Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Historia > Pellazget
Gjithsej 51 faqe: « E parė ... « 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha alfeko sukaraku
Niko Stylo se shpejti do sjellin fjalorin e Panajoti Kupitorit ne shqip.Aty do mesoni me se miri se cila eshte greqishtja e lashte edhe cila eshte shqipja jone paragreke.


Une me zi po pres qe ta shikoj.

Pastaj ta marrin vesh mire keta shqencetaret evropiane se cilet jane shqiptaret.

Alfeko, te ka ikur mendja vella me keta emra qe na sjell ketu.

 

Ne thuaj shyqyr qe shpetuam nga zhdukja sic ndodhi me maqedonet.

Po thuaje mengjes e mbremje kete shyqyrin, more vesh?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2009 00:20
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

cedro, mendoj se ato qe mendon nuk i thua me zerin e plote,sepse ose nuk je i sigurt ose nuk ke lexuar aspak mbi origjinen e lashte shqiptare.Ne nje te rdhme jo shume te larget ata qe te pelqejne ty,por e thua me gjysem zeri do t'i sfumoje e verteta jone.Gjerat vijne dalngadal,por e verteta mengon por nuk harron.
Keto qe thashe me lart do t'i vertetojne studiuesit me vepra e fakte serioze qe do ta bindin boten se ajo eshte genjyer nga greket qe kane folur vetem shqip gjer me 1821.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2009 10:27
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus




Ne thuaj shyqyr qe shpetuam nga zhdukja sic ndodhi me maqedonet.

Po thuaje mengjes e mbremje kete shyqyrin, more vesh?



Po pse do zhdukeshim o cedrus, nuk po te kuptoj.

Shqiptaret kane hisory, komb, gjuhe dhe tradita. Si mund te dalesh ne nje konkluzion te tille.
Plus mos harro sa kane luftuar kundra grekut, turkut dhe serbit po edhe aq kane luftuar per ta.

Nuk te kuptoj fare ketu, ndofta ke qene ne ndonje moment te keq ose na jep shpjegime si arrite ne kete konkluzion.

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2009 10:49
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kotka


Po pse do zhdukeshim o cedrus, nuk po te kuptoj.

Shqiptaret kane hisory, komb, gjuhe dhe tradita. Si mund te dalesh ne nje konkluzion te tille.
Plus mos harro sa kane luftuar kundra grekut, turkut dhe serbit po edhe aq kane luftuar per ta.

Nuk te kuptoj fare ketu, ndofta ke qene ne ndonje moment te keq ose na jep shpjegime si arrite ne kete konkluzion.



Pse maqedonasit, nuk kane luftuar? Prape u zhduken.

Ka edhe kombe te tjera qe kane luftuar dhe prape jane zhdukur.

Sa per te luftuar, te gjithe kombet kane heronjte e tyre.

-Greket kane shume.

-Maqedonet-Aleksandrin Le qe ky ishte shqiptar demek, se kishte te jemen mollose.

-Serbet, kane heronj edhe ata.

-Malezezet, nuk u pushtuan kurre nga turku. etj etj

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Prill 2009 11:15
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha alfeko sukaraku





asaj nuk i hyne asgje ne tru ...ajo di vetem te flasin per c do gje antishqiptare...ndaj po e lodh koken kote me nje njeri koti.




Po nuk eshte ajo mor miku im,eshte ai.Dihet qe eshte hequr si femer,por duke mos e njohur ne realitet s'ke c'thua tjeter per te.Ai eshte nje provokator i vogel,q e hem i ha e hem i djeg,por te garantoj une se eshte nga ata qe leh e nuk te ha dot.Prandaj mos u shqeteso se eshte nga ata qe nuk paraqet rrezikshmeri.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2009 00:02
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kotka


Po pse do zhdukeshim o cedrus, nuk po te kuptoj.

Shqiptaret kane hisory, komb, gjuhe dhe tradita. Si mund te dalesh ne nje konkluzion te tille.
Plus mos harro sa kane luftuar kundra grekut, turkut dhe serbit po edhe aq kane luftuar per ta.

Nuk te kuptoj fare ketu, ndofta ke qene ne ndonje moment te keq ose na jep shpjegime si arrite ne kete konkluzion.



E di pse?

 

Ja te ta them avash avash qe ta kuptosh.

Kur filluan vendet e tjera qe te shkeputeshin nga Turku, ne hanim koken me njeri tjetrin dhe na sollen Princ Vidin.

Kur u caktuan kufijte, ne ziheshim kush te ishte me shume per baba dovletin.

Kur te gjithe na dhane te drejten qe te ishim shtet me vete ne thirrem serbet qe te na ndihmonin.

Kur hipi ai vulehumburi ne fuqi, na mbylli nga tere bote.

Kur erdhi demokracia Sala ne futi ne konferencen islamike.

Tani akoma po fleme ne plehra dhe ne batak.

Bota hyjne ne Europe ne i kemi syte nga Azia.

Prandaj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2009 00:37
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re hul ai e snaf uth.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 15 herė.

po e postoj pak me te shkoqitur mbishkrimin pellazge te Limnos.Eshte shkruajtur me alfabetin jone te shumegjajshem me alfabetin etrusk.Eshte lexuar ne shqip nga Nermina Vlora-Robert De Angeli-Niko Stylo edhe Iakovo Thomopulo.

HUL AI E SNAF UTH=NUK NJEF RRUGE ULJE=NUK U PERUL.

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2009 08:17
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re zi a zi -maraz maf sial k vis.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 14 herė.

ZI A ZI MARAZ MAF SIALL K VIS=ZI ESHTE ZI ,MARAZ MBAN E SJELL KY VIS

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2009 08:19
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

A VIS E VIS THO SE RON AITH=ESHTE NE NATYRE EDHE NE NATYRE THONE SE RRON AI.

ju kam borxh nje figure me shkrim ketu.

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Modifikuar nga alfeko sukaraku datė 15/04/2009 ora 08:29

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2009 08:21
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

VA MALA SIALL SE RRON AI MORINAJ=MALEVE DEGJOHET SE RRON AI MORINAJ

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2009 08:30
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:55 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 51 faqe: « E parė ... « 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Historia > Pellazget

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.