Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Jeni te stresuar gjate provimeve?
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Jeni te stresuar gjate provimeve?

Stressi tek une fillon dy muaj para provimeve dhe zgjat afersisht deri nje jave para fillimit te provimeve.Me pas jam teper e lodhur per te ndier stress. Kjo lodhje shfaqet dhe tek forma ne te cilen pergjigjem shpesh,ne fjale kyçe ngaqe pertoj te shkruaj fjali te plota

Ju c'mund te na thoni per perjetimin tuaj te periudhes te provimeve?

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Qershor 2006 20:11
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Kur ndjej stresin e provimeve

i withdraw.
Nuk me behet fare te lexoj,as te hap nje liber, as te shkruaj nje paper project.
Pastaj duhet ti bej vetes nje prep talk, dhe kur nis i futem studimeve ,s'me shkul njeri. Per fat te keq i am a procrastinator, per fat te mire i kap shume shpejt mesimet,per fat te keq my papers are written 2-3 days before due date, per fat te mire,they are always nice.

me kane mbetur 2 teste dhe 1 paper project per te bere dhe ia hodha kete summer session.
ciao amor

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Qershor 2006 20:24
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Re: Jeni te stresuar gjate provimeve?

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Stressi tek une fillon dy muaj para provimeve dhe zgjat afersisht deri nje jave para fillimit te provimeve.Me pas jam teper e lodhur per te ndier stress. Kjo lodhje shfaqet dhe tek forma ne te cilen pergjigjem shpesh,ne fjale kyçe ngaqe pertoj te shkruaj fjali te plota

Ju c'mund te na thoni per perjetimin tuaj te periudhes te provimeve?





Stres thua, eshte bere si buka e perditshme. Mgjs provimet i mbarova, prape ndihem i keputur, me dhimbje koke, se kur do e rimarr veten as vete se di. Ngela duke pire aspirina.

Perjetimi: Dje para se te cohesha nga gjumi per tu nis ne shkolle pashe ne enderr sikur isha ne provim, dhe me benin pyetje qe as dreqi si dinte, imagjino ca makthi, kur ca ore me vone une do shkoja ne provim.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Qershor 2006 22:33
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
buzeqeshja
studente

Regjistruar: 26/11/2005
Vendbanimi: mbi libra...
Mesazhe: 3155

iiiiiiiiiiiiiiiiiii provimet jane ankthi im.....

Un para provimeve jam shum e stresuar e lodhur e merzitur skam nerva fare sduroj njeri ......dmth shkoj per lesh ne ate periudhe
Un gjithmon filloj dhe shikoj endrra 1 muaj para provimit dhe gjeja e cuditshme esht se shpesh shikoj endrra qe arrij me vones ne provim dhe sfutem dot per ta dhene .......e lloj - lloj tjerash qe pastaj vras mendjen per tu nxjerr kuptimin dhe per te parashiku do e marr apo jo kte provim ......nejse shyqyr dhe ky vit kaloi se dhe 1 provim me ka ngel ,po provime te tjera dhe shum te veshtira me presin vitet e ardhshme keshtuqe dhe stresi do jet me i madh...nejse

__________________
ciņ che ci distingue dagli animali e che noi parliamo,sentiamo,pensiamo e amiamo

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Qershor 2006 21:33
buzeqeshja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė buzeqeshja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me buzeqeshja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: buzeqeshja Shto buzeqeshja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto buzeqeshja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Talking

stres?kush,une?jooooooooooo!
4 faza para provimit:
faza 1: rreth 1-2 jave para dites se provimit!ndryshim i humorit,ulje e TLV (threshold limit value ) per shume gjera.ulje e origjinalitetit te batutave te bera
faza 2: 4-5 dit para provimit!ngujim!buken ma sjellin te dera
faza 3: 2 dit para provimit!gjum i shqetesuar me skenare provimesh,overdoze kafesh,rritje e shpejtesise se shfletimit te librit...
faza 4:dita para provimit!marr vesh qe di te flas gjuhet e vdekura si latinishten,persishtjen e vjeter,greqishten e vjeter etj......shoket me rrine larg

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Qershor 2006 22:32
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Nje episod qe keto te familjes ma permendin shpesh(duke qeshur :o  kush e di pse :p )

Nje nate para nje provimi te rendesishem kisha vendosur te flija dy ore(gjate gjithe asaj jave kisha fjetur pak),e mire,ne nje pike ato te tjeret kishin degjuar nje zhurme qe vinte nga dhoma ime.Zgjuar mamaja e gjore me zemren ne stomak se ca ndodhi,ndezur driten,une rene nga krevati bashke me jastek dhe serish ne kokerr te gjumit Kam  kingsize bed ne dhome dhe serish nga ajo lartesi as qe me kishte dalur gjumi nga renia Ketij po qe i them stress provimesh une

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Qershor 2006 17:58
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Zhylien Sorel
animas

Regjistruar: 26/09/2004
Vendbanimi: ishull
Mesazhe: 5141

me then te drejten jane pak ...po shyqyr zotin neser kam te fundit

__________________
Kisha kaq shume... kaq teper per te thene...ndjenja qe mu plaken, vyshken ne kraharore....ndjenja qe me grryen e ende me kane lene...mbi vete te kaluaren te ndryshkur si kurore...(Pjesez-poezie-AG)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Qershor 2006 18:53
Zhylien Sorel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Zhylien Sorel Kėrko mesazhe tė tjera nga: Zhylien Sorel Shto Zhylien Sorel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Zhylien Sorel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lacjani_07
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 11/08/2004
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 35

Re: Jeni te stresuar gjate provimeve?

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Stressi tek une fillon dy muaj para provimeve dhe zgjat afersisht deri nje jave para fillimit te provimeve.Me pas jam teper e lodhur per te ndier stress.


LoOL. Ti e paske filozofin e bukur.

__________________
Eyes watchful... the neck of a bull... hands of a killer... the body, a reservoir of energy.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2006 06:54
Lacjani_07 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lacjani_07 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lacjani_07 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lacjani_07 Shto Lacjani_07 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lacjani_07 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

Une kurr stres ne jete teme.....As para as ne mes as prapa provimeve,
ndoshta ndonjehere lodhje fizike nga netet pa gjume po asgje me teper.

Lodhesh pushon, te dhemb koka del e ben nje xhiro nuk e mbys veten une jo

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Gusht 2006 16:08
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Asnjehere sjam i stresuar per provimet. Vetem ne shkolle fillore/tetvjecare kur kam qene ne Shqiperi nga presioni qe te benin.

Biles kam blere edhe nje bluze qe thote " I will try anything Twice".

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Gusht 2006 07:45
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:41 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Jeni te stresuar gjate provimeve?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.