Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Sekreti i lumturise: Vajzat vs. Djemve
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Lightbulb

Sekreti i lumturise: Vajzat vs. Djemve

Kjo liste s'duhej te publikohej por pati kerkesa te shumta nga koleget e stafit te FH keshtu vendosem ta ndanim me te gjithe ... Listen e kemi bere bashke me Balerinen prandaj dhe ajo ka pjesen e vet bashke me mua

Kjo nuk eshte nje raprezalje ndaj djemve por nje studim i thelle dhe psikologjik i karakteristikave te meshkujve ... me te cilet ne grate jemi te detyruara te perballemi cdo dite  

 Priten diskutime dhe sugjerime nga te gjithe ...  mundesisht pa gjakderdhje

 

Qe ne nje mashkull te jete i lumtur duhet te jesh:

1) E gjate por me e shkurter se ai
2) Elegante gjithmone bile dhe nje ore pasi ke lindur
3) E bukur mengjes dreke darke
4) E embel
5) Fjalepak
6) Adhuruese e sporteve qe ai pelqen
7) E kuptueshme
8) E durueshme
9) Akrobate
10) E zjarrte
11) E perulur
12) Me pak e zgjuar se ai
13) Modele
14) Mama
15) Edukatore
16) Stripper
17) Guzhiniere:megjithese do te thote se gjellet s'jane si te mamase
18) E dashur
19) Atletike
20) Mendimtare
21) E qete
22) Paqembajtese
23) E shurdher kur te filloje sporti
24) Artiste
25) Pastruese
26) E afte
27) E brishte
28) Guximtare
29) Sherbetore e shokeve te tij
30) Memece

a. Ta mbyllesh sa te mundesh gojen
b. Te jesh trashegimtare e ndonje pasurie te madhe
c. Te mos stresohesh
d. Duhet te kontrollosh veten, edhe pse nuk mundesh ne ate kohen e muajit, bej te pamunduren
e. Te shohesh filma aksioni 

  
Teper e rendesishme:
1) Nuk duhet te dish te ndryshosh vajin e makines, sidomos nqs ai vete nuk e din (ne rast njohurish te barabarta/superiore, luaj te padituren!)
2) Nuk duhet te dish te rregullosh vida , te nderrosh poca, te dish te lyesh, etj. Sepse ai do te ndjehet i frikesuar nga njohurite e tua te gjithanshme.
3) Nuk duhet te dish te gjuash me arme zjarri, sepse do te ndihet perseri I frikesuar.
4) Nese ai ben ndonje gje gabim e ke ti fajin se i ke terhequr vemendjen
5) Kur qajne femijet naten duhet te ngrihesh ti se ai cuditerisht nuk degjon

Pa harruar:
1) Mos ta detyrosh te te perqafoje/ledhatoje nqs s’ke ndermend te shkosh deri ne fund
2) Jepi sa me shume kohe qe te kaloje me shoqerine e tij (shumica e meshkujve s’rriten kurre :p)
3) Mos u bej shoqe e ngushte me mamane e tij, sepse nuk do te kete kujt t’i qahet pastaj kur te grindeni.

 

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 16:19
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

Meshkuj te lumtur spaska fare ne kete bote..

kjo liste te jep pershtypjen se e kane pregatitur 'bashkshorte te deshperuara'

4,5,7,8,18,21 jane me se te mjaftueshme si cilesi po ku ti gjesh te gjitha ne nje njeri.. kush i ka gjet, dhe kerkon edhe ato 30 te tjerat..aha.. te kete pretendim kryesor ta marri gruan psikiatriste

pupu, si te bejn pesimiste ca shkrime, me keq se lajmet e top-channel-it..aman se ka edhe te pamartuar ketu



__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 16:40
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Re Sekreti i lumturise

Kto i keni nga eksperienca apo fantazia. Sekreti i lumturise eshte te dish te duash ta duash tjetrin si vetvetja. Dashuri dhe respekt.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 16:42
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

ka shum pika aty qe nuk qendrojne, po nejse..

dhe shum pika te tjera nq se femra do i kishte, me falni.. po cfare ndryshim do kishte nga mashkulli?? vetem nga organet??

mo ste rente per pjes nje femre till si burr, lol.


shnet

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 17:02
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Balerina
Rose of Silence

Regjistruar: 31/08/2006
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 1525

Hahaha, qe do te merrej me kaq seriozitet nga anetaret, kete nuk e prisja.
E megjithate, Tulipani, duhej te kishe vene listen e pare me pare, qe ta kuptojne qe ne ishim te detyruara te hartonim listen, pasi na beri nje stafist nje liste shume me te gjate qe kerkojne femrat tek meshkujt.

ps. eshte shaka, jo shume seriozitet per lista te tilla.

__________________
Bukė, kripė e zemėr tė mirė.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 17:11
Balerina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Balerina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Balerina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Balerina Shto Balerina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Balerina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Re: Sekreti i lumturise: Vajzat vs. Djemve

Citim:
Po citoj ato që tha tulipani
Kjo liste s'duhej te publikohej por pati kerkesa te shumta nga koleget e stafit te FH keshtu vendosem ta ndanim me te gjithe ... Listen e kemi bere bashke me Balerinen prandaj dhe ajo ka pjesen e vet bashke me mua

Kjo nuk eshte nje raprezalje ndaj djemve por nje studim i thelle dhe psikologjik i karakteristikave te meshkujve ... me te cilet ne grate jemi te detyruara te perballemi cdo dite  


Qe ne nje mashkull te jete i lumtur duhet te jesh:

1) E gjate por me e shkurter se ai
2) Elegante gjithmone bile dhe nje ore pasi ke lindur
3) E bukur mengjes dreke darke
4) E embel
5) Fjalepak
6) Adhuruese e sporteve qe ai pelqen
7) E kuptueshme
8) E durueshme
9) Akrobate
10) E zjarrte
11) E perulur
12) Me pak e zgjuar se ai
13) Modele
14) Mama
15) Edukatore
16) Stripper
17) Guzhiniere:megjithese do te thote se gjellet s'jane si te mamase
18) E dashur
19) Atletike
20) Mendimtare
21) E qete
22) Paqembajtese
23) E shurdher kur te filloje sporti
24) Artiste
25) Pastruese
26) E afte
27) E brishte
28) Guximtare
29) Sherbetore e shokeve te tij
30) Memece




Sa kam qeshur kur e kam lexuar
Goca qe keni thurur listen...ajo pika 9 cdo te thote saktesisht??? :p

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 17:19
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha Balerina
Hahaha, qe do te merrej me kaq seriozitet nga anetaret, kete nuk e prisja.
E megjithate, Tulipani, duhej te kishe vene listen e pare me pare, qe ta kuptojne qe ne ishim te detyruara te hartonim listen, pasi na beri nje stafist nje liste shume me te gjate qe kerkojne femrat tek meshkujt.

ps. eshte shaka, jo shume seriozitet per lista te tilla.



.............

Hahahaaaaaaaaaaa  nuk e dishe ti se do merrej kaq senriozisht eeeeee.......

Po me lista te tilla dyrnjaja jane martu/feju  maj dreq...:p

Tulipan postoje Listen e krye-klanistit...

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 17:47
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Re: Sekreti i lumturise: Vajzat vs. Djemve

Si mashkull qe jam po jap vlersimin dhe po ve pikat mbi i---
Ti ke vene sygjerimet dhe une te kam bere komentet...
Qe ne nje mashkull te jete i lumtur duhet te jesh:[/B]

1) E gjate por me e shkurter se ai - ne krevat te gjitha njelloj jane
2) Elegante gjithmone bile dhe nje ore pasi ke lindur - elegonate vertet po te jete pak e mbushur nga gjoksi
3) E bukur mengjes dreke darke -ketu me pelqen
4) E embel - normale qe kur ta lepish te duket sikur eshte embelsire
5) Fjalepak - sipas rastit
6) Adhuruese e sporteve qe ai pelqen -te jete tifoze e milanit
7) E kuptueshme - per nje komunikim normal me femren duhet mesur gjuha e memecve se keshtu kutohesh pa probleme :p
8) E durueshme - e ka per detyre se eshte reciproke
9) Akrobate -vetem ne krevat dhe kur ben punet e shtepis
10) E zjarrte - kur eshte me grip dhe kur eshte ne krevat
11) E perulur - jo une e dua te ket pak tangerlluk por me te tjeret jo me mua...
12) Me pak e zgjuar se ai -kjo eshte normale se sado qe te mundohet me e zgjuar se une nuk behet dot ( Kam fatin te kem lindur mashkull)
13) Modele - ka lezet se nuk behesh xheloz se stilistet jane pederast dhe modelet jan gei (njelloj eshte po nejse)
14) Mama - beles mama e 3 kalamajve (emrat ja kam vendos qe tani)
15) Edukatore - por me kopesh me drek ama
16) Stripper - jo per ta zhveshur e zhvesh vet une
17) Guzhiniere:megjithese do te thote se gjellet s'jane si te mamase - gatuaj mire edhe vete po edhe ajo do ja marri doren (mos ma luaj mamin se te kepus ne dysh)
18) E dashur - si vetja ime
19) Atletike - pak a shume se po e pati krahun ma te madh se timin nuk e dua
20) Mendimtare -duhet te medohet nje here para se te flasi
21) E qete - nevriku jam une dhe del e mjafton sa per te dy
22) Paqembajtese - normale qe paqembjtse por jo me forcat ONU
23) E shurdher kur te filloje sporti - edhe memece gjithashtu
24) Artiste - ketu jo edhe aq shume se sdua te luaj teater me mua
25) Pastruese - ca pune ka gjithe diten le te bej pastrimin e shtepise
26) E afte - tamam si une
27) E brishte - si petale trandafili
28) Guximtare - si shote galica
29) Sherbetore e shokeve te tij - jo jo vetem e imja
30) Memece - kur ti them une vetem

a. Ta mbyllesh sa te mundesh gojen - ta mbylli vetem kur thote budalluqe
b. Te jesh trashegimtare e ndonje pasurie te madhe - edhe familje normale ska problem se jemi te pasur vete
c. Te mos stresohesh - normale se pastaj na streson edhe ne te tjereve
d. Duhet te kontrollosh veten, edhe pse nuk mundesh ne ate kohen e muajit, bej te pamunduren - normale une skam faj per keto ceshtje
e. Te shohesh filma aksioni  - jo jo edhe filma romatik se ato te aksionit me vene ne gjume

  
Teper e rendesishme:
1) Nuk duhet te dish te ndryshosh vajin e makines, sidomos nqs ai vete nuk e din (ne rast njohurish te barabarta/superiore, luaj te padituren!) - per mua ta di ta ndryshoj se une sdua te bej duart pis
2) Nuk duhet te dish te rregullosh vida , te nderrosh poca, te dish te lyesh, etj. Sepse ai do te ndjehet i frikesuar nga njohurite e tua te gjithanshme. - u aq me mire se kjo do te thote qe une do rri kemb mbi kembe duke pare ate qe po punon
3) Nuk duhet te dish te gjuash me arme zjarri, sepse do te ndihet perseri I frikesuar. - mundesisht te iki per gjah dhe te na sjelli ndonje fazan dhe ta gatuaj vet
4) Nese ai ben ndonje gje gabim e ke ti fajin se i ke terhequr vemendjen - une skam asnjehere faj
5) Kur qajne femijet naten duhet te ngrihesh ti se ai cuditerisht nuk degjon - une degjoj por ti e ke per detyre se vet i ke pjelle

Pa harruar:
1) Mos ta detyrosh te te perqafoje/ledhatoje nqs s’ke ndermend te shkosh deri ne fund - pse u liriu ktu tu tek ty me perqafon me teket mua ti sdo :p
2) Jepi sa me shume kohe qe te kaloje me shoqerine e tij (shumica e meshkujve s’rriten kurre :p) - edhe po sma dhe ti e marr vet une
3) Mos u bej shoqe e ngushte me mamane e tij, sepse nuk do te kete kujt t’i qahet pastaj kur te grindeni. - jo se nuk qahemi ne asnjehere pastaj maman e kam yll bote dhe po u bere shoqe me pak stes kam...

Tuli a je e kenaqur tani :p

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 17:47
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

haaaaaaaaaaaaa........

Kam qesh me keto shtesat.....

Sidomos me sqarimin e pikes 9 qe e kishte me aq kasavet Briseid...

 

ps: Tulipani kam pershtypjen se ta pa na duhet me shtu prap lista......

 

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 17:56
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

hahahahahahahahaahahhaahahahahahahahahahahahahahah
ahhahaha
Nuk ka nje Pike Diabolic ne te cilen te kisha dyshime,asnje...shtesat jane te verteta,keto do mendojne se ti ben shaka E zeza ajo qe do te kete per kusur

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 18:03
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:50 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Sekreti i lumturise: Vajzat vs. Djemve

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.