Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Gjakmarrja:Kanuni i Leke Dukagjinit
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Ja, lajm i sotem:

Shkodër, plumba gjakmarrjeje, vritet para shtëpisë së tij 45- vjeçari


Në orët e para të mëngjesit në qytetin e Shkodrës është qëlluar për vdekje 45- vjeçari Besnik Dashi. Ngjarja ndodhi në lagjen “Salo Halili”, ndërsa viktima ishte duke u futur në banesën e tij.

Policia ka mbërritur menjëherë në vend ngjarje dhe nisi hetimet në lidhje me vrasjen. Pista e parë e dyshimit është gjakmarrja, Dashi në vitin 2004 është dënuar për vrasjen e një personi.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Gusht 2011 09:29
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Pra ky qe paska vdek ni lehte i qofte dheu ne vitin 2004 qeka denuar per vrasje dhe u vra ne 2011 sa vite burg ka bere nese i ka bere???Si ti themi atij qe e ka vrare pse e vrave ?Kur ky i dilte cdo dite pare syve dhe ai cdo dite shkonte ne varreze me nje tufe trendafila ne dore te qante motren vellane o femine ????Polizia po u merrka me hetimin mire e ben ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Gusht 2011 12:06
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

un po mendoja ket qe vtiten njerzit si te jen zogj macesh nje dy su ben ne bot po direkt ne plumba per asgje vriten per nje fjal goje
shqiptar hesapi gjithe te trash mbeten

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Gusht 2011 12:22
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner


Kurt, po te heshtja tani, do mendoje "Shiko, ja futa me shpulle Vizionerit dhe e mbylli gojen" kurse, po te pergjigjem ashtu sic duhet ose me sakte, sic e meriton mbas ketij komenti tendin, duhet te nxjerrim pistoletat prandaj, une po te them vetem vetem se, ti, me sa kuptoj nuk lexon komentet-diskutimet sic duhet por vetem ne siperfaqe! Edhe Video-t qe mund te fus ose kam futur, jane Ilustrim i komentit-mendimit!

Ti ke kendveshtrimin tend dhe llogjiken tende te te diskutuarit, kurse une timen dhe kjo duhet respektuar!
Ti e mbron fenomenin "gjakmarrje", une e denoj! Kaq

po cfar debati te bej me ty more vizioner kur ti kujotn se une supozoj se ta futa shpulla.
cfar llogjike eshte kjo?!?!
une te krahasova me njeriun me te mire ne bote. plaken time
tani pse ajo me duket icik dumbass naive ne disa diskutime/debate nuk eshte gje per tu ofenduar lool
nene terezja mund te jete kriminele para saj, kur vjen tek zemra qe ka

ti ne ne anen tjeter qartesisht me ofendove, jo se me quajte malsor, sepse jam krenar per kte! por cfar mendon ti per malsoret dhe mentalitetin tim je komplet injorant.
malsia nuk eshte e perbere supozojm nga dyqind gjakmarres vrases, qe llogjikisht gjysma e tyre kane vrare nga halli i madh qe i ka zene belaja, nga 100 origjinalisht qe kane filluar sherrin, pra 100 malsor nuk prezantojn malsine as mentalitetin malsor.

nese do bejm statisitika krimesh malsia i bie te jete vendi me i paster ne bote, jo vetem ne shqiperi.
ne 97 aty ku jam rritur une njerzit kane lene duert hapur pa celesa dite nate, asnje incident nuk ka ndodh, dhe mos harro se aty kam pare vilat me te bukura ne shqiperi ksaj rradhe qe isha, qe dmth kriminelet kane patur arsye te plackisin
cfar mund te themi per kte?!?!

ti e ben kte debat unpleasent per mua, sepse nuk je me zemer mire apo me njerzor se une dhe cdo malsor, gjithashtu e ben unpleasent sepse tregohesh intellctually handicaped ne kto debate, persa i perket thelbit qe po diskutonim.
kalofsh mire vizio, no hard feelings i promise:p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Gusht 2011 15:03
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

O kurt, malsor nuk dmth malok.

Ka malsore te mire sic ka edhe fusharake te mire.

Malsor quhet edhe dikush nga Skrapari, apo malsite e Tiranes. Malsia e Shqiperise eshte dicka tjeter. Ketu ka vepruar Kanuni i Lekes per qellime te caktuara qe une shkur i kam thene me pare(aq sa di une) Nese ti di dicka me shume per shkaqet se si ky kanun zuri vend ne malsine e Shqipeise na e thuaj.

Pse psh nuk pati te tille Kanun ne malsine e Vlores ta them une. Atje duhej te vidhje qe te mund te te jepnin nuse. Ndersa ne palsite e Skraparit vjedhja nuk njihej. Sjtepite ishin pa celes neper fshatra dhe keshtu jane akoma, ne: Moker, Gore, Kolonje, disa zona te Devollit te siperm dhe Permet. Jo vetem ne Bajze kurt.

Por duhet thene se kjo nuk ka te beje me psikologjine e gjakmarrjes.

Gjakmarrja eshte nje plage psikologjike. Dikur ka qene plage sociale.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Gusht 2011 23:19
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu


Gjakmarrja eshte nje plage psikologjike. Dikur ka qene plage sociale.



e vertete . fle si nje kancer edhe per dekada te tera .
me te degjuar kam qe edhe Japonia ka njefarelloj Kanuni te ngjashem.
nuk di sa o e vertete po dikund kam lexu.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Gusht 2011 09:01
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
O kurt, malsor nuk dmth malok.

Ka malsore te mire sic ka edhe fusharake te mire.

Malsor quhet edhe dikush nga Skrapari, apo malsite e Tiranes. Malsia e Shqiperise eshte dicka tjeter. Ketu ka vepruar Kanuni i Lekes per qellime te caktuara qe une shkur i kam thene me pare(aq sa di une) Nese ti di dicka me shume per shkaqet se si ky kanun zuri vend ne malsine e Shqipeise na e thuaj.

Pse psh nuk pati te tille Kanun ne malsine e Vlores ta them une. Atje duhej te vidhje qe te mund te te jepnin nuse. Ndersa ne palsite e Skraparit vjedhja nuk njihej. Sjtepite ishin pa celes neper fshatra dhe keshtu jane akoma, ne: Moker, Gore, Kolonje, disa zona te Devollit te siperm dhe Permet. Jo vetem ne Bajze kurt.

Por duhet thene se kjo nuk ka te beje me psikologjine e gjakmarrjes.

Gjakmarrja eshte nje plage psikologjike. Dikur ka qene plage sociale.

nuk diskutohet qe eshte plage psikologjike qe vjen nga njerzit e vegjel kur hakmerren per gjera te vogla.
ju akoma po flisni sikur jeni duke folur me ndonje 3 vejcar lol

kemi dhen shembuj plot se kur e cfare edhe per faljen kemi dhene shembuj plot dhe admiruar,,,,

ndersa bajza nuk eshte vend i humbur i izoluar ashtu sic e mendon ti dhe shume tjere, eshte vend i rrahur nga trafiku qe ne kohen e enverit meqe eshte qendra e pare nje evropian shikon kur hyn ne shqiperi me makine.
ktu eshte edhe problemi se ju te sgjuarit kujotni se jam rritur ne nje vend te izoluar te humbur, por e kundertsa eshte e verteta. ktu jane edhe keqkuptimet, se kur isha femije isha i sigurt ne mendjen time qe gjithe shqiperia ishte me e izoluar nga bota se sa une

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Gusht 2011 11:28
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

thats it!!!!jam me nerva tani. nuk diskutohet me juve i kemi mbuluar te gjitha pikat e argumenitit, me specifikime gjithashtu edhe kur thashe qe ideja qe te jetoj ne nje kohe te kanunit me jep enxiety. ndersa tjetri thote: ti e don kanunin! kaq!
you cant debate with pepole that put words in your mouth and take words out of context!!!!!!!!!!!!
kemi diskutuar vetem natyren e njeriut kur eshte morally justifiable
its a simple fucking sujbect.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Gusht 2011 12:06
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
thats it!!!!jam me nerva tani. nuk diskutohet me juve i kemi mbuluar te gjitha pikat e argumenitit, me specifikime gjithashtu edhe kur thashe qe ideja qe te jetoj ne nje kohe te kanunit me jep enxiety. ndersa tjetri thote: ti e don kanunin! kaq!
you cant debate with pepole that put words in your mouth and take words out of context!!!!!!!!!!!!
kemi diskutuar vetem natyren e njeriut kur eshte morally justifiable
its a simple fucking sujbect.

Kanuni sot eshte nje plage sociale pasi prej saj ka mbetur vetem forma me e eger dhe me e keqe e asaj qe eshte gjakmarrja dhe ngujimi.

Cedrusi citoi nje pjese te asaj te kafes nen gju.
Ne fakt gjaku nen gju i jepej atij qe nuk kishte marre hak per tu barazuar ne gjak ne baze te kanunit dhe jo atij qe ishte i ngujuar, çka do te thote kjo.
Qe ti nuk ishe i zoti te merrje hak, te shkrepje pushke. Normal se ne ate kohe nuk ksihte shtet qe ta merrte tjetrin dhe ta fuste ne burg apo ta denonte me vdekje pse kishte vrare.
Pasi kishe marre hakun i dergohej fjale te zotit te shtepise tjeter dhe nese shtepia tjeter ishte dakort ta mbyllte aty ate pune nuk te jepte me njeri kafe nen gju pasi nuk kishe gjak me marr.
Mirpo kishte ashtu shtepiash qe nuk duronin dhe kjo histori vazhdonte me shekuj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Gusht 2011 12:31
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Kush ma shan kurtin mer?

Ma leni kurtin rehat, oj

Pra kafja nen gjy jepej per te denuar, ndeshkuar? OK bukur.

Sipas Kanunit, femra nuk bente pjese ne zinxhirin e gjak marrjes. Eshte kjo fisnikeri, apo perbuzje e femres?

Me sa di une femrat tona te marrin gjak ne vetull

Pse te perjashtohej femra nga gjaku?

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Gusht 2011 14:09
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:01 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Gjakmarrja:Kanuni i Leke Dukagjinit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.