Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Sali Berisha, komunisti i veshur tani me petkun e Demokracise?!
Gjithsej 41 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6853

Sali Berisha, ish Komunisti i veshur tani me petkun e Demokracise!

Sali Berisha, shkaterruesi i Shqiperise. Po, eshte ai, Komunisti i pa Renovueshem qe prej 17- vjetesh, me politiken e tij te ndyre, te shkolles Komuniste, Bollshevike, Leniniste e ka kthyer Shqiperine 200 vjet mbrapa ne krahasim me Europen!!! Kur, ne kohen e Monizmit, ishim 100 vjet mbrapa!!!
Ai eshte vrases !
Ishte ai President kur ne shqiperi u vrane me dhjetra njerez!
Ishte ai President, i cili, nuk mbrojti popullin e vet nga gjak derdhja!
Ishte ai President dhe Presidenti qe lejoi piramidat dhe nepermjet tyre, i premtoi popullit te varfer, Parajsen pa punuar!
...Kam qene ne shqiperi ne Gusht te 2006 dhe e kam ndigjuar me veshet e mije kur tha ne TV se ; "Ju gaaaraaantoooooj, Paret e juaja jane te sigurta" !!! Dhe, ku ishin paret e sigurta!? Perfundimin e dime te gjithe tani!
Ato vite (2007-2009) nuk harrohen ! Nuk i harrojne, besoj, familjet qe humben njerezit e tyre!
Ishte Sali Berisha qe me injorancen e tije Njerezore dhe Politike, futi Fatos Nanon ne Burg dhe si rrjedhoje, e beri ate ne nje fare menyre-indirekt, Hero! Kush donte te dinte per Fatos Nanon se kush ishte, perpara se te hynte ne Burg !? Po, familjaret e tije dhe ca shoke!
Menyra Komuniste e Sali Berishes, e trajtimit te problemeve, te krijimit te UNI-t, te vetevendosjes, solli F.Nanon ne pozitat qe NE tani i dime...!
Nje Ish president i deshtuar, qe duhet te ishte ne Burg per Tradheti karshi popullut, vazhdon me injorancen e tije, dhe behet Kryeminister!!!

Prap, komunisti-Sali-injoranti, ka dy vjet ne Qeverisje dhe Shqiperia eshte kthyer si ne mes jete!

Sollaku nuk eshte problemi i Shqiperise, problemi i Shqiperise eshte Komunisti Sali !

Sollake do ikin e do vijne, por politika e ndyre-ambicioze-shkaterruese e Sale Torrollakut do te ngeli mbishpatullat e popullit shqiptare, me vite!

KUSH NUK E KUPTON KETE DHE I IKEN MBRAPA POLITIKES SE Sali Berishes, GERMON NJE LOPATE DHE, ME SHUM, NE VARRIN QE PO I HAPET EKONOMISE SE SHQIPERISE...!!!

Bamir Topi, Presidenti me i pa Respektuar i te gjithe kohrave, nga presidentet qe ka pasur Shqiperia!!!
Per 17 vjet, nxenesi i Komunistit Sali!!!
Nuk mund te jete ai KURRE Pluralist, kur ka qene Nenkryetari i nje Partie dhe sidomos e partise qe eshte ne pozite!!! Vetem nje njeri me llogjike te verber do ta besonte kete!!!
............ ................... ...............

Sa per dijeni te dashur lexues: Me keto qe shkruaj une si perkas asnje Partije.
UNE JAM DEMOKRAT NE ZEMER DHE VUAJ PER POSHTERSITE QE NDODHIN NE SHQIPERI!

Kam ikur nga Shqiperia qysh ne vitin 1990, me Ambasadat, dhe 17 vjet ne Gjermani me kane bere me te zgjuar se sa nje "Politikan" shqiptare qe sistemin Kapitalist e njeh vetem me te ndigjuar! LE TEVJE TA JETOJE NJE HERE, SIC E JETOVA-JETOJ UNE DHE SHUME E SHUME SHQIPTARE TE TJERE!!!
... Dhe AI, Komunisti-Injoranti i ndyre Sali, tallet me Fatin e nje Populli...!
TURP !
.............. ................... ........

Kush deshiron hajde te diskutoje, pooooor e mira do jete te dikutojne ato qe s'jane ne ndonje Parti, se ato qe i perkasin ndonje Partije shqiptare, jane te Infektuar dhe me to nuk mund te diskutohet parimisht...!!!

Pershendetje te gjitheve....

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2007 03:20
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
back4ever
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/08/2007
Vendbanimi: ne parajse
Mesazhe: 138

Re: Sali Berisha, ish Komunisti i veshur tani me petkun e Demokracise!

Citim:
Po citoj ato që tha Une jam...!!!
Sali Berisha,
Kam ikur nga Shqiperia qysh ne vitin 1990, me Ambasadat, dhe 17 vjet ne Gjermani me kane bere me te zgjuar se sa nje "Politikan" shqiptare qe sistemin Kapitalist e njeh vetem me te ndigjuar! LE TEVJE TA JETOJE NJE HERE, SIC E JETOVA-JETOJ UNE DHE SHUME E SHUME SHQIPTARE TE TJERE!!!
... Dhe AI, Komunisti-Injoranti i ndyre Sali, tallet me Fatin e nje Populli...!
TURP !
.............. ................... ........

Kush deshiron hajde te diskutoje, pooooor e mira do jete te dikutojne ato qe s'jane ne ndonje Parti, se ato qe i perkasin ndonje Partije shqiptare, jane te Infektuar dhe me to nuk mund te diskutohet parimisht...!!!

Pershendetje te gjitheve....Ta fus un me nje vit,kam ikur ne 1989 dhe per 15 vjet jetoj ne vendin me demokrat ne bote USA,3 vitet e tjera ne EVROPE :p

sa per saliun (e shkruaj me germa te vogla se nuk e meriton ndryshe) kam shum per te thene po spo zgjatem ketu,ai eshte vertet virusi-kanceri SIDA-HIVja e shqiperis,shqiperija ka nevoj per politikan te rinj qe smendojn per interesa personale dhe te familjes se tyre po mendojn per interesat e gjith shqiptareve kudo qe jane,nuk ka nevoj per politikan qe deri dije kan vrar kundershtaret pse kan qen me te zotet osi i kan detyruar te len shqiperin me force(si rasti i ED Selamit)dhe shume te tjere,iken se e dinin fundin e tyre dhe te familjes,sala eshte ai qe ndihmoj serbet ne luften kundra kosovarve dhe su gjykua per kete krim qe dihet nga te gjith se ku shkonte nafta shqiptare,he he he e di qe do fillojn bakterjet dhe jashteqitjet ta ngrejn koken dhe te me quajn komunist apo ku ta dij un po fatkeqesisht skam pasur njeri ne familje komunist dhe po te kisha do ta kisha per nder se nuk do ti mohoja kurr,shendet nga USA dhe KLM.sa per parti nuk i perkas asnjeres po jam DEMOKRAT dhe me pelqen demokracija e vertet (qe ne shqiperi as qe behet fjal te ekzistoj)..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2007 03:34
back4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė back4ever Kėrko mesazhe tė tjera nga: back4ever Shto back4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto back4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Kur thua 2007-2009 do e kesh per 1997-1999 besoj, se ndryshe po na ndillke fat te keq dhe vitet e ardhshme

Tani nuk e di si do marri kjo tema jote, se ketu dihet si merr : nje qe e shan e tjetri qe e mbron.

Per fat te keq s'duhet bere asnjera as tjetra ... e vetmja gje duhet eshte te largohet ai me gjithe sojin e vet( nuk fus vetem te partise se tij )

Shqiptaret keta kane zgjedhur e si i thone asaj fjales : ke ate qeveri qe meriton.

Derisa ne te mesojme si zgjidhen njerezit qe duhet ta drejtojne kete vend do rrime ne vend numero. Derisa te mesohemi te mos shkojme ne mitingje per te perkrahur partite por te pretendojme te drejtat tona si qytetare keshtu kane per te na e punuar.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2007 17:25
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6853

Lightbulb

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani
Kur thua 2007-2009 do e kesh per 1997-1999 besoj, se ndryshe po na ndillke fat te keq dhe vitet e ardhshme

Tani nuk e di si do marri kjo tema jote, se ketu dihet si merr : nje qe e shan e tjetri qe e mbron.

Per fat te keq s'duhet bere asnjera as tjetra ... e vetmja gje duhet eshte te largohet ai me gjithe sojin e vet( nuk fus vetem te partise se tij )

Shqiptaret keta kane zgjedhur e si i thone asaj fjales : ke ate qeveri qe meriton.

Derisa ne te mesojme si zgjidhen njerezit qe duhet ta drejtojne kete vend do rrime ne vend numero. Derisa te mesohemi te mos shkojme ne mitingje per te perkrahur partite por te pretendojme te drejtat tona si qytetare keshtu kane per te na e punuar.Pershendetje Tulipani,

...Po, me 2007-2009 eshte koha qe i ngel Sales per qeverisje, deri ne zgjedhjet e ardhshme, dhe, keshtu si e ka PARALIZUAR ai shqiperine, duke ZAPTUAR cdo pike-kryesore drejtuese atje, shume shpejt, mund te vije nje 1997 tjeter! (gje e cila, SIGURISHT, nuk deshirohet nga asnjeri prej nesh).
Ne te gjitha Shtetet me qeverisje Demokratike, ka KONTROLL te Organeve(jo te Trupit) drejtuese dhe kete KONTROLL, e kryejne Organe te pa mvarura politikisht. Gjithashtu, nje Organ Kontrolli, eshte Opozita! Eshte e drejte qe Opozita kerkon te marre pushtetin dhe per kete-si rrjedhoje, kethehet ne nje Organ kontrollues (pooor, jo minues, sic ndodh ne Shqiperi)!
Politika shqiptare, jo se eshte e Re, dhe Politikanet atje, jo se nuk i dine dhe njohin (mbas 17-vjetesh) Ligjet Demokratike dhe Sistemin e zhvillimit te nje shtqti Demokratik, poooor ATO hecin me parimin: "Gjej shesh e bej pershesh"!
Dhe me te vertete, ato kane gjetur Sesh dhe bejne Pershesh!

Me dhimbje, por zgjidhja e vetme eshte:

MONiTORIM DIREK-PREZENT I TE HUAJVE NE SHQIPERI...!!!

Kur, "Udheheqesit" tane, dhe mbas 17-vjetesh, e kane futur Shqiperine ne kete SKAMJE,MJERIM,ERRESIRE, eshte vetem Bota ajo qe mund te beje ndryshim!!!
Monitorimi i deri tanishem nga Organet e BE-se, eshte cilesuar Jo produktiv!
BE-ja dhe USA-ja japin ndihma, si dhe Kredi, dhe nuk Interesohen se ku shfrytezohen-harxhohen keto Euro!!!
Eshte te veshe duart ne Koke, kur sheh Shtetet e tjera ish Komuniste dhe t'i krahasosh me Shqiperine!!! Ato zhvillohen, sigurisht qe dhe ato kane probleme, por dallimi eshte i madh!

Shqiptaret ju kane kapur nje fjale qe quhet: Korrupsion....qesharake.....dhe trompetojne Luften karshi kesaj fjale!
Po cdo te thote, ju lutem sume, fjala Korrupsion?!
Per sqarim: Fjala Korrupsion s'eshte gje tjeter vec se prejardhja e fjales: Kouperim=Marrveshje. Pra, dy njerez (a me shume) Kouperojne me njeri-tjetrin per dicka! tek kjo marrveshje, ne te shumten, perfitojne te dyja palet! Pra, doli dicka Pozitive, qe eshte Perfitimi! A nuk eshte Qellimi i cdo njeriu e Perfitoje?! Pse punojme? Sepse perfitojme nga puna, te mirat e tjera(ushqimin, rrobat etj.etj)!
Dhe ketej, ne Gjermani a ne Bote, ka veprime qe quhen Korruptuese. Jane kryer keto veprime nga qeveritare por dhe nga njerez te thjeshte! Ketu (ne gjermani), s'ka hyre asnje ne burg, per Korrupsion...!

Pra, dua te them me keto se; Ne Shqiperi, per ato Politikane qe thuhet se jane Korrupt, mendoj s'eshte fjala e gjetur! ATO JANE HAJDUTE DHE JO KORRUPTE!

N.q,se Z. Basha del se ka marre Euro per rrugen qe po ndertohet, ai s'eshte Korrupt, por eshte Hajdut!

Te dashur lexues:Ne Shqiperi, Me Politikanet dhe llojin e politikes se tyre, po te mos ishte kjo MENYRE, qe e qujme Korrupsion, s'do te kishte hecur asgje perpara! Shume nga JU, dhe UNE, ka dhene Pare dhe per te marre nje Certifikate, pse???!!! Sepse, Infrastruktura ne Shqiperi, eshte e ndertuar e atille qe,nje sportel i Administrates se Shtetit(sic jane Gjendjet civile etj.) eshte prangosur me hekura dhe njerezve u duhet te rrine ne Shi a Diell, me ore te tera ne rradhe per nje cope leter!

Tani u zgjata shume. Heren tjeter me shume, n.q.se keni deshire te diskutojme!Tschüß

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Nëntor 2007 15:29
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
back4ever
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/08/2007
Vendbanimi: ne parajse
Mesazhe: 138

 


A e dini se cfare del po te martohet iriqi me gjarperin? U martua Nano dhe Berisha dhe pollen nje president: Bamir Topin. Po te martohet Iriqi me Gjarperin a e dini cfare del? Eshte per te qare ne rastin e nanoberishes dhe per te qeshur ne rastin e anekdotes: Del dy metra tel me gjemba. Dhe nuk eshte per te qeshur. te gjitha diktaturat kane filluar ashtu si duke qeshur , me kenge e valle: duke rrezuar nje e nga nje institucionet e shtetit dhe shtyllat e pushtetit.


 


Me erdhi per te qeshur kur lexova kete diku ne forume,besoj se disave do tju pelqej dhe disave do ti vij per te qar dhe per te uleritur,(mbaje veten iq). :p  


 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Nëntor 2007 17:01
back4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė back4ever Kėrko mesazhe tė tjera nga: back4ever Shto back4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto back4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

citoj une jam....
Me dhimbje, por zgjidhja e vetme eshte:

MONiTORIM DIREK-PREZENT I TE HUAJVE NE SHQIPERI...!!!

Mire e ke menduar pse mos therrasim greket ose italianet te na monitorojne se i kemi dhe komshijn dhe jane edhe ne nato dhe ne eu.
Apo skishe kete ne mendje une jam...se mua mu duk si me qitje te larget veprimi.....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Nëntor 2007 02:02
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Ruset esht ma mir

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Nëntor 2007 02:31
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sarandaebukur
Veteran ne forum

Regjistruar: 21/06/2003
Vendbanimi: New-York
Mesazhe: 817

Cedrus Ruset kane blere toka dhe kane ber hotele te medha turistike ne mal te Zi.. Maqedoni.. dhe ne Ulqin  ku te iken mendja nga bukurite..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Nëntor 2007 02:59
sarandaebukur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sarandaebukur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sarandaebukur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sarandaebukur Shto sarandaebukur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sarandaebukur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6853

Citim:
Po citoj ato që tha sarandaebukur
Cedrus Ruset kane blere toka dhe kane ber hotele te medha turistike ne mal te Zi.. Maqedoni.. dhe ne Ulqin  ku te iken mendja nga bukurite.....Ke te drejte, sarandaebukur, Hotele kemi ne Shqiperi sa s'ka aq Turiste qe ti mbushin! :-)

Prandaj, Monitorimi do te ishte me mire te behej nga nje GRUP te huajsh si nga:
President (kuptohet,ne mbrapaskene) nje Gjerman.
Kryeminister, nje Amerikan.
Prokuror i Pergjithshem, nje Kanadez.
Guvernator i Banges, nje Zviceran.
Kryetar i Gjykates se Larte, Bin Laden:-)))SHAKA!: nje Gjerman.
Minister i Ekonomise, nje Amerikan.

...Vetem keshtu, mendoj une, do te hecte Shqiperia.
Tschüß
Une jam...!!!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Nëntor 2007 09:04
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6853

Asgje s'eshte Fikse, cdo gje eshte Relative...!!!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Modifikuar nga Vizioner datė 28/11/2007 ora 09:19

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Nëntor 2007 09:11
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:24 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 41 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Sali Berisha, komunisti i veshur tani me petkun e Demokracise?!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.