Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > Droga ne shqiperi Vlerėsimi i Temės: 13 votime, mesatarja 3.69.
A keni provuar ndonjehere drogat?
Po, kryesisht drogat e lehta (marjuana, ekstazi, acid etj)
Po, edhe kam kaluar tek droga e renda si heroina dhe kokaina
S'kam provuar asnjelloj droge
Ndihme, asnje nga keto opsione nuk me pershtatet mua!
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
rrushi
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 03/04/2003
Vendbanimi: broken glass
Mesazhe: 162

Droga ne shqiperi

Kam degjuar qe droga eshte perhapur shume ne Shqiperi kohet e fundit. Ka ndonjeri nga ju ndoje eksperience te afert me drogat?
Arsyeja pse kjo teme eshte hapur ketu dhe jo tek diskutime shoqerore eshte sepse jam me teper e interesuar ne aspektin psikologjik dhe eksperiencat personale me drogat po ashtu edhe suport per ata qe kane nevoje per ndihme. Sigurisht edhe ambienti politiko-shoqeror eshte shume i rendesishem.

__________________
Truth hurts

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Dhjetor 2004 21:34
rrushi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė rrushi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me rrushi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: rrushi Shto rrushi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto rrushi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Pershedetje rrushi.
Me duket nje teme shume inreresante,
un personalisht nuk kam asnje esperjence te tille,
dhe nga afer nuk njoh asnje te tille, flas per shqiptare.. sepse kam kohe qe jam larguar nga shqiperia..
Kam degjuar gjithashtu, qe droga ne Shqiperi eshte perhapur shume, e marin te rinje por edhe adult e sinqerisht do ta lexoja me shume vemendje, nese ndonjeri ketu do fliste per ekperjencat e tij..
Jam pak pesimiste, se shqiptaret edhe ne virtualitet me sa shoh, kane pak ndrojtje...megjithate le te shpresojme..

Ne nje emision i dhene nga televisioni shqipptare, (nuk me kujtohet kanali) u skandalizova, kur degjova deshmine e disa personave, behej fjale ketu edhe per nje grua, qe kishte dy a tre femije, nuk me kujtohet, e qante se donte ta lente drogen por e kshte te pa mundur. Ajo detyrohej te behej prostitute per te gjetur te ardhurat, qe te blente droge

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Modifikuar nga agata datė 08/12/2004 ora 10:22

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Dhjetor 2004 07:26
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
GENTI_the_KING
MBRET I PERJETSHEM

Regjistruar: 08/09/2004
Vendbanimi: Ne Keshtjellen Time Te Pamposhtur
Mesazhe: 2683

Re: Droga ne shqiperi

[QUOTE]Po citoj ato që tha rrushi
[B]Kam degjuar qe droga eshte perhapur shume ne Shqiperi kohet e fundit.

kohet e fundit ??? ktu me shpejt eshte perhapur droga se sa demokracia

__________________
Ti SHQIPERI , me jep nder , me jep emrin SHQIPETAR.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Dhjetor 2004 22:46
GENTI_the_KING nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė GENTI_the_KING Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me GENTI_the_KING (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: GENTI_the_KING Shto GENTI_the_KING nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto GENTI_the_KING nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
rrushi
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 03/04/2003
Vendbanimi: broken glass
Mesazhe: 162

Votoni njerez, sondazhi eshte krejtesisht anonim.
Dhe nese keni ndrojtje te shprehni eksperiencat personale ndoshta mund te na tregoni per njerez te tjere qe njihni.

__________________
Truth hurts

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Dhjetor 2004 22:47
rrushi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė rrushi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me rrushi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: rrushi Shto rrushi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto rrushi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Interviste me nje te droguar

Nqs doni te kuptoni si ndihet nje i droguar degjoni intervisten e meposhtme. Eshte marre rreth vitit 95-96 per nje seminar ne gjimnaz.
Ne fund gjeni nje leter te shkurter qe nje i djale me probleme droge i ka derguar se dashures.



Nqs nuk e degjoni provoni ketu http://www.forumihorizont.com/atach/DrogaInterviste.ram
ose shkarkojeni ketu http://www.forumihorizont.com/atach/DrogaInterviste.rm

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Modifikuar nga Fajtori datė 17/12/2004 ora 03:19

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Dhjetor 2004 02:00
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Re: Droga ne shqiperi

Citim:
Po citoj ato që tha rrushi

Arsyeja pse kjo teme eshte hapur ketu dhe jo tek diskutime shoqerore eshte sepse jam me teper e interesuar ne aspektin psikologjik dhe eksperiencat personale me drogat po ashtu edhe suport per ata qe kane nevoje per ndihme.



Perjashtojme te fundit sepse nuk ndihej nevojen dhe kalojme tek qellimi i vertet i temes.
Kam perdor ne menyre te vetedijshme dhe ne kulmin e aftesive te mia mendore dhe fizike : cannabis , kerpudha haluçinogjene,hashish, vaj hashashi...mariuhana,LSD, mescalina, morphina,MD-MA, kokaine.
Ne distance kohe, keto kane ngelur kujtime dhe eksperienca ndaj nuk besoj se jam ai qe kerkoni.

Vota ime shkon tek haluçinogjenet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Dhjetor 2004 17:32
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Citim:
Po citoj ato që tha sabina
Pershedetje rrushi.
Kam degjuar gjithashtu, qe droga ne Shqiperi eshte perhapur shume, e marin te rinje por edhe adult e sinqerisht do ta lexoja me shume vemendje, nese ndonjeri ketu do fliste per ekperjencat e tij..



Se tani e vura re dhe mu kujtua diçka.
Gjate udhetimit te vetem qe pata vjet ne keto kohe ne Shqiperi, 6 vjet mbasi isha larguar vura re nje fakt.
Ne shume vende te se ashtuquajtures ''Shoqeri te Civilizuar'' kohet e fundit lufta ndaj duhanit dhe ç'eshtjet multi-miliardere qe u behen shoqerive qe prodhojne duhanin jane ne urdher te dites.

Tek ne jo!Ne Shqiperi lulezonte ne çdo cep bisnesi i duhanit dhe faqe te tera pallatesh ishin mbushura me reklama . Ne Shqiperi behen pislleqe ne kurriz te shtetasve mbasi vete shteti qe eshte aq '' i vendosur'' ne kete mision mbeshtet keto shoqeri per hir te taksave qe hyjne ne arkat e tij (le te themi per nje moment qe shkojne ne xhepat e shtetit dhe jo ne vend te tjera...) behet bashkepunetor.
Perse ??

Perse ben me shume lajm nje grua me dy femije qe eshte nen varesi fizike dhe jo politika e nje klase drejtuese?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Dhjetor 2004 17:44
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SUNBELOVED
Tequila`Spirit

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: my house, house of sun
Mesazhe: 389

Droga eshte fenomen shume i keq. Kush pi droge vdes. Me drogen jam njohur tek filmi "Nese nje dite do trokasesh ne porten time" ku ajo vajza qe pinte droge u shkatarrua nga vetja, shkatarroi nenen, edhe babain, edhe motren. Te gjithe te droguarit mbajne floke te gjata, vishen me te zeza, edhe nuk rruhen. Mos i besoni atyre qe shperndajne drogen, sepse heren e pare jua japin drogen pa leke, sa ju te mesoheni fillojne edhe jua shesin gjithmone e me shtrenjt, keshtu qe ju detyroheni te shisni rrobat e shtepise per te blere droge.

Dy pyetje kam une :

1. Cne kjo teme te psikologjia, kur duhet te ishte te pedagogjia.

2. Pse te sondazhi nuk mund te votojme ne 2 opsione njekohesisht?

__________________
Ottimi corraptus pessimi

Modifikuar nga SUNBELOVED datė 17/12/2004 ora 21:26

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Dhjetor 2004 21:10
SUNBELOVED nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SUNBELOVED Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SUNBELOVED (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SUNBELOVED Shto SUNBELOVED nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SUNBELOVED nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
rrushi
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 03/04/2003
Vendbanimi: broken glass
Mesazhe: 162

"Dy pyetje kam une :

1. Cne kjo teme te psikologjia, kur duhet te ishte te pedagogjia.

2. Pse te sondazhi nuk mund te votojme ne 2 opsione njekohesisht? [/B][/QUOTE]"

Me fal po nuk e kuptoj cfare lidhje ka kjo teme me pedagogjine. Une kam interes profesional te di cfare lloje droge perdoret me shume ne shqiperi. Do ishte mire sikur te mund te zgjidhnit dy ose me shume opsione dhe po mendohem se si mund te behej sondazhi ndryshe. I mirepres sygjerimet tuaja. Nderkohe votoni per ate opsion qe mendoni se keni perdorur me shume. Ne nje forum tjeter qe jam futur kishte shume postime me pervoja personale te njerezve dhe konfliktin psikologjik qe kalojne ne perpjekje per ta lene. Me duket se tema nuk duket ngaqe eshte tek psikologjia. Mendoni se mund te kete me shume pergjigjje po te jete ne ndonje fushe tjeter?

__________________
Truth hurts

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Dhjetor 2004 22:08
rrushi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė rrushi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me rrushi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: rrushi Shto rrushi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto rrushi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Rrushi, ç'thone studimet mbi kete argument?

Me ke bere kurioz dhe doja te dija me shume. Mos i vish studimet me vello misteri por ndriçome.

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2004 22:05
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:36 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > Droga ne shqiperi

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.