Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Referendum ne forum Vlerėsimi i Temės: 8 votime, mesatarja 4.00.
A duhet te largohet Janulatosi?
PO
JO
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 22 faqe: « E parė ... « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Petrit Kola
Mbushes topi.

Regjistruar: 09/06/2005
Vendbanimi: Ne autobuz
Mesazhe: 996

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Filmin ''Udha e Shkronjave,, besoj e keni pare te gjithe apo jo.
Personin, i cili vret tinezisht mesuesin shqiptar, qe kthehej nga kurbeti per perhapjen e arsimit shqip e perfaqeson denjesisht korçari Stenli.
Nuk po zgjatem me per kete figure te urryer qe mbron ata qe cvarrosin eshtrat e femijve dhe grave shqiptare.

__________________
Kolonel Anastas Janullatosi, jashte nga Shqiperia!

Modifikuar nga erzeni_be datė 17/07/2006 ora 08:23

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Korrik 2006 23:16
Petrit Kola nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petrit Kola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petrit Kola (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Petrit Kola't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petrit Kola Shto Petrit Kola nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petrit Kola nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Stenli ,ne hapesirat mbareshqiptare banojne 85% muslimane te cilet kane qene dikur te krishtere,10% ortodokse dhe 5% katolike do te thosha me perafersi.Mos u fry nga nje gabim i vogel ne perllogaritje i Erzenit.



IQVlora, ne fakt ishte nje gabim i bere qellimisht per te qene me raliste, me kembe ne toke si thone... sepse vlera e statistikave mbetet te letrat.

Sepse po t'i biesh holle holle: kemi 70% te 3.5 milion shqipatereve ne Shqiperi, 90 % te 2 milion shqipareve ne Kosove, 95% te 800.000 shqiptareve ne maqedoni, totalitetin e popullsise çame te fqinji jone jugor dhe totalitetin e shqiptareve ne Mal te Zi, keshtu qe i bie pak a shume 90% e 7 milion shqiptareve


Nejse se jam plotesisht jashte teme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Korrik 2006 08:20
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Stanley
I urryer nga injorantet.

Regjistruar: 07/11/2005
Vendbanimi: Atje ku njeriu nuk gjykohet nga antinjeriu, dmth nga "berishianet".
Mesazhe: 191

Citim:
Po citoj ato që tha erzeni_be


IQVlora, ne fakt ishte nje gabim i bere qellimisht per te qene me raliste, me kembe ne toke si thone... sepse vlera e statistikave mbetet te letrat.

Sepse po t'i biesh holle holle: kemi 70% te 3.5 milion shqipatereve ne Shqiperi, 90 % te 2 milion shqipareve ne Kosove, 95% te 800.000 shqiptareve ne maqedoni, totalitetin e popullsise çame te fqinji jone jugor dhe totalitetin e shqiptareve ne Mal te Zi, keshtu qe i bie pak a shume 90% e 7 milion shqiptareve


Nejse se jam plotesisht jashte teme.



Mire more, mua qejfi me behet, te shtuar qofshi. "U shtofshi dhe u shumofshi" - thuhet ne Sherbesen e Marteses se Kishes Orthodhokse.

Po dal edhe une nga tema dhe po them qe jam krenar qe jam Orthodhoks. Sepse vetem Orthodhoksia e ka ruajtur te paster dhe te pacenuar gjithe doktrinen e Krishtere qe Krishti, Apostujt, Eterit e Shenjte, Peshkopet, Martiret, Pohuesit, Ikonografet etj., etj., kane ruajtur ne shekuj dhe qe nuk kane nxjerre ligje dhe dogma ashtu sic ka bere Kisha e Perendimit nen ndikimin e "pagabueshem" papal. Sepse, personi i fundit, duke patur shume respekt per veten e tij, e shpalli kete "vete" te "pagabueshme" dhe cdo fjale qe nxirrte nga goja ishte dhe eshte e padiskutueshme dhe pa qene nevoja qe peshkopet e tjere te thonin mendimin e tyre.
Ndersa ne Kishen e Lindjes ka qene dhe eshte Sistemi Sinodik, ku cdo gje miratohet njezeri dhe nga te gjithe, dhe jo sic t'i teket njerit apo tjetrit. Megjithese nuk po vazhdoj te flas me per kete gje se kam frike se i bie ndonjerit te fiket.
Por, po vazhdoj te flas per Kishen time te Shenjte qe eshte Nje, Katolike dhe Apostolike. Vete fjala "Orthodhoks" do te thote "Lavderim i Drejte", "Doktrine e Drejte", "E Pashtremberuar", "Fanatike", "Origjinale", "E Patjetersueshme" etj., etj.

Megjithese, Erzeni mund te mendoje se kam folur per "Kishen ideale sipas mendimit dhe bindjeve te mia", ashtu sic eshte shprehur vete pas nje mesazhi qe postova une tek nje teme e hapur nga vete ai me teme "Pyetje rreth Doktrines Kristiane".

Une o Erzen flas ato qe jane folur me pare nga te tjeret. Sepse Kisha e Lindjes te njejten gje ka predikuar gjate gjithe jetes se saj. Une nuk mund te flas c'te dua vete, sepse keshtu dolen Herezite dhe Heretiket qe Papa i denoi ne turren e famshme te druve, pa paralajmerim, ndersa Sistemi Sinodik i Lindjes, i denoi me qortim kishtar kanonik.

Nejse, thashe qe nuk dua t'i bjere njeriu te fiket, prandaj domosdoshmerisht, po e mbyll kete postim me shpresen se te gjithe jeni mire.

Shendet dhe Besim te keni.

Stenli.

__________________
+Anastasit, Fort te Hireshmit dhe Perendizgjedhurit, Mitropolit te Mitropolise se Shenjte te Tiranes, Durresit dhe Elbasanit, Detit, Perendimit dhe Gjithe Shqiperise. Atit dhe KryeBariut tone, te shumta i qofshin Vjetet. Amin.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Korrik 2006 16:14
Stanley nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Stanley Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Stanley (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Stanley Shto Stanley nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Stanley nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Stenli nje korigjim te vogel !!
Me sa kuptova , flasim per popullin shqipetar , dhe ne shqip thuhet Ortodoks
Po kembungule ne teorine tende nuk je i ''yni'' po i grekve

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Korrik 2006 18:07
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Stanley
I urryer nga injorantet.

Regjistruar: 07/11/2005
Vendbanimi: Atje ku njeriu nuk gjykohet nga antinjeriu, dmth nga "berishianet".
Mesazhe: 191

Citim:
Po citoj ato që tha myzeqari
Stenli nje korigjim te vogel !!
Me sa kuptova , flasim per popullin shqipetar , dhe ne shqip thuhet Ortodoks
Po kembungule ne teorine tende nuk je i ''yni'' po i grekve



Megjithese une e kam shpjeguar, pa dashur t'ju jap shpjegime juve sepse s'keni te drejte dhe une s'para kam qejf te jap shpjegime te tjereve per gjera qe me perkasin mua, po e them edhe nje here tjeter qe: Jugu keshtu e thote. Nqs ti Myzo shkon ne Korce te siguroj qe do ta degjosh me "th" dhe "dh". Pavaresisht se ndoshta nuk do te te pelqeje ty apo atyre si ty.
Ti Muzakian e quajte "korrigjim te vogel". Keshtu qe s'eshte problem. Une nuk e quaj problem fare.

Shoket e mi qe jetojne ne Elbasan, Durres, Kavaje, Tirane si edhe ne Myzeqene tende, e thone "Ortodoks".

Pra, "problemi" eshte tek dialekti, qe ne Shqiperi eshte shume e theksuar.

Nuk e di pse ju shkakton kaq problem!!!

Me lejoni t'ju them dicka tjeter, ose me sakte lexojeni edhe kete qe do te shkruaj tani, sepse nuk me duhet leja juaj qe thashe ne fillim te kesaj fjalie.

-> Qe thoni ju, ka rreth nje vit e gjysem qe neper Kishat e Janullatosit, kur lexohet Simboli i Besimit (e dini se cfare eshte?) kur thuhet "Ne Nje Kishe te Shenjte, Te Pergjithshme dhe Apostolike", Sinodi i KOASH vendosi te thuhet: "Ne Nje Kishe te Shenjte, Katholike dhe Apostolike".

Po te doni "shpjegim" te kesaj, do te jem shume i gatshem qe t'jua them me kenaqesi te madhe. Ju premtoj. Vetem dua te di se sa te interesuar jeni.


Dhe . . . o sternip i muzakajve, une nuk jam "i juaji", as i "grekeve". Jam i Korces, ti i Fierit, Une Stenli, ti Myzeqari. Mos ki frike se une ne Greqi vetem dy here kam qene dhe vetem me pushime. Dhe ka nja 9 vjet qe nuk kam shkuar.

Tek ky mesazh dukesh pak i zbutur. Sepse ti nuk flet keshtu, flet shume ironikisht . Po . . . mire ben ti!!! Pse mos tallesh pak??? Moderator je, njeri s'te thote gje!? Apo te thote???
Njeri nuk te njeh, as ti nuk njeh njeri!?!?!?

Stenli nga Korca.

__________________
+Anastasit, Fort te Hireshmit dhe Perendizgjedhurit, Mitropolit te Mitropolise se Shenjte te Tiranes, Durresit dhe Elbasanit, Detit, Perendimit dhe Gjithe Shqiperise. Atit dhe KryeBariut tone, te shumta i qofshin Vjetet. Amin.

Modifikuar nga erzeni_be datė 19/07/2006 ora 17:41

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Korrik 2006 21:02
Stanley nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Stanley Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Stanley (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Stanley Shto Stanley nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Stanley nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
HERO
vampir

Regjistruar: 06/08/2005
Vendbanimi: topana
Mesazhe: 412

Stanley

me qafsh o burr i dheut ,kaq fiksim e paske Janullon?
i paske dhuruar edhe nje tog fjalish qe tregon se je gjeni i letrave ( ajo thenia ne fund),ta perdorje kreativitetin tend ( per ceshtje me fisnike) do kishe fituar shume respekt ( me gjith respekt he?mendoj se je djal inteligjent),por te kesh idhull nje personazh fetar? as nuk te takon me fe dhe as nuk i takon nje cuni inteligjen si ty,ta them sinqerisht.

ps.une mendoj se janullua eshte kopuk, (por kopuk nga keta te djallezuarit ama) por jo se kam ndonje gje kunder tij he?thjesht opinioni im mbi figurat e ndritura fetare eshte 0.1% menjfjale figura te pakonsiderueshme,por kur e ve ne pune ate 0.1% opinion krijoj nje konsiderate shume te ulet per ta 0.1%

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Korrik 2006 23:11
HERO nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė HERO Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me HERO (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: HERO Shto HERO nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto HERO nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Bo ca lloj tipi qe je mor Stenli ,po ik se na cmene po me nji muabet.Edhe sikur ta kishe baba Janullen sdo i dilje kaq shume per mbrojtje.POr qe po e mbron janullen nuk te ve faj ,ajo qe une nuk duroj dot tek ty eshte kur jep mendime per antaret e ketij forumi qe nuk jane dakort me ty.Sigurisht qe mendimet i jep gjithmon si do ti dhe si te intereson ty.Je ba si ato grate e kqia nuk te ze trakalicja rehat per ate mjekrroshin .Ik e mer daj mlidh menjen se le nam...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Korrik 2006 09:12
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Stanley
I urryer nga injorantet.

Regjistruar: 07/11/2005
Vendbanimi: Atje ku njeriu nuk gjykohet nga antinjeriu, dmth nga "berishianet".
Mesazhe: 191

Pershendetje.

O Diabolik, po pse mendon kaq negativisht? Une e kam thene qe nuk jam i vetmi qe mbroj Janullatosin. Jam nder te vetmit ketu ne Forum, por jo nder shqiptare. Pastaj Janullatosin e duan dhe e respektojne shume shqiptare dhe i jane mirenjohes qe u ka ndertuar Kisha, Manastire, Jetimore, Klinika, Kopshte, Shkolla, Ka Hapur Vende Pune etj., etj.

Pastaj "Besimi Fetar" nuk eshte i vetmi nenforum ku une marr pjese. Kam shkruar mesazhe edhe ne nenforume te tjera, per aq sa ma lejon koha. Por, mund te them qe ky nenforum eshte nga me te pelqyerit nga i nenshkruari.

Hero, po jo more cun, ai togfjaleshi i thenies sime, nuk eshte i shpikur nga une; ajo quhet "Fama" qe populli i kendon peshkopit apo kryepeshkopit te vet ne fund te cdo Meshe Hyjnore. Mendoj se edhe Nikolla Marku do te kete ndonje "fame" te tijen, ndoshta te shpikur nga ai vete.

Une ate e shkrova qe ju ta lexoni dhe te kuptoni se nuk jam vetem une ai qe ia kendoj kete "fame" +Anastasit, por edhe turma e pafundme e besimtareve ortodokse te Tiranes apo orthodhokse te Korces.

Prandaj do ju ftoja qe te mos arrini ne gjykime te kota dhe te pafrytshme.

Ju uroj gjithe te mirat .

Stenli, shqiptari nga Korca.

__________________
+Anastasit, Fort te Hireshmit dhe Perendizgjedhurit, Mitropolit te Mitropolise se Shenjte te Tiranes, Durresit dhe Elbasanit, Detit, Perendimit dhe Gjithe Shqiperise. Atit dhe KryeBariut tone, te shumta i qofshin Vjetet. Amin.

Modifikuar nga erzeni_be datė 19/07/2006 ora 17:40

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Korrik 2006 16:08
Stanley nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Stanley Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Stanley (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Stanley Shto Stanley nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Stanley nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Citim:
Po citoj ato që tha Stanley



Tek ky mesazh dukesh pak i zbutur. Sepse ti nuk flet keshtu, flet shume ironikisht dhe ne menyre foshnjore. U befasova qe ti je i martuar; mendoja se ishe jo me shume se 20!!! Megjithese e rrita pak. Po . . . mire ben ti!!! Pse mos tallesh pak??? Moderator je, njeri s'te thote gje!? Apo te thote???
Njeri nuk te njeh, as ti nuk njeh njeri!?!?!?

Stenli nga Korca.



Degjo Stenli , mbai ofendimet se po fillova une sic duhet as Janulli yt nuk te shpeton ! Per mua ti si perkrahes i Janullit dhe spiunazhit dhe propogandes se flliqur greke je zero , po kjo eshte per mua ! Sec jam une o filogrek ajo eshte pune per mua dhe ty nuk te hyn ne xhep ! Po qe se do te njihemi muajin tjeter jam ne Tiran dhe bejme nje dore muhabet nga afer Po sdo boll na grise ....!
!

__________________
Ja fute kot

Modifikuar nga erzeni_be datė 19/07/2006 ora 17:42

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Korrik 2006 17:11
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Re: Pershendetje.

Citim:
Po citoj ato që tha Stanley

Une ate e shkrova qe ju ta lexoni dhe te kuptoni se nuk jam vetem une ai qe ia kendoj kete "fame" +Anastasit, por edhe turma e pafundme e besimtareve ortodokse te Tiranes ...
[/B]


 

Te paska shkare dore me duket Stenli....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Korrik 2006 17:39
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:46 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 22 faqe: « E parė ... « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Referendum ne forum

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.