Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > 70%musliman ne shqiperi,qendron kjo shifer akoma
Gjithsej 14 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Shėn Albani
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/04/2004
Vendbanimi: Evrope
Mesazhe: 53

Merre librin e perkthyer ne shqip
"Nektari i vulosur i Xhenetit" nga profesori universitar :
Safijurrahman el-Mubarekfuri , aty i gjen te gjitha mrekullit e Muhametit...nje version te shkurter e ke te

http://www.albislam.com/libraria/lulishta.asp

Per Kadaren te tregova se cka duhet te besh...Sa i perkte Zotit, perpiqu ta gjesh, se ai nuk te gjen ty, tash per tash je duke gabuar, edhe ate shume, mbi 5 miliard njerez nuk besojne si ti...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Maj 2004 23:30
Shėn Albani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Shėn Albani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Shėn Albani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Shėn Albani Shto Shėn Albani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Shėn Albani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Re: amor,je shum ........i lehte nga koka.

Citim:
Po citoj ato që tha BETERRI
Ismail Kadare eshte perkthyer ne hollande ,belgjike,france etj .etje.etje,eshte shum i njohur dhe i pelqyer,do apo sdo ti,persa i perket shen albanit,nuk mendoj qe eshte fanatik sepse tha disa te verteta mbi islamizmin,me vjen qudi qe mundohesh te hedhesh poshte figure“n e Ismail Kadarese,siq u mundua te bente BERISHA aty nga vitet 93-94,mos ju bashkon konferenca islamike me Berishen????.


Ti po me tregon per France-Belgjike-Hollande pikerisht mua? Shiko mos ka qene "limited edition",te siguroj qe ne shume e shume vite jashte s'eshte permendur emeri KADARE as ne nje evenement,qofte dhe minimal.

Pse duhet ta pelqej une ate?Sepse e pelqejne te gjithe?Sepse e pelqen ti me shoke?Une ndjek shijet e mia literare dhe jo te tuat,por sinqerisht s'te ve faj pasi e gjitha cfare mund te kesh lexuar ne jeten tende do kete qene Kadare dhe s'ke me ca ti besh krahasim.
Citoj ate qe thashe mesiper:
Do e ilustroj me nje fragment nga nje film,me duket qe quhej "the march",drejtuesi qe kishte marre persiper te shpiente njerezit nga Afrika ku vuanin per ushqim ne Europe,quhej El Mahdi.Keto ecen dite e dite dhe arriten ne Marokko,nje parfaqesuese e nje organizate te larte Europiane vjen te flase me te qe ta binde te kthehen kundrejt nje ndihme te konsiderueshme per njerezit,i thote ty te marrin gati si perendi ndaj do te degjojne dhe ky i pergjigjet:"nese une te them qe je nje pule do thuash qe kam probleme mendore,nese e thote nje i dyte do i thuash qe ka probleme me fjalet por nese e thote nje i trete do e BESOSH".
-------------

Tani ja hodhe fajin fese per prirjet destruktive te Berishes?Je shume qesharak,arritet te lidhni dhe politiken e Berishes me fene.
Pastaj donit te dinit nese ne Shqiperia ka akoma 70 % myslimane?Une jua dhashe pergjigjen me prova,tani c'doni mč?
Te hidhni shqelma mbasi moret nje pergjigje qe nuk ju pelqente?
Shčn Albani mund dhe te flase per veten...


P.S. Munde te thuash shume-shume qe jam "E lehte nga mendja" Por te siguroj qe me kete teme nuk ngelesh mbrapa.

P.S.2 Ne alfabetin e gjuhes te bukur meme kemi dhe shkronjen "ç".

P.S.3Me hiqni nje kuriozitet:sa jeni i integruar ne jeten e vendeve qe permendet?Mesa shoh jo dhe aq...

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2004 17:07
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BETERRI
Anetar i pa konfirmuar

Regjistruar: 03/05/2004
Vendbanimi: belgjike
Mesazhe: 185

Amor...nuk qenke aq e lehte sa mendova.lol

Nuk e dija qe ishe femer(kam debulese per femrat)ate shkronjen 'c'nuk e ka kompjuteri,pa rendesi kjo,e dyta,pse te mos te tregoj une ty per ne France,Belgjike,Hollande????Mos punon ne ambasade ti?Edhe nese punon ,punon ne nje ambasade dhe jo ne dy apo tre.Lidhja qe bera me Berishen eshte sepse edhe ai e sulmoi Kadarene kur ai ishte kandidat per cmimin nobel,besoj e di kete,Kdare ka marre pjese ne shume tema dhe debate ne TV e ketyre vendeve,dhe librat e tij jane perkthyer,te jesh e sigurte,mund te mos pelqeje ty si shkrimtar,por perse ta hedhesh poshte??Me sa di une ne historine tone tre kane qene kandidat per cmimin Nobel,Gjergj Fishta,Faik Konica dhe Ismail Kadare,(nene Tereza e ka marre),do kisha deshire ta di pse nuk e vlereson I.Kadarene,jam kurioz.Une nuk ja hodha fajin fese per veprimet destruktive te Berishes,por Berishes i hedh fajin per veprimet destruktive te fese,persa i perket regjistrimeve fetare,nuk eshte e vertete se jane bere regjistrime mbas vitit'91.Gjith te mirat.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Maj 2004 21:44
BETERRI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BETERRI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BETERRI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BETERRI Shto BETERRI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BETERRI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dena
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/01/2004
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 102

..e kane mesu arabishten o beterr aq sa smund ta imagjinosh as ti dhe as shen Albani, sepse ju flisni me hamendje dhe me vjen keq sepse nuk shprehni fare respekt per fene islame, kjo do te thote se se njihni.Une edhe pse jam myslimane e repsektoj shume dhe fene krishtere dhe profetin Jezu Krisht sa dhe vete te krishteret, sepse kam miq te te dyja feve.Por jo te flas ne kete menyre kaq pa takt sic flasin disa prej jush.
Le ta dije ai qe nuk e di, qe xhamite e tiranes, duke filluar nga xhamia e rruges se kavajes deri te xhamia e tabakeve, te xhura, te Medreseja, te pazari etj, jane plot me te rinj e te reja aq shume sa dheper bajram e keni pare ne televizor si mbushet sheshi skenderbe.
Edhe ne Kosova ka me shume mysliman se kudo tjeter.
ndersa persa i perket shifrave, sigurisht ne menyre te paluhatshme shifra 70% e myslimaneve jo vetem qe ska luajtur, por kam mendoj se eshte shtuar.Dhe 50% e tyre e praktikojne kete fe.Ndersa ne kisha mund te shohesh shume shume pak per te diela, dhe nje here ne vit shume nejrez vetem per pashke apo krishtlindje.ndersa te premteve i ke plot xhamite, dhe 90% e tyre jane vetem te rinj, per kete te siguroj, shko dhe shih njeher meqe se ke iden.

Pershendetje.
___________
une e mbroj iden time sepse eshte ideja ime.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Maj 2004 14:26
dena nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dena Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dena (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dena Shto dena nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dena nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BETERRI
Anetar i pa konfirmuar

Regjistruar: 03/05/2004
Vendbanimi: belgjike
Mesazhe: 185

Denusha....

Mire kane ber qe kane mesu arabishten sa hap mbyll ssyte,nuk ka asgja te keqe,do tju duhet me vone ne Arabi moj cupe,o dena boll me ate propagande mesjetare qe po na ben se gjoja te rinjte po mbushin xhamite e fshatit,nuk i ha kush ato,dhe sa per shtimin ,e di mire ti se sa po shtohet feja muslimane,-edhe kosova ka me shume muslimane se kudo tjeter- ku e kishe fjalen????

__________________
GJERGJ FISHTA-HOMERI SHQIPTAR!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Maj 2004 19:07
BETERRI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BETERRI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BETERRI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BETERRI Shto BETERRI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BETERRI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ThE_MaStEr
AlOnE

Regjistruar: 18/12/2003
Vendbanimi: MaD CiTy
Mesazhe: 403

Si mund te thoni 70 % musliman apo 50 % krishtere Shqiperia eshte vendi me i pafe ne tere boten. 90% jane te pafe 7% te krishtere edhe ato qe mbeten per te tjeret

__________________
For what i say my love may become true,
In your eyez, i see the hope, I love U

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Maj 2004 19:31
ThE_MaStEr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ThE_MaStEr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ThE_MaStEr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ThE_MaStEr Shto ThE_MaStEr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ThE_MaStEr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sUgA__tIlOnCe
nGaDaLe

Regjistruar: 01/09/2003
Vendbanimi: ~*~nZ~*~
Mesazhe: 1069

Doni apo sdoni ju shqiperia ehste shtet mysliman ok???
Dhe nga statistikat qe kan ber kto osbe sjam sh e sigurt ka dal qe 60% jan mysliman dhe 40% te tjeret jan ashu tjeter.
Ok shqiperia eshte shtet mysliman !!!
Pacim per tani.

__________________
*Wn we wer kids, belongin felt gd,I c death roun d corna Bt havin respect,tht feels even better*

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Maj 2004 01:35
sUgA__tIlOnCe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sUgA__tIlOnCe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sUgA__tIlOnCe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sUgA__tIlOnCe Shto sUgA__tIlOnCe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sUgA__tIlOnCe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Laudrup
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/01/2004
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 119

Numuri i Muslimaneve po bie dita dites. Shyqyr njerezit me ne fund po e kuptojn qe nuk jemi me si Kabuli dhe Baghdati, por jemi si Iliret. Jemi si te paret tane. Krishterimi eshte dhe do jete identiteti jone fetar. Aresyeja e ekzistences tone si komb eshte pikerisht ekzistenca e fese Krishtere, pasi sa per ate 70 %, fare mire mund te rrinin te bashkoheshin me Turkun.

Shikoni historine dhe shikoni se kush jane krishteret dhe sa kane vuajtur ata. Shikoni se cfar veprash te medha kane bere ata per kombin tone. Ne fakt se shpejti do filloj ne Kosove botimi i Illiricum Sacrum, nje nga veprat me madhore te njerezimit me mbi 5000 faqe shruar ne nje periudhe 150 vjecare. Komplet kjo e bere nga kleri katolik Shqiptar, Arberesh dhe Italian.

__________________
Jemi djemtė e Skėnderbeut,
Qė i dalim zot atdheut
Ne sė bashku do tė fitojmė,
Shqipėrinė e bashkuar t’a ndėrtojmė.
Dhe Shqiponjat dy krenare,
Tė fluturojnė mbi trojet Shqiptare...!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Marre nga unionishqiperikosove

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Maj 2004 02:49
Laudrup nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Laudrup Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Laudrup (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Laudrup't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Laudrup Shto Laudrup nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Laudrup nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BETERRI
Anetar i pa konfirmuar

Regjistruar: 03/05/2004
Vendbanimi: belgjike
Mesazhe: 185

Brunia Tironce....

Shteti shqiptar eshte shtet laik moj xhemla e vogel dhe jo shtet musliman,mos e ngaterro shtetin me qenefin,lol.

__________________
GJERGJ FISHTA-HOMERI SHQIPTAR!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Maj 2004 15:39
BETERRI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BETERRI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BETERRI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BETERRI Shto BETERRI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BETERRI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sUgA__tIlOnCe
nGaDaLe

Regjistruar: 01/09/2003
Vendbanimi: ~*~nZ~*~
Mesazhe: 1069

Lightbulb

beterr nickun e ke sh te fshehur nejse

kjo ishte 1 tem dhe un thash mendimin tim ok, jo se jam vet myslimane po kjo eshte e verteta te pakten un kshu e di dhe kshu e kam mesuar

nejse as vet se kuptoj pse kam shkruajtur ktu se sme pelqejn kto gjera jo kjo fe jo ajo fe, ZOTI eshte 1 dhe njerzit ne radh te par jan njerez sduhet te shofim kto gjera jo ca feje e etc...

Gjithe te mirat pla xhemla mave:p

__________________
*Wn we wer kids, belongin felt gd,I c death roun d corna Bt havin respect,tht feels even better*

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Maj 2004 05:12
sUgA__tIlOnCe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sUgA__tIlOnCe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sUgA__tIlOnCe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sUgA__tIlOnCe Shto sUgA__tIlOnCe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sUgA__tIlOnCe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > 70%musliman ne shqiperi,qendron kjo shifer akoma

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.