Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Besimi fetar te shqiptarėt.
Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ss1
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 30/11/2005
Vendbanimi: rrugeve te botes
Mesazhe: 113

Faleminderit diabolic po eshte e vertet ajo qe thot e cybyle ne e kemi pas fene sipas pushtusit por ajo qe vlersohet me shume te ne eshte toleranca e madhe fetare qe kemi dhe kjo se shqipetaret si kane dhene rendesi te madhe fese ,per mua kjo eshte gjeja me e mire qe kemi

__________________
fati ndimon guximtarin

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Janar 2006 15:09
ss1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ss1 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ss1 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ss1 Shto ss1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ss1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Citim:
Po citoj ato që tha ss1
Faleminderit diabolic po eshte e vertet ajo qe thot e cybyle ne e kemi pas fene sipas pushtusit por ajo qe vlersohet me shume te ne eshte toleranca e madhe fetare qe kemi dhe kjo se shqipetaret si kane dhene rendesi te madhe fese ,per mua kjo eshte gjeja me e mire qe kemi


Ketu ke fol si burrat, ose pse mos themi edhe si grrrate

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Janar 2006 15:23
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Feja e shqiptarit eshte shqiptaria!

Se luan as topi.

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Janar 2006 13:25
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
HamatieL
Lady

Regjistruar: 30/11/2005
Vendbanimi: Mbi Re
Mesazhe: 6

Re: a duhet te besojm ne zot

Citim:
Po citoj ato që tha ss1
besimet me te vjetra te shqiptarve kane qene: 1)besimi te dielli ,2)besimi te gjarpri,3)besimi te shqiponja


Po te zhapiku? lol

Dhe une ne nje Zot besoj,tek All-llahu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2006 15:13
HamatieL nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė HamatieL Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me HamatieL (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: HamatieL Shto HamatieL nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto HamatieL nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ARENC
Anetar i ri

Regjistruar: 18/12/2005
Vendbanimi: FI
Mesazhe: 24

Un per vete nuk besoj te zoti!!!

__________________
vivi e lascia vivere.(jeto dhe ler te jetojne)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2006 23:00
ARENC nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ARENC Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ARENC (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ARENC Shto ARENC nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ARENC nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lela84
Anetar i ri

Regjistruar: 18/01/2006
Vendbanimi: larg
Mesazhe: 11

Edhe une besoj te Zoti.

Dhe mundohem qe te ndjek rruget e Tij...
Shpesh eshte e veshtire ,po ka dicka brenda meje qe nuk me lejon te largohem prej Tij.
Di edhe qe n.q.s Zoti nuk do ishte prane meje shume gjera ne jeten time do ishin ndryshe ...
Ndikon pozitivisht per mua(shpirtin tim) dhe per mardheniet e mia me njerzit qe me rrethojn.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shkurt 2006 14:24
lela84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lela84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lela84 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lela84 Shto lela84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lela84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

pershendetje.

feja e shqiptarit esht feja qe secili beson dhe zgjedh sipas aftesise se arsyetimit qe ka dhe nuk esht diçka qe trashegohet dhe as qe mund te imponohet. çdo pushtues mundohet te imponoje ose te perhape idete e veta ne sherbim te qellimit kryesor qe kane ne pergjithesi.
ne fakt perhapja e ideve ose perpjekja per te bere nje gje te tille esht e drejte e çdokujt. edhe ne ne fakt ate po bejme. po mundohemi te 'hedhim ne shesh' mendimet tona me shpresen se mund te japim diçka ose edhe te perfitojme.
nuk mendoj se perfitojme gje duke u kapur pas ketyre shprehjeve te mykura. shqiptaria nuk eshte fe, esht kombesi. kam fatin e madh qe kam edhe komb edhe fe. kam nderin e madh qe jam shqiptar po asht kam nderin qe kam besimin tim.
shprehja e kesaj teme esht shum e bezdisshme, aq me teper kur perdoret vend e pavend. kjo shprehje perdoret shpesh nga fodulle dhe hipokrite, po edhe njerez me qellim te mire,por jobesimtare. nuk ka arsye qe te trembet kush per prishjen e tolerances nderfetare ne shqiperi.
feja nuk esht dhe nuk ka qene asnjehere pengese ndaj atdhedashurise, perkundrazi. kush e beson kete esht marksist, nga ato qe thone feja opium per popullin.

amoxil, idete nuk ndryshohen me topa dhe as nga shprehje si kjo qe the ti; se luan as topi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2006 11:45
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Ore tole po mire perse na dele ti me shpate ne dore duke na thene qe shprehja -Feja e shqiptarit eshte shqiptaria- eshte shprehje e mykur dhe qe perdoret nga fodulle dhe hipokrit . Ti jep mendimin tend por mos na jep sentenca sikur fjala jote eshte e verteta dhe vetem ti ke te drejte. Ne e mendojm keshtu , ty po te pelqeu mire po ste pelqeu hap krahun se skemi nevoj per njerez qe na japin mend se kemi tonat. Ti vazhdo te besosh ate qe do dhe ne do vazhdojm te besojm se feja jone eshte shqiptaria .Idete nuk ndryshohen me toma por as me gomarlluqe miku im qe ke dy shkrime ne forum por qe me dukesh si i njohur nga menyre e shkrimit dhe ndoshta fshihesh pas kesaj maske per te treguar kush je...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2006 19:00
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

diabolic, tregohu pak me i qete. nuk jam tip qe dal me shpate ne dore e as qe kam dy fytyra e as perdori maska. mos kemi diskutuar ne ndonje forum tjeter se ketu nuk kam shkruar ndonjehere. apo te duken njesoj te gjithe ata qe mendojne ndryshe nga ti.
kjo shprehja eshte vene per tu diskutuar. kam thene qe e perdorin shume fodulle dhe hipokrite, e them serish por nuk thashe qe te gjith jane ashtu.
kerkoj ndjese nqs te kam fyer.
mbaje fene tende se nuk kam qellim te bej askend te ndryshoje fene e vet.

ja fillova mire ketu..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Prill 2006 16:01
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Citim:
Po citoj ato që tha tolstoy86
diabolic, tregohu pak me i qete. nuk jam tip qe dal me shpate ne dore e as qe kam dy fytyra e as perdori maska. mos kemi diskutuar ne ndonje forum tjeter se ketu nuk kam shkruar ndonjehere. apo te duken njesoj te gjithe ata qe mendojne ndryshe nga ti.
kjo shprehja eshte vene per tu diskutuar. kam thene qe e perdorin shume fodulle dhe hipokrite, e them serish por nuk thashe qe te gjith jane ashtu.
kerkoj ndjese nqs te kam fyer.
mbaje fene tende se nuk kam qellim te bej askend te ndryshoje fene e vet.

ja fillova mire ketu..



Bravo e shikon qe ketu fillon dhe nuk imponon mendimin tend te tjereve dhe vetem shpalos ate qe mendon ti .Nese do arrish te shpalosesh mendimin tend atehere mund te thuash cte duash vetem mos ofendo dhe fyej njerzit qe se mendojn si ty.Pastaj mos jep sentenca duke me thene qe me duken te gjithe njelloj ata qe nuk jane te te njejtit mendim me mua .Ok? Hajd pra me men ne kok e shnet e pare...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Prill 2006 19:40
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:26 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Besimi fetar te shqiptarėt.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.