Forumi Horizont Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 » ... E fundit »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=263)
-- Cfare po beni tani,tani?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18444)


Postuar nga F_xhunior datė 22 Prill 2012 - 21:42:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI
Cunit ti vesh nje emer edhe shqiptar, por edhe te tingelloj bukur, se kur te ritet ai ,
tja pelqejne vajzat emrin , por te jete edhe emer i pranueshem per kohen moderne


Une po te isha ne vendin tend , emrin e djalit nuk lejoj asnje tja vendose , por ja vendos vet


Psh emra te bukur shqiptar jane : Taulant , Arian, Aulon, Gentian etjTaulant dhe Gentian bien (c'kuptim kane?), ndersa Arian njefare menyre po.

Agon
Driton
Arsim
Ardit
Florian
Shqiperi
Leutrim
Fatbardhe (une)
Gezim
Shkelqim

....jane emra domethenes.


Postuar nga cecilia datė 22 Prill 2012 - 21:49:

Une them tja vendosesh Shqiperi djalit junior, mos e humb kete rast.


Postuar nga Glaukus datė 22 Prill 2012 - 22:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha F_xhunior


Taulant dhe Gentian bien (c'kuptim kane?), ndersa Arian njefare menyre po.

Agon
Driton
Arsim
Ardit
Florian
Shqiperi
Leutrim
Fatbardhe (une)
Gezim
Shkelqim

....jane emra domethenes.

Taulant-et dhe Gent-et ( sa per te zgjeru sadopak dijet e tua jane dy fise ilire ) pra shqiptare .... prejardhja jote , ti duhet ti dish , por skan kuptim per ty se s'ma don mendja te jesh Shqipe .

sa per te ajo lista jote do shtoja edhe noj :
- Nexhip
- Mahmut/d
- Sulejman
- Mehmet/d


Postuar nga dylan datė 22 Prill 2012 - 22:26:

te gjithe emra kot ca keni cilesi emra qe ne kohe te nuhit po nje emer te kohes te ri moj po ca jan ato


Postuar nga F_xhunior datė 22 Prill 2012 - 22:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus
Taulant-et dhe Gent-et ( sa per te zgjeru sadopak dijet e tua jane dy fise ilire ) pra shqiptare .... prejardhja jote , ti duhet ti dish , por skan kuptim per ty se s'ma don mendja te jesh Shqipe .

sa per te ajo lista jote do shtoja edhe noj :
- Nexhip
- Mahmut/d
- Sulejman
- Mehmet/dO shok, po mendoja te pakuptimte ne aspektin kuptimplote.

Taulant, fis ilir, porse cfare ne te vertete do te thote vete emri Taulant apo Gentian? Mos u nis tek une me paragjykime se s'te ecen. Ve bast koken time se s'te ecen. Feja dhe kombi, per mua jane si zemra dhe shpirti - mundet njeriu te jetoje pa zemer apo pa shpirt?


Postuar nga Glaukus datė 22 Prill 2012 - 22:50:

Nuk paragjykoj F_ Xhunior ( por gjykoj apo analizoj ate qe shkruan )

sa per : " Feja dhe kombi, per mua jane si zemra dhe shpirti - mundet njeriu te jetoje pa zemer apo pa shpirt? "


per mua Zemer dhe Shpirt jane : Familja dhe Atdheu ( pa te paren sidomos nuk do jetoja dot )
p.s. - nejse .... kryesore eshte qe paske goxha sebep per te festu :

- te te rroje djali dhe paste gjith te mirat e ksaj jete


Postuar nga dylan datė 22 Prill 2012 - 22:54:

ju befte 100 vjec me te vertte s eemri ska rendesi


Postuar nga Eria datė 22 Prill 2012 - 23:00:

http://www.youtube.com/watch?v=c6HS...c&feature=sharePostuar nga F_xhunior datė 22 Prill 2012 - 23:02:

Ju faleminderit, qe te dyve! Befshi gjumin e embel, nese fleni....une po iki, do zgjohem neser heret.......(vetem ik, s'do t'ia dije kush per ty e aq me pak se ca do besh neser)....thone disa....


Postuar nga dylan datė 22 Prill 2012 - 23:02:

ani naten se po me frrasin dhe mu em shiku nje film e pupagjela me hanger


Postuar nga Amstel datė 23 Prill 2012 - 01:27:

po punoj


Postuar nga Vizioner datė 23 Prill 2012 - 07:05:

.


Postuar nga dylan datė 23 Prill 2012 - 23:13:

si vizio apo vjen ta pim bashke vizio


Postuar nga Deb* datė 24 Prill 2012 - 03:46:

Po bej nje detyre perfundimtare. Me jane shterrur idete. LOl, me duhen akoma dhe 3 faqe te pakten. Se mos kam vetem kete!


Postuar nga RAIMONDI datė 24 Prill 2012 - 05:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan
si vizio apo vjen ta pim bashke vizio


Vij une , me kusht te te mbledh edhe njehere brinjet


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 24 Prill 2012 - 10:24:

Po pertyp nerva te papertypshme qe jam e bindur qe do me bien si plumb ne stomak.. po ia veme fajin motit, hajt mo..


Postuar nga shelgu datė 24 Prill 2012 - 13:20:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo
Po pertyp nerva te papertypshme qe jam e bindur qe do me bien si plumb ne stomak.. po ia veme fajin motit, hajt mo..


Do pak masazh te nervave dulse?

Edhe te stomakut po me vone..


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 24 Prill 2012 - 14:00:

Ehe


Postuar nga shelgu datė 24 Prill 2012 - 15:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo
Ehe


Dulse cfar po ben tani me?


Postuar nga Eria datė 24 Prill 2012 - 16:17:

Paska mallra me oferte ketej

Po drejtoj kaēurrelezimin e nervave


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 24 Prill 2012 - 18:36:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu


Dulse cfar po ben tani me?


E ku mbaj mend une tashi

Tani psh po sistemoj detajet e fundit.


Postuar nga F_xhunior datė 24 Prill 2012 - 19:41:

Kam veshur fanellen kuq e zi (kombetare) dhe kepucet e futbollit numer 42,5 si dhe po pres te filloje ndeshja Barca-Ēelsi


Postuar nga Deb* datė 25 Prill 2012 - 02:31:

Po i bej qejfin vetes.


Postuar nga Vizioner datė 25 Prill 2012 - 10:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan
si vizio apo vjen ta pim bashke vizioOk dylan
Neser e filloj punen ne dreke dhe e pime Kafen ne mjes bashke
...Tani pak pushim sa te veje ora te mbarojene nxenesit shkollen e ti coj neper shija.


Postuar nga eliz datė 25 Prill 2012 - 10:51:

Sa pune me pergjegjsi ke dhe ti.Duhet te jesh i kujdesshem e i qete megjithese keshtu dukesh si tip...


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 25 Prill 2012 - 13:43:

Po degjoj komshien qe po qesh arabisht..


Postuar nga cecilia datė 25 Prill 2012 - 15:21:


Postuar nga F_xhunior datė 25 Prill 2012 - 15:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo
Po degjoj komshien qe po qesh arabisht..


Po si u qeshka ne kete gjuhe? Njekohesisht jam kureshtar te di se si qeshet ne shqip? Qof....dua te lexoj pergjigjen tende njehere e me pastaj do te te.....


Postuar nga raid datė 25 Prill 2012 - 15:41:

Sa here shoh lajme qe vijne nga shkretetira me ben te mendoj qe arabishtja eshte shume gjuhe e lehte.

Ja per shembull nje dialog.

Ibrahimi: allahu ekber.. ekber ekeber allah..
Shefiku: hahah.. ekber allah allhah.. marshallah..
Ibrahimi: (duke tundur koken) allah allah allah ekber ekber...

etj...


Postuar nga cecilia datė 25 Prill 2012 - 15:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha F_xhunior


Po si u qeshka ne kete gjuhe? Njekohesisht jam kureshtar te di se si qeshet ne shqip? Qof....dua te lexoj pergjigjen tende njehere e me pastaj do te te.....Eshte e thelle ajo. Lere e mire se merr mundimin me vogelsira dulcisa


Postuar nga F_xhunior datė 25 Prill 2012 - 15:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha raid
Sa here shoh lajme qe vijne nga shkretetira me ben te mendoj qe arabishtja eshte shume gjuhe e lehte.

Ja per shembull nje dialog.

Ibrahimi: allahu ekber.. ekber ekeber allah..
Shefiku: hahah.. ekber allah allhah.. marshallah..
Ibrahimi: (duke tundur koken) allah allah allah ekber ekber...

etj...A nuk mendon se keto qe ke shkruar dhe shtypur nuk thyejne rregulloren e forumit? Cdo fjale eshte ofendim dhe bazuar ne kete shkrese tende te fundit, ti ke cenuar besimin tim fetar.


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 25 Prill 2012 - 15:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha F_xhunior


Po si u qeshka ne kete gjuhe? Njekohesisht jam kureshtar te di se si qeshet ne shqip? Qof....dua te lexoj pergjigjen tende njehere e me pastaj do te te.....


Ua ca emocioni.. Po je qe je, me ..... njehere ti mua pastaj te te ....... une ty.. He, si thua?

Tani po lexoj lajmin interesant qe na solli raidi.


Postuar nga raid datė 25 Prill 2012 - 15:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha F_xhunior


A nuk mendon se keto qe ke shkruar dhe shtypur nuk thyejne rregulloren e forumit? Cdo fjale eshte ofendim dhe bazuar ne kete shkrese tende te fundit, ti ke cenuar besimin tim fetar.


Lol, je njesh..

Pse nqs nje tjeter beson qe gomari fluturon une s'mund ta permend kete gje, se mos fyhet ai tjetri?..


Postuar nga F_xhunior datė 25 Prill 2012 - 15:58:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia


Eshte e thelle ajo. Lere e mire se merr mundimin me vogelsira dulcisa
Une e kam te mbaruar juridikun, ndaj bindshem mund te te them se shkresa e saj e fundit nuk qe fare (nuk permban) alegorike.


Postuar nga F_xhunior datė 25 Prill 2012 - 16:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha raid

Lol, je njesh..

Pse nqs nje tjeter beson qe gomari fluturon une s'mund ta permend kete gje, se mos fyhet ai tjetri?..Sigurisht qe gomari nuk fluturon - gomari shihet dhe mund te kapet (preket jo kapet-kapet ne ate kuptim) si dhe kemi plot njohuri rreth aftesive te tij (Gomarit).


Postuar nga F_xhunior datė 25 Prill 2012 - 16:06:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo

Ua ca emocioni.. Po je qe je, me ..... njehere ti mua pastaj te te ....... une ty.. He, si thua?

Tani po lexoj lajmin interesant qe na solli raidi.
Nuk ke zgjidhje, ngaqe njera s'mund te permbahet....


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 25 Prill 2012 - 16:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha F_xhuniorNuk ke zgjidhje, ngaqe njera s'mund te permbahet....


Me thuaj cila se e rregullojme dhe ate pune..


Postuar nga F_xhunior datė 25 Prill 2012 - 16:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo

Me thuaj cila se e rregullojme dhe ate pune..njėra (frymor, gj. femėr)


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 25 Prill 2012 - 17:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha F_xhunior


njėra (frymor, gj. femėr)


Aha.. lere.. nuk u rregulloka dot.


Postuar nga F_xhunior datė 25 Prill 2012 - 17:16:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo

Aha.. lere.. nuk u rregulloka dot.Duhet pranuar, duhesha te theksoj shkronjen '-ė-' .


Postuar nga Mon Cherry datė 25 Prill 2012 - 19:31:

po mendoj qe sa here hy ktu ne forum e gjej ket fxhunior me nje dashuri t're

c'fat


Postuar nga Deb* datė 26 Prill 2012 - 03:13:

E keshtu eshte kur i ben reklame shume vetes. C'kerkon, gjen. S'hyn fati ketu.


Postuar nga Vizioner datė 26 Prill 2012 - 07:27:

Smile

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
Sa pune me pergjegjsi ke dhe ti.Duhet te jesh i kujdesshem e i qete megjithese keshtu dukesh si tip...


-------------Tani po mundohem te nxjerr gjumin nga syte, sigurisht me Kafe.
Kisha kohe qe s'rrija aq gjate darkave-naten zgjuar deri ne oren 01.00


Postuar nga eliz datė 26 Prill 2012 - 07:42:

Epo te rrish deri ne nje dicka interesante te mbajti. Si gje e mire me duket.Nje here qe thashe te arrije te ta bej une kafen e paske bo ti me vrap..


Postuar nga Vizioner datė 26 Prill 2012 - 07:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
Epo te rrish deri ne nje dicka interesante te mbajti. Si gje e mire me duket.Nje here qe thashe te arrije te ta bej une kafen e paske bo ti me vrap..


Mjesi eliz,

Interesante? Po ja, ne 8 e gjys erdha nga puna e pastaj ndeshja zgjati deri vone + komentet dhe doli gjumi.


Per Kafen ke ardhe ne kohe sapo mbarova te paren, prandaj....mos perto


Postuar nga eliz datė 26 Prill 2012 - 07:55:

hahaha sikur ta dija,ndonje ndeshje po mendoja dhe une por po shpresoja per ndonje gje me te mire se ndeshja apo kendveshtrime,kendveshtrime kjo dynja thuaj.Si e pi kafen Vizioner?


Postuar nga Vizioner datė 26 Prill 2012 - 08:06:

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
hahaha sikur ta dija,ndonje ndeshje po mendoja dhe une por po shpresoja per ndonje gje me te mire se ndeshja apo kendveshtrime,kendveshtrime kjo dynja thuaj.Si e pi kafen Vizioner?


Tani, per momentin, puna dhe....ndonje ndeshje jane gjerat me te mira

Kafen? Bereqavers, si ta bash sic e pine ti. Se ne ketej e pijme me tas te madh.


Postuar nga eliz datė 26 Prill 2012 - 08:21:

Une e pi t`mesme me pak,anesoj nga e embla,tamam si shoku Xhemal Per tu cuditur nje cun si ty vetem,nejse...


Postuar nga Vizioner datė 26 Prill 2012 - 08:33:

Hm...keshtu eshte jeta, duhet marre si te vjen...ndonjehere!

Tani, te uroj nje dite te bukur dhe me diell (ketu eshte vranet-lageshtire sot ). Ldigjohemi-lexohemi (kismet) neser ne darke
Vajti ora per te shkuar ne pune


Postuar nga eliz datė 26 Prill 2012 - 08:38:

Me mire vetem se me njerez qe s`vlejne po he,mos e vrit mendjen.Pune te mbare,diten e mire.


  Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 » ... E fundit »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.