te te percmuar. dhe vertet kishte te drejte, sa me shume krenare te jemi perveten, aq me shume do te na respektojne te tjeret.
jam me ju, dhe me gjithe patriotet shqiptare, ja kalofshi sa me mire per festa dhe do takohemi se shpejti ne net.
edlira

__________________
i have a dream (M.L. King), Shqiperine (edlira)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2004 13:47
edlira nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė edlira Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me edlira (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: edlira Shto edlira nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto edlira nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jimmy84
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/12/2003
Vendbanimi:
Mesazhe: 1021

Edlira ke shume te drejte. Keta "te qyteteruarit" harrojne ata adoleshentet qe vrasin gjysmen e profesoreve te shkolles dhe tre cerekun e shokeve te klases. U harrua per pak ore i gjermani kanibal. Ndersa nqs eshte shqiptar patjeter qe eshte kriminel edhe po vodhi nje pako camcakizesh.
Persa i perket atyre 2 drogmeneve qe moren peng autobusin "bie shume ere" kjo pune.
E para ngelet mister pse ata reklamuan me te madhe qe ishin myslymane (kur shqiptaret fene nuk e permendin fare) dhe cuditerisht ndodhi ne prag te hapjes se negociatave me Turqine, qe ka probleme pikerisht per punen e perkatesise fetare ( qe greket e "qyteteruar" akoma nuk kane mesuar ta respektojne sic kemi bere prej mijevjecaresh ne "barbaret" shqiptare). Pervec kesaj greket me kete rast e terhoqen vemendjen nga barbaria qe treguan me rastin e ndeshjes Shqiperi-Greqi.
"Ka vdekur trimeria greke, por jo dinakeria greke"
Vdiq Odisea por jo...Kali i Trojes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2004 17:42
jimmy84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jimmy84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jimmy84 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė jimmy84't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: jimmy84 Shto jimmy84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jimmy84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Nuk bie ere hic o jimmy po pse e bene me thuj ? Ku i con gomari ? Tanet jan mo te tanet . Na qelben .

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2004 20:43
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dr. T
Anetar i ri

Regjistruar: 20/12/2004
Vendbanimi: SHBA
Mesazhe: 1

C'te bejme me grekerit !

Nuk eshte urrejtja jone po fuqia jone ekonomike dhe edukimi jone qe do i nxjerri grekerit jashte nga Shqiperia. Le te akumulojme pasuri, investojme ne Shqiperi, le te infulencojme politikat Shqipetare me kulturen dhe pasurine tone ashtu si do te influencojme politikat e Amerikes, Anglise apo Evropes.

Vetem paraja do ta shkuli ate kafshen Nanon, nga ai post ku po shet pak nga pak te gjithe kombin tone, malet , fushat ekonomine dhe traditat tona.

vetem pasuria jone do ti konkuroje grekerit ne token tone e pak nga pak ti hedhi pertej kufirit. Kokurenca shqipetare do fitoje me pasurine e akumukuar nga ne dhe me ligjet e favorshme per ne jo per grekerit.

Jo vetem pasuria por dhe edukimi eshte ai qe do i sjelli te ardhme kombit tone. Te largojme injorancen nga trute e tane dhe te kuptojme se gjaku nuk behet uje dhe vendi yne eshte ne Shqiperi jo neper trotuaret e Athines.

Te ndihmojme njeri tjetrin , te punesohemmi , te edukohemi dhe te kthehemi ne trojet tona. Le te marrim shembull nga izraelitet. Te vendosur dhe te zgjuar ne bizness, grusht bashkuar kudo qe jane dhe te pameshirshem me armiqte e tyre. Eshte e vetmja menyre per nje popull t evogel te mbijetoje

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2004 01:25
Dr. T nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dr. T Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dr. T (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dr. T Shto Dr. T nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dr. T nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Irena
Anetar i ri

Regjistruar: 12/12/2004
Vendbanimi: kanada
Mesazhe: 16

Citim:
Po citoj ato që tha myzeqari
PARA SE TE VIJA KETU KU JAM KAM QENE NE GREQI 10 VJET TE TERA SJAN PAK , PIKERISHT NE ZAQINTHO ISHUDHI I FAMSHEM KU VRA DJELMOSHI SHQIPTAR KRIMI I TIJ GEZONTE FITOREN E VENDIT TIJ E CTE THEM ME . KAM PUNUAR ME NJE GREK QE E KISHA PRONAR KISHIM LIDHJE TE SHKELQYERA PER 5 VJETE . TE MOS SGJATEM HANIM BASHKE NE TE NJEJTEN PJATE , NJE NATE SHIKONIM NDESHJEN SHQIPERI - GREQI PARA DISA VJETESH PERFUNDOI 2-0 PER NE , KUR BOGDANI SHENOI GOLIN E DYTE NE MINUTAT FUNDIT KAPA TAVANIN ME KOKE NGA GEZIMI KUR DEGJOI NGA PRAPA..... GAMIMENI ALVANI...{SHQIPTAR TE ******H....} MU EREN SYTE E KAPA NGA FYTI DHE SE LASH DERI SA NA NDANE TE TJERET. KUPTOHET QE PAS DISA ORESH PO ME JEPNIN DRURIN E JETES TIME POLICAT GREKE, E SDO DILJA ME SIKUR GREKU TE MOS KISHTE HEQUR PADIN . QE ATEHERE SDOJA TE ME DILTE PARA . CDO HERE QE NA DUHEJ TE PERSERISIM LEJEN E QENDRIMIT [NE CDO 6 OSE 12 MUAJ] DUHET TE JEPNIM 300$. SA MERNIN VESH QE JAM SHQIPTAR ME MBANIN DISTANCE,CTU THEM TU THEM QE VAJTA NE POLICI TE DENONCOJA NJE VJEDHJE SA MOREN VESHE NGA ISHA ME NXOREN PERJASHTA. KAM NGRENE PERBUZJEN E JETES TIME DHE JO VETEM UNE POR TE GJITHE SHQIPOT QE JANE ATJE . KY SHPIRTI IM KA MBLEDHUR SHUME MBRENDA PER TA.


Myzeqari,
Ke shume te drejte per ato qe thua per greket, por te them te drejten mu be qejfi qe ja kishe punuar ashtu atij greku se e paska merituar por me vin keq per ate qe ti pesove me mbrapa.

NUK E DI NESE DISA NGA JU E KANE LEXUAR TEK LAJMET QE JEPEN NE FAQEN E PARE TE FAJTORIT ATO QE SHKRUANTE NJE STUDENT, AI SHPREHU QE:
DY DJEMET SHQIPTARE JANE PAGUAR THA AI PER TE BERE NJE VEPRIM TE TILL. TREGONTE SE SI KISHIN NDODHUR GJERAT DHE ME TE VERTET BENTE BAM QE ATA ISHIN TE PAGUAR PER NJE VEPRIM TE TILL. UNE JAM NE TE NJEJTIN MENDIM SE ATA ISHIN TE PAGUAR PER DICKA TE TILL. POR MJER ATA DJEM QE U SHITEN PER DY LEK, KAM FRIKE SE DO TU JAPIN NDONJE PLUMB TANI SE MOS U SHPETON E U NXIERRIN TE VERTETEN.
Dicka interesante qe lexova ishte per gjyqin qe u kishin bere ketyre djemeve:

Lajme nga Vendi
Dhjetor 20, 2004 - 18:16
Greqi, paraburgim 2 shqiptareve qe moren peng autobusin - Përgatiti: M. H.


Prokuroria e Athines u komunikoi sot masen e paraburgimit dy shqiptareve Leonard Myrtaj e Elton Resulaj, qe moren peng nje autobus me 26 pasagjere, ne periferi te kryeqytetit grek. Ata dolen te penduar perpara prokurorit, duke pohuar se gjate pengmarrjes nuk kane dashur t“u bejne keq pasagjereve. Myrtaj qe nuk pati avokat, i kerkoi ndjese popullit grek si dhe emigranteve shqiptare, dhe e cilesoi si veprim idiot aktin e rrembimit te autobusit. Avokati i Resulajt kerkoi nga drejtesia te merret parasysh pendimi i shqiptareve. Sipas tij, gjyqi mund te nise pas 18 muajsh.

( Top Channel )

Duke lexuar kete lajm mu kujtua gjuqi i grekut qe cau me thike per vdekje djaloshin SHQIPTAR. me te vertet nje gjyq shume qesharak, pastaj mu kujtua gjyqi i nje tjeter greku qe kishte vrar vite me perpara dy djem SHQIPTARE TE RINJ , kete e kishte bere pasi ata kishin punuar per. Kur kishte ardhur koha qe ata te paguheshin njerin e vrau naten ne gjume edhe me mbas me tjetrin 19 vjecar (i cili per vitin e ri donte qe te vente ne SHQIPERI qe te takonte familjen e vet e tu conte e ndonje lek) i kishte dhene leket dhe i tha se do ta shoqeronte deri ne kakavij ku ne mes te rruges e vrau me nje shokun e vet qe u ishte shfaqur si polic perpara, i moren leket edhe e varrosen. Kur ky grek u fejua ja tregonte te fejuares se tij, trimerit e tija, sepse mesa duket cdo grek qe ben dicka te till te SHQIPTARE eshte hero. Ajo kishte frik nga ai edhe e la, po ama policis nuk i kishte thene gje. Ai per inat pastaj i kishte thirrur dy vellezerit e saj per te biseduar edhe i qelloi njeri vdic kurse tjetri shpetoj, ateher u kujtua familja e saj edhe ajo bashke qe te lajmeronte polocin, por ama gjyqi vetem per vrarjen dhe plagosjen e grekut e denoj (vrasja e SHQIPTAREVE THJESHT U PERMEND QE TE BEHESH E DITUR SE SI KISHIN ARDHUR GJERAT) mos te na geniej mendja se mori ndonje denim per vrasjen e cunave te rinj SHQIPTAR, BILES MENDOJ SE PER KETE VETEM SA DO TI KEN ULUR NDONJE VIT.

__________________
Feja e SHQIPTARIT eshte SHQIPTARIA

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2004 08:45
Irena nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Irena Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Irena (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Irena Shto Irena nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Irena nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Irena
Anetar i ri

Regjistruar: 12/12/2004
Vendbanimi: kanada
Mesazhe: 16

Lajmet Online
Këtu do të gjeni lajmet e fundit nga vendi dhe bota

Fillimi Top 10 (Më të Lexuarit)

Kërkim i Avancuar


E Marte, Dhjetor 21, 2004


Ngjarje Historike
Tetor 27, 2004 - 15:35
Koha për të dërguar racizmin e grekërve në gjyqe - Përgatiti: ILIRUS2


Edhe unë mendoj se ka ardhur koha që shqiptarët të zgjohen nga gjumi dhe të denoncojnë këto akte racizmi në gjyqet ndërkombëtare. Nuk është parë në asnjë vend të Evropës racizëm shtetëror si ai i grekëve. Ekzistojnë mekanizma nderkombëtare si dhe traktate të cilat Greqia i ka nënshkruar, një prej tyre është edhe Akti Evropian i të Drejtave të Njeriut, të cilin Greqia nuk po e zbaton në lidhje me pakicat dhe emigrantët. Të gjitha këto duhet të denoncohen në rrugë zyrtare, me këtë nuk nenkuptoj vetëm qeverinë tonë, por edhe çfarëdo organizate qoftë ajo e pavarur.
Shekulli 27/10/2004

__________________
Feja e SHQIPTARIT eshte SHQIPTARIA

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2004 09:19
Irena nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Irena Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Irena (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Irena Shto Irena nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Irena nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
durrsakja84
Anetar i ri

Regjistruar: 22/12/2004
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 2

Question

Po mire se si shume po flasim po per te bere ndonje gje nuk do bejme? A ka ndonjeri ndonje sugjerim apo vetem po ankohemi si kemi bere gjithmone deri tani.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2004 17:47
durrsakja84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė durrsakja84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me durrsakja84 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: durrsakja84 Shto durrsakja84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto durrsakja84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ipanjohuri2
Anetar i ri

Regjistruar: 22/12/2004
Vendbanimi: Chicago
Mesazhe: 1

Unhappy

Shqipėri-Greqi, nis ndryshimi i teksteve

Une nuk kuptoj nje gje mer vlla. Ketu njerzit vin e bejne cfar te duan. I am proud of being shqiptar thot ky', por prap se prapi keta shqipetare per fatos Nanon votojn. Me thene te drejten nuk kane shume faj. Problemet ekonomike na kane mbyllyr llogjiken dhe syte. Te vjen te qash kur lexon ketolloj forumesh. Ngelesh si memec. Na duhet nje Politikan i vertet shqipetar, por kush????

__________________
Preferoj Metal, te cfar do lloi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2004 19:27
ipanjohuri2 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ipanjohuri2 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ipanjohuri2 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ipanjohuri2 Shto ipanjohuri2 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ipanjohuri2 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

ME LOTE NE SY PO SHKRUAJ...

SHQIPERINE PO E MERR GREKU jU BE VARR SHQIPETAR KU JENI DUKUNI TE KA BERE SHQIPERIA LUFTETAR SHQIPETARR MOS RRI PO DUKU SHQIPETAR Sa aktuale jane keto vargje edhe sot e kesaj dite per ne shqiptaret,prandaj duhet ta themi me force fjalen tone atje ku duhet,sepse ne vendin tone nuk na degjon njeri,sepse ajo qeveri me hajdute e kriminele i ka katandisur shqiptaret qe jetojne brenda Shqiperise ne lypsare qe mendojne vetem per te siguruar ushqimin ditor duke mos patur kohe per te menduar per gjera te tilla me pasoja te paparashikueshme per te ardhmen e femijeve taneGjeja e pare qe duhet qe te bejme ne kurbetlinjte eshte ajo bqe te bindim njerezit tane qe mos t'ju japin me voten partise se tradhetarit F.Nano,e cila po i bene varrin per se gjalli Shqiperise dhe dhe shqipetareve.Gjeja e dyte eshte qe sa me shume te botohen ne media ato kohe kur patriotet shqipetar siPapa Kristo Negovani e te tjere perpiqeshin t'ju mesonin femijeve te shkruanin e lexonin shqip kisha greke e cila e tille eshte edhe sot i digjte keta patriote ne furrat e gelqeras,tamam si inkuizitoret qe digjnin ne turren e druve Xhordano Brunon etj.Ky propozim i bere nga greket 2-3 vjet me pare ne Selanik po materializohet ne praktike.Mendoj se asnje shtet tjeter ballkanik nuk do te pranoj te bej nje te tille me interesat e vendit e popullit te tij sic eshte ndryshimi i historise se duan armiqte tane si dikur,por tani me metoda te sofistikuara,te sheqerosura ne siperfaqe dhe me helem nga brenda.E treta qe do t'ju kujtoja te dashur bashkatdhetar ju qe keni ne bibliotekat tuaja libra historie te vjetra t'i ruani qe tua tregojme brezave se cna kane punuar armiqte qe na rrethojne.Mendoj se kjo qeveri tradhetaresh e te shiturish do te jap llogari sic dha Esat Toptani dikur.Dhe e katerta te kerkojme nga qeveri plehre te beje nje referendum per kete gje.Eshte dakord populli apo jo,sepse edhe shkencetaret dhe akademiket te cilet nuk na mungojne,kjo qeveri njerke nuk i pyet fare.Merreni me mend kur do te vijne greke te cilet na paskan njohuri nga gjuha shqipe,pra ata dote bejne historine tone si ju intereson atyre.O zot cfare bejne keta te poshter,te cilet edhe pse i mbajme ne qafe nuk duan t'ja dine fare per ne.Jam teper i revoltuar dhe nuk e kontrolloj dot vehten nga zemerimi.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2004 20:57
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:04 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 [2] 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Shqipėri-Greqi, nis ndryshimi i teksteve

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.